Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede...

Am 16 ani si am vb cu un baiat 1 an de zile dar acuma nu mai este cu mine vorbeste cu o fata cu care a mai vb inainte de a vb cu mn..... ma ignora nui place sa ma vada....umbla cu ea de mana o saruta in fata mea si eu cum il iubesc asa mult nu pot accepta asa ceva.....Vreau neaparat un sfat si cat mai repede pt al uita pt ca de cateva zile nu mai manc nu mai fac nimik alceva inafara de la plange si a asculta muzica si orce asa face ma gandesc numai la el si la amintirile cu el....
garbo170206
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:11
De la: garbo170206, la data 2010-09-30 19:11:13Am 16 ani si am vb cu un baiat 1 an de zile dar acuma nu mai este cu mine vorbeste cu o fata cu care a mai vb inainte de a vb cu mn..... ma ignora nui place sa ma vada....umbla cu ea de mana o saruta in fata mea si eu cum il iubesc asa mult nu pot accepta asa ceva.....Vreau neaparat un sfat si cat mai repede pt al uita pt ca de cateva zile nu mai manc nu mai fac nimik alceva inafara de la plange si a asculta muzica si orce asa face ma gandesc numai la el si la amintirile cu el....


LA 15-16 ani , si eu ma suparam pe baietii care-mi spargeau mingea sau imi zgariau ,,Pegasul''!
Nu-i nici o tragedie, traieste-ti copilaria, adolescenta si nu ti-o complica cu suferinte aiurea!
m_ada
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:17
Eu cred ca daca ai fost cu el 1 an nu a uitat nici el de acele momente petrecute cu tine.Sunt sigura ca odata si odata se va intoarce la tine.Totusi un an:D.Succes si sa ne povestesti ce ai mai facut:*.
Allly
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:23
da -l uitarii, mai e mult pina s aintilnesti mare adragoste !
rupt_de_realitate
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:11
ce-ai vrea, sa-ti ceara voie? o sa-l uiti, nu trebuie sa intri pe un site si sa intrebi ce sa faci ca sa-l uiti sau ce mai vrei tu sa faci... bea 1l de ceva si gata.. tu ce sfaturi ai vrea, sau mai bine zis ce sfaturi ti-ar placea sa vezi pe aici?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:18
pai 1l de ce anume... ca una e sa bea bere sau suc, si alta e sa bea benzina sau Verde de Paris...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:22
stai ca vine vuNvu si-i explica la modu' cel mai pertinent si cel mai serios...
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:23
de ceva, nush, da numa suc si apa nu, ca astea nu tin la suparare :D daca vrea, o imprumut cu niste bani sa-si ia o sticla de bautura si un pachet de servetele, sa-i ajunga
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:27
mai bine s-ar apuca sa-si incarce frigideru'...:P
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:29
nu-i de gluma ..poti sa faci o depresie urata ..inceraca sa-ti gasesti o preocupare ptr a te ajuta sa nu fi cu mintea doar la el ...
crin_regal
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:31
da mai crino, hai sa dramatizam o tzara ca altfel nu se poate... intr-adevar sunt copii dusi cu pluta rau de tot si se omoara cica din dragoste, ma lasi, ce sti dom'le la anii aia? e prima si singura iubire care ai s-o cunosti? la naiba, in puii mei
ge, cum am mai zis, se anunta o iarna grea si trebuiesc frigiderele umplute, facem ce facem si tot acolo ajungem, nu? dragostea mai trece si prin stomac, sa nu fim off topic, da ge?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:39
pai ce... am zis io altfel???...:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:48
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 15:39:45da mai crino, hai sa dramatizam o tzara ca altfel nu se poate... intr-adevar sunt copii dusi cu pluta rau de tot si se omoara cica din dragoste, ma lasi, ce sti dom'le la anii aia? e prima si singura iubire care ai s-o cunosti? la naiba, in puii mei
ge, cum am mai zis, se anunta o iarna grea si trebuiesc frigiderele umplute, facem ce facem si tot acolo ajungem, nu? dragostea mai trece si prin stomac, sa nu fim off topic, da ge?
n tr
Laura ..tu crezi ca ea nu ar vrea sa-l uite ..e usor sa dam sfaturi ,sa radem de necazul altuia ..crede-ma nu vb sa ma aflu in treaba ..nu-i usor prin ce trece fata asta ..singura nu cred ca va iesi din situatie
crin_regal
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:51
sunt niste copilarii care nu trebuiesc bagate in seama, o sa aiba timp sa se indargosteasca toata viata ei, si eu am fost indragostita la anii ei, si m-am despartit, si ce daca? ce era sa fac, sa ma dau cu capu de pereti? da sa vii si sa spui,"se saruta in fata mea" si multe altele, e ca si cum ar fi la gradinita si s-ar piri unu pe altu si ar zice ca ala l-a batut pe celalalt, ce-i asta, spune tu? ce sa faca si ala, daca te indragostesti la anii astia inseamna ca gata, ala ramane o vesnicie cu tine? trebuie luata si altfel fata, nu sa te gandesti acum numa la ce-i mai rau
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:57
depinde de caracterul fiecarei persoane ..nu sunt genul de femeie plangareata ..dar am avut parte sa simt si sa traiesc alaturi de o persoana care nu a fost in stare sa treaca peste momentele grele , la inceput nu o intelegeam nu puteam sa o cred cum nu reuseste sa depaseasca momentul despartirii ..am neglijat sa-i fiu alaturi si am avut de tras
crin_regal
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:04
da, depinde, daca esti mai slab de fire... de ce sa tragi tu pentru altcineva?
si eu am fost indragostita la 16 ani, de bobocul de a 9-a, am fost cateva luni impreuna si ne-am despartit, si pana la 27 cat am acum, m-am mai indragostit oleaca, dar nu trebuie sa faci din tantar armasar, si sa te distrugi pe tine cand ala e cu altcineva, ce vrea, sa stea cu ea asa doar ca-i place ei?
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:12
nu e de ras, dar pana la urma, chestii de acest gen, mai devreme sau mai tarziu, se intampla cam la toata lumea.
si n-a murit nimeni din asta.
poate doar Romeo si Julieta (doi idioti - cu scuzele de rigoare:P).
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:46
chiar ca alti doi... popandai
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:59
suferintele de acest gen fac parte din scoala vietii.
treci prin ele, te calesti.
daca nu te calesti, le repeti.
ar fi culmea sa il intalnesti pe primul venit si sa ramai numai cu el.
ma rog, pentru unii/unele, o fi ideal.
da' pentru mine n-ar fi fost...:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:03
pt mine a fost ideal
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:07
pai si de ce vorbesti la timpu' trecut?...:)
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:10
pfui nu stiu ca si acu ii bine .....mi-ar mai trebui un camion de banuti ca sa indes in carduri in trst ii ok i
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:14
pai felicitari, asta e!... fiecare cu norocul sau...;)
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:17
norocul si el dar si cei doi inplicati tre sa puna umarul si sa traga la acelesi atelaj(limuzina )
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:18
De la: garbo170206, la data 2010-09-30 19:11:13Am 16 ani si am vb cu un baiat 1 an de zile dar acuma nu mai este cu mine vorbeste cu o fata cu care a mai vb inainte de a vb cu mn..... ma ignora nui place sa ma vada....umbla cu ea de mana o saruta in fata mea si eu cum il iubesc asa mult nu pot accepta asa ceva.....Vreau neaparat un sfat si cat mai repede pt al uita pt ca de cateva zile nu mai manc nu mai fac nimik alceva inafara de la plange si a asculta muzica si orce asa face ma gandesc numai la el si la amintirile cu el....


asa te faci mare, fetita .
las' ca ai sa uiti . nu se poate imediat dar trece..
bluelight
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:18
daca o sa castig la loto, promit ca va dau si voua ceva
Laura_M
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:19
si eu m-am indragostit de mica,dar sincer nu pot sa iti dau un sfat de" uitare"pt ca la mine nu a fost dragoste ci iubire,deci unica,caci doar odata iubesti,restul sunt indragostiri.am uitat de scoala,cartea o citeam cu susul in jos,eram geloasa,bateam fetele.el era mai mare.umbla cu femei.eu eram fecioara.il urmaream peste tot.asteptam disperata sa ma sune,sa il intalnesc,sa fie numai cu mine.imi aducea flori mereu,ne sarutam pe strada in fata masinilor,claxoane,unii mai tineri tipau,cei mai batrani ne priveau cu drag.ma plimba la munte ,la mare.nu il puteam uita nici noaptea,la mine acasa,in patul meu de fata,aveam un urs mare de plus pe care mi-l cumparase,il sarutam mereu ,caci era de la iubitul meu.parintii nu mai existau pt mine.eu sunt o fire patimasa.deci pana nu m-am maritat cu el .la un moment dat,nu m-am lasat.dar iubirea era reciproca.si gelozia lui era mare.ai sa iti spun ce cred ca ne-a despartit pana la urma;CULTURA.eu am urmat un anumit drum,iar el nu a continuat ,avea alte ganduri.a fost grea despartirea.ma opresc aici,cu povestitul.iubirea nu o poti uita niciodata.undeva in inima ramane incuiata cu lacatul.si azi cand ne vedem intamplator,in ochii nostrii se deruleaza amintirile .trage singura concluziile.stii ce ma sustine azi,o dragoste frumoasa,un om echilibrat si o functie care imi place.tu insa mi-ai trezit azi amintiri,pe care vreau sa le tin doar in inima ,incuiate cu un lacat gros.viata va fii cea care va hotari,drumurile voastre spre viitor si comportamentul vostru ca pereche.din inima nu ti-l poti scoate,dar din viata da.

vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:22
De la: Laura_M, la data 2010-10-16 17:19:10daca o sa castig la loto, promit ca va dau si voua ceva
asa o sa fac si eu va indeplinesc cate o dorinta la toti cei simpatici
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:22
lasa,bre,ca io am peste treij'da ani si inca n-am ajuns la izvoru' ala de intelepciune...
auzi la ea,cica sa-i treaca...

albastrico...
trece asta,da' vin altele si mai rele,nu aburi geamele!
preci
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:23
preci da fiecare traire are aroma ei si bucuria si tristetea
garbo074997
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 42 De la: eu_geminy 27 Decembrie 2011 03:19
O masina stricata sau o viata stricata !? 50 De la: The_fate_of_the_man 4 Aprilie 2018 13:23
o poveste de dragoste suferinta despartire 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:17
Chip de inger, dar realitatea este suferinta. 17 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 14:36
Fericirea mea sau fericirea copilului meu? 89 De la: garbo257784 1 Ianuarie 2012 19:00
Setari Cookie-uri