Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

Salut tuturor !
Am cunoscut in urma cu cateva luni pe cineva, prin net. Incet, incet, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, am descoperit ca avem foarte multe preocupari si gusturi comune, ca ne dorim aceleasi lucruri din toate punctele de vedere, ca semanam extraordinar de mult si ca...ne placem reciproc, asa, de la distanta (pt ca nu locuim in acelasi oras). Ma apela in fiecare zi de mai multe ori pe mess, imi trimitea sms pe tel, ma suna aproape in fiecare seara. Imi spunea/scria ca ii e dor de mine, ca se gandeste doar la mine, ca abia asteapta sa ma stranga in brate (cu toate ca nu ma cunostea). A fost ceva foarte intens. Cred ca pt amandoi. Pt ca fiecare isi imagina ca s-ar putea sa fi intalnit tocmai pe "ACEL CINEVA". Dupa o luna de discutii febrile pe mess, mail si la tel, am stabilit sa ne vedem in realitate. M-am dus la el, am petrecut un weekend impreuna, apoi...nimic. Nu m-a mai cautat niciodata. A trecut o luna de atunci, o perioada in care m-am simtit f rau. I-am scris o data ce gandesc, dar nu mi-a raspuns. Acum ma simt mai bine, accept incet-incet ca nu m-a placut si nu ma va cauta niciodata, dar tot nu inteleg ceva: cum poate cineva sa treaca de la o asemenea inflacarare (mesaje, telefoane, mailuri toata ziua) ....la nimic!
Suntem adulti amandoi, netul e doar un spatiu virtual de comunicare, realitatea e cu totul alta, trebuia sa stie asta. Ne-am trimis poze, stiam cum aratam, chimia insa a lipsit. La mine, cel putin. Si stiu de ce: am fost foarte incordata, presiunea a fost prea mare. Cred ca se astepta la ceva extraordinar, dar nu avea cum sa fie asa. Eram doi straini care se vedeau pt prima oara. Mie mi-ar fi placut sa ne revedem.
Nu vreau sa-l mai caut, pt ca mi se pare ca deja a trecut prea mult timp, dar vreau sa aflu mai multe pareri despre reactia lui.
Zi frumoasa tuturor!
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Iunie 2009 09:35
Barbatii sunt niste lasi!
Nu toti!
garbo001158
Postat pe 12 Iunie 2009 09:41
De la: garbo001158, la data 2009-06-12 09:41:14Barbatii sunt niste lasi!
Nu toti!


_alexandra
Postat pe 12 Iunie 2009 09:44
Ce alex, nu e asa?
garbo001158
Postat pe 12 Iunie 2009 09:45
cred ca de fapt nu a dorit nimic serios doar o aventura
haven
Postat pe 12 Iunie 2009 09:46
Se poate spune si asa!
garbo001158
Postat pe 12 Iunie 2009 09:48
cred ca de fapt este cioaca...
zambil
Postat pe 12 Iunie 2009 12:33
ce zodie e, scz curiozitatea..

Postat pe 12 Iunie 2009 13:04
pai....mamica...depinde ce s-a intamplat in weekendul ala....daca ati fost intimi, a obtinut ceea ce dorea, si-a incununat cu lauri munca de naucire a ta....daca nu ati fost intimi, si-a dat seama ca inca nu e suficient de matur sa inceapa o legatura stabila....
tutankhamon
Postat pe 12 Iunie 2009 13:18
eu sunt rac, el este taur. cred ca e f incapatanat si fixist.
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Iunie 2009 14:57
si mie mi s-a intamplat doar ca am continuat sa ne vedem si continuam, dar ce pot sa-ti spun e ca am ramas la stadiul asta desi a trecut ceva timp
daca "a disparut" nu inseamna ca a luat-o doar ca pe o aventura, poate fi si un semn de slabiciune, de frica de a nu se implica prea mult.....e nasol rau cu relatiile astea la distanta. trebuie sa fii f puternic si celalalt la fel si daca unul da semne de oboseala celalalt "sa-i sara in ajutor". nu multi accepta sa se implice in asa ceva. sincer...cred ca e soarta

Postat pe 12 Iunie 2009 15:20
cred ca a simtit ca nu-i ce trebuie cu cine trebuie...nimic nu-i piedica cand vrei sa faci ceva si esti interesat de persoana din fata ta...restu-s baliverne autoamagitoare...ca sa nu ne sifonam mandria personala
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 15:27
eu cred ca riscurile sa ti se intample chestia exista in continuare...si a 2-a oara si a 3-a oara. pb e ca nu ai ce sa faci....e un risc de ambele parti asta! si daca tu chiar vrei o analiza mai atenta, hai sa iti spun si care a fost greseala ta!
NU TREBUIA SA TE DUCI ACOLO! nu dupa o luna! nu are cum sa iasa ceva fabulos din asta! no way !!!!!!!!!!! iti recomand o carte, de Ellen Fein/ sherrie Shneider - Regulile- cum se cucereste un barbat.
daca o citesti ai sa afli ca nici tu si nici el nu aveati CUM sa va simtit bine asa de la prima intalnire. crede-ma! e doar o capcana in care ori ati cazut amandoi ori numai tu!
te pup, bafta!
fleur_de_lis
Postat pe 12 Iunie 2009 15:32
Multumesc pt sinceritate.
Eu nu ma gandesc ca am gresit. In momentul acela nu puteam face altfel. Eram prea aprinsi amandoi, asa la distanta.
Eu stiam ca nu poate iesi extraordinar pt ca nu ne cunosteam deloc. Ii spusesem asta inainte. I-am spus ca poate fi orice.
Si el spunea ca se asteapta la orice. Dar o tinea una si buna, ca va fi minunat.
Asta nu am inteles, comportamentul lui extrem: de la a ma cauta timp de 2 luni nonstop, la a ma ignora total.
Chiar daca nu a iesit nimic, de ce sa nu vorbim de asta ca oamenii normali la cap? Ce atitudine e asta?


Blue_Tattoo
Postat pe 12 Iunie 2009 19:20
fugaaaaaaaa

Postat pe 12 Iunie 2009 19:24
lasitate masculina
tutankhamon
Postat pe 12 Iunie 2009 21:50
ehe!
ce ziceam eu!
ca doar nu vorbeam pe de rost!
lasitateeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cand e vorba de responsabilitati, gata!!!!
astia sunt barbatii!!!!
nu-s capabili de prea multe responsabilitati!
garbo001158
Postat pe 12 Iunie 2009 21:56
1158, tocmai am citit topicul tau: "Decizia lui: s-a terminat!" si vreau sa-ti spun sa te tii tare si capul sus! nimeni nu trebuie sa te raneasca!
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Iunie 2009 22:27
multumesc.ei, hai, ca am luat-o in tragic, pentru ca asa era la momentul acela, acum......nu mai merita nimeni nimic.
eu m-am vindecat!
concluzia: barbatii merita sa le acorzi atentie doar sa se simta ei ca sunt iubiti!
nu merita nimic. pentru ca, daca investesti, orice, de la sentimente, in primul rand, pana la orice, in ultimul rand, atunci ei se cred unici si in realitate sunt niste nimicuri.
nu pot sa exprim aici ce ar merita EL sa ii spun. sa considere ca am spus.
garbo001158
Postat pe 12 Iunie 2009 22:52
despre ce responsabilitati e vorba aici?

e simplu. hai sa facem un exerciutiu de imaginatie. sa presupunem ca bantui pe net si faci " n" cumparaturi onlaine de , sa zicem ,roghite.

ti-au placut hainutele, le-ai ales, le-ai admirat. vine si pachetul. incepi cauti . scoti o rochie, te uiti la ea. parca-ti place dar, te apuci sa o probezi? nu. desfaci urmatorul colet sa vezi si ce-i acolo.

cam asa si cu seducatorii acestia care au prins gustul netului. discuta cu "n "dame ,le aburesc, se intalnesc cu ele. nici macar nu cred ca au timp sa vada ce si cum e cu fata ca-s cu gandul la alta intalnire. pe tine te-a vazut. alta la rand

si apoi, nu ai facut rau ca te-ai dus. trece-o la capitolul experiente . te-ai plimbat si tu. iaca,nu mai da el telefon. si? s-a terminat lumea?
si_totusi
Postat pe 12 Iunie 2009 23:00
da, simplu si stupid :)
nu e genul care sa se ocupe cu asta, dar nu mai conteaza:)
si, da, lumea nu s-a terminat, e doar plina de nebuni:)
Blue_Tattoo
Postat pe 12 Iunie 2009 23:32
nebuni netratati.....pana cand dau de o demoazela care ii trateaza cum merita...
tutankhamon
Postat pe 12 Iunie 2009 23:37
De la: garbo002909, la data 2009-06-12 23:32:16 da, simplu si stupid :)
nu e genul care sa se ocupe cu asta, dar nu mai conteaza:)
si, da, lumea nu s-a terminat, e doar plina de nebuni:)



hai mai nu ati incheiat?? suspinele?? ganditi-va asa: ca fiecare om, are dreptul la exact orice atitudine isi doreste el sa aiba da???
deci el este indreptatit sa faca exact ce doreste, sa considere ce doreste, etc. tu, trebuie sa ii respecti dreptul acesta si sa fii constienta ca este f posibil sa se mai intample de cateva ori pana sa il intalnesti pe mr. right!
insa stii ce cred eu? ca este posibil sa te sune si dupa trei luni, si tu sa te duci, si iarasi sa pastreze tacerea inca 3luni, si tot asa. eu nu cred ca nu o sa mai sune, sincer! important ar fi sa fii tu pregatita pentru asta si sa stiic e as ii raspunzi!
pupici&bafta!
fleur_de_lis
Postat pe 13 Iunie 2009 19:02
Ai perfecta dreptate! Multumesc!
Blue_Tattoo
Postat pe 13 Iunie 2009 19:52
buna 2909! nu tre sa ma compatimesti!
eu sunt bine! mi-a trecut!
se pare ca situatia ta e aproape identica!
asta e!!
barbatii!
LASI!!!!
nu merita!!
garbo001158
Postat pe 13 Iunie 2009 20:12
nu a dat nici o sansa relatiei voastre si daca avea caracter si bun simt chiar daca sa zicem nu i-ai placut si a realizat ca nu exista acea chimie intre voi dupa ce v-ati intalnit tot trebuia sa mai existe o minima comunicare intre voi apoi!macar un salut pe mess...un ce mai faci...etc...crede-ma ca nu are rost sa-ti consumi sufletul si timpul,sa suferi pentru o asemenea persoana!si o poti lua si ca peo lectie..fi mai prudenta si nu te arunca in valul sentimentelor atit de repede si orbeste!e pacat..stiu cat doare si tocmai de asta ti-am si scris!nu te merita...ti-a dovedit-o deci capul sus!
kaina_2009
Postat pe 14 Iunie 2009 11:10
Merci mult! Mult de tot!
O zi cat mai placuta!
Blue_Tattoo
Postat pe 14 Iunie 2009 11:21
Zici tu: Chimia a lipsit . Cel putin la mine .
Atunci faptul ca nu te-a mai cautat te-a lovit in orgoliu? ca sa inteleg si eu unde e problema ..!
blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 11:41
Da, chimia a lipsit.Pt ca nu il mai vazusem niciodata. A fost ceva...socant. In trei zile nu mi-am dat seama daca ma atrage intr-adevar sau nu. Pt ca eu nu ma aprind repede. Am nevoie sa cunosc omul. Dar dupa aceea am vrut sa-l revad. Probabil ca mi-a placut. Si probabil ca asa cum eu am stiut ca vreau sa-l cunosc mai bine, asa a stiut si el ca nu vrea sa ma mai vada. Niciodata.
Nu e vorba de orgoliul meu ranit. Pur si simplu am fost trista si dezamagita ca nu am mai comunicat deloc dupa aceea. Ca si cum nu as fi existat. Cu atat mai mult cu cat m-a cautat atat de mult si insistent inainte.
Blue_Tattoo
Postat pe 14 Iunie 2009 23:34
De la: garbo002909, la data 2009-06-14 23:34:16Da, chimia a lipsit.Pt ca nu il mai vazusem niciodata. A fost ceva...socant. In trei zile nu mi-am dat seama daca ma atrage intr-adevar sau nu. Pt ca eu nu ma aprind repede. Am nevoie sa cunosc omul. Dar dupa aceea am vrut sa-l revad. Probabil ca mi-a placut. Si probabil ca asa cum eu am stiut ca vreau sa-l cunosc mai bine, asa a stiut si el ca nu vrea sa ma mai vada. Niciodata.
Nu e vorba de orgoliul meu ranit. Pur si simplu am fost trista si dezamagita ca nu am mai comunicat deloc dupa aceea. Ca si cum nu as fi existat. Cu atat mai mult cu cat m-a cautat atat de mult si insistent inainte.


mai,uite imi vine in cap acuma,o posibilitate ....
baiatul asta poate a perceput ca un refuz din partea ta, propria ta atitudine, si ceea ce simti tu pe propria piele acum e doar un raspuns la ce o fi inteles el, si anume: ca nu te intereseaza!!!
in cazul acesta poate ca ar fi bine ca tu sa il sunni si sa ii spui exact cum vezi lucrurile!


fleur_de_lis
Postat pe 15 Iunie 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a meritat oare sa ii dau a doua sansa?? 134 De la: Darksukkubus69 20 Decembrie 2009 19:50
Dragostea-un joc murdar! 26 De la: Jolie_M 19 Aprilie 2011 11:52
Vreau sa fiu libera sa traiesc viata din nou asha cum faceam candva 90 De la: garbo171675 23 Septembrie 2012 20:24
Poate sa ma ajute cineva ? 13 De la: garbo_415734 11 Octombrie 2015 10:46
Coroane funerare 1 De la: Floriaana 16 Martie 2012 16:16
Setari Cookie-uri