Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede...

si tu de nu iti gasesti o bunaciune de baiat cu care sa te saruti si sa bei suc???????? asa se uita draga mea, umbland cu altul
oana200320
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:50
buna m-am indragostit si eu de un baiat si acum in 20 octombrie se implinea un an de cand suntem impreuna dardupa ce m-am culacat cu el mi-a zis ca vrea pauza si nici nu ma cauta nici nu ma mai suna si acuma da vina pe mine pt gresala lui il iubesc mult dar as vrea sa il uit va rog ajutati-ma cu un sfat
ioana_brbn
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:07
De la: ioana_brbn, la data 2010-10-25 11:07:09buna m-am indragostit si eu de un baiat si acum in 20 octombrie se implinea un an de cand suntem impreuna dardupa ce m-am culacat cu el mi-a zis ca vrea pauza si nici nu ma cauta nici nu ma mai suna si acuma da vina pe mine pt gresala lui il iubesc mult dar as vrea sa il uit va rog ajutati-ma cu un sfat


Nu-ti mai da ocazii, de a te intalnii cu el!!!! Evita-l si fi indiferenta.
Indiferenta este cea mai buna metoda de-al face pe barbat sa-nceapa sa gandeasca!!
myriam
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:40
Sfatul meu este ca la scoala, in loc sa te uiti dupa el prin pauze, stai cu grupul cel mai vesel al clasei, la o gluma, cu ocazia asta o sa te detasezi, poate reusesti sa fii si tu mai vesela si sa iti amintesti ca exista atatea lucruri care pot sa iti aduca zambetul pe fatza. :)
animator
Postat pe 28 Octombrie 2010 21:50
buna,
ce-l mai bun sfat İNDİFERENTA.Poartate ca i cum nu-l vez.Fi naturala,lasa-l sa te observe el .
Fi ic tot timpu.İ daca cauta sa te bage ın seama fate ocupat .i eu am o feetita de 9 ani i de acum o ınvat cum sa se poarte cu baieti.Sper sa reuesc.Dupa mine fetele pierd pt ca nu au rabdar 2 sunt prea disponibile 3 cand sunt ındragostite devin foarte posesive
Fa sport iei ın aer liber mergi pana te epuizezi i alungal din minte.Itr-o zi vei rade ca ai suferit dupa un tip ca el.Ti-am raspuns c-am tarziu dar sper sa-ti folosesca .
garbo173991
Postat pe 30 Octombrie 2010 03:40
detep raspun,mi-a placut
garbo173991
Postat pe 30 Octombrie 2010 03:48
daaaa, e multa filosofie in raspunsu' asta...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2010 21:44
eu il invat pe andrei al meu de pe acum, si are 1 an si 9 luni, pe langa noi esti mizilic garbo 991 ... esti tare ce sa mai
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2010 21:50
Nu exista sfaturi.
Ai incredere in tine .
Suferinta atunci cand pui sentiment intr-o relatie e ceva firesc doare si lasa urme.
Lupta cu tine si vei reusi
garbo005851
Postat pe 31 Octombrie 2010 00:58
adica uita-l!... pur si simplu...:))
:P
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 01:00
Pe bune acum...chiar crezi ca merita?!

Uita-te la tine...tu esti toata inlacrimata si suferinda dupa el,pe cand el umbla cu alta.Si stai,poate si pe aia o inseala cu alta,si uite asa...asa sunt baietii la varsta asta.Nu-s eu aici matura cu experienta,abia cu un an mai mare ca tine,dar iti zic sincer ca numai te consumi degeaba.

Amintirile sunt dureroase,stiu cum e,dar incearca pur si simplu sa te detasezi.Nu-i mai cersi mila individului astuia,nu-i mai da satisfactia sa te vada praf. Probabil stie ca suferi pentru el ca doar sigur ti se citeste pe fata cand il vezi,si in loc sa vina la tine,prefera sa stea cu cealalta si sa-ti toarne in continuare sare pe rana.Asta daca nu te straduiesti sa-ti vindeci rana aia.

Nu e imposibil sa devii imuna daca incerci un pic.Doar abia ai 16 ani...cum au zis cei de mai sus,mai ai mult pana la iubirea vietii tale si lumea nu incepe si se termina cu el.Nu,dupa el va veni unul mai bun care n-o sa se poarte cu tine cum se poarta el .De fapt(nu vreau sa-i iau apararea) dar probabil nici nu-i mai pasa cum se poarta cu tine.Pana la urma ce-a fost cu voi a fost frumos,dar s-a terminat.E un cuvant pe care trebuie sa ti-l intiparesti in minte.

Pentru inceput ai putea incerca sa-i stergi mesajele din telefon,numarul din telefon,sa dai ignore la id-ul de mess din lista si sa uiti ca are hi5 sau orice alt profil pe retelele sociale.Sa incetezi sa-i urmaresti orice fel de activitate si sa stergi toate melodiile care-ti amintesc de el.Sa iesi pe-afara fara sa dai peste el si sa incerci sa iti faci prieteni baieti noi.NU sa stai cu ei(iubiti zic),numai ca amici,sa-i ai acolo sa te sustina(Or fi baietii mai din barda dar ei dar uneori la chestiile astea chiar se pricep).O sa vezi ca dupa un timp nici tie n-o sa-ti mai pese de individul ala pentru ca va veni altul care sa te merite.

Hai...mult succes si moralul sus!! Meriti sa treci peste chestia asta!!!
myriam_paradise
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am suparat-o si m-a dat la o parte 32 De la: cricat_ 13 Noiembrie 2011 15:32
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
Salut,as vrea sa va spun povestea mea!! 36 De la: Claudiu0295 28 Noiembrie 2016 07:03
M-am saturat de toate 3 De la: Eliza_andrea 10 Aprilie 2020 19:19
M-AM INDRAGOSTIT !!! 12 De la: l_flory 1 Noiembrie 2009 16:47
Setari Cookie-uri