cred ca am inceput de depresie, am nevoie de ajutor

Somn usor, Jojo, multumesc!...:)
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:24
mama ei de glicemie pofticioasa :))

sa iti traiasca baiatul,sa fie sanatos si numai realizari sa aibe
una bucata de tort ajunge si la mine...nu mananc mult,ti-o dau inapoi :))
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:25
BUNA DIMINEATA TUTUROR! VA DORESC O DUMINICA PLACUTA TUTUROR, FARA STRES SI PROBLEME!
Jojolin
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:25
De la: Jojolin, la data 2010-09-19 03:25:57BUNA DIMINEATA TUTUROR! VA DORESC O DUMINICA PLACUTA TUTUROR, FARA STRES SI PROBLEME!


somn usor Socrela
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:27
De la: eu_geminy, la data 2010-09-19 03:24:57Somn usor, Jojo, multumesc!...:)
,,,,,,,,,,,MULTAM FRUMOS! GRACIAS !AM VRUT EU SA NCEP PAGINA SI VOI MI ATI LUAT O INAINTE,,,,,,,,,,,, MAI CE STRESS!!
Jojolin
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:27
De la: anaROBERT, la data 2010-09-19 03:25:23mama ei de glicemie pofticioasa :))

sa iti traiasca baiatul,sa fie sanatos si numai realizari sa aibe
una bucata de tort ajunge si la mine...nu mananc mult,ti-o dau inapoi :))


Sarumana, multumesc, asemenea si tie...

ei, nu cred ca mi-ai da-o (bucata de tort) inapoi... habar n-ai ce bun a iesit, la nuti scrie de ce...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:29
Va multumesc tuturor si sa avem,,,un somn usor!
Jojolin
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:29
mmmmm,ma faci curioasa,dar cand ma uit in urma cata maculatura este....brusc imi pierd pofta :))

desi tare bine ar prinde acum :))
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:32
nu era nimic deosebit... zisesem doar ca o frecasem de-am facut okii ca la melc...
crema (de) la tort, evident...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:36
tu ai frecat-o?
deci esti culmea...rad ca proasta
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:38
pai ce are? n-am voie s-o frec, daca-mi place??:O:P
=))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:39
ba da ge cum sa nu,numai scurta la mana sa nu faci :))
e bine ca stiu,cand fac tort iti aduc si eu la frecat...crema :))
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:42
bine, da' sa nu uiti... ca bonus, frisca e gata-facuta.
=))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:45
ooo,primesc si bonus :))
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:47
dap. spuma sau lichida:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:50
pai daca e gata facuta.....clar va trebuii sa fie spuma,altfel tot va trebuii sa o frecii....frisca sa iasa spuma :))


numai tampenii debitam la ora 4 dimineata
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:53
De la: eu_geminy, la data 2010-09-19 03:13:26
De la: vivacedonna, la data 2010-09-19 03:08:32
De la: Jojolin, la data 2010-09-19 03:02:23Buna dimineata! Va ofer cate o cafea buna, la toata lumea, s o beti in liniste. apoi sa meditati.Fiecare, la ce raspuns sa i dati la problema care o are aceasta d soara!


da, mai am de scris cite ceva si plec la culcare.
noapte buna tuturor.
_________________________________________________
"Triete viaa intens,
triete la maxim.
...
dar daca azi a-ti cazut, maine sa fiti in stare sa va ridicati" - DonnaV



noapte buna! sa mai "vi" pe la noi!...:))


trec tot des, dar nu scriu mereu :))

si eu sunt in Italia, draga mea :))
deci nu esti singura extratrestra pe aici :))

va pup, pa
vivacedonna
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:55
no vezi ca judeci corect?!... evident ca aia frecata (sau ma rog, batuta!:P) e spuma...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:55
viva - > esti sigura ca-s "draga" ta?:O
:)))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:57
pai mai judec si corect....depinde de subiect ca in rest numai pe dinafara sunt :)))
anaROBERT
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:57
eiii... da' cine mai e la subiect in ziua de azi?...:))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:59
....nu am o mare experienta de viata insa,desi am 23 de ani cunosc sentimentul despre care vorbesti. Eu sunt moderator tv si in truna din emisiuni am avut o tema care suna cam asa: RELATII PE INTERNET, PRO SAU CONTRA? ei bine,am avut f.multe telefoane in direct cu pareri si pareri.in concluzie, desi acolo toata lumea se ascunde in spatele unei poze atasate la un profil unde ,mai intai practic se indragostesc de o poza nu de acea persoana asa cum si tu ai facut,ei hotarasc de comun acord sa evadeze din lumea virtuala si se intalnesc face to face ,acolo cunoscanduse ca oameni vazand ca au lucruri in comun ei raman impreuna.sunt multe cazuri.insa depinde si de persoana care se afla in spatele pozei.atuci cand te intalnesti cu o pers cunoscuta prin intermediul internetului,iti asumi un risc. probabil ca asta trebuia sa faci si tu,sa te intal cu el insa tu,nici nu ai apucat sa te intalnesti ca te'ai si indragostit.dehhhh eu cred ca de fapt nici nu esti indragostita. Ai trecut printr'o perioada mai dificila,asa cum si tu ai spus.examene,stresul,probleme nepravazute si vrand sa ai rezolvare la toate,in tot acest timp cu siguranta te'ai simtit singura si o idee ignorata de prieteni,ti'ai spus in gand de nenumarate ori ca nimeni nu te intelege nici macar prietenii si stiu doar sa te judece si din cauza sentimentului de singuratate,a lipsei de afectiune din partea cuiva caruia ai putea sa vorbesti despre orice te'ai atasat de acest om care pt tine este un necunoscut in speranta ca el te poate ajuta sa te consoleze.scz poate gresesc insa daca crezi ca poti indrepta lucrurile eu spun sa lupti pt tine si el.dati o sansa si incearca sa scapi de sentimentul de invinovatire.daca chiar vroia sa fi langa el ,trecea peste si era langa tine.Succes!! am scris mult....te poop si iti doresc numai bine!!
Adhiambo
Postat pe 19 Septembrie 2010 04:04
la autoculpabilizare te referi, sper... da?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 04:05
De la: eu_geminy, la data 2010-09-19 03:57:13viva - > esti sigura ca-s "draga" ta?:O
:)))



am dat la tine raspuns si pt jojo :))

Donna
va pup, acum ies
pa
vivacedonna
Postat pe 19 Septembrie 2010 04:06
scz RELATIILE PE INTERNET PRO SAU CONTRA
Adhiambo
Postat pe 19 Septembrie 2010 04:06
viva -> m-am prins, da' glumeam...:)
paaaa...
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 04:08
Inteleg cat de mare este drama prin care treci.Este drama celei care nu a identificat in partenerul de conversatie de pe mess MAREA IUBIRE..Este drama celei care intelege ca,tocmai a risipit una dintre sansele la fericire pe care viata ti le scoate la iveala cam la 12 ani odata
Ai sentimentul unei pierderi importante si chiar este o pierdere importanta.Dar ma intreb:ai facut tot ceea ce era necesar sa-l readuci in viata ta si nu a mers?Sunt uluita de causticitatea mesajelor de pe forum si inteleg cat de periculos poate fi sa incredintezi unor pesoane necunoscute si de calitate indoielnica povestea ta de suflet.Inteleg cat de dureros a devenit sa traiesti intr-o jungla umana!Sa nu-ti para rau ca ai luptat atat de mult pentru a face cariera.Barbatii respecta mult acest lucru.Mi se pare magulitoare supararea lui.Inseamna,,:IMI PASA DE TINE!' Si nu impartasesc opinia cele care spune pe undeva:,,..trebuia sa mergi la el sa ti-o traga si apoi sa nu-ti mai raspunda pe mess..''Vorbeste ,poate ,dintr-o dureroasa experienta pe care nu este obligatoriu sa o fi traversat toate femeile.Depresia ta,fiind exogena,se va vindeca.Ai nevoie de CUVANTUL CARE ZIDESTE nu de chicoteli nerusinate din partea unor persoane frustrate care asteapta ,poate de ani de zile, sa se simta vii prin iubire dar constata ca s-au mortificatSi mai ales ai nevoie de ceva care sa vina DE LA EL.Oricat de banal dar care sa te faca sa inteleg ica DRAGOSTEA NU MOARE si nu poate sa dispara ca o ploaie de vara.Acest lucru este singurul care conteaza.Daca aceasta relatie s-ar fi consumat ai fi fost mai fericita?
Eu cred ca nu.In acest mod a ramas mereu O MARE POSIBILITATE.Altminteri s-ar fi redus doar la un simplu ACT.Sper sa auzim numai de bine!
alpha222222
Postat pe 19 Septembrie 2010 05:46
Sunt psiholog Ligia Moise si vreau sa-ti spun doar atat: daca ai avea piciorul rupt ai incerca sa ti-l pui singura in ghips? Cred ca nu. Asa e si cu mersul la psiholog: daca am o suferinta a sufletului si incerc sa o rezolv singura imi va lua foarte mult timp. Cu ajutor specializat "drumul" va fi mai scurt si mai usor. Noi alegem cum vrem sa traim...
Numarul meu de telefon este: 0744 816 845.
Sa auzim de bine,
Ligia
ligia_psi
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:05
Un exemplu de femeie nebuna dusa cu pluta! O poveste aiurita! Sa se duca la doctor! Depresia este o boala si se trateaza! Si ce sa ii spunem noi? Ca este o proasta si ca nu a stiut ce vrea in viata? Foarte bine ca si-a pastrat serviciul si a avansat in cariera! Sa isi gaseasca alt barbat si sa o ia de la capat! Bine ca are ce sa manince si ca are un servici! Barbati se gasesc peste tot!
viorel_bosoteanu
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:38
Intreaba psihologul si vei vedea ca te poti implica serios intr-o relatie de pe net...
Sunt si oameni seriosi...numai sa dai peste ei...Durata unei relatii de pe net este dupa cum vrea Dumnezeu...te poti vedea cu el, il poti placea la fel de mult, dar ramane de vazut daca este si serios...Depinde ce fel de relatie isi doreste, daca nu vrea decat un pic de divertisment...Au fost relatii care au dus si la casatorie...Totul depinde de noroc !...
bamby
Postat pe 19 Septembrie 2010 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gingivita la copii foarte mici 14 De la: nicoletta_kidz 14 Februarie 2014 00:09
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 4 Mai 2010 16:11
Ce parere aveti despre Osvar Florina? 1 De la: denisse17 14 Februarie 2012 01:30
diareea la bebelusi 6 De la: ionela_miruna 24 Martie 2010 14:16
DILEMA 7 De la: daniilia 17 Octombrie 2011 15:20
Setari Cookie-uri