Buna, vreau un sfat sincer

Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC
struguras
Postat pe 29 Iunie 2010 09:34
Buna,
trece aceasta poveste ....... la experiente de viata.
Aste este pararea mea. Poate ca ai fost foarte mult singura si te agati de orice speranta.
Nu te iubeste, nu te amagi.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 09:41
Iubirea vine si ea dar nu pe moment. Mai bine sa iti arate ca te iubeste si sa o spuna mai putin.
Sa impuna cu cine sa fii prietena nu mi se pare normal.
Vineri poate iti faci si tu alt program, sa vezi ce sentimente are. Stiu ca este greu. O sa te gandesti tot weekend/ul daca ai gresit sa ramai acasa. Daca chiar te iubeste, vei vedea.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 09:47
Buna multumesc pt sfat, cred ca ai dreptate am sa ii spun ca mi-am facut un alt program.
crezi ca am gresit ca i-am reprosat ca a vb cu aceea tipa? nu i-am cerut sa renunte la prietenia cu ea, insa el pur si simplu asta a dedus. nu cred ca avea un motiv sa procedeze asa daca intr-adevar ma iubea. oare ma insel?
struguras
Postat pe 29 Iunie 2010 11:36
struguras....stii vorba aia ...cine se scuza, se acuza?...iubita...joaca tu un timp niste teatru....da-te ocupata si lovita in aripa.....nu mai fi la cheremul lui...daca te iubeste cu adevarat, va veni el dupa tine....daca nu.....asta e....
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2010 12:01
multumesc pt sfat, mi-am mai amintit un mic amanunt, mi-a mai spus ca-i pare rau ca a acceptat sa meg la el la buc si ca era mai bine sa aibe rabdare sa-si termine licenta si ca numai dupa aceea trebuia sa ne vedem. ce as putea intelege? a mai spus ca l-am enervat rau, pt ca i-am spus de aceea fata. sincer nu mai inteleg nimic.
struguras
Postat pe 29 Iunie 2010 12:19
nici nu te mai chinui sa-l intelegi
ascult-o pe cricat si ... sa ai bafta
eu_vio
Postat pe 29 Iunie 2010 12:24
Sau poti face altceva... Mergi la el, fara ca el sa stie... ia-l prin surprindere. Si vezi cum reactioneaza. Daca vei descoperi altceva decat ti se arata vei fi lamurita pe deplin. Si il vei uita fara pareri de rau.
picaturaderoua
Postat pe 29 Iunie 2010 12:34
Mai, eu cred ca amandoi sunt suficient de maturi ca sa isi mai puna problema in felul asta, pe bune... daca ar fi avut 15-16 ani mai intelegeam, dar asa
Panama, asta nu e comportament specific varstei amintite.
anakin
Postat pe 29 Iunie 2010 12:38
Panama sau pana mea, Anakine?
picaturaderoua
Postat pe 29 Iunie 2010 13:00
Anakin .... la orice varsta te indragostesti ...... barbat sau femeie fiind.
Si te comporti ca la 15 ani.
Uneori in dragoste unul iubeste si celalalt se joaca.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 16:56
Alexandra .....
Nu cred ca este ralatia atat de veche sa aveti reprosuri.
Acum ar trebui sa vedeti daca aveti puncte in comun. Si daca vreti cu adevarat sa aveti o relatie.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 16:59
Multumesc mult, puncte in comun avem destul de multe, insa nu stiu de ce se comporta asa, este total indiferent. Da ai dreptate cand te indragostesti te porti ca la 15 ani. nu mi-a dat nici un semn de aseara, ma simt ca si cum m-ar pedepsi pt ca am reprosat ca a vb cu aceea tipa.
struguras
Postat pe 29 Iunie 2010 17:45
Va cunoasteti de mult?
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 17:50
Lasa pe fata aia. Nu te mai simti vinovata.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 17:53
struguras..

zici ca-si da licenta?la 42 de ani?inseamna ca omul traieste a doua tinerete...bravo lui...
esti o femeie matura, trecuta prin viatza,nu stii sa perpelesti un barbat...tare va grabiti in pat...
dispari si tu, nu-l mai agasa,desi,in oinia mea,daca i-ai dat-o pe aia mica"adio,gringo" , dupa cat face de urat,se pare ca nici la pat nu v-ati potrivit...
mai e si mitocan...
dar se pare ca-ti place sa sufrir,naspa...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2010 17:55
clar...te-a vrajit , s-a simtit bine si acu se face ca ploua..... dar nu dispera , nu lua sticla si bea......... unii barbati "e" magari....

mami...poate e la a nspea facultate!!
superbus
Postat pe 29 Iunie 2010 18:57
de vre-o luna, ne cunoastem, insa el a insistat ff mult sa ne vedem.
struguras
Postat pe 29 Iunie 2010 19:02
Normal. S-a vazut cu sacii in caruta si acum nu-l mai interesezi. Stii ce usor se spune din gura "te iubesc"? Imi pare rau pentru tine. E urat cand patesti asa ceva si dureros. E clar un magar care si-a dorit doar sa te aiba si dupa ce si-a satisfacut curiozitatea nu prea mai are chef. Cred ca e mai bine, oricat de greu ti-ar fi, sa fii tu aia care pune punct. Daca isi va dori cu adevarat sa fie cu tine va incerca sa te convinga, daca nu... cred ca asta a fost cam toata relatia si e bine sa o iei ca pe o experienta de viata.
Doara
Postat pe 29 Iunie 2010 19:12
DOR MARUNT,subscriu la ce ai spus!am aproape 42 ani...femeie...si Struguras,ai avut tot dreptul sa l intrebi de aceea fata...parol....bine ai facut ca te ai dus la Buc! ...ACUM ,e randul tau sa constientizezi ca individul e un loser! trece o la dejamagiri minime!
garbo133776
Postat pe 2 Iulie 2010 22:25
De la: struguras, la data 2010-06-29 09:34:30Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC
Pai tu adica,sa renunti la prietenii tai barbati,,,dar el nu poate sa renunte la prietenele tale pt tine...Adica aici cam te ia de fraiera....Nu stiu,,dar tu trebuia sa astepti sa il cunosti bine..Nu sa te ncurci cu el,,,Trebuie mai intai sa te impretenesti cu un barbat,apoi sa intri intr-o relatie ca sa nu te frigi...Pt ca nu poti sa iubesti p persoana doar pt ca ai vorbit la telefon..Poate ca este pasiune,,,dar iubirea vine in timp...Fii mai realista
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iulie 2010 22:52
De la: struguras, la data 2010-06-29 17:45:47Multumesc mult, puncte in comun avem destul de multe, insa nu stiu de ce se comporta asa, este total indiferent. Da ai dreptate cand te indragostesti te porti ca la 15 ani. nu mi-a dat nici un semn de aseara, ma simt ca si cum m-ar pedepsi pt ca am reprosat ca a vb cu aceea tipa.


Puncte comune ....poate a vrut sa para ca le aveti , te-ai gindit ,ca sa mai treaca una pe lista !
Scuza-ma dar eu asa vad lucrurile !
Nu mai ai 18 ani . mai ai si un copil mare fii mai realista si mai cu picioarele pe pamint .
Parerea mea : tipul te-a folosit , probabil relatia cu cealalta era in impas si s-a gindit sa-i mai dea un imbold si tu ai fost cea care i-ai scos din "criza " .
angin
Postat pe 3 Iulie 2010 11:53
E un Don Juan intarziat. Clar! Mai mult ca sigur mai are cateva femei cu care comunica in acelasi stil pe siteurile specifice. Cunosc cel putin un tip care face asta si are 40 de ani... Pare un super tip, intelegator, dragut, chiar timid, pana cand obtine ce vrea; dupa care merge mai departe.
A fost o experienta si asta e... Trece-l pe lista neagra si mergi mai departe!
Ai grija de tine si de copilul tau, de ceea ce conteaza cu adevarat!
Multa bafta si succes in toate!
Roxana13
Postat pe 3 Iulie 2010 22:03
De la: Roxana13, la data 2010-07-03 22:03:33E un Don Juan intarziat. Clar! Mai mult ca sigur mai are cateva femei cu care comunica in acelasi stil pe siteurile specifice. Cunosc cel putin un tip care face asta si are 40 de ani... Pare un super tip, intelegator, dragut, chiar timid, pana cand obtine ce vrea; dupa care merge mai departe.
A fost o experienta si asta e... Trece-l pe lista neagra si mergi mai departe!
Ai grija de tine si de copilul tau, de ceea ce conteaza cu adevarat!
Multa bafta si succes in toate! SUBSCRIU
vaduv_bucuresti
Postat pe 4 Iulie 2010 06:38
Multumesc tuturor, insa as vrea sa mai adaug ceva la povestea mea, eu locuiesc cu parintii mei si se comporta ff urat cu mine ai mei, mai ales de cand am ramas somera. sora mea ma bate stiu veti rade, insa viata asta nu vreau sa o mai traiesc, cand am dat peste acest barbat am crezut ca D-zeu, mi-a aratat calea si ca el este cel care o sa-mi fie alaturi, insa asa cum am mai spus am sa va rog sa-mi dati un sfat sunt tare disperata. m-am reantalnit cu el vineri, insa astazi, el m-a dat afar din casa.
ieri dupa ce m-am intors de la cumparaturi, el m-a strigat Mariana, cu toate ca numele meu este Alexandra, mi-a spus ca a gresit, peste noapte a strigat-o de 2 ori, l-am iertat cu toate ca alta in locul meu nu o facea.Am plecat in oras si cand ne-am intors avea un apel pe tf de la aceasta asa zisa prietena, stiind ca ma va face sa sufar a luat tf si a sunat-o.
cand am ajuns acas ai mei mi-au vb urat, mi-au spus ca sa plec ca nu mai am loc in casa, pt ca o sa vina sora mea,si eu trebuie sa plec.
ce ma sfatuiti sa fac, am interviu joi la o firma, in buc, insa nu am bani si nici unde sa stau, sunt disperata.
garbo120438
Postat pe 4 Iulie 2010 21:51
Tu cine esti?
Doara
Postat pe 4 Iulie 2010 21:54
or fi incurcat adminii conturile cu povestea
zambila
Postat pe 4 Iulie 2010 21:57
Asta e cotul tipei cu Grecia.
Doara
Postat pe 4 Iulie 2010 22:02
incearca sa-ti gasesti un loc demunca undeva mai aproape de casa dar nu te muta cu el, poti sa stai cu chirie, nu fa pasul de al ierta, se vede clar ca nu urmareste ceva serios cutine,nu trebuie sa te arunci mai rau in put, sper ca ai inteles... nu sari din lac in put,pleci de acasa si nu sti peste ce dai. relatiile pe net nu au siguranta, nu e batut in cuie ...dar daca el continua relatiile si-n prezenta ta,e clar ca nu-i pasa de tine
tanya72
Postat pe 4 Iulie 2010 22:02
parerea mea e ca profita de cinstea si bunatatea ta ,asa ca fa-i vant nu te merita,ocupa-te de copilu tau si lasa-l naibi ca nu te merita
kidz008307
Postat pe 5 Iulie 2010 07:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am probleme de intimitate cu partenerul meu. Ce fac? 25 De la: garbo_1155 7 Iunie 2012 13:24
. 2 De la: garbo_412080 15 Mai 2015 09:32
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
Sexul cu un prost... 94 De la: PerfectStranger 8 Decembrie 2013 02:10
s-a rupt prezervativul 50 De la: garbo_11104 9 Martie 2013 20:21
Setari Cookie-uri