indiferenta

buna la toata luma in primul rand!
am vazut k sunteti f activi pe forum si am zis sa scriu si eu ce am pe suflet...
si eu am trecut printr-o despartire de curand, o despartire care s-a realizat prin indiferenta...pur si simplu nu a mai dat niciun semn de viata...nici eu de altfel, insa de-a lungul asa zisei relatii eu l-am tot cautat,si m-am saturat, am zis sa-l las sa ma caute el, dar niciun semn de viata, nici la tel, nici pe mess.
iar acum nu stiu ce sa fac...sa-i mai dau vreun semn de viata, sa nu....?? :-s
si, desi stiu ca am multe motive ptr care nu ar mai trebui sa-l mai caut sau sa ma mai gandesc la el, tot mi'e gandul la el...si mi'e dor de el...as vrea sa-l mai caut, sa mai vb cu el, insa ma gandesc k o iau de la capat...
sunt f indragostita de el desi stiu k nu ar trebui si toata lumea imi spune asta...ptr k e un baiat f fitzos si ingamfat, cu okii dupa lux si fete frumoase si usoare, din ce-am obs nu-si respectul cuvantul, nu e sincer, minte f mult, e egoist si egocentrist, se crede cel mai frumos de pe pamant...si lista continua...
si de aceea, cand eram impreuna ma indoiam de el f des, iar acum cand nu mai vorbim deloc, si sunt constienta de toate defectele lui nu-l mai caut, dar culmea e k ma tot gandesc la el, si mi'e dor d el....
e un paradox, dar,desi e asa, tot imi place ceva la el,mult de tot, dar ce anume nu stiu exact, poate fizicul, poate atitudinea, poate e doar o provocare....
iar tacerea asta ma doare totusi...kiar as vrea sa-l mai vad...dar ma intreb, merita un baiat ca el??
voi ce parere aveti?
tender_soul
Postat pe 26 Iulie 2009 14:37
Stiu, indiferenta doare cel mai tare, dar stai linistita nu s-au terminat barbatii la el.
Banuiesc ca esti foarte tanara deci, mai ai foarte multe de experimentat si vazut.
Si... inca ceva, nu toti barbatii sunt la fel.
no_identify
Postat pe 26 Iulie 2009 16:32
Bala lunga moarte sigura!Asta incerc sa constientizez si eu in fiecare zi, sa ma abtin de la cautari continue si luari de la capat.Niciodata mintea si inima nu sint pe aceeasi lungime de unda!Am citit ca indragostitul tine cam 6 luni la mine sint cam 2 ani si tot parca ma simt foarte atrasa de el.Indiferenta doare indiferent din partea cui este , a femeiilor sau a barbatilor.Incercind sa fiu indiferenta am fost acuzata ca imi bat joc de el , cu toate ca il iubesc dar nici eu nu m-am simtit foarte bine cind ii tot spuneam ca il iubesc si parca el era indiferent!In afara de faptul ca zicea ca tine foarte mult la mine nu spunea alceva, eu simtem nevoia sa imi spuna ca simte mult mai mult pentru mine.Niciodata nu m-a facut sa inteleg ca trebuie sa lupt pentru el de parca ar fii ceva obligatoriu si sa vina numai din partea mea nu si a lui.
marcata
Postat pe 26 Iulie 2009 17:04
dah...eh, de curand am aflat k are pe altcineva, de fapt era de la sine inteles, asa k ma gandeasc k nu mai are rost nici sa ma gandesc...
aveam o idee, sa-l sun cu scopul sa-l salut si sa-i povestesc ce bine imi merge mie cu noul prieten...dar are vreun sens?
pana la urma, nu merita sa-mi bat capul, si dk vreau sa merg inainte tre sa las totul in trecut si sa nu ma mai gandesc, nuh?
voi ce parere aveti? cum se trece mai usor peste o despartire de genul? razbunare sau uitare?
tender_soul
Postat pe 27 Iulie 2009 15:00
salut, cred ca deja ti-ai raspuns singura. stii ca nu are rost sa-l cauti, mai ales ca are si pe altcineva...si daca el nu a mai dat niciun semn, atunci lucrurile sunt clare, nu crezi?
daca tu esti convinsa 100% ca vrei sa ai langa tine pe cineva ingamfat, fitzos si cu ochii dupa fete frumoase, atunci cauta-l.
ti-e dor, te inteleg perfect...dar...fii demna !!!
eu, in locul tau, as lasa timpul sa treaca, desi doare...la un moment dat, nu te vei mai gandi la el...vei vedea.
succes :)
Blue_Tattoo
Postat pe 27 Iulie 2009 15:54
asa-i tatoo, uitarea e leacul.

tender, stii cum procedezi la uitare?
nu sta singura, cu ochii pe net sau in tavan...fugi in viata reala. acolo e leacul!si, de ce nu, omul care sa te merite!
dune
Postat pe 27 Iulie 2009 19:36
multumesc mult raspunsuri...
da, asa e cel mai bine, nu merita el nici macar sa-i dau atentie, nush dk pe el il doare asta sau nuh...desi mi-as fi dorit k sa simta si el makar un pik din ce simt si eu...
as vrea sa uit, ptr k stiu k nu merita, nu pot deocamdata, dar am sa uit, cum a spus si blue_tatoo makar demnitatea sa mi-o pastrez...
si chiar nu vreau un baiat k el langa mine, eu merit ceva mai bun, doar ca el a reprezentat o provocare, ptr ca la aerele lui lasa impresia ca nimeni nu e suficient de bun ptr el, si am cazut in capcana, cum e vb aia:ce nu poti avea, iti doresti cel mai mult sa ai.sau am incercat sa-mi demonstrez mie ceva....insa n-are rost, el mereu o sa fie un fustangiu si o sa aiba aerele astea
nu merita el o fata asa ca mine!;;)[-ma incurajez singura;))]
nu stau in casa, si am o groaza de baieti in jurul meu, dar ..
cum ziceam mai sus,el atat a reprezentat-o provocare, nu cred k am alte sentimente mai adanci ptr k nu pot sa spun k era baiatul meu ideal,nici pe departe,dimpotriva, opusul meu 100%
dar a stiut sa ma provoace...si asta ink n-am uitat si ma macina pe interior....
Oare cum se uita provocarea???
tender_soul
Postat pe 29 Iulie 2009 02:27
esti o laudaroasa, o urata, o rea, o obraznica si o fustangioaica!

e bine asa?
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 02:34
sunt f indragostita de el desi stiu k nu ar trebui si toata lumea imi spune asta...ptr k e un baiat f fitzos si ingamfat, cu okii dupa lux si fete frumoase si usoare, din ce-am obs nu-si respectul cuvantul, nu e sincer, minte f mult, e egoist si egocentrist, se crede cel mai frumos de pe pamant...si lista continua...


TU TE AUZI???????????????
Tzantzarika
Postat pe 29 Iulie 2009 08:51
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 09:14
bwey da' aveti tupeu nu gluma...nesimtirea domina aici din ce vad...
acesta este un forum unde fiecare isi poate descrie sentimentele si prin ce trece, cautand sprijinul cuiva...nu comentariile voastre stupide, credeti k ajutati cu ceva?dk iesiti de pe forum sigur ajutati, garantat!...voua insa va place sa va bateti joc din ce vad...de toti care aveti kef...si nu sunteti superiori la nimeni aici! aveti doar capul plin de aere, sa nu vi se sparga si se imprastia prostia...
si hay sa-mi permit sa va intorc cu aceasi moneda:pik_nik esti un prost/a, nu sunt deloc asa cum crezi tuh! dk asta ai inteles din ce-am scris eu sa fii sanatos/a, eu stiu prea bine cum sunt,adik exact OPUSUL!
Tzantzarika altul sau alta cu capu...nu intotdeuna cuvintele ne ajuta sa exprimam exact ceea ce simtim, suna aiurea, asa e, insa ideea prin era importanta si tre sa mai citesti si printre randuri cateodata...si in al 2-lea rand, eu scriu CE VREAU si ce simt...si eu dk asta simt ce va doare pe voi mah? k e gresit sau nuh? ce sentimetele au valoare axiologica:bune sau rele? asta mi s-a intamplat, asta traiesc, asta simt, asta scriu! Nu va place, nu vi se pare normal, sariti topicul!
Dupa cum ziceam, multa nesimtire domina p'aici!
tender_soul
Postat pe 1 August 2009 17:32
stiam io ca esti si simpatica foc!
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 17:36
Draguta, ai trecut brusc de la confesiune la aruncat cu noroi!!
Nu e vorba de tupeu nici de prostie se numeste altfel: simtul umorului!
Oamenii cand iti dau sfaturi in felul asta realizeaza ca te doare si ca nu ti-ar strica un dus rece si-un zambet pe buze . ia-o asa!
n-ai nimic de pierdut.
blanca
Postat pe 1 August 2009 17:40
bre, sulo,
"eu scriu CE VREAU si ce simt...si eu dk asta simt ce va doare pe voi mah?"
exact acelasi lucru il fac si ceilalti.
doar ca spre deosebire de tine, ei mai stiu si pe ce lume traiesc
Thor
Postat pe 1 August 2009 17:42
ce-i aici?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:43
bar de negri
l-a deschis s(o)ula cu tenderu' mare
Thor
Postat pe 1 August 2009 17:43
nea thor, de unde stiai ca asta am vrut si eu sa zic (bar de negri)?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:46
lasati fata in pace, mai! e necajita...
eu nu ma supar pe ea, pentru ca...pentru ca... n-o pot lua in serios
e tare dulcica asa furioasa
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 17:46
veti fi telepati !
blanca
Postat pe 1 August 2009 17:46
vom fi, mieluto, da!
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:48
ladyo, nu stiam, da' asta-i vorba mea din vremuri imemoriale...
Thor
Postat pe 1 August 2009 17:49
uite-o ce se bucura!
cred ca e ceva incitant in continutul cuvantului tele.pat
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 17:50
mai, cutulache, mai muscaciosule, numai la, la, la...iti sta gandul!
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:54
cum gasesti tu aste sensuri pik !! sau ele pe tine??
blanca
Postat pe 1 August 2009 17:55
mai fetelor, asta e deosebirea dintre mine si voi.
eu si spun (la) ce (ma) gandesc
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 17:57
cred ca are lipici la ele si se prin ca mustele pe hartia aia atarnata...
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:57
nu mai ai cuvinte pik?
te rusinasi?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 18:14
asteptam sa ma crucificati pentru ultima mea postare
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 18:16
pentru asta trebuie sa si credem ca spui (la) ce (te) dandesti...

lady_corina
Postat pe 1 August 2009 18:19
vrei sa zici ca vrei sa ajungi cu telecomanda in pat?

eu asta am inteles
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fericirea mea sau fericirea copilului meu? 89 De la: garbo257784 1 Ianuarie 2012 19:00
de cate ori poti ierta? 62 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:41
viata trebuie traita 8 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:23
a doua sansa a doua viata 11 De la: elodia 19 Septembrie 2011 19:57
relatie cu o femeie proaspat divortata 1 De la: cristi_cristi 23 August 2019 17:36
Setari Cookie-uri