Ajutati-ma!!

las discursul deoparte si spun doar ca mi-e cald... ce papucii mei sa fac?
Laura_M
Postat pe 7 August 2010 18:03


ce tare ai fost

te-ai racorit dupa ce ai deschis topicul? ca sa fac si eu la fel....
anaROBERT
Postat pe 8 August 2010 01:38
Cand am vazut numele topicului, am sarit ca arsa sa dau si eu o mana de ajutor. Mi-am luat extinctorul, colacul de salvare, costumul ignifug, ochelarii de vedere, goblenu' si mai sa-mi rup gatu', am sarit cu ochii inchisi in topicul care striga spre ajutor.

Pai bine mai Laura... Tu ai idee cat am transpirat sa fac toate astea??
Acu' nu ai de ales, dai o bere sa ma racoresc ca a fost alarma falsa.



ses
Postat pe 8 August 2010 12:27
ce tare !!! cum iti veni idea laura sa ne pui pe jar? te-ai gandit tu sa ne incingem si noi un pic nu?
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 17:34
credeam ca e nevoie de ajutor dar vad ca e de ajunso la gheata si gata
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 17:35
pai ea a vrut sa se racoreasca si ne-a incins pe noi



ce o fi facut mititica de ea,si-o fi revenit oare?
anaROBERT
Postat pe 8 August 2010 17:43
nu stiu anuska ! s-o fi racorit dar pe noi ne-a lasat aici incinse gata sa sarim in ajutor
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 18:03
si uite la ea ca nici nu mai intra sa ne spuna ce o fi facut
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 00:02
sigur s-a racorit ca la ce furtuni s-au anuntat in vestul tarii si la munte .......cred ca si la brasov e racoare acusica
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:16
numai la mine e tragic si insuportabil de cald....deci nu mai pot suporta caldura asta e enervanta rau
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:30
tu te plangi de calduri cand ai marea la doi pasi ??? da fuguta si baga -te in apa si sa vezi racoreala...............eu abia astept !!!! mai am un pic
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:34
pai apa are 29 grade ....deci nici o racoreala

afara la soare au fost si 41 grade...deci cu copil la plaja care nu sta decat in apa si sub umbrela deloc

nu imi ramane decat sa suport caldura si sa ne balacim in cada cu apa mai rece de cate 3 sau 4 ori pe zi.....



aaaa sa nu uitam.....si sa speram ca va veni si furtuna aia care sa ne tina 2 zile si doua nopti sa putem dormi linistiti.
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:37
acum lasand gluma la o parte si eu is satula de canicula asta mai ales ca nu pot folosi aerul conditionat prefer sa mor de cald decat sa imbolnavesc copilul ...........la noi in bucuresti e insuportabil ....aseara am fost in parc destul de tarziu si cu toate ca era atata verdeata in jur nu putei respira de caldura...si era cam pe la ora22....
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:37
asa e ...si eu cand am fost acum doua sapt in wek la mare nu am apucat sa stau la plaja decat doua ore dimineata ptr ca nu e chip cu astia mici sa ii tii sub umbrela, asa ca am preferat sa plecam in camera la umbra si ne-a luat somnu si am mai iesit seara la plimbare ca plaja ...ioc
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:41
noi stam in casa toata ziua,iesim doar la piata dimineata putin si apoi in casa iar seara stam pana la 12 noaptea afara,noroc ca fimiu nu aoarme mai devreme de 12 noaptea....si profitam.


la aer dam drumu doar cand suntem afara seara,cum am intrat in casa cum il oprim si avem racoare cel putin doua ore dar dupaia ne topim si drumu nu ii mai dam.....imi termin copilul asa.
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:44
gata ma bag la somn,sper sa dorm putin,maine am o gramada de treaba,toc zarzavat asa ca iti imaginezi ce spor am,ma trezesc si eu mai devreme sa nu ma apuce caldurile....

somn usor,te pupic mai vb noi pa pa


anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:48
te pup si eu noapte buna si spor la tocat zarzavat
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:49
am deschis si eu topicul sa ma bage si pe mine cineva in seama si vreau s-o detronez pe irinuca... si ce sa mai intru fetele, de la atata bere cat mi-ati dat m-am imbatat si am facut rosu in gat si am uitat de lume de tot si de la extinctorul lui ses am ramas inghetata sau plina de spuma ca nu stiu cu care a sarit in ajutor si am crezut ca e vreo petrecere cu spuma ceva
si, v-ati incins putin sau...? sa ma incing numa io, voi nimic, ia mai sariti si-n ajutorul meu ce papucii mei de casa
hai v-am tzucalit ca am vb prea mult cu voi, dau si eu o bere sa nu ziceti ca-s zgarcita
Laura_M
Postat pe 9 August 2010 16:45
uite ca aparusi Laura.....



mai ma bucur sa aud ca esti bine,racorita si ametita de atata bere,asta e un lucru bun oare>
anaROBERT
Postat pe 10 August 2010 00:01
pana la urma te-am racorit cu berea ? nu?
cory_emy
Postat pe 10 August 2010 00:05
noroc ca ati sarit pe ea saraca,unele cu berea altele cu extinctorul... noroc ca nu am pierdut-o
anaROBERT
Postat pe 10 August 2010 00:15
cory_emy
Postat pe 10 August 2010 00:19
m-ati resuscitat ca lumea... sincera sa fiu, nu mai stiam ce sa fac, nu mai puteam, ma stergeam, ma spalam, imi era frica sa nu raman insarcinata, (lol) la naiba, eram intr-o dilema mare si o problema la care nu gaseam rezolvare... hai multzam fain gagici, daca nu-mi spuneati ce sa fac nu stiu daca.... offf, nu stiu cum sa va zic... nu stiu daca imi era sete la ora 18:00, offf
Laura_M
Postat pe 10 August 2010 16:06
! ce tare te plictisesti , Laura!
liaiedera
Postat pe 10 August 2010 16:15
Mie imi spui?
picaturaderoua
Postat pe 10 August 2010 16:16
ce bine ar fi, daca era asa, vizitam si eu forum-ul mai des, da' cu kinderul meu si treburili p-aci p-acas' nu prea mai am timp si nici chef... ce sa fac si eu, nu dati cu pietre in sol
Laura_M
Postat pe 10 August 2010 16:18
la cate subiecte shto sunt p-acilea, n-are loc si al meu? poate eram si eu incinsa de la altceva si vroiam si eu neste sugestii, repede voi...
Laura_M
Postat pe 10 August 2010 16:21
hmmm,fuji la mare mai Laurash!
dancris
Postat pe 10 August 2010 16:25
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 10 August 2010 16:28
nush daca mai apuc marea anu asta da intr-un concediu asa sa ma unga la suflet am sa fac, ma duc in turneu draga
Laura_M
Postat pe 10 August 2010 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
loc de munca pentru barbati in strainatate 9 De la: Vidar 26 Iunie 2009 16:26
Principii sau dragoste? 59 De la: teona_35 30 Iunie 2009 10:53
Rautatea: 'Eroare' a naturii noastre divine sau doar 'pecete' a destinului nostru darwin?... 288 De la: garbo101426 2 Februarie 2017 23:38
DECE TOTI NEGHIOBII DIN VEST SPUN CA ROMNII SUNT UN POPOR FARA IDENTITATE ? 114 De la: VOIAJOR 28 Iunie 2012 12:10
Bine ai venit, Lelia Mossora! 775 De la: lady_corina 8 August 2009 14:40
Setari Cookie-uri