Fidela sau Infidela?

mi-ai gasit anuntul ? iote domne`, ca l-au dat !
Freya_
Postat pe 20 August 2010 17:56
da' al meu unde-i?!

ala cu : " taitzea, caut ou de casa si morcov tanar pentru supa buna. exclus e-uri,colorantzi si conservantzi."...
preci
Postat pe 20 August 2010 20:47
au naturel
Freya_
Postat pe 20 August 2010 20:52
mami,mai stii tu reclama aia la galina blanca?!
preci
Postat pe 20 August 2010 21:00
Doinita 201,in general,povestirile,intamplarile descrise sunt situatii supozitionale.unele persoane,ne-au spus ca punem ,imi cer scuze,dar nu este expresia mea(botul),la ce se se povesteste.si a ras de noi .de aceea citesc ce scrie cel ce deschide topicul,dar discut in general,despre subiectul topicului.acela este o tema reala,pe care o putem comenta ,in functie de parerea fiecaruia.restul poate fii doar imaginatie.sigur ca nu generalizez.deci nu am gresit comentand tema topicului,repet care este o tema reala.nu pot comenta ceva povestit doar de una din parti.trebuie sa ascult si cealalta parte.si totusi adevarul e undeva la mijloc.,dar si atunci este doar relativ.in concluzie imi mentin comentariul ,pentru ca am niste vecini,care traiesc drama infidelitatii,din motive medicale.sotul este impotent,sotia are jumatate din casa cu titlu de proprietate,si prin intelegere dureroasa sufleteste, de peste 20 de ani.amantul locuieste in aceasi garsoniera.cu ei.o poveste trista dar reala si cunoscuta de un bloc intreg.
vuvuzela
Postat pe 20 August 2010 21:11
nasol
anisoaraf
Postat pe 21 August 2010 13:17
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-20 00:11:19
De la: bluelight, la data 2010-08-19 21:54:43punem pariu ca si de nu intreaba tot ii explici?
daca nu te-as intreba pe tine, nu mi-ai explica?...merg atunci pe principiul TESTULUI GRILA...aleg eu ceva!!!!!!!!!!!


sageato , sa va fie de bine daca rezonati .
poate e mai bine decat sa numeri oilele
bluelight
Postat pe 22 August 2010 16:12
inafara de parerile voastre,nu este nimeni care sa fie intr-o situatie similara?chiar nimeni...................?
danyella04
Postat pe 22 August 2010 22:20
Noup!
Thor_again
Postat pe 22 August 2010 22:24
adica...sa fiu fidelutza??
nu mi place de taitei
LILO
Postat pe 22 August 2010 22:31
De la: bluelight, la data 2010-08-22 16:12:02
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-20 00:11:19
De la: bluelight, la data 2010-08-19 21:54:43punem pariu ca si de nu intreaba tot ii explici?
daca nu te-as intreba pe tine, nu mi-ai explica?...merg atunci pe principiul TESTULUI GRILA...aleg eu ceva!!!!!!!!!!!


sageato , sa va fie de bine daca rezonati .
poate e mai bine decat sa numeri oilele
CIOBANAS LA OI M-AS FACE...CIOBANASULE !...AI CEVA CU VIATA MEA?
caleidoscop
Postat pe 23 August 2010 09:54
nope. ar trebui??
bluelight
Postat pe 23 August 2010 17:53
De la: vuvuzela, la data 2010-08-20 21:11:36Doinita 201,in general,povestirile,intamplarile descrise sunt situatii supozitionale.unele persoane,ne-au spus ca punem ,imi cer scuze,dar nu este expresia mea(botul),la ce se se povesteste.si a ras de noi .de aceea citesc ce scrie cel ce deschide topicul,dar discut in general,despre subiectul topicului.acela este o tema reala,pe care o putem comenta ,in functie de parerea fiecaruia.restul poate fii doar imaginatie.sigur ca nu generalizez.deci nu am gresit comentand tema topicului,repet care este o tema reala.nu pot comenta ceva povestit doar de una din parti.trebuie sa ascult si cealalta parte.si totusi adevarul e undeva la mijloc.,dar si atunci este doar relativ.in concluzie imi mentin comentariul ,pentru ca am niste vecini,care traiesc drama infidelitatii,din motive medicale.sotul este impotent,sotia are jumatate din casa cu titlu de proprietate,si prin intelegere dureroasa sufleteste, de peste 20 de ani.amantul locuieste in aceasi garsoniera.cu ei.o poveste trista dar reala si cunoscuta de un bloc intreg.
Daca pentru ,,titlul de proprietate'' pe o juma` de casa care mai e si garsoniera, merita sa-ti irosesti viata, nu mai am ce comenta despre o astfel de viata!!
m_ada
Postat pe 23 August 2010 18:00
De la: vuvuzela, la data 2010-08-20 21:11:36Doinita 201,in general,povestirile,intamplarile descrise sunt situatii supozitionale.unele persoane,ne-au spus ca punem ,imi cer scuze,dar nu este expresia mea(botul),la ce se se povesteste.si a ras de noi .de aceea citesc ce scrie cel ce deschide topicul,dar discut in general,despre subiectul topicului.acela este o tema reala,pe care o putem comenta ,in functie de parerea fiecaruia.restul poate fii doar imaginatie.sigur ca nu generalizez.deci nu am gresit comentand tema topicului,repet care este o tema reala.nu pot comenta ceva povestit doar de una din parti.trebuie sa ascult si cealalta parte.si totusi adevarul e undeva la mijloc.,dar si atunci este doar relativ.in concluzie imi mentin comentariul ,pentru ca am niste vecini,care traiesc drama infidelitatii,din motive medicale.sotul este impotent,sotia are jumatate din casa cu titlu de proprietate,si prin intelegere dureroasa sufleteste, de peste 20 de ani.amantul locuieste in aceasi garsoniera.cu ei.o poveste trista dar reala si cunoscuta de un bloc intreg.


Mda, se pare ca esti ceva mai inteleapta, nu spun nu. Eu am acest "obicei" prost, de a ma focaliza pe un fapt in sine si de a-l marunti. Tu spui ca trebuie sa ascultam si varianta celeilalte parti. Asa este si in general (cand este vorba de divort etc.) sunt de aceeasi parere. Ori, aici, la concret (daca o fi si real, asta nu mai stiu), a cui parte sa ascultam varianta? Ca femeia spuse clar, nu acuza pe nimeni, nici pe sot, nici pe prieten, ci doar pe ea insasi. Dar revin, ai tu motivele tale, din experienta ta, de a-ti mentine comentariul si respect acest lucru.
In legatura cu vecinii tai, desi chiar nu are nici o legatura cu subiectul in sine, spune-mi, de curiozitate, daca amantul locuieste cu ei, sotul stie de amant, asta se mai numeste infidelitate? Adica eu cam asimilez infidelitatea cu ceva "pe ascuns", "pe furat", "pe mintit", "fara stirea sotului/sotiei", duplicitatea (ai si barbat si amant, deci te culci cu amandoi). Gresesc?
Doinita201
Postat pe 23 August 2010 21:59
poate se culca cu cine apuca-dar nu mai e clar cine, cu cine si de cate ori ?
anisoaraf
Postat pe 24 August 2010 12:06
Mai fetelor da rele mai sunteti! Mai ales adoratele mele ,,prietene,, stiu ele care s!! Fata s a maritat fffff,tanara, n a apucat sa cunoasca, lumea viata!N a avut timp de aventuri si iubiri interzise! Posibil sa fi fost fata mare, daca era crescuta in acel stil, casatorindu se n a mai apucat sa simta si alte ,membre, ambiante!Curiozitatea uneori te macina si te face infidela!Fiind mama de baieti eu i- am educ in stilul de a nu avea pretentii la fete mari((virgine )) pt, ca nu s, sa si afle una care s a saturat de lume, de barbati, care sa poata aprecia omul de langa ea!Fata lasa l ,,pe prieten,,sa ti o puna, sa nu mori curioasa!! Apoi va canta melodia lui Spataru ,,Sotia prietenului meu...iar daca va si place unul de altul poate i ,mai bun si la pat,,se duce iubirea si casnicia,,faci dragoste cu sotul, gandindu te la ,,prieten,,cine stie poate ti dai o palma casniciei si maine poimaine,plangi si regreti prostia,RUPE RELATIA CU,,PRIETENUL,, INDEPARTEAZA TE DE EL!!S AR PUTEA SA REGRETI AMARNIC PT,CATEVA CLIPE DE DEZMAT, S AR PUTEA SA TI DISTRUGI CASNICIA!! Te ai gandit daca,sotul ti ar fi infidel??S au el e ,orb,, sau prost???
Jojolin
Postat pe 24 August 2010 17:10
De la: Jojolin, la data 2010-08-24 17:10:48 Mai fetelor da rele mai sunteti! Mai ales adoratele mele ,,prietene,, stiu ele care s!! Fata s a maritat fffff,tanara, n a apucat sa cunoasca, lumea viata!N a avut timp de aventuri si iubiri interzise! Posibil sa fi fost fata mare, daca era crescuta in acel stil, casatorindu se n a mai apucat sa simta si alte ,membre, ambiante!Curiozitatea uneori te macina si te face infidela!Fiind mama de baieti eu i- am educ in stilul de a nu avea pretentii la fete mari((virgine )) pt, ca nu s, sa si afle una care s a saturat de lume, de barbati, care sa poata aprecia omul de langa ea!Fata lasa l ,,pe prieten,,sa ti o puna, sa nu mori curioasa!! Apoi va canta melodia lui Spataru ,,Sotia prietenului meu...iar daca va si place unul de altul poate i ,mai bun si la pat,,se duce iubirea si casnicia,,faci dragoste cu sotul, gandindu te la ,,prieten,,cine stie poate ti dai o palma casniciei si maine poimaine,plangi si regreti prostia,RUPE RELATIA CU,,PRIETENUL,, INDEPARTEAZA TE DE EL!!S AR PUTEA SA REGRETI AMARNIC PT,CATEVA CLIPE DE DEZMAT, S AR PUTEA SA TI DISTRUGI CASNICIA!! Te ai gandit daca,sotul ti ar fi infidel??S au el e ,orb,, sau prost???
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :sml-happy0009Eu am scris corect rimat si aici a iesit anapoda scrisul,,de ce??? :
Jojolin
Postat pe 24 August 2010 17:14
De la: Jojolin, la data 2010-08-24 17:10:48 Apoi va canta melodia lui Spataru ,,Sotia prietenului meu"...


Eu credeam ca e a lui Alexandru Jula...
victor68
Postat pe 24 August 2010 17:17
victor stie
eladaela
Postat pe 24 August 2010 17:20
corect:jula.

spataru era cu: drumurile noastre si trecea fanfara militara...
iasomia
Postat pe 24 August 2010 17:24
De la: victor68, la data 2010-08-24 17:17:38
De la: Jojolin, la data 2010-08-24 17:10:48 Apoi va canta melodia lui Spataru ,,Sotia prietenului meu"...


Eu credeam ca e a lui Alexandru Jula...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,Daaaaaaaaaa!! Ai dreptate! Stand pe terasa cu nepotii am pus niste muzica din anii 70, am ramas ,cuplata,, de aceea le am incurcat! Scuze! Oricum azi nu i mai asculta nimeni, doar cei din generatia mai veche, si ,,,,,asta este! Spataru sau Jula,, o sa i cante ceva prietenul...o data!!
Jojolin
Postat pe 25 August 2010 06:59
exact cum aspus Doinita eu nu acuz pe nimeni inafara de mine ,ce sa fac daca chiar si acum dupa ce am terminat cu toate inca am constiinta incarcata tocmai pentru ca nu e corect fata de sotul meu si pentru ca pana nu demult stiam eram sigura pe mine si nu concepeam astfel de lucruri pentru mine era totul alb sau negru .
danyella04
Postat pe 25 August 2010 10:24
Fata lasa l ,,pe prieten,,sa ti o puna, sa nu mori curioasa!!
socrela da ce sfat bun ii dai
ameno
Postat pe 25 August 2010 10:39
Buna , eu zic ca nu l-ai inselat inca ..dar trebuie sa eviti sa continui cu prietenul lui mai devreme sau mai tarziu minciuna iese la suprafata masturbeaza-te ,viseaza dar nu pune in practica vei distruge casnicia ............mai bine du-te la servici fa-ti amant un necunoascut du-te intr-o calatorie pune-o cu altul necunoascut dar nu cu cel mai bun prieten ....el este atras de risc
si il excita faptul ca ii f nevasta celui mai bun prieten .... fi desteapta trezeste nu risca fi inteligenta
te pup si sa ai o casnicie fericita


O sa iti treaca atractia ...nu da pasarea din mana pt cea dupa gard
Lory07
Postat pe 25 August 2010 22:25
asa,mami...
masturbeaza-ne si noo cleerii p'acilea,ca nu ne cunoste barbat'tu,ce panamea?!
preci
Postat pe 25 August 2010 22:27
nelly05
Postat pe 25 August 2010 22:41
si tu ce te hilizesti,nely?
te excita riscu'?
preci
Postat pe 25 August 2010 22:51
dap, la maxim
nelly05
Postat pe 25 August 2010 22:53
da' mie imi place ca dupa ce ii recomanda sa se masturbeze, p-orma sa si-o puna cu n necunoscuti, ii doreste si o casnicie fericita
Thor_again
Postat pe 25 August 2010 22:55
deci mi-e rau !
asa ii zice??


http://www.youtube.com/watch?v=LFfnjwb9baY&feature=related
fleurdelis
Postat pe 25 August 2010 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua! 2 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:16
Ce parere aveti despre stiinta lumeasca? Si despre stiinta duhovniceasca? 92 De la: ROI2009 7 Mai 2011 17:47
am nevoie de o indrumare 9 De la: kokomic 1 Ianuarie 2011 02:53
Ce ziceti de un film la racoare cu un Mountain Dew? 1 De la: garbo_4810 20 Iulie 2012 16:29
hellou 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:25
Setari Cookie-uri