As vrea sa stiu si eu parerea voastra...a"multimii"...un sfat poate...

pai normal ca a zis ca are o relatie c altfel dc il sunam si el era cu ea ce se intampla?...deci a zis-o tot spre binele lui...si da,poate nici eu nu am procedat corect cand am vazut ca se lasa cu mai mult decat niste discutii...dar m-am lasat poate un pic purtata de val...dar,totusi,ce am facut eu ca sa le stric relatia?...si tocmai de aceea am cerut si eu sfaturi, k sa stiu ce am de facut...am crezut ca pot primi sfaturi si da,accept si critici...ce e rau ca imi place barbatul acesta?...nu vreau sa-i stric relatia...
monikk
Postat pe 1 August 2010 22:40
eu, nu as reactiona decat intr.un unic fel ...un mare shout in cour..dar mare da?? de care sa.-si aminteasca de-a pururi.
partea cu : ,,numai ca omu' e destul de simtit,incat sa-ti spuna ca are o relatie...(n-a mintit pe nimeni).." reprezinta o GRESEALA PRIN OMISIUNE , lucru grav...nu e numai greseala e si ipocrizie , nu e numai ipocrizie e si dualitate si minciuna.
reyya
Postat pe 1 August 2010 22:42
Monikk tu stiai de la bun inceput ca el are o relatie?? in cazul asta ti-ai asumat rolul si potentiala dezamagire ulterioara, nu am citit de la inceput speta..daca doresti sa punctezi..
reyya
Postat pe 1 August 2010 22:44
a fost un risc asumat , in acest caz , sa spunem :-) Daca intr-adevar el ti-a spus acest lucru..putea sa o lase balta pe cealalta sa fie cu tine, putea sa fie cu amandoua , sau...putea sa doreasca sa fie cu cea oficiala dupa ce a avut cateva partide cu tine...
reyya
Postat pe 1 August 2010 22:46
De la: reyya, la data 2010-08-01 22:44:31Monikk tu stiai de la bun inceput ca el are o relatie?? in cazul asta ti-ai asumat rolul si potentiala dezamagire ulterioara, nu am citit de la inceput speta..daca doresti sa punctezi..



invitatia la suc a fost facuta in aceeasi zi,dar innainte de a afla ca el are o prietena...si el a acceptat pe loc....dc apoi am aflat ca are prietena si pe el chiar nu-l deranjeaza sa iasa cu mn,am crezut ca o sa iesim k si 2 amici,eu asta voiam si nici nu ma asteptam la altceva...dar,apoi,pt restul...,da,imi asum vina pt ce a urmat,dar asta nu inseamna ca am vrut sa-i stric relatia...
monikk
Postat pe 1 August 2010 22:47
atunci..da-l in durerea lui si gata..vezi-ti de ale tale..ce atatea complicatii ?? esti tanara..viata e frumoasa...ei si ce...?? ai avut o experienta , atata paguba sa fie :-) Iti faci prea multe mustrari si probleme inutile...
reyya
Postat pe 1 August 2010 22:51
da,reyya...imi fac probleme pt ca nu imi place ca s-a intamplat asa si pt ca si eu sunt femeie si nu as vrea sa ma pun in locul prietenei lui sau sa patesc si eu asa vreo data...m-am lasat purtata de val pt ca imi place tipul,dar nu o sa merg mai departe...cum am mai zis,mi-am facut damblaua...cateva arutari,imbratisari...nici nu as fi vrut m mult...
monikk
Postat pe 1 August 2010 22:58
cum as reactiona eu daca mi-ar spune ca are o relatie si totusi ar sari pe mine?
L-as pune sa aleaga.
Daca ar alege sa fie cu ea si sa ma lase in pace - fair enough.
Si daca ar alege sa fie cu mine i-as explica - dupa ce ii face un bine femeii si se desparte - ca nu, merci, dar prefer sa nu fiu eu urmatoarea inselata in locul ei.

Oricum, inainte de discutia finala m-as juca un pic de-a soarecele si pisica. Sa vada ce bine e sa ai incredere in cineva si sa constati ca te-ai inselat. Poate l-ar ajuta pe viitor... cine stie.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 22:58
"..ce e rau ca imi place barbatul acesta?...nu vreau sa-i stric relatia..."

eu cred ca e cam tardiv sa spui asta..,in fine..

reyya..,relax..,nu-i prima oara cand habar n-ai despre ce e vorba,dar dai din...taste..
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:00
De la: quasaria, la data 2010-08-01 22:58:25cum as reactiona eu daca mi-ar spune ca are o relatie si totusi ar sari pe mine?
Daca ar fi unul care imi e indiferent, l-as pune sa aleaga.
Daca ar alege sa fie cu ea si sa ma lase in pace - fair enough.
Si daca ar alege sa fie cu mine i-as explica - dupa ce ii face un bine femeii si se desparte - ca nu, merci, dar prefer sa nu fiu eu urmatoarea inselata in locul ei.

Oricum, inainte de discutia finala m-as juca un pic de-a soarecele si pisica. Sa vada ce bine e sa ai incredere in cineva si sa constati ca te-ai inselat. Poate l-ar ajuta pe viitor... cine stie.



da,pai asta o sa fac...o sa am acea discutie cu el....
dar,totusi te intreb cum ai proceda in joaca aceasta?
monikk
Postat pe 1 August 2010 23:02
Q..,sunt halit de vrajeli ieftine..
sa admitem ca NU iti este indiferent...,ca in cazul de fata...
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:03
De la: roby_cado, la data 2010-08-01 23:00:22"..ce e rau ca imi place barbatul acesta?...nu vreau sa-i stric relatia..."

eu cred ca e cam tardiv sa spui asta..,in fine..

reyya..,relax..,nu-i prima oara cand habar n-ai despre ce e vorba,dar dai din...taste..



vb pe mess de o luna si ne-am vazut doar de 3 ori...de ce e tarziu?...ea nu stie nimic,pe el e clar ca nu-l intereseaza la mn decat un singur lucru...asa ca isi poate vedea de relatia lui in continuare...
monikk
Postat pe 1 August 2010 23:04

ai scos partea cu "indiferentul" din postare..
hai mai Q...
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:04
"..da,pai asta o sa fac...o sa am acea discutie cu el....
dar,totusi te intreb cum ai proceda in joaca aceasta? "

intelegi de ce e tarziu..?
tu n-ai sa renunti la "joaca" asta prea curand...
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:07
De la: roby_cado, la data 2010-08-01 23:07:55"..da,pai asta o sa fac...o sa am acea discutie cu el....
dar,totusi te intreb cum ai proceda in joaca aceasta? "

intelegi de ce e tarziu..?
tu n-ai sa renunti la "joaca" asta prea curand...


aha,inteleg...dar daca o sa am discutia aceea,nu o sa mai fac nimic...si mai mult ca sigur el o sa o aleaga pe ea pt ca asa e corect si eu o sa-mi vad de ale mele...
monikk
Postat pe 1 August 2010 23:09
Ti-am spus eu cum am procedat.

In situatia in care n-as putea sa am decit o simpla discutie... si n-as vrea sa il pun sa aleaga ca sa ii stric relatia existenta - probabil m-as preface in inlacrimata in prima faza, ca sa fac jocul mai palpitant. Iar cind as reusi sa il fac sa se simta vinovat de ce mult sufar i-as spune uite, no more games. A fost teatru. Am vrut sa vad doar cit de josnic poti sa fii. Si la ce te poti preta. Si m-am lamurit.
N-am nici un fel de respect fata de tine - te-as fi respectat daca m-ai fi refuzat. Esti un gunoi uman. Eu vreau in jur oameni de calitate. Pa pa.

Si as pleca cu nasul pe sus.
La mine partea asta cu nasul pe sus oricum e foarte importanta... Nu stiu daca e de bine sau de rau.


roby, am scos-o pentru ca facea referire la alta poveste care nu isi are cadrul aici.
"Indiferent" - adica unul pe care n-am ajuns sa il iubesc. Multumit?
Nu schimba sensul postarii cu nimic, oricum. In afara de faptul ca am scos fraza aia, mai ai ceva de comentat?
quasaria
Postat pe 1 August 2010 23:10
"..N-am nici un fel de respect fata de tine - te-as fi respectat daca mai fi refuzat.."
..dar tu n-ai facut-o nici cand a sarit tricoul de pe mine...,marlan ce esti..

o seara buna va doresc..
si nu..,nu mai am nimic de comentat..
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:17
De la: roby_cado, la data 2010-08-01 23:00:22"..ce e rau ca imi place barbatul acesta?...nu vreau sa-i stric relatia..."

eu cred ca e cam tardiv sa spui asta..,in fine..

reyya..,relax..,nu-i prima oara cand habar n-ai despre ce e vorba,dar dai din...taste..


bine mey Roby , ma duc sa dau din altceva ...ca tot e luna plina ... indiferent cat de multe argumente ti-ar aduce cineva tu oricum ai directia ta..iar eu nu doresc sa ti-o perturb Faptul ca am citit printre randuri nu inseamna ca habar nu am ..dar ce sens are...directia ta e mereu aceeasi, cum spuneam...
reyya
Postat pe 1 August 2010 23:19
roby, e evident ca n-ai dreptate, dar probabil e al drak de greu de recunoscut ca aveti voi responsabilitatea de a nu face sa sufere o fiinta apropiata. Si pe care uneori pretindeti ca o iubiti. Ca de aia ati luat-o acasa. Asa cum si noi avem responsabilitatea asta, cind noi sintem o parte a unui cuplu deja, iar celalalt e liber.

E mult mai simplu sa arunci cu injurii dupa nenorocitele de femeile perverse in loc sa realizezi ca si tu ca barbat ai optiunea - si uneori obligatia - de a spune NU.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 23:21
Imi place enorm cum gandesti Q.Mi as dori ca macar 5 minute sa am taria ta de caracter si sa i fac o faza de genul acesta celui care chiar ....merita.
garbo162606
Postat pe 1 August 2010 23:21
e fara sens Q, e ca-n Mitul lui Sisif...
reyya
Postat pe 1 August 2010 23:25
Razbunandu-te crezi ca te racoresti?
Dimpotriva, in viata, eu cred ca functioneaza legea compensatiei.
m_ada
Postat pe 1 August 2010 23:27
De la: roby_cado, la data 2010-08-01 23:17:31"..N-am nici un fel de respect fata de tine - te-as fi respectat daca mai fi refuzat.."
..dar tu n-ai facut-o nici cand a sarit tricoul de pe mine...,marlan ce esti..

o seara buna va doresc..
si nu..,nu mai am nimic de comentat..



...ha ha ha...ce ironic esti...nu cred ca te-am jignit in nici un fel asa ca pastreaza-ti jignirile pt tn...apropo,parca ziceai ceva de respect de sine...poate chiar e vorba si de bun simt... si,crede-ma ca si eu as avea ceva de zis despre tn...dar desi eu am doar 26 pe langa 30 si ceva...am bun simt
monikk
Postat pe 1 August 2010 23:27
"..Asa cum si noi avem responsabilitatea asta, cind noi sintem o parte a unui cuplu deja.."
asta mi-a placut..

"..probabil e al drak de greu de recunoscut ca aveti voi responsabilitatea de a nu face sa sufere o fiinta apropiata. Si pe care uneori pretindeti ca o iubiti. Ca de aia ati luat-o acasa.."
aici generalizezi,si nu e ok..

"..E mult mai simplu sa arunci cu injurii dupa femeile perverse.."
e chiar o placere..,crede-ma..
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:30
mai..,daca imi aratati unde mama dreaq am scris ca ala n-ar avea nici o vina..,nu mai postez 6 luni aici..
dar asa va place voua..,sa debitati tampenii..

reyya..,dute mami..,dute..
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 23:37
dar ai scris ca ala ar avea vreo vina??? sau te-ai trezit direct injurind femeia - care pina la urma e singura?

crezi ca daca m-as duce maine cu vreunul as fi eu responsabila de cum se simte nevasta/prietena aluia - sau ar fi el, ca el si-a luat-o?
eu n-o cunosc si nu ma intereseaza. Nu i-am promis nimic. Eu ar trebui sa ma gindesc la ea?!?! De ce - pentru ca ala e normal sa incalece tot ce prinde, si n-are nici o vina/responsabilitate pt asta?

Exista, intr-adevar, si specia asta care gindeste ca tine. Dar prefer sa nu-i numesc barbati.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 23:47
eu una nu doresc sa-ti spun ca ...asa cum gandesti acum, tu nu ai nicio sansa sa fii cu o femeie, nu as vrea sa stiu cine si de ce..te-a ranit sau pur si simplu a preferat sa plece de langa tine ..dar in mod cert..ai ramas cu o parere execrabila despre femei...lucru care-ti confera o singuratate si un grad de misoginism exacerbat. Tine-o tot asa, realitatea iti va confirma in timp ca am avut dreptate..desi e mai putin important cine esti tu ca persoana..ideile asternute aici spun multe...
reyya
Postat pe 1 August 2010 23:47
Ai aruncat toata responsabilitatea pe umerii ei...faza cu bamboista,bla,bla.Eu am fost intr o situatie similara...si ma consider doar fraiera....el a fost un manipulator de prima mana....si cu mine si cu ea intr o veselie timp de 4 ani...invocand tot felul de motive....totul s a lamurit cand am ramas insarcinata...pe aici ti e drumul...a uitat si ca ma iubeste...si ca fara mine nu poate trai...etc.Partea buna din toata povestea asta e ca am o fetita minunata...careia nu prea stiu ce o sa i spun despre tatal ei......
garbo162606
Postat pe 1 August 2010 23:50
De la: quasaria, la data 2010-08-01 23:47:06dar ai scris ca ala ar avea vreo vina??? sau te-ai trezit direct injurind femeia - care pina la urma e singura?

crezi ca daca m-as duce maine cu vreunul as fi eu responsabila de cum se simte nevasta aluia - sau ar fi el, ca el si-a luat-o?
eu n-o cunosc si nu ma intereseaza. Eu ar trebui sa ma gindesc la ea?!?!


Problema nu e la sotie sau la cea oficiala nici la cea aparuta pe parcurs...problema e la EL..., ca nu stie ce vrea, ca nu se poate iubi decat pe sine , ca ar vrea sa fie cu n tipe si tot asa..mey , stiti cum as face eu? daca mi-ar pica tipul cu tronc( prin absurd desi ...putin probabil) ..sa mor daca m-ar durea undeva daca ala are acasa o sotie , 3 copii , 5 papagali si doi caini...si cu asta basta..
reyya
Postat pe 1 August 2010 23:51
te-ar durea undeva doar pina la un punct, reyya.
Crede-ma. Cind troncul s-ar transforma in sentimente, ti-ai aminti.... Sau ti-ar aminti el.
Nu vreau sa dezvolt. Dar ai sta acasa, singura, si ti-ai aminti ca domnul e ocupat, probabil, cu cealalta doamna in acel moment.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
cel mai umilitor lucru... 25 De la: Alexa_alexutza 2 Ianuarie 2017 10:40
Fantezii 13 De la: cea_mica 23 Iulie 2009 00:16
Cum sunt oamenii....Cum sunt barbatii? 45 De la: barboneli 31 Iulie 2011 21:56
Ajutorrrrrrrrrr,hemoragie dupa cezariana 3 De la: bau 26 Iulie 2010 14:15
Setari Cookie-uri