zone erogene in functie de zodie

Berbec (21 martie - 20 aprilie)
Terminațiile nervoase sunt foarte sensibile la femeile și bărbații din zodia Berbec. Adoră să fie atinse/atinși pe cap și față. Berbecii reacționează la o atingere delicată pe frunte sau la jocul cu părul de pe cap. Nici lobul urechii nu este de neglijat, iar femeia Berbec se excită de la o ușoară suflare în ureche. Mușcături ușoare ale buzelor, sărutări delicate ale ochilor închiși provoacă "spasme" plăcute în zonă spinării. Femeiele Berbec sunt înnebunite după bărbații cu barbă, pentru că atingerile lor pe piele le oferă senzații plăcute.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:25
mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

iar te iei dupE balarii din reviste...:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:28
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 03:28:04mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

depinde din ce decan erau.fiecare zodie are 3 decane in functie de datele de nastere.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:34
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:25:36Berbec (21 martie - 20 aprilie)
Terminațiile nervoase sunt foarte sensibile la femeile și bărbații din zodia Berbec. Adoră să fie atinse/atinși pe cap și față. Berbecii reacționează la o atingere delicată pe frunte sau la jocul cu părul de pe cap. Nici lobul urechii nu este de neglijat, iar femeia Berbec se excită de la o ușoară suflare în ureche. Mușcături ușoare ale buzelor, sărutări delicate ale ochilor închiși provoacă "spasme" plăcute în zonă spinării. Femeiele Berbec sunt înnebunite după bărbații cu barbă, pentru că atingerile lor pe piele le oferă senzații plăcute.

Taur (21 aprilie - 21 mai)
Gâtul este zona erogenă a tuturor reprezentanților zodiei. Atingeri delicate, mângâieri și săruturi în zona cefei, coborând treptat spre gât îi va scoate din minți
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:35
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:35:43
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:25:36Berbec (21 martie - 20 aprilie)

Taur (21 aprilie - 21 mai)
Gâtul este zona erogenă a tuturor reprezentanților zodiei. Atingeri delicate, mângâieri și săruturi în zona cefei, coborând treptat spre gât îi va scoate din minți

Gemeni (22 mai - 21 iunie)
Locurile cele mai sensibile ale Gemenilor sunt mâinile și brațele. Femeia din această zodie adoră ca mâinile să îi fie sărutate, iar bărbații iubesc când membrele le sunt sărutate, deget cu deget. Chiar și o mângâiere întâmplătoare a vârfului degetelor mâinii poate produce un extaz. Dacă ai un partener Gemeni, nu ezita să îi săruți partea interioară a mâinii. Atinge-ți partenerul născut în zodia Gemeni cu buzele și cu limba, de la cot până la umăr. Va fi înnebunit, pur și simplu!.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:38
ete mey vuvu, ca si la Gemeni minti.
io personal garantez ca nu-i asa...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:39
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:34:45
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 03:28:04mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

depinde din ce decan erau.fiecare zodie are 3 decane in functie de datele de nastere.

pey mey,
tu aici vorbeste despre "decanii" aia, mai intai.
ca nici revista din care copiezi, vad ca nu spune.

eeee, pey daca o luam asa... ma iei ca "depinde" si de numaru' la pantofi, de cel de la sutien, coloarea oikilor si inaltimea bunicilor la nastere...:PPP
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:42
Rac (22 iunie - 21 iulie)
Pentru tine, zona sânilor este cea care stârnește cascade de plăcere. Te simți foarte mândră de sânii tăi, iar bărbații din această zodie adoră să fie mângâiați pe sfârcuri și piept. Atât femeile cât și bărbații Rac adoră săruturile lungi, care implică limba și dinții și chiar pot avea orgasm de la acestea. Adoră jocurile ușor perverse cu sfârcurile: ciupiri, strângeri - toate acestea le intensifică dorința.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:56
Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:58
Leu (23 iulie - 22 august)
Spatele este foarte sensibil. Reprezentanțiilor acestui semn zodiacal le place să fie mângâiați și chiar zgâriați pe spate, pentru că îi excită incredibil de mult.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:02
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:58:04Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.

hai nu serios!... deci, dupa parerea ta, cam a 12-a parte din populatia globului, tre sa aiba aceleasi zone erogene, ca face parte din aceeasi zodie... :P
he he he...:))))
de unde le scoti, mey vuNvu?:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:04
Fecioară (23 august – 22 septembrie)
Abdomenul este zona erogenă a reprezentanțiilor acestei zodii. Atinge-l cu limba, mângâie-l tandru și chiar cu părul. O baie în spumă, cu atingeri suave cu buretele pe burtă îl/o va înnebuni de plăcere. O atingere în joacă a buricului cu vârful limbii este un truc pe care trebuie să îl încerci, pentru că fi surprins în mod plăcut.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:05
eu sunt geaman nativ, mey vuvu, si nu se potriveste deloc.

ce rost are sa ne ascundem dupa traznaile din reviste, scrise in metrou sau in tramvai, in drum spre redactie... :D

hai mey, ca astea-s zodiace de rasu' curcilor!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:08
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:04:50
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:58:04Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.

hai nu serios!... deci, dupa parerea ta, cam a 12-a parte din populatia globului, tre sa aiba aceleasi zone erogene, ca face parte din aceeasi zodie... :P

nu.dar sunt puncte comune in functie de zodie.poate nu ai nimerit tu nici una care sa iti destainuiasca.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:11
sunt curioasa la pesti.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:14
pai ia-te dupa revistutse, ca asa o sa ajungi fix in... acvariu...:D
sau macar de-un dus rece sa iasa...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:16
Balanță (23 septembrie - 22 octombrie)
Șoldurile și fesele sunt zonele erogene ale Balanțelor. O atingere, o masare sau o pălmuire ușoară a feselor dezgolite va trezi plăceri nebănuite. Bărbatul Balanță va ajunge la extaz dacă îi vei atinge cu sânii partea de jos a spinării.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:17
no, gata, m-am plictisit.
cred ca era mai interesant daca bagai de la tine din top.

lasa copiatul, ca nu-ti foloseste la nimic.

ma duc la somn.
pa
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:20
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:16:51pai ia-te dupa revistutse, ca asa o sa ajungi fix in... acvariu...:D
sau macar de-un dus rece sa iasa...:P

cald.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:24
Scorpion (23 octombrie - 21 noiembrie)
Organele sexuale sunt zonele erogene ale reprezentanțiilor zodiei Scorpion. O atingere delicată cu degetele a acestei zone, îl poate transforma pe iubitul tău/iubită ta într-un vulcan gata să erupă. Femeia din această zodie se poate excita doar punând picior peste picior și mișcând fesele. O partidă de sex oral sau o stimulare manuală poate duce la extaz.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:24
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 04:11:50
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:04:50

nu.dar sunt puncte comune in functie de zodie.poate nu ai nimerit tu nici una care sa iti destainuiasca.

mey vuNvu, eu ma refeream evident la barbatul geaman care sunt, despre care tu scrii niste tampenii inventate.

cat despre o combinatie cu fumeie geamana... ar fi trebuit sa mi se destainuie, altfel nu ne "nimeream", nu?... da' de cand facem noi amor cu reviste ieftine in mana, ha?...:))))

hai mey vuvu, ma LEshi...
mai bine scriai buletinul meteo, ca ala e destul de precis.
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:27
sa mor daca pot sa te inteleg de ce te chinui mereu sa deschizi topicuri care-s varza din start.

gata, acu chiar ma duc sa dorm, ca-s mult mai castigat.:P
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:28
Capricorn (22 decembrie - 20 ianuarie)
Bărbatul Capricorn înnebunește de plăcere atunci când partenera îi "alunecă" cu sânii pe față, apoi coboară ușor pe buze, piept și burtă. Femeia Capricorn sărutată pe burtă, în jurul buricului sau pe interiorul genunchilor va urla de plăcere. Pielea din jurul buricului este extrem de sensibilă la femeile născute în această zodie. Un masaj sau o atingere cu vârful limbii a întregului corp va înnebuni orice reprezentant al zodiei.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:33
somn usor.

mai sunt 2 zodii.vreau sa vad pestii.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:35
http://www.acvarium.ro/?galeria_foto&pesti_plante

ete vuvu, pesti....:P

merci, la fel:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:38
Vărsător (21 ianuarie - 18 februarie)

Femeia Vărsător se excită dacă îi este stimulată zona genunchilor, abdomenului, spatelui și laterale ale pieptului. Bărbatul Vărsător înnebunește de plăcere dacă îi săruți cu patimă gambele și gleznele. O partidă de masaj erotic îi satisface pe amândoi reprezentanți ai zodie
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:41
Pești (19 februarie - 20 martie)
Picioarele și tălpile sunt zonele erogene ale Peștilor. Un masaj delicat al tălpilor și sărutarea degetelor îi va înnebuni. Adoră mușcăturile ușoare ale degetelor de la picioare. Reprezentanții acestei zodii adoră să facă sex în sau lângă apă, iar o partidă de sex în baie poate fi mai mult decât excitantă. Face dragoste cu multă tandrețe (uneori prea multă, pentru că poate exaspera partenera), iar preludiul este o parte esențială

este adevarata partea a doua incepand de la apa...pana la sf.

sursa zodiacului www.eva.ro
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:53
hm, aici nu prea sint de acord...daca se refera la pesti ,e vorba si de femei , nu?
nici apa , nici degete muscate...:)mai bine am scrie fiecare ce zodie sintem si ce ne place , ar fii mai real asa...
gogalil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 10:15
salut....nu stiu de ce te critica eu_geminy.......si nici nu stiu daca e adevarat ce ai scris la celelalte zodii..dar iti spun ca sigur la capricon este asa...adica la mine care sunt o femeie capricorn cam in toate privintele.
Plus ca pe forum suntem liberi sa exprimam ideile nostre atat timp cat alegem un limbaj adecvat!
ursusimona
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:33
De la: simonikpopa, la data 2010-11-06 15:33:30salut....nu stiu de ce te critica eu_geminy.......si nici nu stiu daca e adevarat ce ai scris la celelalte zodii..dar iti spun ca sigur la capricon este asa...adica la mine care sunt o femeie capricorn cam in toate privintele.
Plus ca pe forum suntem liberi sa exprimam ideile nostre atat timp cat alegem un limbaj adecvat!

am scris ,dar poate nu ai observat,sursa acestui horoscop,este www.eva.ro.......sa stii ca si la mine corespunde doar pe jumatate.am si specificat.eu sunt pesti si ultima parte incepand cu apa pana la sf .mi se potriveste.
vuvuzela
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:46

Recomandari

SubiectMesajeUltimul Mesaj
Relație între Bărbatul Berbec și Femeia Taur! ( chiar și alte zodii ) 24De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:50
zodiac feminin pe anul 2010-zodia peste4De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:39
Osteoporoza, Osteoartrita2De la: quasaria 18 Ianuarie 2010 00:38
zodia varsator2De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
fafafafa172De la: liaiedera 21 Iunie 2010 22:37
Setari Cookie-uri