Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede...

De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:12:35asa trebuie sa faca si ea, sa creasca mare si tare... mi-e nu-mi tremurau genunchii si de abia asteptam sa merg la scoala si sa-l vad... nu merge? la reventindeo, altu, se termina lumea aici?

...da se termina lumea aici

stiu ca numai din astea am trait si mi s.a terminat lumea cu odata cufiecare relatie incheiata....si ce am mai plans....si nu sunt o pustoaica...asta e felul meu de a fi...eu nu pot fi cu cineva numai de poza....nu am cum sa nu pun suflet....si din cate se vede nu am cum sa nu fiu calcata in picioare.....mi/a si frica sa imi mai fac vreo relatie....exact din cauza asta....nu vreau sa mai traiesc ce am trait ca nu a fost numai odata....de la 20 si ceva nu am mai numarat eu...de relatii serioase....unele cu mutat impreuna
garbo171675
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:19
ai uitat sa numeeeri?spunele : esti al doilea esti al doileaaa
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:21
io de obicei ma arunc in munca...muncesc ca sa am preocupare si in felul asta sa nu mai am timp cum s/ar zice sa ma gandesc la el....de obicei tine...
....incearca!!...ai un loc de munca?..nu?....gaseste unul /!!...ai deja unul?...mai ia.ti unul...si munceste in 2 locuri...ocupa.ti timpul cu munca...cu banii din munca ...cumapara lucruri frumoase pentru tine....imbracaminte accesorii farduri....ia.ti cum s.ar zice un bilet la mare saui la munte....si o sa uiti pana la urma!!!
garbo171675
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:23
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 17:55:11eu pot sa zic amin la ce a zis vuvu... bai ma lasati cu melodramele astea... parca ai fi o babaciune care cearta copii din fata blocului
cine dreaq sa ajunga in coparseu?



poate te cauta cineva pe afara.plimba-te,ca ai nevoie sa auzi si tu ce se mai intampla prin tara,prin lume. dar numa refer la politica,sau la salarii.ma refer la viitorul copiilor dar nu numai ai vostrii,ci la generatia de maine in general.statului nu-i pasa,profesorilor nu le pasa dar vor salarii mari,parintii sunt prin tari straine,iar altii fac pe userii inteligenti pe net,batandu-si joc de problemele tinerilor.as dori sa lasati pe copii vostrii sa raspunda acestor tineri,iar pe voi sa va citeasca.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:24
.helooooo !!!!!!
astia sunt copii cu par la putza
TREZIREA!!!! o viata intreaga o sa sufere si lacrimeze dupa un el sau o ea

Asta-i tragedia ce i sa intamplat la mimoza aia???
Ce o sa faca atunci daca pe viitor se indragosteste se marita si animalul de barbatsu o inseala la tot pasul???Atunci ce o sa faca A da! o sa zica ca suferinta de la 15 ani e pistol cu apa pe langa ce ii face animalul de barbatsu Deci tanti lacrimioara nu mai strica servetelele dejeaba si dute fata si cauta sa iesi in oras ca-i sambata seara ce draq stai si-ti sufli mucii in casa!!
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:24
o sa simta dragostea mai tare si o sa sufere mai mult cand o sa mai creasca cu cativa ani, acum e tanara, e naiva, pune botu repede la orice, daca te increzi asa cu una cu doua normal ca treci din relatie in relatie, daca un barbat iti spune, vai de mine, esti frumoasa, esti cea mai cea, si bineinteles tie iti place de el, crezi si ti se urca la cap imediat?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:24
De la: daniilia, la data 2010-10-16 17:59:43 Nu e nimic intamplator,perechea ta e alta,un baiat mult mai bun decat cel de care te-ai despartit,cu care vei fi mult mai fericita.Vorbesc din experienta prietenelor mele,care au trecut prin ce ai trecut tu.
Orice durere,oricat de mare ar fi,trece pana la urma.
Cea mai buna terapie este ocuparea timpului liber.
Fa sport,plimbari,orice ,chiar si treburi in casa,ocupa-ti tot timpul liber,vei gasi cu ce.
Apoi vei constata,ca ai uitat.....
Ce e sortit sa fie,se va intampla.Fii optimista,si incurajeaza-te tot timpul,va trece si asta,toata viata ta este inainte.
aranjeaza-te cat mai mult,zambeste,straduieste-te sa pari fericita.Vei reusi.




sunt de acord cu tine.multumesc ca te implici.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:27

vezi ca-ti da cineva cu pietre in geam.. nu am nevoie sa aud ce se intampla in tara, chiar nu ma intereseaza, sunt mai informata ca tine, unu la mana, aici era vorba de altceva, nu baga cu profesorii cu allea alea ca esti off topic, si doi la mana, copilu meu nu o sa ajunga sa ceara sfaturi pe net
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:29
De la: garbo171675, la data 2010-10-16 18:23:31io de obicei ma arunc in munca...muncesc ca sa am preocupare si in felul asta sa nu mai am timp cum s/ar zice sa ma gandesc la el....de obicei tine...
....incearca!!...ai un loc de munca?..nu?....gaseste unul /!!...ai deja unul?...mai ia.ti unul...si munceste in 2 locuri...ocupa.ti timpul cu munca...cu banii din munca ...cumapara lucruri frumoase pentru tine....imbracaminte accesorii farduri....ia.ti cum s.ar zice un bilet la mare saui la munte....si o sa uiti pana la urma!!!




parca este inca eleva.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:30
eleva sa gaseasca ceva de munca!!!...part time...distributie de cosmetice....distributie de pliante ...de fluturasi in strada....se gaseste ceva adecvat varstei si statului de eleva...ca altfel ma face sa ma gandesc la altele,,,,
.....inca o treaba....problemele astea nu se rezolva cu trecerea timpului....va spun din proprie experienta....ca mie mi.a trecut timoul bine...si mi.a trecut de pomana....am aceeasi problema....nu vorbeste varsta aici....ci caracterul.
garbo171675
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:33
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:29:48
vezi ca-ti da cineva cu pietre in geam.. nu am nevoie sa aud ce se intampla in tara, chiar nu ma intereseaza, sunt mai informata ca tine, unu la mana, aici era vorba de altceva, nu baga cu profesorii cu allea alea ca esti off topic, si doi la mana, copilu meu nu o sa ajunga sa ceara sfaturi pe net



asa crezi?atunci fii sigura ca se va feri de tine.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:33
de ce sa se fereasca?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:35
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:35
De la: garbo171675, la data 2010-10-16 18:33:09eleva sa gaseasca ceva de munca!!!...part time...distributie de cosmetice....distributie de pliante ...de fluturasi in strada....se gaseste ceva adecvat varstei si statului de eleva...ca altfel ma face sa ma gandesc la altele,,,,
.....inca o treaba....problemele astea nu se rezolva cu trecerea timpului....va spun din proprie experienta....ca mie mi.a trecut timoul bine...si mi.a trecut de pomana....am aceeasi problema....nu vorbeste varsta aici....ci caracterul.




si eu am scris la fel.din viata ta poate sa iasa iubitul,dar din inima niciodata.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:37
eu tot optez pentru ai sparge fata
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:40
poate sa i-o sparga ca tot isi v-a gasi altu si dupa aia sa spuna vuvu ca n-am avut dreptate
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:44
tocmai i-am zis lui fii-miu povestea asta, ca si el are 16 ani. si i-am cerut o parere.
cica: "bai tati, ce ma freci la cap cu kkturi din astea?"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:48
uite aici baiat de baiat... bine ge, ce era si el sa zica :D
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:50
probabil ca el inca nu s-a fript.
dar nici sa-l bag acuma in sedintza la vuvu, tot nu l-as lasa...:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:52
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:35:36de ce sa se fereasca?




sa stii eu nu sunt rautacioasa si nici nu tin ranchiuna.eu lucrez intr-un fel cu copii.multi parinti ii tin din scurt,nu le devin prieteni,nu comunica cu tinerii in general.au impresia ca daca sunt maturi detin controlul.stii cu cine se imprieteneste copilul tau?este intrebare pt toti maturii.stii in ce grup intra?stii ca exista pe internet un site special pt copii cu politie ,cu oameni care lucreaza benevol pt paza copiilor?stii cui sa-i ceri ajutorul daca copilul tau se drogheaza?stii cum incep copii sa se drogheze?sunt drogati de altii fara sa stie ,apoi devin dependenti.stii unde se duce copilul tau sa se distreze?de acolo stii ca daca este fata poate disparea,luata de o retea care se ocupa cu prostitutia?iar daca este baiat,intra in altercatii si doamne ferste!!copii,tinerii sunt expusi din cauza ca parintii sunt drastici,in loc sa comunice.sunt multe de spus.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:52
tocmai de aceea nu o sa vreau sa intre pe un forum sa nu dea de sfaturi de astea, nu cred ca le-ar lua in considerare, io pentru ce sunt, nici nu stiu cum sa numesc parerile astea... si tot nu mi-a raspuns la intrebare
zi vuvo ca nu mai am timp prea mult la dispozitie ca mai am si un pufulete de crescut si sa stau cu el, zi, de ce sa se freasca de mine, ca n-am priceput... astept
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:54
De la: vuvuzela, la data 2010-10-16 18:52:35
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:35:36de ce sa se fereasca?




sa stii eu nu sunt rautacioasa si nici nu tin ranchiuna.eu lucrez intr-un fel cu copii.multi parinti ii tin din scurt,nu le devin prieteni,nu comunica cu tinerii in general.au impresia ca daca sunt maturi detin controlul.stii cu cine se imprieteneste copilul tau?este intrebare pt toti maturii.stii in ce grup intra?stii ca exista pe internet un site special pt copii cu politie ,cu oameni care lucreaza benevol pt paza copiilor?stii cui sa-i ceri ajutorul daca copilul tau se drogheaza?stii cum incep copii sa se drogheze?sunt drogati de altii fara sa stie ,apoi devin dependenti.stii unde se duce copilul tau sa se distreze?de acolo stii ca daca este fata poate disparea,luata de o retea care se ocupa cu prostitutia?iar daca este baiat,intra in altercatii si doamne ferste!!copii,tinerii sunt expusi din cauza ca parintii sunt drastici,in loc sa comunice.sunt multe de spus.

hai mai vuvu!!!ce draq, ieri erai directoare, mai in alta zi spuneai ceva despre conspiratii elecronice, azi lucfrezi cu copii..pfff zau ca nu mai stiu ce sa cred
Omul cu 1000 de fete wwwoooaaauuuuu
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:56
aici deja e alta discutie... normal ca nici un parinte nu stie cu cine si unde se duce copilul lui, dar mai depinde si de cei 7 ani acasa, cum il cresti, de firea lui si multe altele
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:57
laura!!nu baga botu la tampenia vuvuline
ha la dilema ca este o frigida acolo
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:01
chiar asa de botanista nu sunt,
da, am vazut-o si pe maica tereza cea neatinsa de nime si cred ca vrea dar ea zice ca nu...
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:05
De la: eu_geminy, la data 2010-10-16 18:48:48tocmai i-am zis lui fii-miu povestea asta, ca si el are 16 ani. si i-am cerut o parere.
cica: "bai tati, ce ma freci la cap cu kkturi din astea?"...:P
:))



este normal.el are 16 eu 37.ei azi vad altfel iubirea.ei sunt doar consumisti.indiferent de ce anume.ei traiesc in lumea internetului,in lumea fetelor dezverginate la varste micute.sunt f inteligenti,dar la informatica."mananca aparatura pe paine'.tot ce era pt noi odata noutate pt ei azi sunt KK.dar sunt cei mai expusi la rele,droguri,batai,omoruri.prietenia cu tine ii va fii de folos.important este sa vb 'pe limba lui",pt a afla ce iti ascunde.caci sigur nu ti se destainuie tie.stii cand a sarutat prima fata?mai degraba vb cu prietenii.ai grija de el si sa iti traiasca.insa ai grija nu-i incalca intimitatea si personalitatea.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:20
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:54:44tocmai de aceea nu o sa vreau sa intre pe un forum sa nu dea de sfaturi de astea, nu cred ca le-ar lua in considerare, io pentru ce sunt, nici nu stiu cum sa numesc parerile astea... si tot nu mi-a raspuns la intrebare
zi vuvo ca nu mai am timp prea mult la dispozitie ca mai am si un pufulete de crescut si sa stau cu el, zi, de ce sa se freasca de mine, ca n-am priceput... astept




pt ca ii incalci intimitatea si personalitatea,cu felul tau impunator.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:24
De la: ameno, la data 2010-10-16 18:56:39
De la: vuvuzela, la data 2010-10-16 18:52:35
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 18:35:36de ce sa se fereasca?




sa stii eu nu sunt rautacioasa si nici nu tin ranchiuna.eu lucrez intr-un fel cu copii.multi parinti ii tin din scurt,nu le devin prieteni,nu comunica cu tinerii in general.au impresia ca daca sunt maturi detin controlul.stii cu cine se imprieteneste copilul tau?este intrebare pt toti maturii.stii in ce grup intra?stii ca exista pe internet un site special pt copii cu politie ,cu oameni care lucreaza benevol pt paza copiilor?stii cui sa-i ceri ajutorul daca copilul tau se drogheaza?stii cum incep copii sa se drogheze?sunt drogati de altii fara sa stie ,apoi devin dependenti.stii unde se duce copilul tau sa se distreze?de acolo stii ca daca este fata poate disparea,luata de o retea care se ocupa cu prostitutia?iar daca este baiat,intra in altercatii si doamne ferste!!copii,tinerii sunt expusi din cauza ca parintii sunt drastici,in loc sa comunice.sunt multe de spus.

hai mai vuvu!!!ce draq, ieri erai directoare, mai in alta zi spuneai ceva despre conspiratii elecronice, azi lucfrezi cu copii..pfff zau ca nu mai stiu ce sa cred
Omul cu 1000 de fete wwwoooaaauuuuu




fii bucuroasa ca exista si si sectia mea,departe de ochii oamenilor.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:29
1001 de nopti
ameno
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:30
tot astepti sa te intreb... nu stiu de ce vuvuzela, ma enerveaza la culme, pune-ti si tu un nume...
eu am scris ceva, tu zici altceva... poate ca sunt impunatoare, dura uneori si mai stiu eu cum ma mai caracterizez singura sau o fac altii pentru mine, nu stiu in intimitatea cui ma bag, a lu fiu-meu? n-o sa fac asta niciopdata, si eu vroiam sa am intimitate si sa nu se bage mama cu tata si n-au facut-o... si in personalitatea lui cum sa ma bag eu, ca nu inteleg, cum sa faca cineva asa, cu picioru inainte sau cum? cum sa te bagi in personalitatea cuiva cand fiecare e construit in felul lui, fiecare are personalitatea lui si si=o mai construieste pe parcurs, ce vorbesti tu acolo?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum este posibil... 113 De la: dor72 21 Aprilie 2011 08:45
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
sfat pentru o femeie divortata 19 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
Setari Cookie-uri