cred ca am inceput de depresie, am nevoie de ajutor

asta da tema interesanta pot sa iti zic doar 2-3 lucruri simple
1 Cand te indragostesti ai grija de cine te indragostesti priveste situatia in care te afli analizeaz-o si pe urma decide daca merita sa pui suflet.
2 Tipi pe net... asta pare putin vati asunselea ca nu sti cine e nu lai vazut nu sti nici daca numele ti la zis corect dar totusi uneori pe net mai gassti si tipi mult mai de treaba decat cei implicati in viata ta de zi cu zi tipi de nota 10 pot spune dar putini negativul lor - multii obsedati de sex si alte placeri...
3 Tu ca fata iti zic simplu nu cauta sa plangi dupa vreun barbat anume ca nu merita daca suferi pt ce sa intamplat iti dau un sfat multiplicati putin iesirile cu prietenii la suc la cumparaturi in aer liber.. nu te mai gandi la el si o sa vezi ca trece.

Iti spun eu ceva am umblat cu o tipa 2ani jumate venind vb de net ... o cunosteam de pe net nu tineam la ea deloc dar unele motive mau facut sa umblu cu ea pana sa se cuminteasca putin dupa 5 luni m-am trezit ca eram indragostit de ea am stat cu ea dupa cum ziceam 2 ani jumate poate si in ziua de azi mai eram cu ea daca nu se baga cineva intre noi cu aberatii si alte prosti dar totusi nu plang dupa ea ... nu mi vai stiu eu dor de ea .... astea erau doar chesti chiar dupa cum sa terminat relatia pe urma viata a continuat mai departe ... daca vrei o cariera poti avea o cariera dar o sa trebuiasca sa renunti la multe sincer. fixeazati prioritatile si vezi sa nu ii ranesti pe cei din jur cu deciziile pe care le iei iarasi o chestie importanta e sa nu renunti la prieteni pt nimik in lume ...am fost si in postura aia o tipa imi cerea ca daca vreau sa fiu cu ea sa renunt la cativa prieteni fff buni ei mna aici sa lovit rau am renuntat la ea decat la amici acuma in ziua de azi vb cu ea zilnic aproape dar mereu imi repeta ca ii pare rau dar asta e .. unele persoae au prioritate altele mai astepte cam asa tre sa fie si in viata ta sa ai mereu un punct de sprijin in prieteni care sa te inteleaga si sa te ajute ...
djbeat
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:05
ma ingrozesc ce citesc aici...........pe langa faptul ca va jigniti si aruncati cu vb grele nici macar nu stiti ce inseamna ,,depresia,,.MAI CEREBRALI SUNT BARBATII...........PACAT,TREBUIA SA FITI UNITE ,NU TOATE AVEM TARIA DE A MERGE MAI DEPARTE...........
ela_234
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:13
;)) sti unele persoane stiu cum sa discute intr-o comunitate altele nu stiu decat .... sti si tu
djbeat
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:20
De la: ela_234, la data 2010-09-19 14:13:10ma ingrozesc ce citesc aici...........pe langa faptul ca va jigniti si aruncati cu vb grele nici macar nu stiti ce inseamna ,,depresia,,.MAI CEREBRALI SUNT BARBATII...........PACAT,TREBUIA SA FITI UNITE ,NU TOATE AVEM TARIA DE A MERGE MAI DEPARTE...........


daca mai citesti si pe alte subiecte....incepi sa te obisnuiesti cu atitudinea de aici....si sa tratezi cu indiferenta.Tu spune parerea ta....si nu baga in seama rautatile....s-ar putea sa te inhibi de tot.....
walkiria
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:23
iti recomand sa iti iei abonament la o sala de fitness, sa tragi de fiare cam 1-2 ore pe zi..si sa bei cam 4-5 pliculete de ceai de sunatoare pe zi..intr-o saptamana vei fi..noua
gina_petre
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:30
Sa iubesti e ceva normal
Intotdeauna Iubirea se manifesta prin trupul fizic de SUFLET, e foarte bine,,,
Insa mare atentie la capcane sau ispite creeate de de acele forte care vor sa SUBJUGE sa domine acel Suflet liber, plin de iubire divina.
Cred ca va fi necesara o autovindecare a sufletului si a trupului fizic, va trebui sa lucrezi mai mult cu tine insuti.
Ma bucur mult de tot ca ai constientizat, ca nu esti singura, ai pomenit de Dumnezeul nostru Creator, daca ii ceri ajutorul in fiecare zi, dedimineata cand te scoli si seara inainte de culcare, e perfect. O rugaciune, o cerere simpla prin multumire adresata Dumnezeului nostru Creator, adresata Ingerilor nostrii protectori, se creeaza acea minune de care avem nevoie in acel moment.
Raspunsul va veni imediat, depinde de deschiderea fiecaruia, in minte in creier vor curge fel si fel de cuvinte. Le alegi doar pe cele pozitive si le pui in aplicare. Acela e scopul tau.
Gelozia, Invidia, Egoismul, Barfa ( judecata ) sunt administrate de acele energii intunecate, acele energii care vor sa subjuge sufletul, s-al domine EVITATILE , cat se poate de mult.
Aduceti-va aminte ca toti suntem plini de iubire, de lumina, de fericire, de dragoste de viata pe Planeta Pamant, toti suntem Dumnezei. SIMPLU
In momentul in care ai un esec, o cadere morala, inseamna ca sufletul e VAMPIRIZAT este dominat de ala intunecat. Da-tii papuci, ardetil , TRANSMUTATIL cu ajutorul luminii Christice si transmormatil in IUBIRE in Pace si dragoste de viata.
Ascultati o muzica terapeutica, faceti cursuri spirituale pentru autovindecarea trupului fizic si a spiritului, faceti miscare in aer liber, inot etc.
Evitati autodistrugerea ( fumatul care se mai cheama si autotamaiere, alcoolul, mediul toxic , BARFA = judecata aproapelui - nu avem nici un drept sa judecam pe cineva, mai ales un OM , etc )
Alimentati-va dupa Grupa Sanguina ca s-ai oferiti trupului fizic sansa sa se autovindece singur fara probleme, fara medicamente ( chimicale ). In acest mod ii oferiti trupului doar produse care nu le fabrica el.
Consumati cel putin 2 l apa plata ca Rinichi sa se autospele de acele impuritati preluate in timpul zilei cu voia sau fara voia noastra.
Decamdata cred ca ajuge ceea ce am transmis cu toata dragostea din astral singura conditie ramane sa PUI in PRACTICA
aici ai un link care te poate ajuta foarte mult, dar sa pui in practica ceea ce scrie http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/vindecare.htm . Citite de cel putin trei ori fiecare in fiecare zi , dedimineata - seara inainte de culcare - Non Stop. Le poti alege si in functie de nevoi .
Ma bucur ca esti un SUFLET binecuvantat plin de iubire divina si dragoste de viata.
Ai grija de tine. Te iubim mult de tot.
Dumnezeul nostru creator sa va binecuvanteze cu o infinita iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi.
GHEORGHITA
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:55
cat de ratardata esti
ofticoas-o chiar sunt fericita lucru pe care tu nu il vei avea in viata ta cu un alcolist de pe starda
retardat-o
ramonapufi
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:11
bey GHEORGHITZA tata,
da' tu eshti dus cu pluta rauuuuuuuuuuu...
da' i-a zi sincer , faci parte dintre fratzii lu domnu de ziua shaptea sau de ziua zecea , sau faci parte din secta lu' bivolaru aia de beu pishi , ca numa aia au teorii d'astea nashpa .
adi27
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:25
De la: ramonapufi, la data 2010-09-19 15:11:47cat de ratardata esti
ofticoas-o chiar sunt fericita lucru pe care tu nu il vei avea in viata ta cu un alcolist de pe starda
retardat-o

Saracu' partenerul tau ce tzeapa si-a luat cu tine de pe net. Sau daca o fi ca tine, atunci e bine ca te-ai gasit cu el pe net ca oricum nu va lua nimeni. Hai, ia mainile din sholduri si treci inapoi la taraba ca n-ai vandut nimic azi.
Doara
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:29
De la: ela_234, la data 2010-09-19 14:13:10ma ingrozesc ce citesc aici...........pe langa faptul ca va jigniti si aruncati cu vb grele nici macar nu stiti ce inseamna ,,depresia,,.MAI CEREBRALI SUNT BARBATII...........PACAT,TREBUIA SA FITI UNITE ,NU TOATE AVEM TARIA DE A MERGE MAI DEPARTE...........



tocmai asta v-am spus ieri seara.
gasiti oamenii potrivit care sa fie in stare sa va ridice.
nu toti sunt in stare sa faca asta.
trebuie sa si stiti sa vii-i alegeti pe cei care o sa va ajute.

bafta...
viata merge inainte orice s-ar intimpla
trebuie sa va gasiti forta sa mergeti mai departe
sa nu va opriti din drum.

" cel mai mare obstacol in calea succesului este frica de esec" - Sven Goran Eriksson
vivacedonna
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:50
rugaminte la totii cei care posteaza nu jigniti oamenii pt parerile lor incercati sa fiti mai echilibrati in raspunsuri fara a jigni
sfaturile se dau dar din toate trebuie sa se aleaga ce e de luat in seama si ce nu ... asa ca terminati fratilor cu acele chestii ce tin de etica umana
djbeat
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:56
Leac bun contra depresiei : 3-4 gelule/zi Omega 3 Sage Oil (ai grija sa fie din salvie si in nici un caz din peste). Efect garantat .
didi23
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:49
Draga mea, si eu ca si multe alte fete...am un sot ''gasit" pe net, este poate mai mult decat mi-am imaginat ca va fi barbatul ce-mi va sta alaturi-stiu sunt un caz fericit, dar pana sa-l intalnesc pe net si eu am varsat multe lacrimi dupa cel care trebuia sa ma fac sotia lui, dar ...Dumnezeu e sus si le aranjeaza el cum crede ca e mai bine, vei plange vei avea nopti albe, iti vei jura ca n-o sa mai iubesti, ca jobul va fi si apoi ca nu va mai fi principalul scop in viata si dupa ce vei incepe sa-ti vezi prietenele, si vei sta la barfa ca intre fete ...ca asa le sta bine domnisoarelor ranite din dragoste , vei vedea ca totul e trecator si viata va fi la fel ca si pana acum. soarele rasare in fiecare zi.....ca plangi sau razi...viata ti-a fost data s-o traiesti ..asa ca si apropo..cand te-ai rasfatat pe tine ultima oara???fara sa te gandesti la fostu, la iubirea de pe net???
acosmina
Postat pe 19 Septembrie 2010 18:01

Copile in primul rahd pot sa-ti spun ca nu esti tu de vina ca ambele relatii nu au mers. Garantat barbati aceia nu te meritau. Daca ar fi vrut cu adevarat o relatie serioasa ar fi ramas cu tine, trecand peste orice. Dar probabil nu-i interesa decat cu totul altceva. Asa ca nu asculta de vorbele dulci si de reprosurile care ti-le aduc. Intelege clar ca nu au vrut sa ramana cu tine pentru toata viata. Imi pare rau ca sunt putin dura cu tine dar trebuie sa stii ca sunt multi barbati perversi. Cel care va vrea sa fie cu tine te va intelege in orice moment, vor insista sa fiti impreuna.Numai cei care vror o simpla "aventura " te parasesc elegant, ba mai mult invinovatindu-te pe tine.
Fii tare caci fiecare tanara are destinu ei. Cand va veni momentul vei intalni barbatu care te merita cu adevarat.
Si nu uita : LUPTA PENTRU CA VIATA E O LUPTA SI NU ARE DREPTU NUMENI SA TI-O IA, NICI CHIAR TU.
MULTA BAFTA
garbo028589
Postat pe 19 Septembrie 2010 18:46
Parca ziceai ca te-ai sraduit cu examenele ca sa traiesti pe picioarele tale .Atunci cum poti sa te gandesti la asemenea prostii? E greu sa pierzi o persoana draga dar nimic nu este intamplator in lumea asta.Tre sa gandesti pozitiv . Ai un loc de munca ,esti sanatoasa ,restul vine de la sine . Oricand gasesti un alt barbat. TREZESTE-TE,nu e sfarsitul lumii.
garbo092553
Postat pe 19 Septembrie 2010 18:52
Buna seara, va scriu pt prima data. Topicul acesta m-a facut sa-i scriu si eu domnisoarei cu problema in dragoste. Pana acum un an am am avut o relatie cu un tip din orasul meu, relatie care nu a mers oricat de mult am incercat, deci inevitabilul s-a produs: mi-am luat bagajelul si am plecat frumusel la tata acasa...ciudat, dar ma simteam libera. apoi am cunoscut un tip pe net. asa cum a spus cineva pe aici, este manusa sufletului meu. curand ne vom vedea. vb pe net de 1 an su sper ca multi ani sa fim impreuna. pe celalalt l-am scos incet din toate gandurile mele. asa trebuia sa faci si tu, pt ca nu se merita sa te intorci mereu intr-un punct mort....stii cum se zice, ciorba incalzita a doua oara nu mai are acelasi gust....
si inca ceva, dupa aceasta rel esuata am invatat sa petrec timp si cu mine, sa ma mai si rasfat cateodata, iar azi am inceput sa merg si la sala de fitness. a fost doar o ora, dar a fost un timp petrecut in mod placut. iti doresc sa treci peste toate astea, dar mai ales evalueaza-ti din nou prioritatile.
va pup, numai bine tuturor.
mih43l4
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:09
De la: garbo108904, la data 2010-09-19 11:49:51eu am intrat in depresie numai citind textul fara punct si virgula, am avut senzatia ca o uratura de Anu Nou. sorry


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/543/543089r7pc70jwlj.jpg[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:33
un lucru te rog sa nu cumva sa faci o prostie mai mare decit TINE.Viata este una si merita traita si daca se intimpla ceva lasa pe DUMNEZEU sa decida.SUCCES SI LASA LUCRIRILE SA MEARGA DE LA SINE.Toti patim cindva asa ceva -daca ar gindi toti asa am trai numai in inmormintari.inca odata succes in dragoste.

Postat pe 20 Septembrie 2010 00:12
Frumos! Ne spunem lucruri oribile, ni se incordeaza muschii pe sub tricouri unii in fata altora si dam pe dinafara de intelepciune, pe principiul "ba, a mea-i mai lunga", iar eu numa' o intrebare am.... a mai "vazut-o" cineva pe lilyana54 de pe data de 10 sept??????????????? Halal !!!
A, si nu este depresie ce a descris ea, e doar dorinta de a vorbi despre ce simte si i se intampla, asa ca eu sunt d eparere sa-i vorbim ei (brava celor ce au facut-o fara sa o judece) si nu intre noi. Asadar, lilyana54, da un semn ca ne..."receptionezi"!!!
Ando
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:46
dar cui ii pasa?si de ce ar trebuii sa dea un semn?
ea ne-a povestit una din problemele ei,fara lux de amanunte fie ele picante sau intime.....e treaba ei daca a decis '''sa nu mai dea pe aici''nu ii duce nimeni dorul...
anaROBERT
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:51
De la: adi27, la data 2010-09-19 13:14:16
De la: andreea20, la data 2010-09-19 12:38:23in primul rand,eu nu cred ca esti in depresie!mai degraba intr-un stres continuu si o stare de tensiune fantasica,insa numai depresie nu!un pacient cu depresie nu cere ajutorul nimanui si se afunda si mai adanc in aceasta stare!nu mai prezinta motivatie ptr nimic,nu mai relationeaza cu nimeni,se izoleaza etc!


mah fata,
da' ce bine le stii tu pe toate. sa mor io !
nu vrei sa ma consultzi shi pe mine ? mi-ar face placere ...


esti cumva psihiatru/psiholog de imi pui parerea la indoiala?
andreea20
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:28
De la: andreea20, la data 2010-09-20 13:28:45
De la: adi27, la data 2010-09-19 13:14:16
De la: andreea20, la data 2010-09-19 12:38:23in primul rand,eu nu cred ca esti in depresie!mai degraba intr-un stres continuu si o stare de tensiune fantasica,insa numai depresie nu!un pacient cu depresie nu cere ajutorul nimanui si se afunda si mai adanc in aceasta stare!nu mai prezinta motivatie ptr nimic,nu mai relationeaza cu nimeni,se izoleaza etc!


mah fata,
da' ce bine le stii tu pe toate. sa mor io !
nu vrei sa ma consultzi shi pe mine ? mi-ar face placere ...


esti cumva psihiatru/psiholog de imi pui parerea la indoiala?


nici una nici alta !
sunt agent matrimonial.
si nu ti-am pus la indoiala parerea dupa cum scrii tu.
da' mi-ar fi placut sa fiu consiliat pe depresii ca shi io fac cateodata chestii d'astea . mai ales dupa ce ascult o noapte intreaga (ca am insomnii fata draga !) numa' blues-uri shi "ling" fo 3 sticle de whisky.
adi27
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:43
..Liliana, esti o fata tanara, baieti sunt cu gramada.., nu dupa toti trebuie sa alergi ( unul e pus deoparte si pentru tine)..
.. e posibil sa fi facut si gafe, care trebuie date la spate.., vezi-ti de serviciu si de scoala..
...pentru fiecare va veni o zi cu soare; nu dispera...!
bine ar fi sa consulti si un psiholog si , chiar un psihiatru daca tu crezi ca ai depresie..
..nu lasa lucrurile sa se agraveze..!
... te imbratisez si iti doresc sa te luminezi..!
..suntem alaturi de tine..! trebuie sa-ti revii..!.. fii tare..! .. noi suntem aici si, daca ne faci loc, putem fi si in sufletul tau..!
.. cu multa prietenie..,
Victor..
garbo001362
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:56
De la: anaROBERT, la data 2010-09-20 00:51:27dar cui ii pasa?si de ce ar trebuii sa dea un semn?
ea ne-a povestit una din problemele ei,fara lux de amanunte fie ele picante sau intime.....e treaba ei daca a decis '''sa nu mai dea pe aici''nu ii duce nimeni dorul...
llilyana54
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:03
De la: anaROBERT, la data 2010-09-20 00:51:27dar cui ii pasa?si de ce ar trebuii sa dea un semn?
ea ne-a povestit una din problemele ei,fara lux de amanunte fie ele picante sau intime.....e treaba ei daca a decis '''sa nu mai dea pe aici''nu ii duce nimeni dorul...
llilyana54
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:03
nu am mai scris imi cer scuze dar in fiecare zi am citit toate mesajele de la voi si nu o singura daca de mai multe ori, de ce nu am mai scris? nu am scris pt ca am avut alte probleme, probleme de sanatate si nu mai m-am gandit la niciun barbat, am inceput analize si tot felul de astea o buna perioada nu am mai vb cu baiatul de pe net pt ca nu mai aveam niciun chef de el acum este vb de sanatatea mea asta conteaza mai mult pana acum sunt linistita se pare ca nu aveam ce gandeam eu dar inca nu este prea tarziu am inceput si tratamentul pt ca ceva tot am nu vreau sa mai spun ce dar mi-a fost destul de greu, dupa un timp am mai vb cu el dar asa ca un amic nu mai aveam chef de reprosurile lui da vina mereu pe mine si nu sunt numai eu vinovata daca ma iubea cum spunea el venea dupa mine, iar despre baiatul cu care am stat 3 ani, mi-am dat seama ca am pierdut ani aiurea nu ne potrivim deloc degeaba am incercat eu sa fie bine si am inghiti multe dar nu merge, ce s-a intamplat cu el? cred ca veti ramane masca a facut DEPRESIE este acasa i-au dat concediu a slabit si e pierdut in spatiu, stai linistiti nu din cauza mea are depresie a avut niste probleme si nu a fost destul de puternic sa treaca peste ele, mie sincer imi pare rau de el chiar daca nu-l mai iubesc si nu ne potrivim totusi suntem oameni, nu mai m-am intalit cu el doar vb la telefon dar foarte rar este pierdut azi am vb cu el apoi am inceput sa plang imi este mila de el si nu stiu cum sa-l ajut nu vreau decat sa se faca bine si sa fie fericit. VA MULTUMESC LA TOTI PENTRU MESAJE . Am deschis acest topic pt ca nu am incredere in prietene si nu vreau sa le dau motive de barfa. MS PT MESAJ anaROBERT din cauza ta am scris acum cred ca meritati sa va spun ce mai fac cu unii dintre voi am sa iau legatura
llilyana54
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:20
Eu cred ca un psiholog te poate ajuta f mult. Pe de o parte ca sa scapi de depresie, pe de alta ca sa afli ce anume te-a determinat pe tine sa te autosabotezi, sa te centrezi numai pe munca in dauna proriei fericiri, sa il alegi pe prieten, sa te indragostesti de o persoana virtuala, sa crezi ca aceasta persoana virtuala este fericirea vietii tale, etc. Iti urez numai bine!
mituiuliana
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:55
Buna Liliana,
Daca lucrurile stau intr-adevar asa cum zici tu, bine ar fi sa ai grija de sanatatea ta in primul rand si apoi sa te gandesti sa ajuti pe cei din jur daca iti sta in putere. Daca tu esti slabita, bolnava si cu psihicul la pamant, nu iti faci decat rau implicandu-te in problemele celor din jurul tau fie ei si fosti prieteni sau iubiti.
Odihneste-te, incearca sa gasesti modalitati de relaxare, pune punct odata trecutului si priveste inainte cu optimism, viata e un dar mult prea pretios si merita traita din plin!
Cu bine si numai ganduri bune!!
Emma_K
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:24
Nu sunt suparat pe tine mai! Consoleaza-te cu o bere si nu mai ai nici-o dpresie! Lasa ca rezolvam noi treaba! Stai cuminte si nu te mai clatia ca ametesti!
viorel_bosoteanu
Postat pe 21 Septembrie 2010 01:08
De la: llilyana54, la data 2010-08-28 17:44:20tocmai din cauza asta nu am vrut sa ma intalesc cu baiatul de pe net pt ca nu cred in relatile de pe net, am avut grija de examene si de serviciu nu am stat sa umblu dupa el dar parca mi-a parut rau de el nu credeam ca ma iubeste cel putin asa zice el, si depresia mea este si din cauza stresului cu examenele si etc. MS DORA cred ca palmele tale au ajuns pt ca deja ma simt mai bine. te pup



uneori si palmele sunt bune la ceva...efect garantat in cazul de fata
cory_emy
Postat pe 21 Septembrie 2010 02:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tulburari digestive la bebelusi 7 De la: Getty 8 Ianuarie 2010 18:29
LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR! 7 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:26
CAPUSHOR 9 De la: Alina80 15 Mai 2009 15:32
cum facem baie? 9 De la: izab33lla 16 Iulie 2009 14:28
mame de ingerasi 4 De la: stefystefy 26 Februarie 2010 12:13
Setari Cookie-uri