tribal :-)

las'ca ma nimereste si fara....
quasaria
Postat pe 16 August 2010 14:19
mai, preci, mai....permite-mi un sfat: nu da din gene si in timp ce citesti, ca se vede treaba ca-ti mai scapa fraze sau cuvinte....altfel, ai fi vazut ca eu mi-am sters bocancii pe presul de la intrare, inca de la inceput ba unde mai pui ca am si salutat ;)

n-am vrut sa strapung cercul vostru, nicidecum (cateva chiar nu-mi sunteti pe plac si-am zis de-atunci ca nu vreau sa discutam)!!!! insa am dat din intamplare peste topic-ul asta, pe o tema care-mi place si, cum nimeni nu scrisese detaliile respective iar cea care pusese intrebarea nu ma deranjase cu nimic, am zis ca n-o fi foc daca scriu si eu....mai ales ca o faceam si eu tot din experienta proprie (vezi eu am facut, eu zic, eu stiu, mie, la mineca-mi era, etc)! . se pare ca o mica scanteie tot a fost calm, ca si io-s la fel! hihi

n-am nici de ce sa-mi cer scuze si nici de ce sa ma inversunez; stiu ca n-am dat in cap la nimeni, deci dorm in continuare linistita noaptea (tu poate d-aia ai insomnii, n-o fi doar varsta de vina! ) si-mi vad de problemele mele de pe kidz, cum bine ai remarcat, caci ala e domeniul care ma intereseaza in momentul de fata!

ca am facut referire la ceea ce scrisesei tu, citandu-te pe ici pe colo, a venit de la sine, tu fiind singura care a scris pe subiect , cateva din alea-alea . n-a fost rautate, nici macar e-ul ala! dar e dreptul tau sa intelegi ce vrei.
as puncta doar 2 lucruri! primul ar fi acela ca, personal, mi se par mult mai importante momentul si motivul (astea tin peste ani si te ajuta sa nu regreti) pentru care-ti faci un tatuaj, decat forma aleasa ca voi credeti altceva, nu vad de ce ne-am condamna reciproc, fiecare cu ale lui! al doilea e legat de curaj, la mine chiar fiind nevoie, pentru ca ma luptam cu frica de durere, avand oroare de ace! celelalte ca pentru toata viata si 100% sigur nu ma speriau deloc, drept dovada ca nu am gandit desenul prea mult, ci l-am schitat doar cu o seara inainte. ma repet, nu e cine stie ce desen si nici nu reprezinta nimic, insa il am de 6 ani de zile si nu regret nici ca si nici ce mi-am facut! tocmai datorita ultimatum-ului pe care mi l-am dat de una singura. sau v-ati luat de curaj-ul de la finalul mesajului?! sau de a patra virgula, de pe randul al treilea, alineatul 7?! ;)
....eu am zis de mine, daca voi generalizati.va complicati existenta! ;)....

sigur intelesese fata deja tot si nu cred ca mesajul meu a speriat-o sau a incurajat-o in vreun fel (poate ca nici nu l-a citit, necunoscand profilul), insa exista acolo o informatie, ca raspuns la ceea ce a cerut ea initial, anume locatia/salonul din mall vitan . ca varianta. d-aia am scris mesajul, dar mi-au zburat degetele mai mult decat trebuia.ca si acum, de altfel!

sufera in continuare pentru tastatura mea, daca te face sa te simti mai bine, dar esti total deplasata! dar daca tii mortis, p-ul abia daca mi se mai vede, deci n-o sa-ti mai scriu, calm! ;) . nu-mi place de fel sa pup talpi sau sa fac plecaciuni pana ma cocosez ;) hehe, s-a nimerit, n-a fost cu intentie!

iti las tie ultimul cuvant, mie mi s-a parut intotdeauna inutil!
anca4vlad
Postat pe 16 August 2010 14:23
hello.... nu va certati ca imi stricati tatuurile pe aici :-)))
Pina la urma toate informatiile sint utile, ca sa am pe cine sa omor daca ma doare de ramin cu tatuajul neterminat.....


Pina la urma m-am hotarit.
O sa imi tatuez doi fluturasi pe burtica atunci cind implimesc 35 de ani.
Semnificatia...e clara. Ii get out pentru ca nu mai sint in.
quasaria
Postat pe 16 August 2010 14:27
Q....Da de o inima mare cu o sageata si dedesubt scris love???????????nu da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 15:18
haidi mai, nazi! parca mai era ceva....
zambila
Postat pe 16 August 2010 15:22
in engleza????????????????
q .....sa l faci pa brat!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 15:24
logic ca in engleza! soacrele nu cunosc alta limba!
zambila
Postat pe 16 August 2010 15:35
pup fata !!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 15:37
zambila
Postat pe 16 August 2010 15:38
Mda, bag seama ca unele romancutze (indiferent de virsta dar conditionat de educatia care o au) mai sufera inca de sindromul certii continue si mahalalei de la piata.

Dar fara nici aluzie cred ca tribal merge mina in mina cu cearta.
Nu da! Am zis si eu!
Ciresica
Postat pe 16 August 2010 17:40


mda. Asa ma gindeam si eu. Sa scriu Maria + Ghitza = LOVE, dupa aia sa tai "love" - daca nu mai e .
Sau sa tai Ghitza?
Si sa scriu deasupra Ionel!

Si tot asa....


Cre'ca ar iesi tribal in vreo 10 ani.
quasaria
Postat pe 16 August 2010 18:04
bravo Q!!!!!!!!!!!!!!!! NU UITA SAGEATA MAAAAI!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 18:37
Q ...io zic ca n are farmec daca nu i tatuezi fatza la fiecare si scri dedesubt nr.1.....
nazirra
Postat pe 16 August 2010 18:46
De la: nazirra, la data 2010-08-16 15:18:04Q....Da de o inima mare cu o sageata si dedesubt scris love???????????nu da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca n-are si 2 picaturi de sange facute cu roshu, totul e pustie.
Doara
Postat pe 16 August 2010 18:53
hait!!!!!!!!!!uitasem!!!!!!!!!!!! dorulet!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 18:57
Te rog frumos. Sa nu lasam desenul neterminat.
Doara
Postat pe 16 August 2010 18:59

bre.....m o sunat fiimea ca s o indragostit de un chinez!!!!!!!!!!!!!!! sa mil tatuez si io pi brat????????
nazirra
Postat pe 16 August 2010 19:01
Tu? Tu doar o injuratura in chineza sa iti tatuezi. Cand o citeste chinezu' sa stie ca-i pentru el, sa stea bland pe fundul lui.
Doara
Postat pe 16 August 2010 19:06
io bre!!!!!!!!!!viitoare soacra de chinez!!!!!!!!!!!!! imi tatuez tot spatili....cu chipu lui!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 19:07
bluelight
Postat pe 16 August 2010 19:12

cre'ca mai bine asta cu chipu'... in culori.
Cind l-o vedea Ionel pe Ghitza holbindu-se la el - sau invers - sau il decopertez pe vreunu' pentru transplant de sorici.... sau pa pa momente tandre....
quasaria
Postat pe 16 August 2010 20:35
nazirra
Postat pe 16 August 2010 20:36
Q...
bate-o pa aia,cica-i din bucureshti...
preci
Postat pe 16 August 2010 20:41
pe cine, preci?
ca eram intr-un moment se sensibilitate artistica...
quasaria
Postat pe 16 August 2010 20:42
De la: quasaria, la data 2010-08-16 14:27:21hello.... nu va certati ca imi stricati tatuurile pe aici :-)))
Pina la urma toate informatiile sint utile, ca sa am pe cine sa omor daca ma doare de ramin cu tatuajul neterminat.....

pe anca,bre...
preci
Postat pe 16 August 2010 20:45
haidi bree,,,,fosforescentee??
da ce-au alea maica-n ele??
de numa nu tipaa.....

mai naziiii...pai de aia-i strigat tuu toata iarna chinaaa, mai??
vezi?? ai invocat!

fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 20:47
aaa... eu ma gindeam sa-i scurtam chinu' loretei. Sa nu mai sufere.
Exista locuri cu verdeata.

da'acu'ma pictez, am alta treaba.
quasaria
Postat pe 16 August 2010 20:55
si-acu, hai sa v-o spun si p-aia cu ghitza vreti??
sun io intr-o zi la banca de la servici si imi raspunde ghitza X.
io-l iau la rost, (stiind ca am sunat binee...) ca de ce mi-o facut mie banca una ca asta!
ala,de paratraznet asa, immi cere cuiu' firmei.
io balbai din ce-mi aduc aminte, ala zice ca nu-i bun. ok, inchid, sun la contabil, ala mi-l repeta, io-l sun victorioasa pe ghitza x. vezi domne, ca asta- cuiu, esti tu destept!
ala....se uita in computer, si -mi zice pardon madam, ca nu-i asta!
nnene ma-nfurii, inchid, merg mai intreb, mai aflu, sun din nou cu un ton superior rau de tot: vedeti domnu Ghitza, ca habar n-aveti sa cetiti numele unei firme dupa un cui!
si ....bate omu in retragere , madam sa ma scuzati dar la sucursala X , banca Y nu sunteti...
eu nervoasa, si deja mai blanda...ce banca ziceati??, pai pardon, ma scuzati,....am inchis cat am putut de repede! banca nu era buna, sucursala insa...se potrivea perfect
asa caa,,,,,Q, sfatul meu mai, scrie-l direct pe ionel, lasa-l pe ghitza....
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 20:57
acuma?!?
in momentu' asta exact te pictezi?!?
preci
Postat pe 16 August 2010 21:01
Cum ar fi sa-ti faci tatuaj cu poza ta?
Doara
Postat pe 16 August 2010 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!! 61 De la: garbo055472 1 Ianuarie 2013 19:07
Curs de cosmetica 3 De la: l_erika 29 Iulie 2011 18:30
Voma la bebelusi 2 De la: Ungureanu_Denisa_1 28 Septembrie 2015 09:48
vraji,farmece... 152 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:38
cine a facut amniocentoza,scrieti-mi,mor de frica! 2 De la: chanty 18 Septembrie 2010 08:58
Setari Cookie-uri