Buna, vreau un sfat sincer

Buna Alexandra, ti-am citit povestea si in mare se aseamana cu a mea. Si eu am cunoscut un top cam in aceeleasi conditii, la fel a procedat si in cazul meu, sunt curioasa daca pe acesta il chema Serban Gheorghe?
pt ca daca este el mai cunosc inca 4 tipe care au patit la fel
garbo161774
Postat pe 5 Iulie 2010 21:00
Da asa cel putin sustine ca il cheama.Cand s-a intamplat asta?
struguras
Postat pe 6 Iulie 2010 08:17
De la: cricat2002, la data 2010-06-29 16:56:22Anakin .... la orice varsta te indragostesti ...... barbat sau femeie fiind.
Si te comporti ca la 15 ani.
Uneori in dragoste unul iubeste si celalalt se joaca.

Cata dreptate ai!!!
Ma lovise si pe mine o indragosteala d-asta prin februarie si ma comportam aiurea, de ziceai ca am 15 ani... ,si mi-a trecut,mai greu,dar acum sunt gata sa o iau de la capat
lady39
Postat pe 6 Iulie 2010 09:01
Cred ca tanti 'Mareana' asta, e doar prietena....cand o sa fiu eu prietena cu el. Il ierti asa usor? Mai ales ca a trecut o asa scurta perioada de cand va cunoasteti si v-ati intalnit doar de cateva ori? Pai eu cred ca inceputul trebuie sa fie lapte si miere. Daca acum e asa, cum iti vezi finalul, sau continutul relatiei in urmatorul an? Nenea asta nu poate decat sa te zapaceasca si mai mult, sa te transforme in ceea ce cred ca ai fost candva, inainte sa divortezi. Inainte de toate esti femeie, cred ca meriti un barbat care sa te respecte si care sa-ti ofere siguranta, nu un imbecil de 42 de ani, care crede ca are 20. E de-a dreptul penibil ceea ce face, fa-i cadou o oglinda, poate daca se priveste mai mult, realizeaza cat e de deobitoc. Eu nu cred in prietenia dintre un barbat si o femeie, cel mult intr-o relatie de curtoazie.
oana4me
Postat pe 6 Iulie 2010 12:18
Struguras draga UITA-L...
Pe matrimoniale te poti astepta la orice surpriza.
Ai un copil de crescut. Daca destinul iti va scoate intro zi un partener de viat[ in cale, studiaza-l bine. Nu te mai oferi asa de usor..
Viata este frunoasa cand stii ce vrei de la ea..
anca_53
Postat pe 6 Iulie 2010 13:29
Va multumesc tuturor, asa este nu ma merita, de iertat nu l-am iertat, ca drept dovada aceelasi barbat si-a mai batut joc si de altele.
garbo120438
Postat pe 6 Iulie 2010 17:20
trebuie sa te gandesti la copil inainte de toate :)
CristinneD
Postat pe 6 Iulie 2010 19:18
Buna ,
Nu este cea mai buna alegere , nu te amagi , nu poate fi iubire................
garbo161378
Postat pe 6 Iulie 2010 22:10
Nu am experienta ta de viata dar am o persoana foarte apropiata care a accepatat compromisuri in relatie si acum o duce rau cu acel barbat.Te sfatuiesc sa o termini cu acel barbat,pentru ca o sa iti faci rau singura,si mai ai si un copil,nu ai de unde sa stii daca il va iubi si trebuie sa ii oferi si lui o viata frumoasa,nu certuri si mai stiu eu ce.O sa intalnesti si un barbat care sa te merite,pentru ca e lumea plina de barbati.
ana4myself
Postat pe 7 Iulie 2010 14:12
exista o vreme pt toate, in cazul tau, nu prea mai poti crede ca la varsta asta esti in postura de a face compromisuri;
pentru cateva zile sau luni de comportament adolescentin pe care probabil ti-l ofera d-mnealui, vei ajunge sa fi f dezamagita, intrun final; cum am mai spus, toate la timpul lor! incearca sa iti creezi o relatie cu un barbat onest, integru, maturizat si care iti ofera protectie si siguranta viitorului;
jocuri si promisiuni iluzorii, nu vor fi benefice in niciun caz
tymbark
Postat pe 7 Iulie 2010 14:48
Parerea mea este destul de fixa:).Un barbat cu o femeie nu pot fi amici sau mai bine zis un barbat nu poate fi amic in cele mai multe cazuri cu o femeie decat daca face sex cu ea.Iti recomand sa cauti o carte si sa o citesti cu cea mai mare incredere:)se numeste diferenta intre barbati si femei:)femeile isi doresc afectivitate,comunicare si se bazeaza pe sentimente iar barbatii au intotdeauna un scop.Vor intotdeauna sa obtina ceva ,lupta pentru acest scop mult timp,de aia multi se dau amici mult timp cu femeile dar daca nu obtin de la acele femei ceea ce si-au propus(si intotdeauna ne propunem):)atunci renunta ei .deci chestia cu ramas amici un barbat o vede ca si o manare pana la urmatoarea partidac de sex:)
florinradu80
Postat pe 8 Iulie 2010 16:15
BUNA @FLORIN , , EU TE CONTRAZIC ,SE POATE SA FII AMIC CU O PERSOANA DE SEX OPUS ,SAU NU AMIC ,PRIETEN FOARTE BUN ,CONFIDENT ,EU PERSONAL AM DOI PRIETENI FOARTE BUNI CARORA LE SPUN ORICE SI LA ORICE ORA DIN ZI SI NOAPTE ,SINT BARBATI ,SI NE CUNOASTEM DE ANI BUNI,,,,,,,SI NU TIP ,,ASA VORBESC EU
MONIKA112511
Postat pe 8 Iulie 2010 16:26
citez ;,deci chestia cu ramas amici un barbat o vede ca si o amanare pana la urmatoarea partidac de sex:)" , Florin Radu...unul din asta nu a fost si nu va fi NICIODATA AMIC cu tipa respectiva..el e doar un biet papagal care mai alearga dupa inca una bucata ,,f-u-c-k-i-n-g" , te asigur.. :-)
Dar esti mic , ai timp sa inveti asta !
reyya
Postat pe 8 Iulie 2010 16:40
ha ha, ce tare e ryya! bine punctat!

florinradu80 scrie niste texte , parca ar fi psiholog! mai stii? poate a terminat psihologia!

celei care deschis acest topic ii zic sa il uite pe Cassanova si sa se bucure si ea ca a primit un pic de dulce, daca nu un barbat pt. o relatie serioasa,macar niste loving loving... nu inteleg ce atata dezamagire! daca nu e sa fie, nu e! Next! viata nu are cum sa fie perfecta, ca atunci ne-am plicitisi de ea, nu?

olteana26
Postat pe 8 Iulie 2010 18:24
De la: olteana26, la data 2010-07-08 18:24:31ha ha, ce tare e ryya! bine punctat!

florinradu80 scrie niste texte , parca ar fi psiholog! mai stii? poate a terminat psihologia!

celei care deschis acest topic ii zic sa il uite pe Cassanova si sa se bucure si ea ca a primit un pic de dulce, daca nu un barbat pt. o relatie serioasa,macar niste loving loving... nu inteleg ce atata dezamagire! daca nu e sa fie, nu e! Next! viata nu are cum sa fie perfecta, ca atunci ne-am plicitisi de ea, nu?




noo, nu cred sa fi terminat psiho , nu sunt indicii in acest sens, poate doar ,,cursul de seductie rapida" si ,,amicitie" combinata cu ceva partide
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 00:55
Sincer, pentru o femeie de 39 de ani, esti cam imatura... Un barbat care te iubeste nu se poarta asa. Din contra, te pune pe tine pe primul loc. Iar un barbat care are in randul prietenilor numai femei sau multe femei, ridica semne de intrebare. De asemenea, un barbat singur la 42 de ani ridica semne de intrebare... Sfatul meu este sa-l dai naibii si sa-ti gasesti un job. Cred ca e mai important decat sa-ti pierzi vremea cu ratati. Ai putina demnitate! Succes!
Just_a_girl
Postat pe 9 Iulie 2010 15:35
De la: iasomia, la data 2010-06-29 17:55:33struguras..

zici ca-si da licenta?la 42 de ani?inseamna ca omul traieste a doua tinerete...bravo lui...
esti o femeie matura, trecuta prin viatza,nu stii sa perpelesti un barbat...tare va grabiti in pat...
dispari si tu, nu-l mai agasa,desi,in oinia mea,daca i-ai dat-o pe aia mica"adio,gringo" , dupa cat face de urat,se pare ca nici la pat nu v-ati potrivit...
mai e si mitocan...
dar se pare ca-ti place sa sufrir,naspa...



corect..aia mi-a placut ,,ma suna el joi sa-mi spuna daca vin la Buc vineri" ..are o gramada de chestiuni care nu-i dau sanse pt o relatie normala. Eu ma intreb struguras de ce nu l-ai pus ,,pe liber" pana acum ...sa se bucure el de relatiile cu prietenele lui si tu sa-ti vezi de viata ta..tu nu vezi ca e genul care intra la capitolul ,,IRELEVANTI" ? :-) Pt ce sau pt cine atatea batai de cap ??
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 15:46
Nu-l uita,iarta-l,treci mai departe.vei maI intalni barbati in viata ta si experienta cu individul din BUCURESTI te va ajuta.N-are rost sa-ti faci sange rau.Esti tanara,nu-ti complica viata cu un barbat care nu-si asuma responsabilitati.El a mai fost casatorit?Ce sti despre el?
garbo020185
Postat pe 9 Iulie 2010 20:58
Draga mea,
un sfat sincer , nu-ti mai cauta sot la MATRIMONIALE
cauta un om serios , prin relatii , prieteni, familii, iesti o femeie matura ai un copil de crescut ,
AVENTURIERII DE LA MATRIMONIALE NU PREZINTA GARANTII SERIOASE,unii poate au sotii plecate la munca in strainatate, altii dornici de aventuri .
E pacat sa-ti irosesti timpul cu barbati neseriosi,de ce stai cu parintii? nu ai avut casa cu fostul sot?Ar fi bine sa-ti lasi copilul cu parintii si sa-ti gasesti un loc de munca ,o locuinta, iar cu timpul iti vei gasi si un sot bun.
In starea care te afli........cu un copil, fara loc de munca.iti va fi foarte greu sa realizezi ceva.
Sa te ajute DUMNEZEU sa realizezi ceva pt . ca iesti un suflet chinuit.
raduzoe
Postat pe 10 Iulie 2010 06:52
pai tocmai asta e problema ei mai..
fara serviciu,si cu un copil,se agata de orice "sansa" iesita in cale,fara sa gandeasca prea mult,devenind astfel prada usoara pentru oricine-i recita doua strofe din "Luceafarul"..
si cum pe internetul asta se perinda "gramezi" de "Eminescieni"(doar suntem un popor de poeti),eu zic sa caste ochisorii mai bine..
roby_cado
Postat pe 10 Iulie 2010 07:54
De la: roby_cado, la data 2010-07-10 07:54:13pai tocmai asta e problema ei mai..
fara serviciu,si cu un copil,se agata de orice "sansa" iesita in cale,fara sa gandeasca prea mult,devenind astfel prada usoara pentru oricine-i recita doua strofe din "Luceafarul"..
si cum pe internetul asta se perinda "gramezi" de "Eminescieni"(doar suntem un popor de poeti),eu zic sa caste ochisorii mai bine..




Indiferent de situatie femeia stie sa se autointretina. Femeia a stiut stie si va sti sa se apere de cei ce se numesc barbati doar cand vor ei...


Bafta Struguras
anca_53
Postat pe 10 Iulie 2010 11:28
roby ,
bluelight
Postat pe 10 Iulie 2010 11:34
Nu a mai fost casatorit, mi-a spus ca a avut o rel de 12 ani cu o tipa cu care se intalnea doar o data pe saptamana, iar cu alta care urma sa se casatoreasca insa situatia materiala cu ce-a de-a doua l-a inpiedicat sa se casatoreasca. adica tipa castiga ff mult, de fapt ea l-a pus sa faca facultatea. mi-a spus ca a mai avut rel si ca erau ciudate, una ca era vegetariana, alta ca i-a spus ca nu-i spontan....etc, cam atat stiu de el .
garbo120438
Postat pe 10 Iulie 2010 19:11
buna,
parerea mea este ca toate prietenele lui sunt tot victime ca tine, si aceasi soarta o au si ele, cred ca ar trebui sa ii arati ce esti mai inteligenta decat el, si cum, numai tu sti pentru ca banuiesc ca i-ai prins cateva puncte slabe......................... daca te-a interesat ( e un atu pt tine sa ii sti punctele slabe).
nu stiu daca am omis eu dar cand te-ai dus in vinerea aceea la el te-a invitat el sau l-ai luat prin suprindere?
de ce nu incerci sa faci rost de nr de tel al marianei si sa vb c ea prieteneste......... zic si eu poate iese ceva.
garbo086811
Postat pe 11 Iulie 2010 03:48
Struguras, ce ai mai facut? Ai fost la Bucuresti?
Mai intri pe topicul asta?
cricat
Postat pe 11 Iulie 2010 10:07
Poate sfatul este dureros : VEZI_TI DE DRUMUL TAU !
Imaginea pe care am format-o despre acel om, este ca nu-i decat un biet actor grabit .Cati barbati nu se dau filozofi, loviti, dornici sa caute nu stiu eu ce..... in realitate sunt niste fluturi ce zboara din floare-n floare.
Eu in locul tau m-as opri, m-as ruga lui Dumnezeu si sf.Arsenie Boca sa-mi lumineze mintea si sa-mi arate calea. Curatirea sufletului tau este importanta.Si grija fata de copilul tau ! ATENTIE : INCREDEREA TOTALA SA I_O ACORZI LUI DUMNEZEU ! Nici un om nu merita respect total, nici chiar tu !
Te-ai lasat folosita, asta-i adevarul ! Ca vorba barbatilor, daca nu s-a putut ajunge la oala cu miere, buna si putina apa dulce, adica tu !
Si analizeaza-te pe tine : esti materialista, esti o persoamna demna, cere ajutor lui Dumnezeu ! Da-ti slujbe pt luminarea mintii, dezlegarea cununiilor, soarta daca mai este ! Lasa-l pe Dumnezeu sa te ajute !
Iertare pt duritate, dar asta am simtit sa-ti spun ! O zi buna !
elen_emil@yahoo.com
garbo034422
Postat pe 11 Iulie 2010 15:38
ale !Nu stiu cat de real e postarea ta da eu ami permt sa-tzi dau un sfat: daca e real ce postezi asculta de mine crastetzi copilul nu te mai aventura in necunoscut[ ma iertzi un vibrator mai este chiar uman] ce tzie tzi se cuvine e pus de- o parte. SA LUPTZI SA CAUTZI SA GASESTI SA NU TE LASI DOBORATA NICIODATA
garbo004422
Postat pe 11 Iulie 2010 15:59
cei al tau e pus deoparte asa ca nu ti fa griji
delycia
Postat pe 11 Iulie 2010 22:05
Tu ce zodie esti ? Dar el ? Daca el este zodia pesti sa stii ca ii place ca aiba o viata ascunsa....
blue_moon
Postat pe 13 Iulie 2010 09:39
Buna Struguras,
Stii cum sunt barbatii, zic multe si neadevarate, au un mare noroc ca s-au nascut mincinosi si cauta fete care sunt mai sensibile si le duc in pat, apoi unii sunt mai eleganti si fac intr-un mod elegant tot posibilul sa scape de ele, altii mai badarani.Asa a fost si cu tine, te-a vrut in pat, cred ca l-ai atras fizic, in rest din ce ati vb. la telefon, te-a controlat perfect in asa fel incat sa crezi ca-i perfect pt tine.
Considera ca ai avut o aventura faina daca ti-a placut tipul, acum...da-l uitarii.Data viitoare incearca sa fii mai rece, nu mai crede tot ce ti se spune.Stai cu capul sus, fi mereu sigura pe tine, lasa-te greu.
Nu conteaza varsta, trebuie sa te respecti si sa te iubesti fara limite pt a nu permite nimanui sa faca ce vrea cu sentimentele tale.Tu esti cea mai importanta persoana si copilul tau, asa ca nimeni nu are voie sa te supere.Uite-te in oglinda si vezi femeia aceia frumoasa si desteapta care nu se lasa la vb nimanui, considera ca tu ai vrut o aventura cu acel tip si ca nu a fost destul de bun pt tine.
Sper ca te va ajuta ce ti-am scris, nu te uita ca am doar 25 de ani...de ai stii prin ce am trecut in plus sotul meu este psiholog, am tras invataturi...TE pupic ai mare grija de tine.
daria25
Postat pe 13 Iulie 2010 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sfat de la barbati in legatura cu problema mea 48 De la: garbo029690 28 Mai 2010 15:20
cum sa te vineci de o iubire interzisa 333 De la: ready_vivus 13 Decembrie 2009 22:04
femeia buna la pat! 182 De la: pantera_neagra 18 August 2010 15:53
Ce parere aveti despre barbatii care terorizeaza femeile care nu vor sa aiba nimic cu ei? 117 De la: luptatoareacurajoasa 9 August 2010 19:51
COSMETICE DE LUX !!!! 1 De la: garbo036965 9 Ianuarie 2010 11:22
Setari Cookie-uri