Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica?

Nu prea e macho...mai multi la o pasarica...nu....winner is winner...dar nu asa!
garbo020771
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:56
De la: anastacia, la data 2010-12-25 09:08:49Astia traiesc datorita dragostei oferite de femei, dar singuri nu vor iubi niciodata cu adevarat... Sau daca se indragostesc si se despart de acea femeie, traiesc toata viata cu gindul la ea, chiar daca sint intr-o relatie cu alta... iar femeia de alaturi va fi condamnata pentru toata viata sa sufere...
Eu cred ca barbatii se indragostesc de femeia care nu ii mai vrea...pt ca poate o inseala se comporta urat,,apoi el ajunge sa se indragosteasca si ea nu o mai vrea..Am mai intalnit cazuri....Femeia era indragostita,,barbatul se comporta urat...Apoi s-a indragostit barbatul si femeia s-a saturat si l-a lasat....apoi el nu o mai uita,,asta este pedeapsa pt el si pt alta care si poate ea a fost vinovata cu ceva,,ca daca ar fii fost cinstita sigur ar fii ajutato Dumnezeu sa isi aleaga persoana potrivita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 00:11
De la: garbo020771, la data 2010-12-25 22:53:36TOTUL SE FACE CU DRAGOSTE!nu uittati lucrul acesta!

Veti creste impreuna!amandoi unul pt celalalt!

Ce inseamna despartirea...nimic...intelegere si totul va fi bine!

Da Totul se face cu iubire si ratiune.....Poate fii sentimente dar daca nu este ratiune si acolo este o problema mare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 00:15
Da Totul se face cu iubire si ratiune.....Poate fii sentimente dar daca nu este ratiune si acolo este o problema mare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 00:17
draga domnule Vasiliu , ai spus ca uratenia la femei poate fi un criteriu de a fi parasite , ne bagate in seama de voi barbati .....dar ce santem la un concurs de frumusete ? ori sant probleme de viata , de a tine companie unul celuilalt de a-ti impartasi bucuriile , durerile , ...dupa ce criterii se decreteaza asta e urata .....aia este frumoasa .....dar la voi va uitati din cand in cand ....poate gresesc dar nu este corect .
garbo167758
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:29
Cred ca fiecare dintre noi avem nevoie de iubire, dar ramane de vazut daca stim s-o primim si sa recunoastem asta. Si de multe ori prin iubvire reusesti sa indrepti un om.
MIHAELAG1974
Postat pe 26 Decembrie 2010 14:04
bine zis,daca treci de carapace,mai greu de reusit,dar merita incercat... -am siguranta ca poti chiar reusi,dar asta este,trebuie incercat,depinde cat de groasa este carapace...a se cioti obrazul
pusy_aol
Postat pe 26 Decembrie 2010 15:18
Pai eu dar daca un om nu are valori morale nu prea este nimeni interesat sa intre sub carapacea lui....nici macar eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:32
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-26 19:32:50 Pai eu credn ca daca un om nu are valori morale nu prea este nimeni interesat sa intre sub carapacea lui....nici macar eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:34
Toata lumea are nevoie de iubire. Chiar si cei ce mai mint sau sunt prost crescuti. Si sa nu uitam ca iubirea ii poate face mai buni si uneori le poate si schimba radical comportamentul.
m_ada
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:38
De la: m_ada, la data 2010-12-26 19:38:43Toata lumea are nevoie de iubire. Chiar si cei ce mai mint sau sunt prost crescuti. Si sa nu uitam ca iubirea ii poate face mai buni si uneori le poate si schimba radical comportamentul.
Sa nu uitam ce a patit Iisus ca a aratat iubire oamenilor si ce i-au facut? Si nu s-a aparat..Asa pateste o femeie buna daca sta cu un barbat al dracului....sa se schimbe barbatul apoi sa se gandeasca la ceva serios
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 20:26
Barbatii rai le plac femeile bune,,,ca sa le faca sa devina ca ei sau daca nu vor le chinuie...Chestia asta ca iubirea schimba omul nu tine....Sa se schimbe barbatul si sa poate oferi iubire si sa fie cinstitdaca vrea sa primeasca iubire si o femeie cinstita si buna
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 20:29
Nu spun ca este o intrebare prosteasca , pentru ca cineva s-ar putea simti jignit, dar cum poti sa-ti imaginezi ca exista vre-o fiinta care sa nu aiba nevoie de iubire? Stiu de asemenea ca iubirea poate transforama o fiinta , facand-o de nerecunoscut, si primul semn este ca devine mai buna...........
cornelia_leia
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:24
De la: cornelia_leia, la data 2010-12-26 21:24:42Nu spun ca este o intrebare prosteasca , pentru ca cineva s-ar putea simti jignit, dar cum poti sa-ti imaginezi ca exista vre-o fiinta care sa nu aiba nevoie de iubire? Stiu de asemenea ca iubirea poate transforama o fiinta , facand-o de nerecunoscut, si primul semn este ca devine mai buna...........
multi barbati primesc iubire de la femei si apoi cand vad ca femeia tine la ei o joaca cum vor ei...Barbatii spre exemplu au nevoie de sex,,,non stop,,,o femeie care sa faca toata treaba,,,,si sa nu ii cearaa bani ci mai degraba sa ii dea lui bani....Barbatii pot trai si fara iubire pt ca sunt egoisti.....si Iisus a oferit iubire si ce a primit in schimb? Iubirea nu schimba...Ci omul se schimba doar daca vrea el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:09
"Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica?"

Da, cu conditia sa fie iubiti de unele mincinoase si proaste crescute! Satisfactia e fizica si morala, daca e numai fizica, nu e morala!
delly000311
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:01
cui pe cui se scoate, delly...:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:14
Un barbat imi spunea odata ca barbatii se inteleg mai bine cu femeile rele decat cu cele bune si cinstite...Pt ca daca femeile sunt rele si nici ele nu sunt cinstite,,tac din gura si fiecare isi face interesul lui...Dar daca femeia este cinstita,,,si corecta..Atunci ea este si sensibila,,vrea sa fie respectata si este cearta,,femeia este mai retrasa...si atunci iese cearta...De asta eu cred ca barbatii care aleg sa fie rai se inteleg mai bine cu femeile rele,,pt ca ei nu se cearta ci doar isi urmaresc interesele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Decembrie 2010 12:55
De la: garbo094431, la data 2010-12-28 10:54:08Xena, de multe ori raman fara replica la tampeniile pe care le postezi......un lucru e sigur insa: in viata ta n-ai citit nici macar un ziar, de aici rezulta exprimarea ta de mare kkt....
si mi-am adus aminte de gluma unor amici : fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung......unde vor ele

Va doresc tuturor Sarbatori Fericite si un An Nou minunat !!


ce buze misto ai...
ce ganduri nebune ma cuprind...
ghici ???????????????
adi27
Postat pe 28 Decembrie 2010 16:21
sunt atatia copiii abandonati si daca vrei sa ai un copil si sa faci fapte bune iti infiezi un copil,,stii ca nu ai oferit placere nici unui barbat,,nu slugaresti ep nimeni asa ca nu astepti nimic...Stai singura iti educi copiii in asa fel incat sa fie buni cu tine si sa respecte femeia nu ca barbatii din ziua de azi....muncesc imi cresc copiiii,,dar ii infiez pt ca u ofer placere nici unui barbat......pt ca nu sunt papusa golfrabila
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Decembrie 2010 15:18
xena......cred ca e necesara o completare .Tu spui ca "multi barbati primesc iubire de la femei si apoi cand vad ca femeia tine la ei o joaca cum vor ei.......etc" . Consider ca este inexact cand afirmi totul doar referitor la barbati, aceleasi concluzii se pot trage si in privinta unor femei. Daca tu nu-tii doresti sa ai proprii copii , nimeni nu-ti va schimba convingerile chiar daca ele sunt gresite . Atunci cand iubesti nu ti se pare ca este gresit sa fi intim cu persoana iubita , sa ai copii , sa-i cresti...Pe de alta parte de ce trebuie sa ai langa tine un barbat care sa nu aprecieze dragostea ce i-o oferi? Fiecare are doar o singura viata , ca urmare traieste-o astfel incat sa nu-ti para rau ca nu ai facut-o frumoasa!
cornelia_leia
Postat pe 29 Decembrie 2010 19:37
normal ca e problema ta ce faci cu viata ta, tu nu o sa-ti schimbi parerea despre ceilalti oameni pt ca ai o problema la cap. si ti-am zis s-o rezolvi spre binele tau.
vise placute
scumpa31
Postat pe 31 Decembrie 2010 00:44
De la: garbo094431, la data 2010-12-31 00:44:53normal ca e problema ta ce faci cu viata ta, tu nu o sa-ti schimbi parerea despre ceilalti oameni pt ca ai o problema la cap. si ti-am zis s-o rezolvi spre binele tau.
vise placute
pai eu am o parere buna despre oameni,,,dar problema ca eu nu ma impretenesc cu oricine,,,decat cu pocaiti si sunt curati la minte si la suflet..au inima curata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Decembrie 2010 15:18
De la: garbo094431, la data 2010-12-31 00:44:53normal ca e problema ta ce faci cu viata ta, tu nu o sa-ti schimbi parerea despre ceilalti oameni pt ca ai o problema la cap. si ti-am zis s-o rezolvi spre binele tau.
vise placute
pai eu am o parere buna despre oameni,,,dar problema ca eu nu ma impretenesc cu oricine,,,decat cu pocaiti si sunt curati la minte si la suflet..au inima curata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Decembrie 2010 15:19
......si zici ca ai o parere buna despre oameni?!!??! se vede din ce scrii pe forum.....
scumpa31
Postat pe 31 Decembrie 2010 22:16
sincer eu una zic ca orice om are nevoie de iubire indiferent ca este prost si mincinos sau nu.

asa cum zicea cineva mai sus nimeni nu are inima de gheata ci este doar o carapace. cu iubire poti ajunge la sufletul omului si il poti schimba ;)
ingerashnebun
Postat pe 1 Ianuarie 2011 19:16
De la: garbo094431, la data 2010-12-31 22:16:41......si zici ca ai o parere buna despre oameni?!!??! se vede din ce scrii pe forum.....
pai am parere proasta despre oamenii rai,,,dar am o parere buna despre oamenii cu bun simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:19
De la: ingerashnebun, la data 2011-01-01 19:16:02sincer eu una zic ca orice om are nevoie de iubire indiferent ca este prost si mincinos sau nu.

asa cum zicea cineva mai sus nimeni nu are inima de gheata ci este doar o carapace. cu iubire poti ajunge la sufletul omului si il poti schimba ;)
pai da si cine poate oferi afectiune unui om rau? care te minte si te inseala...Chiar si fiind crestin,,il poti iubi cu iubirea lui Dumnezeu ca Dumnezeu sa iti dea putere sa nu il urasti..sa ii faci bine...chiar daca il iti face rau...dar sa oferi afectiune nu poti decat unui om sincer si cu suflet bun..sa fim realisti..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:21
De la: AleSim, la data 2010-12-05 01:12:43Cand iubesti, nu mai tii cont ca persoana de langa tine e mincinoasa. Pur si simplu, o iubesti. In toate felurile si chipurile posibile.


De iubit iubesti pt ca iubirea prin definitie nu e un sentiment controlabil....intrebarea care se impune cred ca este :"merita sa il mai iubesc daca se dovedeste a fi un mincinios notoriu ce nu merita iubirea?"...:)
dana1931
Postat pe 3 Ianuarie 2011 10:46
De la: dana1931, la data 2011-01-03 10:46:52
De la: AleSim, la data 2010-12-05 01:12:43Cand iubesti, nu mai tii cont ca persoana de langa tine e mincinoasa. Pur si simplu, o iubesti. In toate felurile si chipurile posibile.


De iubit iubesti pt ca iubirea prin definitie nu e un sentiment controlabil....intrebarea care se impune cred ca este :"merita sa il mai iubesc daca se dovedeste a fi un mincinios notoriu ce nu merita iubirea?"...:)
Da poti sa iubesti oameni dar sa infrunti minciunile si rautatile lor....Si apoi daca nu poti avea incredere intr-un om nu iti poti deschide inima lui....Asa cum oamenii nu au incredere unii in altii si nu isi deschid inimile ci ii unesc doar interesele...Poate femeile naive,,care se lasa seduce de vorbele dulci ai barbatilor pt a le seduce apoi sa faca ce vor cu ele..Femeile sunt naive si sensibile si cred toate balivernele barbatilor,,de asta fac barbatii ceea ce vor cu femeile pt ca le merge,,pt ca femeile sunt naive....Eu una nu ma las sedusa de barbatii.....Si sa ma trezesc alaturi de un barbat care nu avem absolut nimic in comun,,,,asa cum fac multe femei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:27
Ingeras mic, cati barbati mincinosi ai iubit in viata ta? Iar daca i-ai iubit sa nu-mi spui ca ai fost si fericita stiind ca te minteau?
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare nu mai exista bunatate sufleteasca si omenie? 35 De la: Jojolin 22 August 2010 02:19
Cum ne gsim Bashert (jumtatea ideal)? 13 De la: fleurdelis 26 Septembrie 2010 08:53
Povestea unui " A FOST ODATA"... 4 De la: elodia 2 Iunie 2010 08:59
PREVIZIUNILE ANULUI 2012 43 De la: mariachim 30 Ianuarie 2012 06:16
CUM VA MERGE O RELATIE DINTRE O FEMEIE DE 44 SI UN BARBAT DE 31DE ANI? 167 De la: KNIGHT_31 13 Iulie 2010 16:17
Setari Cookie-uri