Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede...

ahhh...am crezut ca sti...ca uite timpul meu a expirat si in drum spre casa ma opream pe la ea .......aaaa......... sa-i rup mufa
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:24
da' e chiar ciudata ora asta de mers la job.
la politie clar ca nu lucreaza.
hmmmm...:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:25
pai creca a luat-o politia pentru analize
alina, zi si tu ca e ruj mai cu voce tare, ca io la ora asta vad rimel, la cat am stat azi pe garbo, nu mai vad bine
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:27
e responsabila cu frigideru la umlerea adversarului
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:27
la mine e RUJJJJJJJJJ si mai vine si o TORNADA de sampon creca
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:29
travie mccoy- bilionaire
mai parinte, sora ce mai face?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:36
se uita la un film...
..... dar nu pot imbraca fata asta ca nu sta locului...
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:40
mai stiu un titirez care nu sta la imbracat
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:48
intreab-o pe vuva, ca TE invata ea cum sa stea...:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:10
doamne fereste nenea ge, vrei sa ramana marcat copilu?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:14
eu stiu ca-i molipsitoare, am vrut sa te pun in garda...:D
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:23
sper ca n-a mai avut grija de copilul nimanui
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:31
iti dai seama de ce copiii recurg la consumul de droguri, dupa intalnirea cu ea... :))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:47
si se lauda ca i-a dat gata pe toti
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:48
si de fete... ca zicea ca si ele nu stiu ce-si baga pe unde-si baga...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:51
pai si ea ce e, cum procedeaza... mda, marea profesoara
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 22:06
De la: vuvuzela, la data 2010-10-16 18:52:35
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:35:36de ce sa se fereasca?




sa stii eu nu sunt rautacioasa si nici nu tin ranchiuna.eu lucrez intr-un fel cu copii.

Cand n-ai fost ranchiunoasa? Cand blestemai copiii forumistilor pe-aci?
Doara
Postat pe 17 Octombrie 2010 07:55
Trebuie sa iesi cat mai mult cu prietenii tai, sa ai o prietena cu care sa vorbesti, careia sa i te destainui. NU sta in casa singura, cauta compania altor oameni, fa ceva, mergi la scoala, la distractii, nu refuza socializarea. E singura cale de a trece mai usor peste suferinta. Singuratatea nu o sa te faca sa-l uiti, de fapt niciodata nu-l vei uita, doar ca-l vei privi cu alti ochii, cu experienta si maturitatea pe cate ti le va aduce timpul. Oboseste-te in timpul zilei cu tot felul de activitati, incearca sa eviti locurile in care l-ai putea intalni....va fi bine.
Daca ii face placere sa te vada suferind, umbland in fata ta cu cealalta de mana, inseamna ca nu te merita....vei gasi pe altcineva....nu este el alesul, stai linistita.
Si pentru a-ti linisti orgoliul ranit, incearca inainte de culcare si o rugaciune....face bine.
Te pup si mult curaj! Toti am trecut prin astea, fara exceptie. Tot ceea ce nu ne omoara, ne intareste!
garbo094116
Postat pe 17 Octombrie 2010 10:27
116,foarte frumos si binefacator sfat ai dat.numai ca vezi ,citind in jurul tau comenntariile de non cultura,iti dai seama ca datorita rautatii,nestiintei,barfei(caci afara e vopsit gardul,inauntru-i leopardul), nu prea ai unde sa gasesti oameni sinceri ..si atunci ma intreb cati prieteni reali isi va face ,in contextul in care ,insanatosirea mentala si sufleteasca a multora ,este inexistenta.intorci spatele si esti 'forfecat",de niste unii,asta ca sa fiu la fel de cinica in urma spuselor lor,care nu cunosc absolut nimic despre tine,dar isi dau cu presupusul in nestiinta lor ,desi cv era altul in loc de nestiinta.conditia esentiala este ca societatea in care tu o trimiti,trebuie sa se vindece mai intai moral.ca sa traim cu gunoiul acoperit sub pres nu este etic.educatia si informarea corecta trebuie acestei societati,oamenii needucati pot fii foarte usor de manipulat,prin toate tehnicile moderne de persuasiune.este asemeni rugaciunii lasului si virtuosului.aceasta societate este mai interesata de viata mondena de proasta calitate.nu exista o meritocratie in aceasta societate.primitivismul este mai apreciat.!!!
vuvuzela
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:09
viata mondena de proasta calitate e cea la care te uiti tu vuvuzelo, si anume OTV... iar ce a spus garbo mai sus iti adresesz si eu tie, "rebuie sa iesi cat mai mult cu prietenii tai, sa ai o prietena cu care sa vorbesti, careia sa i te destainui"
"cauta compania altor oameni, fa ceva, mergi la scoala, la distractii"
"Oboseste-te in timpul zilei cu tot felul de activitati"
omoara-ti timpul, dar nu pe net, pentru ca degeaba vii tu domnisoara draga sau ce esti ca nush, cu "comenntariile de non cultura" nu rrestu lumii e proasta si tu desteapta, cauta prieteni reali
garbo draga, lasa-ma cu rugaciunile, sa se roage pentru altceva si din cauza la alta problema, da nu asta, da-o-n palaria mea, te rogi asa pentru toate mofturile care le ai si pentru toate fitele?
Laura_M
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:22
deh, Laura... in loc sa (o) pui de niste matanii, ca vine acusi irinooka si te ia la omor, ii inveti pe astia "mici" de toate cele rele...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 03:32
Ce sa uiti? Sfatul?
All_right
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:19
~Vreau si eu sa`ti spun ceva. :P Poate e prea tarziu pt sfaturi etc ;)) da` acu am vazut si mi`am amintit si eu de prima oara cand am iubit pe cnv. ;)) eu am 17 ani ...suntem cam de aceeasi varsta. Toata lumea spune ca la varsta asta nu iubesti, ca te prostesti si nu mai stiu eu ce ;)) dar ce sa`i faci..asa e timpul acu ..sunt copii care de pe la 14 ani se indragostesc :)) dragoste adevarata sau nu, simti ca persoana aia e totul :) si dupa ce te desparti de el, plangi si te gandesti numai la el. cateva persoane de pe aici au spus k se exagereaza,ca nu se poate asa ceva. normal ca se poate.. iubire la 16 ani sau la 20 de ani..tot iubire se cheama :)
~in fine.. prea repede nu cred k ai sa`l poti uita...asta dak ai tinut foarte mult la el.. stiu din proprie experienta..de aproape 1 an si cv nu mai sunt cu el.. si inca mi`e dor de el uneori..si nici nu am fost un an de zile impreuna..ne`am mai certat etc..si ink acu ma apuca fluturii in stomac knd il vad..si oftez...dar dak tu stii k a tinut la tine..si v-ati inteles cat timp ati fost impreuna...chiar dak acu e cu cineva..inca e posibil sa se intoark la tine. si la mn.. dupa multe alte fete cu care a fost...si acu mai vorbim inca. ;)) si s`a intors de multe ori la mine dupa ce ne`am despartit. 8->
~ideea e k trebuie sa iesi totusi din starea asta.. sa te observe.. k sa`i fie ciuda cumva k s`a despartit de tine..aranjeaza`te mai tare.. cauta sa fii si tu cu cineva.. arata`i k si tu poti.. si daca te`a iubit se va intoarce la tine. stiu ca e greu de facut asta.. dar incearca. :)
~si dak nu si nu... pai cineva a spus bine ... fa o seara cu fetele ...luati bautura..servetele si spor la povestit toate momentele alea.. :))) cel mai fain te descarci asa :)) :)>- bafta >:D< :*:*
garbo103018
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:45
mai, nu zice nimeni ca la varsta asta nu poti sa iubesti, ca fiecare am trecut prin asa ceva, doar ca nu trebuie sa faci o tragedie din asta si sa te gandesti ca poti sa fii cu el sau cu ea, toata viata, si scuza-ma, daca ala se intoarce la tine de nu stiu cate ori, da-ti seama cat de serios este si cat de mult vrea el , sa se impace cu tine... ma lasi
Laura_M
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:51
Draga mea, nu te necaji, tipul daca ti-a facut asta inseamna ca nu te merita si nu ai pierdut nimic pentru ca el asa va face cu toate, numai in cazul in care esti masochista si vrei sa suferi. Gandeste-te daca chiar ai nevoie de un astfel de om
garbo000046
Postat pe 23 Octombrie 2010 09:31
gandestete ca ai doar 16 ani si ca poti sa cunosti o multime de baieti care sa te aprecieze si sa te accepte asa cum esti u...nu trebuie sa disperi si sa te inchizi in tine din potriva trebuie sa iesi si u cu prietenele si pietenii tai si sa cunosti noi oameni asa sunt unii baietii te lasa pt orice da asta e ...trebuie sa le demonstram ca ne descurcam si fara ei si ca mai sunt si alti...incearca sa nu te mai gandesti tot timpu la el ...obisnuiestete cu gandu ca lai avut dar acum sa terminat si e cu alta si ca si u poti sa fii cu alt baiat...dute si distreazate si ignoral;)
garbo089321
Postat pe 23 Octombrie 2010 10:06
intr-adevar,asta e o varsta la care mintea o poate lua razna din"orice",asa cum credem noi,cei mai mari,darchiar si ca adult se mai intampla!Pai poate faptul ca a stat cu tine 1 an a fost o razbunare pt cealalta,si cu timpul s-a simtit atras de tine,dar daca s-a intors la fosta inseamna ca nu a uitat-o niciodata si nici nu o va uita.Tu tre sa decizi daca iti convine postura de "umar pe care sa planga"atata timp cat tu il iubesti.iar apoi dupa ce il consolezi el sa se intoarca la ea!nu toti baietii gandesc cu capul,cu inima niciunul!
garbo173087
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:34
De la: garbo170206, la data 2010-09-30 19:11:13Am 16 ani si am vb cu un baiat 1 an de zile dar acuma nu mai este cu mine vorbeste cu o fata cu care a mai vb inainte de a vb cu mn..... ma ignora nui place sa ma vada....umbla cu ea de mana o saruta in fata mea si eu cum il iubesc asa mult nu pot accepta asa ceva.....Vreau neaparat un sfat si cat mai repede pt al uita pt ca de cateva zile nu mai manc nu mai fac nimik alceva inafara de la plange si a asculta muzica si orce asa face ma gandesc numai la el si la amintirile cu el....


citeste cartea de pe sit-ul acesta. http://www.scribd.com/doc/6447136/Robin-Norwood-Femei-Care-Iubesc-Prea-Mult

Poate ca esti prea mica pentru ceea ce o sa citesti, dar trebuie sa-nveti de pe acuma ca femeia trebuie sa-si cunoasca valoare. O femeie are toate calitatiile necesare de-a razbate prin viata, chiar si singura.
Femeile au puteri care i uimesc pe brbai..... ndur greuti i car poveri,
Dar i pstreaz fericirea, dragostea i bucuria.
Inima unei femei este ceea ce ine lumea n micare.
Ele aduc bucurie, speran i dragoste.
Ele au mil i idei.
Ele ofer sprijin moral familiei i prietenilor.
Ele tiu c o mbriare i un srut pot vindeca o inim rnit.


Femeile au lucruri vitale de spus i TOTUL DE OFERIT!!!!

TOTUI, DAC EXIST UN DEFECT AL FEMEILOR,

ACESTA ESTE C ELE ΪI UIT VALOAREA.

myriam
Postat pe 23 Octombrie 2010 15:55
Buna, draga mea! Intortocheate sunt cararile Domnului...dar nu dispera!! Daca el este barbatul pe care il cauti...se va intoarce la tine...daca nu, inseamna ca nu ai pierdut nimic....e greu pana iti intalnesti jumatatea..; viata are suisuri si coborasuri, important este sa nu disperi, sa nu faci vreun gest necugetet...caci toate se vor rezolva la vremea lor. TIMPUL este cel mai bun sfetnic, si abia dupa o buna bucata de vreme vei putea aprecia daca aceasta despartire a fost sau nu in avantajul tau. Cred ca in momentul de fata, cel mai bine pt. tine ar fi sa iti gasesti o activitate, un hobby, sau poate scoala- AR FI CEL MAI INDICAT- care sa iti distraga atentia de la el...nu e usor, dar trebuie sa faci un efort sa te concentrezi si sa te ,, afunzi'' intr-un gen de ocupatie. Nu iti pierde speranta, Dumnezeu e deasupra si are grija de TOTI ! Trebuie sa ai intelepciunea sa te detasezi de problema pe care ai intampinat-o si sa gandesti lucrurile si traseul vietii tale in perspectiva, in viitor...Poate ca vei gasi un baiat mult mai bun si vei avea parte de alte bucurii, nu uita ,, un sunt in ....., un pas inainte''. Dupa parerea mea, cea mai buna arma este INDIFERENTA- fa un test...ignora-l complet o perioada de timp si da-i impresia ca l-ai uitat si ca esti fericita si apoi vezi daca reactioneaza in vreun fel....daca nu da niciun semn, UITA-L...inseamna ca nu e pt. tine. Dar nu fii trista, viitorul poate iti rezerva lucruri muultt mai placute!! Stiu ca e greu, dar nu imposibil, ai in fata un viitor plin de oportunitati. Viata nu se termina la prima deceptie sentimentala...curaj!
vvio
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:24
draga mea copila,daca aisti tu cat au mqai iubit si altt!daca ai avut norocul sa iubesti(!)pana la varsta asta, e minunat.cred ca nu la-i iubit cu adevarat,totusi ...
altfel, ai fi bucuroasa de fericirea lui.
eu m-am despartit de tatal copiilor mei dar,siacum dupa 15 ani de atunci,
sunt multumita ca a reusit sa fie cu cineva,sincer.eu am incercat,dar nu s-a potrivit
. ce ti-as spune eu ca sfat nu cred ca ai intelege bine tu acum...dar ai solicitat!spui ca a fost frumos un an-bucura-te!spui ca s-a terminat-accepta,totul, intr-un fel sau altul,are sfarsit. cand se termina cum vrei tu ,te bucuri... cand nu si nu mai ai ce face,accepta. nu te intrba,cum?pursisimplu!dar,invata...daca a contat asa de mult pentru tine, cu atat mai mult.nu sa inveti cu cine vei mai fi, nu sa intelegi ca ai de dus nefericirea....ci cum sa fii!atunci cand un chimism potrivit iti aduce un om in viata ta si tu vrei sa-l pastrezi,invata...barbatii,genetic, sunt opusi femeilor,adica:noi iubim un barbat(cel pe care l-am dorilanga noi o viata)-un barbat e croit pentru insamantare,multipla.poate tine la mai multe femei.nu minte cand spune-te iubesc-dar, maine ,cand ii spune alteia acelasi lucru, nici atunci nu minte-decat daca e bolnav.un barbat poate fi fidel in sensul greu al cuvantului doar prinimpunerea propriei dorinte!si atunci, cand lumea e plina de femei, tu invata!invata ce vor barbatiisi ce vrea acel barbat.daca esti aleasa,daca stii ce vrea el si daca il iubesti ,va ramane al tau pentru totdeauna!
garbo115286
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
Despartire 31 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:17
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
AM LUAT DECIZIA CORECTA???? 42 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 03:21
buna:)))))))))9 24 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 04:02
Setari Cookie-uri