si totusi inca nu pot........

va rog spuneti-mi cum sa uit...am avut o relatie de 4 ani si s-a terminat....pai nici macar nu stiu de ce si cum mi-a fost f greu sa ma resemnez adica nici macar acum nu sunt desi a trecut aproape un an deja..dar nu-mi explic cu ce am putut gresi atat de mult incat dupa atatia ani sa nu merit nici macar un :..uite asta e nu te mai iubesc ,nu mai merge asta intre noi.. orice doar sa inteleg ce se intampla.mereu i-am explicat fostului sa-mi spuna daca are ceva pe suflet ori e bine sau rau ca daca e ceva rau si are legatura cu mine nu conteaza sa fie sincer apoi decid eu cum sa procedez si am tot repetat asta dar......degeaba m-a lasat fara niciun cuvant m-a lasat asa disperata sa ma tot gandesc ca de ce s-a intamplat asa?am suferit foarte foarte mult si credeti-ma nu ma plang pt ca stiu ca sunt multi si multe care au avut parte de asa ceva dar efectiv nu pot sa-mi revin din aceasta deceptie.......timp de 3luni dupa despartire n-am fost capabila nici macar sa stau de vorba cu cineva m-am inchis intr-atat in mine ca vb doar strictul necesar cand ma intreba cineva ii rsp si atat...acuma el e cu alta eu inca nu ma gandesc la o relatie nu vrea sa am folosesc de nimeni doar pt ca mie sa-mi fie bine NU POT SA FAC ASTA,de ce sa sufere inca o persoana in plus?nu l-am vazut de cateva luni dar atunci de ce mai vreausa inteleg ca ce s-a intamplat?si daca se mai gandeste la mine(mare prostie sa gandesc asa dar...asta este))nu mai are rost stiu dar gresesc cand ma tot gandesc la el si la cealalta cat sunt de fericiti (nu stiu sigur asta)dar din pacate am o imaginatie f dezvoltata si asa imi fac rau singura si de asta sunt constienta dar,asta e motivul pt care va scriu ca sa ma faceti sa inteleg ce se intampla ce sa mai fac sa trec peste, ca efectiv nu mai am nicio idee.stiu ca am cam gresit si eu ca doar nu-s perfecta dar de ce nu mi-a zis in fata ce are dupa atata timp ca doar nu era vb de saptamani...imi dau seama ca nu l-am cunoscut adica poate partea negativa nu vroiam eu s-o vad......nu-mi imaginez cu ce e mai buna cealalta nu ca eu as fi mai stiu eu cine dar........nu mai suport caut cu disperare rezolvare pt ca incet ma prabusesc mai nimic nu-mi aduce bucurie ,fericita n-am fost de nici nu mai stiu de cand(poate unele persoane vor zice ca vai ce mai vrea proasta asta dupa atata timp ?)dar eu vreau sa aflu ca dk ati tecut prin asa cv si sunt sigura ca exista oameni care au trecut sa-mi dea un sfat cum sa mai fac sa-mi alin durerea asta care ma bantuie si dupa atata timp.va multumesc pt faptul ca macar (poate)cititi ce-am scris chiar daca nu ma luati in serios dar din pacate asta mi se intampla!!!
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 10:06
mai, mai putin si ramaneam fara respiratie, nu tu punct, nu tu virgula, ce sa mai zic de alineat

hmmm, cati ani ai? daca nu te superi...
io te sfatuiesc sa mergi la shopping, la strand, la disco...sa cunosti oameni noi
si apoi, nimeni nu-i perfect, nici macar el!
si nici ea nu-i mai mandra decat tine, e doar alta!

so, vezi-ti de viata ta! si incearca s-o faci cat mai frumoasa!
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 10:13
mai putin si ramaneam fara respiratie

INSPIRA...EXPIRA...
LILO
Postat pe 17 Iunie 2010 10:18
lesina!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Iunie 2010 10:21
mda pai sunt constienta de gramatica lb roamne doar ca nu i-am dat importanta pt simplul fapt ce aici conteaza ce scrii si nu cum scrii dar ms oricum
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 10:22
pai incerc sa n-o fac
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 10:23
mai fata, noi n-avem nimic cu tine si nici cu gramatica, da' daca omu vede atata textu, fara un spatiu, nici nu citeste ce ai scris, intelegi?!

in fine, si ziceai ca esti suparata?
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 10:30
tu da lasa fata in pace toti scrim cum vrem te-ai crede, si tu cineva.
garbo133831
Postat pe 17 Iunie 2010 10:38
nu e nicio problema ai dreptate stiu can u aveti nimic cu mine.
Da nu pot sa trec peste astaNu stiu cum sa fac am observat ca mai mereu sunt depresiva din cauza lui si asta nu e normal
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 10:42
mai, cati ani ani? cati ani are el?
tu cu ce-ti ocupi timpul?
chiar s-a terminat lumea cu el? io cred ca nu
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 10:43
pai acuma dk iti spun stiu ce vei zice ca vaai ai toata viata inainte si chestii dar nu sunt ca fetele de varsta mea am 22 de ani dar toata lumea imi zice ca gandesc ca una de mai multi ani.
Nu conteaza eu stiu cum gandesc si nu ca una de varsta mea el are 28 de ani
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 10:50
Mai 831, daca tu te confunzi cu "gloata", Zambiluta chiar este cineva, si culmea e, ca nici nu "se crede"! Dar nu-ti vom spune tie!
Si ai dreptate! Da-o drac' de gramatica! Fiecare sa scrie cum vrea! Ca de-aia am votat Becali, EBA, si marineru'....!!!
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 11:03
22, ok!
evident ca o sa zic ca esti tanara, pt ca asa e
el e putin mai mare si are mai multa experienta!
nu trebe sa-ti faci griji, se poate intampla oricui sa se desparta...si dupa 4 si dupa 40 de ani

important e sa ai viata ta, sa studiezi, sa-ti faci o cariera, sa te poti intretine singura...ca veni si dragostea
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 11:05
Vine mai, vine, cu trenu` de 11!
AMELYY
Postat pe 17 Iunie 2010 11:08
AI DREPTATE EU STIU ASTA ADICA MINTEA MEA E CONSTIENTA DE FAPTUL CA POATE VA EXISTA CONTINUARE SI PT MINE,DAR INIMA ASTA RANITA NU STIU CUM DE MAI ARE CURAJUL SA SE GANDEASCA LA EL ASA CUM O FACE!
Mi se pare o absurditate dar totsui eu sunt ..inima asta e in mine imi apartine doar ca nu vrea sa ma bage in seama.Cel ami mult m-a deranjat ca nu mi-a zis nimic,nu-mi pica bine de asta sunt sigura dar atat mai meritam.parerea mea si a altora la fel care ne-au stiut pe amandoi
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:09
bine ca vine am inteles eu da ce vine?
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:11
mai fata, si ce-ai fi vrut sa-ti spuna omul? banuiesc ca ti-a spus ca nu mai vrea sa continuati, este?
ce vrei mai mult de atat? sa intelegi ce?
iubirea apare si dispare...din diverse motive, nu inseamna neaparat ca ai gresit tu cu ceva sau ca nu esti suficient de buna!
pur si simplu nu a fost sa fie!
e asa bine sa fii liber, de ce nu profiti de asta?

amy, zic bine?
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 11:11

dragostea mai, daca stai departe de sine, bineinteles!
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 11:12
De la: garbo058706, la data 2010-06-17 11:11:28bine ca vine am inteles eu da ce vine?


dragostea!
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 11:12
rsp pt AMELLY
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:12
De la: moniq_, la data 2010-06-17 11:03:17Mai 831, daca tu te confunzi cu "gloata", Zambiluta chiar este cineva, si culmea e, ca nici nu "se crede"! Dar nu-ti vom spune tie!
Si ai dreptate! Da-o drac' de gramatica! Fiecare sa scrie cum vrea! Ca de-aia am votat Becali, EBA, si marineru'....!!!


moni, n-are rost, n-ai cu cine...
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 11:13
nu, Zambiluto, dar AM CU CE!
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 11:14
nu mi-a zis nici macar asta sa nu mai continuam ci asa pur si simplu nu mi-a mai rsp la telefon apoi cu catevs luni mai incolo ma suna cu pretexte asta am si uitat sa zic dar cu banalitati nu-mi zicea nimic concret doar ca ce mai facu pe unde umblu si chestii atat...Desi nu mai merita sa-i rsp la tel deloc dar nah am facut-o
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:14
inteleg:dragostea doar sa mai pot cred
e in ea
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:15
o sa ti treaca copilu....iesi la plimbare......la strand!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Iunie 2010 11:16
ms ZAMBILA n-ai cu cine
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:16
Cand vei intalni cu adevarat dragostea, matura, sincera si reciproc valabila, o vei recunoaste. Nu e nevoie sa crezi. Pur si simplu se intampla!
Mergi la plaja!
:)
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 11:18
De la: zambila, la data 2010-06-17 11:11:49mai fata, si ce-ai fi vrut sa-ti spuna omul? banuiesc ca ti-a spus ca nu mai vrea sa continuati, este?
ce vrei mai mult de atat? sa intelegi ce?
iubirea apare si dispare...din diverse motive, nu inseamna neaparat ca ai gresit tu cu ceva sau ca nu esti suficient de buna!
pur si simplu nu a fost sa fie!
e asa bine sa fii liber, de ce nu profiti de asta?

amy, zic bine?


Zambilutz, cel mai bine!
AMELYY
Postat pe 17 Iunie 2010 11:18
706, a plecat asa, pur si simplu???
si mai traieste??
mai fata, e clar ca-i un nesimtit iar tu plangi dupa el degeaba!

stiu ca-i usor de zis, da' n-ai alta varianta: NEXT!


si ca sa-ti raspund la intrebare, de ce s-a comportat asa?
de lash...n-a avut curaj sa-ti puna, pt ca asa considera el ca tu n-ai sa intelegi ca el s-a indragostit de alta, si vrea sa-si traiasca viata si are impresia ca tu il ingradesti
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 11:19
da ai dreptate e un nesimtit sper ca atunci cand il revad sa pot sa ma prefac ca nu mai simt nimic pt el ca altceva nu merita din aprtea mea nu?
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mea fugit nevasta cu copii de acasa ce sa facnu maipot 51 De la: eladaela 22 Martie 2011 14:18
sotul meu ma abusa verbal..........cum il confrunt???? 8 De la: eu_geminy 16 Decembrie 2011 00:18
Cum sa reactionezi atunci ti se spune nu.. 90 De la: garbo245231 4 Noiembrie 2011 02:57
vreau un sfat ajutatima 31 De la: ines_kidz 21 Decembrie 2011 20:03
vreau sa ma impac cu fostul... 306 De la: sora_ilsi 12 Februarie 2010 01:18
Setari Cookie-uri