Relatii dintre rase diferite

sa le numeri, Lali... ca doar stii cum vine "arti_metica"...:))
:P
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:47
eu ai Adrian Nastase... munca grea :D
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:50
da' ce, crezi ca numaratul oualor a fost descoperit de Nastase?!...:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:53
De la: Laura_M, la data 2010-12-26 22:45:56Markon, nu-s zgarcita, asa ca...

Ge, tata imi zicea mai de mult, cand ii spuneam ca sunt obosita si nu mai pot si ca ma termina aia la munca... de tot... si imi zicea "lasa Lali... cand ma fac patron la ferma mea de pui, te iau acolo" bineinteles ca glumea... dar eu ma gandeam serios ce-am sa fac acolo... sa iau oule, nush zau


Lali...si eu pup... ca nici eu nu-s zgarcit...am si martori...

se pare ca tatal tau a ramas un pic in urma...a aparut intre timp,unul...Nastase,4 case...cu o ferma noua de pui...eu nu m-as baga sa-i numar ouale...
markon
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:55
markoane,
numaratul pana la doi e rezervat militienilor...:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:01
mai, pe ale lui Nastase nici nu i le-as numara, ale gainilor... asta e, daca as fi nevoita

Ge, nu stiu cine a inventat treaba asta, dar cu siguranta le numara si el... sau nu? el numara euroii matusii, pardon

eu va raspund mai tarziu ca Andrei al meu face ture prin pat pana adoarme, se fatzaie de colo colo
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:03
Daca acuma te plangi ca face ture, ce-o sa faci atunci cand o fi ca al meu... care - aflat in vacantza la bunici - face ture cu bicicleta pana noaptea tarziu, dupa pitzy(poance)?!:)))))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:09
cui sa ma plang si eu... nu ma intelege nimeni

lasa-l sa mearga... numa pitzi sa nu umble pe Garbo... in rest... du-te baiete
lasa baiatu' sa mearga la fete
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:13
da'cine nu-l lasa, mey Laura?!...
ii doresc din suflet sa ma depaseasca!...
fiindca asta e menirea copiilor: sa fie mai tari decat parintii lor...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:18
o sa te depaseasca, asa e din totdeauna cu copii
ai dreptate
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:21
la acest subiect as avea un singur comentariu: cand lipsa de cultura, refularile, nimicnicia personala , lipsa intelegentei fac casa buna cu dezinformarea datorata unui bagaj de cunostinte mai mult decat modest, apar si idei cretze de genul celor enuntate pe aic. uite asa apar alde nenea care te ard pe rug pentru simplu motiv ca, nu stiu ce efect are motorina . da-s despepti si filozofi profunzii

si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:21
mamy,
mie mi se pare o idee foarte plata, precum netezimea creierului care a "elaborat-o"...
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:25
mai am si eu o intrebare, daca tot se pricepe numarul asta de cod, sa-mi spuna si mie, daca sa corcesc un cocos pur sange si unul din tribul Pieile Rosii?
nu stiu ce sa fac... pe mine ma intereseaza rasele astea... restul e apa de ploaie
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:31
nu-i plata, Ge, e filozofie pretioasa. ceva in genul, foaie verde pepene, da-te jos din corcodus. mie imi place aceea cu cei cain i de rasa.

nenea 555,ca-ti plac tie rasele pure am vazut de la cea culoare alba.. da, stie sa latre cel catel de rasa ? ca pot fi si rottwailleri ce nu stiu a-si tine coada ridicata, ca sa nu mai zic ca pot fi blegi. da, blegi nenica, ca le scuipa maidanezii seminte in cap . si bine fac
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:35
De la: Ciresica, la data 2010-12-23 08:03:42hei, mie imi place initiativa ta, mult de tot.
Dar spune tu, cum poti sa protejezi rasa alba? cum poti face tu o femeie alba sa inteleaga ca e impotrivanaturii/Dumnezeu sa se amestece cu barbatul negru/galben?
Si nu numai rasa trebuie protejata ci si apartenenta religiosa.
De ce o crestina se cupleza cu un evreu/musulman/budist etc?
Unde este identitatea, radacinile mostenirea unei rase?
uitati-va la mulatrii: ei sunt respinsi si de negri si de albi.e normal sa fie asa. Nu apartin nici unei rase.


ciresica, cred ca ti-a intrat altcineva in cont. tu erai fata desteapta.nu pot sa cred ca tampeniile lui nea 555, te-au bulversat in asa hal incat sa raspunzi in felul acesta. eu sunt sigura ca il ironizezi
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:40
mamay, stii cum e...
vedem barna din ochii altora, dar nu vedem paiul din gura noastra, cand se schimba vremea...

tot asa si cu nenea...
a incercat el oaresce filosofie, dar nu a dat o explicatie despre modul cum s-ar putea cupla de ex un vierme cu o "oama"...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:42
Ge, pe lumea asta-s multi nebuni. distractivi baietii rad de minute bune . nenea e de coma. face o "dulutie"de concepte ,de mai mare dragul.
auzi, 555

eu nu-s credincioasa ca domnia dumneavoastra asa ca, te intreb: unde scrie in geneza sau in biblie ca dumnezeu a creat rasele?daca mergem pe cea creatie, el a modelat din lut OMUL. poate ieseam mai bine daca s-ar fi inventat plastelina in clipa cand, cel de sus s-a gandit sa se joace

1. europa nu a fost creata sa fie a alibilor. religia vorbeste de crearea pamantului si nicidecum a continentelor si raselor. lui adam si evei , cel de sus-daca e sa mergem pe ideea creatiei- nu i-a pus vesminte colorate pielii.asa ca, cei ce tot sustineti ca albul e bun si negrul ne bun sau viceversa, tre' sa fie ori nebun ori bun de dus la ospiciu cel ce sustine asta .

2."dragostea are culoare alba" asta e o aiureala. dragostea nu are culoare. are nabadai si cam atat.
in simbolistica europeana, albul semnifica puritatea. atentie ! am zis simbolistica- si asta depinde de la popor la popor, de la cultura la cultura. la asiatici, albul e chiar simbolul doliului. nu mai incurcati simbolurile culturilor umane cu ce credeti voi ca stiti si stapaniti.mai puneti mana pe carti , mai cititi, mai ganditi si apoi apareti cu tampenii ce se cred filozofie ridicata la rang de cugetare profunda.e ca si cand as sustine ca ,parul e copacul ales- numai si numai datorita faptului ca, mi-a cazut para malaiata in gura. e naspaliu daca altuia ii plac merele - dupa teoria unora.
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:44
mamy,
rad si eu, dar asa, mai pe branci...
de oboseala.:))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:48
lasa, Ge ca ai si stat pana acum. munceste ca, munca l-a creat pe om
si_totusi
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:53
Si_totusi, daca a cazut para, e semn divin, pai nu? :D
ma duc sa bat un cui si sa dau cu prastia dupa cocosul ce l-am ochit
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:54
auzi mamy... tu cui explici?...
e ca si cum ai merge la stana cu Istoria Culturii si Civilizatiei in boccelutza, si incepi sa o citesti in strunga, cu glas tare...
unui berbec, ca sa dea randamant mai mare la monta.
=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:55
ce, aia de la stana sa nu invete nimic?
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:00
laura, omul cauta un pur sange. ciobanescul mioritic sau carpatin e mai cu_colti decat rotwailerul
si_totusi
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:06
ce as asmuti eu un maidanez sa muste de cu r pe acesti pretiosi ce se tot scarpina cu mana stanga la urechea dreapta si au pretentii de cititi si culti.
si_totusi
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:11
numai sa nu-i iasa prea alb sau prea negru, sau mai stiu eu ce culori... iar o sa aiba probleme cu culorile
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:11
mamy...
da'bietii maidanezi cu ce-au gresit, ca sa li se ofere un asemenea hal de resturi?!:D
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:12
mai sunt si "filozofi" de astia
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:12
ca exercitz de ascutire a coltilor, Ge.
si_totusi
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:14
pai sa stii ca maidanezii gandesc mult mai mult...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:15
http://www.youtube.com/watch?v=iTLB3wFM9nU
Euronationalist
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mizantropia 18 De la: MiaMihaescu 10 Martie 2016 18:12
Gradinita Constanta 1 De la: garbo248877 9 Aprilie 2013 21:05
Nostalgia trecutului 42 De la: liaiedera 23 Iulie 2010 21:55
raspuns 20 De la: mcrinelam 25 August 2009 19:33
o parere 27 De la: april77 2 Martie 2011 10:44
Setari Cookie-uri