cred ca am inceput de depresie, am nevoie de ajutor

De la: anastasya, la data 2010-09-06 16:11:12super





[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/2880/2880653b0tk5oq9gp.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 8 Septembrie 2010 04:08
Nu cred ca orgoliul poate el asta astepta sa gresesti si sa caute motiv de despartire ai fi surprinsa sa sti ca barbati sunt mult mai perversi si parsivi decat femeile ..... iti pot spune multe dar in mintea lor sunt alte si alte .....nu te necaji ..nu a fost iubire adevarat si ce mai vrei cam dupa 2-3 ani barbati simt nevoia de schimbare .... fi sexy si rupe inima urmatorului te pup
Lory07
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:38
cu siguranta poti gasi dragostea in viata de zi cu zi dincolo de mediul virtual. Capul sus si nu uita sa te iubesti si s ate pretuiesti la justa ta valoare in fata oricui !
rupt_de_realitate
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:13
-i-ai un concediu ....mergi la un psihoterapeut....-psiholog....pune-i ordine n idei calm...citete n suflet i vezi ce doreti ....apoi ia o hotrre...decizia i aparine...
garbo166250
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:04
pt.knight 31......mi-a plcut pilda ta ...e corect
garbo166250
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:07
LILYANA54 locul de muncq e CEL MAI IMPORTANT,esti intr-o pasa proasta si de aceea gandesti asa,acm ti se pare ca nu o sa mai gasesti pe nimeni.NU E ASA!iesi din casa,cu fetele ,du-te la cumparaturi,schimba-ti lookul,e important sa fii increzatoare in tine!!!
iti doresc mult noroc si nu lua decizii de moment pe care le vei regreta mai apoi.multa bafta!!!
ANNITTA10
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:48
Nu te mai condamna atata,greselile sunt in firea noastra,nu le putem evita,oricat ne-am stradui sa facem cat putem mai bine.
Te poti linisti,si calma,ca nu stii ce iti rezervaviitorul...si el exagereaza.
asa reactioneaza barbatii,cand afla ca au fost tradusi,dar e devreme,si poate ii va trece.
Toti oamenii cred ca intreaga responsabilitate ptr o situatie,o poarta o singura persoana.....gresit,niciodata in realitate,nu e de vina exclusiv o persoana.
Mai sunt alte elemente,care contribuie,intotdeauna.
Chestia cu vina numai a ta,e departe de realitate.Daca relatia voastra ar fi mers cum ti-ai fi dorit,fara jigniri,cu mai buna comunicare,(ca de stres suntem toti plini,nu e nimic nou,asta..).deci daca exista o mai buna comunicare,fara jigniri,nu ai fi cautat in alta parte,ce iti lipsea.
Este si vina lui o parte,vina comunicarii proaste,a circumstantelor,etc.
Nu e asa simplu cum vad oamenii,tu esti de vina si gata,m-ai distrus.
Nu l-ai distrus tu,ar fi putut reactiona mai calm,cel putin acum,dupa trecerea furiei si surprizei initiale.Daca te iubea asa de nebuneste,trebuia sa o arate,prin comportament,ai fi fost cea mai fericita,si nu te-ai fi uitat niciodata la altul.Nu ai stiut,si nu e vina ta,ptr asta.
Ar putea si acum sa incerce sa rezolve cumva problema ce s-a ivit.
In toate relatiile se iveste si problema asta,si altele,sa nu imi spuna mie cineva ca nu a fost tentat,macar o data in viata,de o alta persoana.....ar fi minciuna.
Noi oamenii suntem slabi,gresim,apoi ne ridicam mai puternici.
O relatie depinde de doi,nu de unul.
Daca nu poate ierta,foarte rau,singur isi face rau.Si tie,si lui.
Nu te mai gandi incontinuu la ce s-a intamplat.Gaseste muzica care iti place,danseaza,fa plimbari pe jos,ocupa-te,este curata terapie,pentru durere.
Foarte bine ai facut ca ai luptat pentru serviciu,pentru ca acum ai fi putut ramane fara nimic....
Ai facut ce ai crezut tu ca e mai bine,indiferent de rezultat.
Asa ca succes,va fi bine,vorbeste si cu un preot ,bun,si dzeu te va ajuta si el,sa iasa ceva bun din toata suferinta asta,ai sa vezi.
D
daniilia
Postat pe 10 Septembrie 2010 18:17
De la: garbo166250, la data 2010-09-09 17:07:08 pt.knight 31......mi-a plcut pilda ta ...e corect


MULTUMESC[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/484/484951qxq0rxykvi.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:52
Buna,

Nu am sa te judec si nici nu am sa-ti spun ce sa faci. Nu exista o reteta pentru asa ceva. Parerea mea este ca nu ai de ce sa iti faci griji. Esti o femeie, tanara, frumoasa si unica pe aceasta lume, asa cum suntem toate de altfel. Trebuie sa realizezi ca exista un milion de barbati gata sa-ti puna lumea la picioare si ca tu nu ai timp sa faci compromisuri si sa stai dupa pulifrici care se cred masculi. Lucrurile sunt foarte simple si trebuie sa-ti vezi strict de viata si de planurile tale. Fa o lista cu ceea ce vrei tu sa faci. Lista asta e crezul tau. Citeste-o in fiecare dimineata si gaseste intodeauna solutii cum sa ajungi mai repede unde vrei. Din cate am inteles eu, tu esti o femeie independenta, iar barbatii daca vor sa ajunga sa aiba privilegiul de a sta langa o femeie ca tine, trebuie sa depuna ceva efort. Nu uita niciodata ca barbatii vin si pleaca din viata ta si ca numai prietenii si familia vor fi acolo intodeauna. Asa ca trateaza-i ca atare. Increderea se verifica iubit-o! Si mai mult de atat sa stii ca nu esti singura, sa stii ca toate am trecut prin asa ceva la un moment dat si ca intodeauna ceva rau te pregateste pentru ceva foarte bun. Nu te mai gandi la prostii si vede-ti de viata ta, ca cine vrea sa vina langa tine, e bine - venit, doar daca te sustine pe drumul tau. Tu esti cea mai importanta!

Cu drag,
D.C.
garbo002426
Postat pe 11 Septembrie 2010 09:59
Daca nu e cu tine, inseamna ca nu era pt. tine si inseamna ca Dumnezeu ti-a pregatit altceva mai bun. Ce-i al tau e pus deoparte. Iti urez sanatate, succes in cariera si noroc in dragoste !
garbo031192
Postat pe 11 Septembrie 2010 10:13
mama cate disperate/disperati sunt pe lumea asta da ce crezi femeie ca e singurul om pe lumea asta? revino-ti, nu te mai smiorcai atata esti femeie sau ce esti? ziceai ca si crezi in D-zeu?
blondy_made_to_love
Postat pe 11 Septembrie 2010 10:29
Depresia se vindeca repede cu, miere, vitamine, plimbare ,munca si sa faci ceea ce ti place! Daca , nu sunteti impreuna ,, este, ca, n a fost sa fie! Nu este ,jumatatea ta,! Daca, era ,,sa , alegi intre cariera si el , nu este bine! Este bine fiecare om sa aiba , un
loc de munca stabil daca, se poate, pt, a nu fi intretinut, nimeni de nimeni! Fiecare sa fie pe picioarele lui! Nuuuuuuuuuuuuu,,, dispera! Cei al tau e pus deoparte!
Nuuuuuuuuuu, s au terminat ,barbatii ,inca pe Terra! Nu te gandi la ,prostii, depresia poate fi tratata ,doar prin ,vointa ta, de a nu te mai gandi la lucruri ,deja apuse,,! Succes!
Jojolin
Postat pe 11 Septembrie 2010 12:11
De la: ANNITTA10, la data 2010-09-10 12:48:13LILYANA54 locul de muncq e CEL MAI IMPORTANT,esti intr-o pasa proasta si de aceea gandesti asa,acm ti se pare ca nu o sa mai gasesti pe nimeni.NU E ASA!iesi din casa,cu fetele ,du-te la cumparaturi,schimba-ti lookul,e important sa fii increzatoare in tine!!!
iti doresc mult noroc si nu lua decizii de moment pe care le vei regreta mai apoi.multa bafta!!!


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/141/141871hk2ic95o0u.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:08
Cred ca esti surmenata dupa examene si-ti trebuie odihna ,mancare buna si ...liniste !!! Dupa cum ziceai relatia cu primul nu prea mergea ,iar cu al -2-lea...iubeai o himera !!!
Cel mai intelept lucru e sa te regasesti si sa ai.... rabdare !!!
garbo115329_camy
Postat pe 12 Septembrie 2010 05:41
Draga mea! In primul rand imi pare rau de tine... unde ai ajuns! din vina ta! Depresia ca orice boala se poate trata. La inceput fa-ti ordine in capul tau, nu stiu cum te iubesti pe tine insusi? Mai ceva : nu stiu cati ani ai, cu ce te ocupi la locul de munca, pentru care erai gata sa sacrifici totul! Oare a meritat? Daca vrei sa continuam ma gasesti!
hajni49
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:10
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/141/141871hk2ic95o0u.gif[/img][/url][/quote]
ce vrea sa semnifice zanica aia??
ANNITTA10
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:36
Da ....asa sant toate femeile nu pot iubi decat bani...! ce sa le faci trebuie sa le aceptati asa cum sant ... ! sau sa stati singuri ......! e greu foarte greu si eu sant femeie dar mam anvatat sa stau singura .....!
dani_35
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:14
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:25
Nu fi naiva,iubirea e poveste,trece si nu ramane nimic.Intra in viata ta si lasa exteriorul.Vrei sa-ti iei belea pe cap si pe vremurile astea.Sa faci copii si apoi sa plangi de mila lor ca nu au nici un viitor ,sa ii ai pe constiinta.Gaseste pe cineva care sa-ti fie prieten,sa va ajutati reciproc,sa nu fi singura,dar fara obligatii.
venerabilul
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:10
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-11 10:29:59mama cate disperate/disperati sunt pe lumea asta da ce crezi femeie ca e singurul om pe lumea asta? revino-ti, nu te mai smiorcai atata esti femeie sau ce esti? ziceai ca si crezi in D-zeu?
Felicitari pentru raspuns.Imi place ca esti dintr-o bucata si ai realizat ca in viata nu trebuie sa fi dominat aiurea de sentimente.
venerabilul
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:19
catre SOFIAG.
Draga psiholog, desi nu pui problema in mod psihologic si ma refer cu precadere la psihologia transpersonala, pretinzi ca femeia trebuie sa astepte sa fie implinita de barbat. Dar voi, femeile, v-ati pus vreodata problema cum puteti implini un barbat? Va considerati suficiente pentru ca sunteti purtatoare de sex feminin? Crezi ca asta ajunge? V-ati intrebat vreodata - daca va duce mintea - care sunt sensibilitatile barbatului? Ca psiholog, ar trebui sa stii ca din punct de vedere emitional barbatul este mai fragil decat femeia care nu poate iubi prin definitie. Femeia doar se indragosteste si se ataseaza. Ea nu va putea iubi niciodata si nici nu va intelege devotiunea, caracteristica generata de insasi atributele maternitatii. Ea va cauta intotdeauna masculul cel mai performant care o poate insamanta cu materialul genetic cel mai performant pentru succesor, dar asta, doar din punct de vedere biologic, fara nici un atribut sufletesc sau spiritual.
garbo166076
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:28
De la: ANNITTA10, la data 2010-09-12 16:36:07[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/141/141871hk2ic95o0u.gif[/img][/url]

ce vrea sa semnifice zanica aia?? [/quote]

E CHIAR FRUMOASA, FACE EXERCITII DE SARIT CU PARASUTA. SE PREGATESTE PT SCOALA DE POLITIE
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/145/145134ft0k1nu320.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:38
bravooooo......
karmen_oros
Postat pe 17 Septembrie 2010 08:58
Ia uite ce adinc le spune fata cu poze sexi.O fi citit ea undeva de le stie asa bine.
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:10
inceput zici??
io cred ca a mea-i pe sfarsite!
d-aia...s-ar putea sa-mi sterg contul aici
fleurdelis
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:49
De la: garbo166076, la data 2010-09-12 19:28:01catre SOFIAG.
Draga psiholog, desi nu pui problema in mod psihologic si ma refer cu precadere la psihologia transpersonala, pretinzi ca femeia trebuie sa astepte sa fie implinita de barbat. Dar voi, femeile, v-ati pus vreodata problema cum puteti implini un barbat? Va considerati suficiente pentru ca sunteti purtatoare de sex feminin? Crezi ca asta ajunge? V-ati intrebat vreodata - daca va duce mintea - care sunt sensibilitatile barbatului? Ca psiholog, ar trebui sa stii ca din punct de vedere emitional barbatul este mai fragil decat femeia care nu poate iubi prin definitie. Femeia doar se indragosteste si se ataseaza. Ea nu va putea iubi niciodata si nici nu va intelege devotiunea, caracteristica generata de insasi atributele maternitatii. Ea va cauta intotdeauna masculul cel mai performant care o poate insamanta cu materialul genetic cel mai performant pentru succesor, dar asta, doar din punct de vedere biologic, fara nici un atribut sufletesc sau spiritual.



HA ???
Freya_
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:53
bluelight
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:54
lasaa mai, ca are dreptate!
io m-am hotarat sa nu mai contrazic barbatii!
mi-ajunge sa ma amuz in sinea mea....de "sensibilitatile" alea ale lor
fleurdelis
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:56
Blue, are-o minte cat o curca !

a scos o prostie pe gura, dar a dus- o mintea sa-si puna poze cu vederea la fofoloaca....

astia care sunteti in calduri p-acilea, dati un oki la 0166076, e in cautare de...placeri

e fierbinte, mai ales cu chilotii aia albastrii, mari cat foaia de cort !
Freya_
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:59
unde mai pui ca s-a si "emitionat"
bluelight
Postat pe 18 Septembrie 2010 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zborul cu avionul 4 De la: anamariaguta 28 Noiembrie 2008 13:52
ALT SITE SUPER VESEL 1 De la: ginutavrabiuta 9 Februarie 2010 16:07
dintisorii 1 De la: kidz007344 17 Martie 2010 13:38
Medic homeopat bun in Arad 7 De la: garbo176232 15 Noiembrie 2010 19:51
Pedepse de care stim sau nu.... 9 De la: alinakatt 16 Octombrie 2009 11:00
Setari Cookie-uri