Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica?

Femeia ar trebui sa fie pivotul principal in dezvoltarea oamenirii..Daca barbatii le-ar lasa sa gandeasca si nu le-ar domina in favoarea lor ca cica vor sa le educe,,multi le agreseaza fizic si psihic daca nu vor sa faca ceea ce zic ei,,si barbatii sunt puternici...In familie femeia nu isi poate educa copiii,,daca tatal au o influenta asupra educatie copiilor,mai ales a baietilor...Care cica tatii ii lasa de capul lor,,pt ca cica au voie pt ca sunt barbati....Si apoi femeia nu poate sa gandeasca,,daca nu este lasata de barbati sa gandeasca pt ca le domina in favoarea lor....Asa ca barbatii sunt pivotul principal..In devoltarea oameniriii..logic vorbind
Femeile accepta lucruri care nu le plac si devin si ele rele pt ca nu sunt lasate sa gandeasca...Ca cica barbatii vor sa le educe..Multi le bat daca nu le executa ordinele,le terorizeaza psihic,,,barbatii sunt niste mitocani distructibili,,,care au distrus lumea asta..Si tot ei trebuie sa o indrepte..Sa le ajute pe femei sa se indrepte si sa construiasca moral,,pt ca ei le-au distrus caracterul ,,si tot ei trebuie sa repare ce au stricat,,pt ca barbatii sunt mai puternici




xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:58
De la: sora_ilsi, la data 2011-01-03 23:46:42Ingeras mic, cati barbati mincinosi ai iubit in viata ta? Iar daca i-ai iubit sa nu-mi spui ca ai fost si fericita stiind ca te minteau?
Pai atunci cand nu eram crestina si aveam prieten si gandeam cu instinctele....toti mau mintit,,cu anumite lucruri,,de asta i-am lasat pe toti..Eu eram putin naiva ca toate femeile,,priveam barbatii prin ochii mei..Credeam ca daca eu sunt sincera si ei barbatii sinceri si deschisi.sunt sinceri..Si apoi in timp imi dedeam seama ca am fost mintita si ma retragem din nou in carapace...Pt ca nu poti trai cu un un barbat care te minte..Daca eram rationala nu ma incurcam cu ei....dar asa suntem noi femeile,mai sensibile,mai credule,,apoi dupa ce suntem mintite si suferim ne inraim.....acum multumesc la Dumnezeu nu urasc pe nimeni,nu doresc raul nimanui....Pt ca Dumnezeu mja ajuta sa gandesc profund....Dar doresc dreptate si adevar....Nu as putea trai linistita si sa ma complac si sa accept minciuna si rautatea care ma incojoara fara sa fac nimic
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Ianuarie 2011 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti? 13 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 17:32
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
oare il iubesc??? 12 De la: hermosa20 6 Iunie 2012 00:37
tuberoza parfumata -reactii si comentarii.i 3 De la: garbo265966 16 Aprilie 2012 19:17
am probleme... 2 De la: prometeus_wife 13 Iunie 2009 14:03
Setari Cookie-uri