Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica?

Eu nustiu de ce bagi toti barbatii in aceeas oala?Sau tu esti atrasa de astfel de barbati.Si unele femei sunt asa cum spui tu dar trebuiesc inlaturate aceste personaje.
garbo096044
Postat pe 25 Decembrie 2010 10:16
Toti barbatii au nevoie de iubire.....In ceea ce priveste comportamentul lor aici e o problema.DACA SUNT PROSTI CRESCUTI, ATUNCI E DE VINA MAMA LOR CARE IA CRESCUT SI IA EDUCAT ASA.IN PRIVINTA MINCIUNII : TOTI MINTIM MAI MULT SAU MAI PUTIN [ATUNCI CIND VREM SA ASCUNDEM CEVA ....MINTIM ]
mmiriam
Postat pe 25 Decembrie 2010 10:17
De la: mmiriam, la data 2010-12-25 10:17:06Toti barbatii au nevoie de iubire.....In ceea ce priveste comportamentul lor aici e o problema.DACA SUNT PROSTI CRESCUTI, ATUNCI E DE VINA MAMA LOR CARE IA CRESCUT SI IA EDUCAT ASA.IN PRIVINTA MINCIUNII : TOTI MINTIM MAI MULT SAU MAI PUTIN [ATUNCI CIND VREM SA ASCUNDEM CEVA ....MINTIM ]


Te contrazic, nu sunt de vina saracele mame! Am cunoscut pe cineva (un mincinos notoriu) si i-am cunoscut si mama , o femeie extraordinara ,cinstita, sunt sigura ca ia dat o educatie foarte buna ! Dar el , un mincinos, credea si el ceea ce spune....daca as fi fost in situatia lui de a fi descoperita cred ca muream in clipa aceea! Nici nu-ti poti imagina cat de departe pot ajunge mintind! Iar mamele lor...cat de mandre ar fi vrut sa fie !!!!!!
melania33
Postat pe 25 Decembrie 2010 10:28
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-04 22:49:21ma intrebam si eu... Oare pe barbatii egoisti cu inima rece...Nu cred ca au nevoie de iubire,pt ca ei nu pot iubi....Si daca nu poti iubi si esti egoist,,nu poti fii iubit....Sau poti iubi...Eu nu stiu,,pt ca gandesc diferit



orice om indiferent de caracterul lui vrea sa fie iubit la un momnt dat ,sunt barbati care pana la o anumita varsta nu isi doresc sa isi intemeieze o familie ,cauta aventura dar vine si vremea cand se gandesc la o relatie serioasa si chiar isi doresc sa fie iubiti de cineva.Acelasi lucru se intampla si cu noi femeile ,sunt femei care vor numai aventuri dar si ele vor sa fie iubite de cineva..Nu are legatura una cu alta ,fie care vrea sa fie iubit ,atunci cand isi gasesc persoana potrivita.
andra_30_tm
Postat pe 25 Decembrie 2010 10:43
hm, Andra,persoana potrivita zici, dar din a carui punct de vedere ?? al lui sau al ei ??? eu cred ca mai potrivit ar fi persoana compatibila, asta ar spune mai mult, ce zici ??
casperphantom
Postat pe 25 Decembrie 2010 11:20
in final si ei sunt oameni chiar daca sunt prost crescuti,iar pt asta singura vinovata este doar familia in care-au crescut,si mai ales anturajul ,sa nu uitam doamnelor si domnisoarelor ca barbatii sunt ca maimutele se ia unul dupa altul,si lucreaza in turma precum berbecii
pusy_aol
Postat pe 25 Decembrie 2010 11:22
ce draguta esti tu pusy, dar femeile care formeaza turma unui berbec ce sunt ??? sau amantele fara numar si care se lauda pe aici care sunt the first in inima unui casatorit, cu alea ce e ??? pe ele unde le-ai incadra ???ceva regn animal sau ceva nimb de zeite hai da-te in spectacol sa te vad pana unde te duce prostia
casperphantom
Postat pe 25 Decembrie 2010 11:39
si eu sunt de acord cu asta,dar nu intodeauna se-ntampla asa ,si eductia rigida si dura pe care o au unii ,mai ales cei crescuti in familii de ofiteri,ii face sa fie asa,mincinosi ,pt ca vor sa se apere,nici ei nu stiu de ce si de cine dar i-si apara egoismul lor,vor sa fie pupati nu si sa pupe si mai sunt sa nu uitam cei friustrati,care-au trecut printr-un divort,parasiti,tocmai pt ca sunt asa dar asa este sunt cei crescuti de mame singure si bunici,asta le e educatia.
pusy_aol
Postat pe 25 Decembrie 2010 11:51
,in sfarsit am auzit reactia corecta a unui barbat care se simte atacat si ataca si el la randul lui ,ca de altfel nu se simte bine.
pusy_aol
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:16
,,,noi oamenii , fie barbati sau femei , putem fi prosti , inculti, prost educati ,,,,,avem aceleasi nevoi fie ca le intelegem sau nu ,,,,primeaza instinctele primare , cele de supravietuire : aparare , giftuire si imperechere,,,,!

PS. eu personal ,lucrand 30 de ani doar in colective alcatuite exclusiv din femei , stiu ca exista si femei mincinoase, barficioase ,parsive si nesimtite ;acestea ,au oare nevoie de dragoste ,,,,,,de satisfactie fizica, nu intreb pentru ca toti avem nevoie de ea chiar daca nu vrem sa recunoastem,,,,
Sybilla
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:27
De la: mmiriam, la data 2010-12-25 10:17:06Toti barbatii au nevoie de iubire.....In ceea ce priveste comportamentul lor aici e o problema.DACA SUNT PROSTI CRESCUTI, ATUNCI E DE VINA MAMA LOR CARE IA CRESCUT SI IA EDUCAT ASA.IN PRIVINTA MINCIUNII : TOTI MINTIM MAI MULT SAU MAI PUTIN [ATUNCI CIND VREM SA ASCUNDEM CEVA ....MINTIM ]



mereu dam vina pe parinti si in special pe mame; din experienta mea , oricat de mult s-ar stradui o mama sa-si educe copilul , de vina este intotdeauna bagajul genetic si gradul de evolutie spirituala ,,,,,,!!( parere personala ) !
Sybilla
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:31


Eu cred ca toate vietatile au nevoie de iubire,numai ca minciuna si lipsa de respect poate sa fie o opreliste in impartasirea ei ;dar,mai cred ca daca e iubire adevarata, lucrurile se pot schimba .Cred ca este nevoie de vointa si curaj si ...umor!
garbo068041
Postat pe 25 Decembrie 2010 13:06
De la: Sybilla, la data 2010-12-25 12:27:50,,,noi oamenii , fie barbati sau femei , putem fi prosti , inculti, prost educati ,,,,,avem aceleasi nevoi fie ca le intelegem sau nu ,,,,primeaza instinctele primare , cele de supravietuire : aparare , giftuire si imperechere,,,,!

PS. eu personal ,lucrand 30 de ani doar in colective alcatuite exclusiv din femei , stiu ca exista si femei mincinoase, barficioase ,parsive si nesimtite ;acestea ,au oare nevoie de dragoste ,,,,,,de satisfactie fizica, nu intreb pentru ca toti avem nevoie de ea chiar daca nu vrem sa recunoastem,,,,


sunt de acord cu tine,si femeile mincinoase si prost crecute au nevoie sa fie iubite si satisfacute sexual...
nu degeaba lupta femeile , cateodata si barbatii... petru egalitatea intre sexe...
O_K
Postat pe 25 Decembrie 2010 13:07
giaba tot o datz cu felozofiza eftina di doi liei. fumeia treba calarita ,. daca no calareshti cum trebe sa obrazniceshte shi sa duci la altu armasariu .
asha sa stitz voi boeri si mueri care tot umblatz creanga pi forumuri in loc sa va videtz di copii shi de armasariu d-acasa'.
adi27
Postat pe 25 Decembrie 2010 15:28
Brbatul e, nainte de orice, fiul Femeii
adynina
Postat pe 25 Decembrie 2010 16:06
De la: adynina, la data 2010-12-25 16:06:04Brbatul e, nainte de orice, fiul Femeii



concluzia?!?!?
ce naste din pisica,soareci mananca..

LILO
Postat pe 25 Decembrie 2010 16:10
"mincinosi si prost crescuti" devin in timp din prea putina dragoste, nu din prea multa.
Prea putina raportat la asteptari - si pina si asteptarile le-a creat sau indus altcineva, deci in concluzie perceptia lor e tot ca sint nedreptatiti, in nici un caz ca ei sint niste porci.....

Relatiile cu astia (sau astea...se aplica si femeilor) au doua moduri de gestionare: sau le dai un shout in cour si nu te mai complici, ca in 99% din cazuri pierzi, sau ai suficienta dragoste neconditionata de oferit sa acoperi necesarul lor (infinit) fara sa pretinzi nimic inapoi, pina cind reusesti saacoperi deficitul lui sau ei. Si atunci o sa fie capabil/a sa realizeze ca nu prea meriti sa se poarte cu tine ca si cu un rahat.
Dar trebuie sa poti sa iti mentii echilibrul si perseverenta in a a face bine si a primi rau - si a suporta o situatie injusta pt tine - foarte mult timp. Si de cele mai multe ori poti suporta senin nedreptatatea doar daca te doare in fund de el/ea, iar de aici cercul vicios.....
quasaria
Postat pe 25 Decembrie 2010 16:11
Brbatul i femeia se caut n vlmagul imens al vieii omeneti.
Un brbat din milioanele de brbai dorete pe o singur femeie din milioanele de femei.
Unul singur i una singur! Adam i Eva!
Cutarea reciproc, incontient i irezistibil,e nsui rostul vieii omului
adynina
Postat pe 25 Decembrie 2010 16:13
Se spune.....prost crescuti.....!!!!!
delly003010
Postat pe 25 Decembrie 2010 16:43
nu exista mincinos si prost crescut decat atunci cand vrea si cand cel de langa el nu se ridica la asteptari ...ei chiar au nevoie sa fie iubiti si intelesi iar cand se va intampla asta nu vor mai avea nevoie doar de satisfactia aceea de nevoie...
garbo065737
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:01
Nici o mama din lume nu-si invata copilul sa se comporte urat in societate,nu e vina lor daca atunci cand cresc nu sant cum si-ar fi dorit sa fie.......
delly003010
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:15
..919...asa este
dar..exista si un dar..
copilul este copia fidela a "aceea" ce se petrece in familia sa..
este oglinda casei in care se dezvolta ca si individ
daca in familie este atmosfera de pace si liniste,asa se va manifesta si acel "copil" mai tarziu
daca insa in "casa" sunt certuri,acel "copil" va deveni violent..

nu discutam exceptiile....
LILO
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:33
Adi , Craciun fericit !
liaiedera
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:33
ai fata lasane cu frumusetea ta si fidelo c esti , eu sunt ff ffffudel nu le pot nr pe degete si sunt si cam mincai noroc si la inos sunt devreme acasa si iubit h
garbo090960
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:42
960, ai baut prea mult sau de unde ti se trage?
Laura_M
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:54
Barbatii mincinosi si prosti au nevoie de satisfactie fizica ,pentru ca asa cred ca daca se uita in oglinda,sunt mai barbati decat ceilalti care sunt onesti si loiali fata de partenera de viata!
Dar realitatea este urmatoarea:NU AU INCREDERE IN PROPRIA PERSOANA,din aceasta cauza sunt niste fiinte lase si FARA SCRUPULE SI FARA CARACTER!
De fapt sunt niste oameni care nu se simt bine in pielea lor si de aceea cauta in alte parti sa se consoleze,sa-si arate lor insisi ca sunt grozav de idioti!
garbo162553
Postat pe 25 Decembrie 2010 18:54
De la: quasaria, la data 2010-12-25 16:11:06"mincinosi si prost crescuti" devin in timp din prea putina dragoste, nu din prea multa.
Prea putina raportat la asteptari - si pina si asteptarile le-a creat sau indus altcineva, deci in concluzie perceptia lor e tot ca sint nedreptatiti, in nici un caz ca ei sint niste porci.....

Relatiile cu astia (sau astea...se aplica si femeilor) au doua moduri de gestionare: sau le dai un shout in cour si nu te mai complici, ca in 99% din cazuri pierzi, sau ai suficienta dragoste neconditionata de oferit sa acoperi necesarul lor (infinit) fara sa pretinzi nimic inapoi, pina cind reusesti saacoperi deficitul lui sau ei. Si atunci o sa fie capabil/a sa realizeze ca nu prea meriti sa se poarte cu tine ca si cu un rahat.
Dar trebuie sa poti sa iti mentii echilibrul si perseverenta in a a face bine si a primi rau - si a suporta o situatie injusta pt tine - foarte mult timp. Si de cele mai multe ori poti suporta senin nedreptatatea doar daca te doare in fund de el/ea, iar de aici cercul vicios.....


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/2001/2001886fr2bb6huq8.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 25 Decembrie 2010 19:33
super raspunsul de mai sus !...ce are sula cu prefectura?...adaptez situatiei de moment, nu cred ca minte in continuu, nu-i dau voie, de prost crescut...nu stiu ce sa zic, momentan nu ma pot pronunta....poate ii dau sa citeasca din cand in cand codul bunelor maniere sau el alege sa fie prost crescut, depinde de situatie , depinde de persoanele cu care vine in contact, simpatice sau antipatice, etc.oricum e prost sau proasta acel sau aceea care alege sa iubeasca pe acel, aceea care arata doar bine. minciuna ARE PICIOARE SCURTE,,,,,,,,
caleidoscop
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:32
De la: casperphantom, la data 2010-12-25 11:20:41hm, Andra,persoana potrivita zici, dar din a carui punct de vedere ?? al lui sau al ei ??? eu cred ca mai potrivit ar fi persoana compatibila, asta ar spune mai mult, ce zici ??


da sunt de acord cu tine ,trebuie sa fim compatibili cu persoana respectiva,dar mai faci si unele compromisuri in viata .Doi oamnei maturi stiu ce vor de la viata eu asa consider,eu asa sunt stiu ce vreau si stiu ce barbat mi se potriveste ,si sincer am gasit ce cautam,caracter potrivit cu al meu,compatibili in orice ,si ne respectam reciproc.Dar cum se exprima Xena nu mi se pare normal la o femeie cu o gandire normala,niciodata nu vom gasi persoana perfecta nu crezi?Nici eu nu sunt perfecta ,dar am si calitati cum are fiecare om.Fiecare om (barbat sau femeie ) simte cand acea persoana ii se potriveste nu in toate puntele dar daca ai doua puncte comune e ok ptr inceput
o seara placuta
andra_30_tm
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:42
TOTUL SE FACE CU DRAGOSTE!nu uittati lucrul acesta!

Veti creste impreuna!amandoi unul pt celalalt!

Ce inseamna despartirea...nimic...intelegere si totul va fi bine!


Human beens!




ps-colegul si colega mea despartiti...... s-au despartit!bai baieti....funduletul vecinei o fi el rotund si luceste...dar p-acolo mai trec vreo 20-30,ce naiba....sunteti orbi....?!....ca intre barbati...acum....tot voua nu o sa va convina si asa...v-o spun...no comment.
garbo020771
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
consilier marital 19 De la: garbo261819 30 Ianuarie 2012 11:21
Concediu placut 44 De la: garbo265966 18 Iunie 2012 22:36
Distinse doamne 7 De la: garbo265966 5 Iulie 2012 09:36
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
Jigniri in loc de pareri,e mai simplu asa 69 De la: garbo265966 6 Iunie 2013 20:53
Setari Cookie-uri