care este parerea voastra despre barbati?

cu riscul sa ma trezesc cu o ploaie de ironii, mistouri si alte perle, as vrea tare mult sa stiu si numai eu, ce ganditi voi despre Barbat, nu sot sau prieten ori amant! pot raspunde toate femeile, casatorite, necasatorite, de toate varstele....nu conteaza, doar o gura aveti. Succesuri!
PS intarata-l drace
tymbark
Postat pe 30 Iunie 2010 19:11
BARBATII SUNT NISTE EGOISTI,PORCI,CURVARI,NESIMTITI SI MINCINOSI..MAI VREI? POATE MAI SUNT SI EXCEPTII DE BARBATI BUNI,,DAR SUNT RARITATI...ASA CA AM VORBIT IN GENERAL,PAREREA MEA DESPRE BARBATI
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Iunie 2010 19:15
Luptatoareo, trebuie sa te contrazic! Nu toti barbatii sunt asa cum ii descrii tu. Mai sunt si barbati onesti, devotati harnici, atenti cu femeile si sinceri. Depinde in ce ,,cercuri'' il intalnesti. Daca umbli prin bodegi si discoteci comunale , unde distractia inseamna manele, bautura si vorbe deochiate, atunci asa ceva gasesti.
m_ada
Postat pe 30 Iunie 2010 19:25
Barbatii, inainte de toate, sunt oameni , cu bune si cu rele, calitati si defecte....nu exista perfectiune de nicio parte, asa cum nu exista un sablon....nu toti barbatii sunt la fel, nu trebuie sa-i bagam pe toti in aceeasi oala.
Barbatii exista pentru a ne face viata mai frumoasa, pentru a ne simti femei, pentru a ne completa.
Rha
Postat pe 30 Iunie 2010 19:36
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-30 19:15:47 BARBATII SUNT NISTE EGOISTI,PORCI,CURVARI,NESIMTITI SI MINCINOSI..MAI VREI? POATE MAI SUNT SI EXCEPTII DE BARBATI BUNI,,DAR SUNT RARITATI...ASA CA AM VORBIT IN GENERAL,PAREREA MEA DESPRE BARBATI

ai cuvantul meu de onoare ca eram sigur 100% ca tu vei fi prima care vei comenta acest subiect si bineinteles cu stilul care te caracterizeaza! ma rog, este problema ta si....sigur ai o problema!
tymbark
Postat pe 30 Iunie 2010 21:26
Parerea mea e ca 99% dintre oameni nu sint barbati, nici femei - sint neutri. Despre cei care sint barbati am o parere buna. Despre ceilalti... n-am nici o parere. Irelevanti.
quasaria
Postat pe 30 Iunie 2010 21:44
barbatiii mai greu sa renunti la ei..........si cei pe care i-am cunoscut in majoritate au fost ok si care nu au fost i-am pus la punct elegant si pe cei insistenti le-am dat la basca
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 21:49
trb sa ai in jurul tau suflete deosebite ...cu care sa poti vorbi si rade si glumi .....si visa ...si ajuta neconditionat .....................am inceput sa visez
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 21:52
"trebuie"?!?
cred ca visarea te impiedica sa conjugi verbul cum trebuie...
preci
Postat pe 30 Iunie 2010 21:58
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 22:01
bun si interesant suboectul asta

parerea mea este ca si barbatul ca si femeia este un om,cu bune cu rele,cu calitati cu defecte este completarea perfecta pentru o femeie.

ca si femeile mai sunt si exceptii nu are rost sa le enumar eu cu totii le stim dar si femeile au exceptiile lor

fiecare barbat are stilul lui iar daca sti sa il iei l-ai castigat,sunteti orgoliosi si ambtiosi ca voi sunteti capul dar la o rascruce va dati seama ca fara gat,capul nu se intoarce iar gtul este femeia si fara ea sunteti depasiti de situatie nu-i asa?
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 23:14
De la: anaROBERT, la data 2010-06-30 23:14:52bun si interesant suboectul asta

parerea mea este ca si barbatul ca si femeia este un om,cu bune cu rele,cu calitati cu defecte este completarea perfecta pentru o femeie.

ca si femeile mai sunt si exceptii nu are rost sa le enumar eu cu totii le stim dar si femeile au exceptiile lor

fiecare barbat are stilul lui iar daca sti sa il iei l-ai castigat,sunteti orgoliosi si ambtiosi ca voi sunteti capul dar la o rascruce va dati seama ca fara gat,capul nu se intoarce iar gtul este femeia si fara ea sunteti depasiti de situatie nu-i asa?

mi se pare prea mult spus "depasiti de situatie", cred ca mai corect este " nu sunteti la nivelul unei femei"; lipseste calitatea pe care o femeie o obtine in tot ceea ce face
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 08:40
BARBATII SINT ,OAMENI ,SINT FIINTE CA SI NOI DAR ,MAI SINT UN RAU FOARTE NECESAR EU PERSONAL ,NU POT TRAI FARA EI ,EGOISTI ,INCREZUTI ,SINCERI MINCINOSI ,LINISTITI,,,,BETIVI, SERIOSI ,CINSTITI ,IUBITORI ,, LASI ,ETC ,,,,DECI CA SI NOI
MONIKA112511
Postat pe 1 Iulie 2010 08:50
Corect.. nu uita sa mai spui si faptul ca fomeea e un animal care sta pe langa casa omului si se hraneste cu zilele lui fripte..
anakin
Postat pe 1 Iulie 2010 09:16
De la: MONIKA112511, la data 2010-07-01 08:50:57BARBATII SINT ,OAMENI ,SINT FIINTE CA SI NOI DAR ,MAI SINT UN RAU FOARTE NECESAR EU PERSONAL ,NU POT TRAI FARA EI ,EGOISTI ,INCREZUTI ,SINCERI MINCINOSI ,LINISTITI,,,,BETIVI, SERIOSI ,CINSTITI ,IUBITORI ,, LASI ,ETC ,,,,DECI CA SI NOI

multumesc pt sinceritate
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 11:46
DACA TOT NE SPUNEM PARERILE TREBUIE SA FIM SINCERE ,SI SA SPUNEM ADEVARUL
MONIKA112511
Postat pe 1 Iulie 2010 12:02
90% din prieteni mei sunt barbati.....si cand spun prieteni ma refer strict la prietenie....
Eu una nu am vazut rautatea care exista la o femeie in persoana unui barbat.
ameno
Postat pe 1 Iulie 2010 12:27
Probabil aceasta este marea problema ADEVARUL,sau mai bine zis ,lipsa acestuia,minciuna in toate formele ei.Unde exista sinceritate ,mai este si o sansa
de intelegere.Minciuna insa,cat de mica si nevinovata ar fi,atrage dupa sine o alta minciuna,de aceasta data mai mare si totul se continua astfel ,devenind o obisnuinta ,dar si o necesitate.Deci cred ca ,daca ar fi un lucru pe care sa il urasc la cineva(cu toate ca nu as folosi chiar URA,e un cuvant cu o conotatie
mult prea negativa)ar fi minciuna sub toate formele ei.
geanny09
Postat pe 1 Iulie 2010 12:35
De la: MONIKA112511, la data 2010-07-01 12:02:53DACA TOT NE SPUNEM PARERILE TREBUIE SA FIM SINCERE ,SI SA SPUNEM ADEVARUL

da si eu ti-am multumit pt asta, chiar daca am ras
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 13:13
De la: ameno, la data 2010-07-01 12:27:5090% din prieteni mei sunt barbati.....si cand spun prieteni ma refer strict la prietenie....
Eu una nu am vazut rautatea care exista la o femeie in persoana unui barbat.

culmea....si la mine procentul de 99% se afla printre femei; cu siguranta ca ma inteleg mai bine cu femeile decat cu barbatii , in relatia amintita, de prietenie;
sti de ce nu ai vazut la un barbat atata rautate ca la femeie? pt ca barbatul dobandeste rautatea pe parcursul vietii ( in casnicie) motivat de evenimentele cotidiene pe cand femeia, se naste cu acea rautate interioara si o amplifica motivand ca barbatul ii stimuleaza partile negative; nu pot spune ca toate femeile sunt la fel, cine spune asa ceva, ori nu stie nimic despre femei ori este prea slab, dar sunt femei care intradevar se nasc cu o rautate iesita din comun;
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 13:27
T. eu cred ca barbatii se nasc molai dar de multe ori MAMA e cea care ii influienteaza in o asa mare masura transformarea lui in viata ca devine acea bestie despre care se plang femeiile.
iar pe parte femeiasca....la fel...copiaza figura materna si daca e mai sensibila de fire face aceleasi greseli.
toata discutia asta poate deveni o telenovela fara sfarsit....dar eu cred ca totul depinde de la frageda crestere atat pe masculin cat si pe feminin.
Niciodata nu o sa vezi un barbat sau o femeie bestie daca nu tine de ceva din trecutul familiar.
exceptie de la regula fac parte doar cei care au suferit vreo trauma...dar si acolo din nou se intoarce la inceputurile din copilarie.
ok...mi-am pus scutul anti glont
ameno
Postat pe 1 Iulie 2010 13:53
T. imi luasi o poza sper ca nu faci obscenitati de fata cu mine
ameno
Postat pe 1 Iulie 2010 13:58
De la: tymbark, la data 2010-07-01 13:27:51
De la: ameno, la data 2010-07-01 12:27:5090% din prieteni mei sunt barbati.....si cand spun prieteni ma refer strict la prietenie....
Eu una nu am vazut rautatea care exista la o femeie in persoana unui barbat.

culmea....si la mine procentul de 99% se afla printre femei; cu siguranta ca ma inteleg mai bine cu femeile decat cu barbatii , in relatia amintita, de prietenie;
sti de ce nu ai vazut la un barbat atata rautate ca la femeie? pt ca barbatul dobandeste rautatea pe parcursul vietii ( in casnicie) motivat de evenimentele cotidiene pe cand femeia, se naste cu acea rautate interioara si o amplifica motivand ca barbatul ii stimuleaza partile negative; nu pot spune ca toate femeile sunt la fel, cine spune asa ceva, ori nu stie nimic despre femei ori este prea slab, dar sunt femei care intradevar se nasc cu o rautate iesita din comun;
MONIKA112511
Postat pe 1 Iulie 2010 14:02
PTR TYM,,,SI DE CE AI RAS ,CA TI-AM SPUS ADEVARUL ESTI SINGURUL CARE ZICE CA RADE CIND I SE SPUNE ADEVARUL NU VAD DE CE
MONIKA112511
Postat pe 1 Iulie 2010 14:05
Si ma rog, de unde ai tras tu concluzia ca "se nasc"? Cand au "iesit" prima data, ce-au facut? Au muscat? Sau au spus "bau"?!
Mai, Tim, nu te nasti mai, cu nimic; te nasti cu gene, iti formezi o constitutie, o coloana vertebrala, iti cladesti un caracter, o viata... infuentat de mediul in care te dezvolti. Si atat.
Toti ne nastem la fel.
Culmea!
moniq_
Postat pe 1 Iulie 2010 14:08
Barbati/femei
Este felul naturii de a se perpetua o specie; si atat.
Omul a transformat-o intr-o lupta surda intre sexe in unele cazurii; eu cred ca-i generata de neputinta de a avea totdeauna ceea ce ne dorim si exact asa cum ne dorim sa avem, de fostele dezamagiri, sau de cele actuale, de vanitate si la astea se mai adauga multe altele.
Adevarul este ca asa-i croita lumea iar mie-mi place asa. Suntem facuti sa ne iubim; am ales in decursul evolutiei noastre sa formam familii, sa ne crestem pruncii impreuna si sa impartim si rele si bune.
Urasc starea asta noua de fapt in care voi trebuie sa fiti mai tari sau noi mai destepte! In care se aseaza pe masa contractul prenuptial inainte de a ti se oferi inelul...
Vreau inapoi starea initiala(si nu ma refer la cea paradisiaca), ci cea de fapt, pe care eu o gasesc naturala: fiti voi structuri puternice, dotate cu forta, fiti in stare sa va iubiti femeia, sa va sustineti familia financiar si moral, fiti ACOLO cu sufletul,
iar noi, va vom naste si creste pruncii, va vom face viata mai usoara, va vom planta muscate-n geam si va vom aseza pe masa in fiecare seara painea alba, crescuta si cu miros divin! Dupa care, va vom oferi iubire: neconditionat si pasional...

Uite sincer: asta cred eu. Se poate?!
moniq_
Postat pe 1 Iulie 2010 14:19
De la: moniq_, la data 2010-07-01 14:19:18Barbati/femei
Este felul naturii de a se perpetua o specie; si atat.
Omul a transformat-o intr-o lupta surda intre sexe in unele cazurii; eu cred ca-i generata de neputinta de a avea totdeauna ceea ce ne dorim si exact asa cum ne dorim sa avem, de fostele dezamagiri, sau de cele actuale, de vanitate si la astea se mai adauga multe altele.
Adevarul este ca asa-i croita lumea iar mie-mi place asa. Suntem facuti sa ne iubim; am ales in decursul evolutiei noastre sa formam familii, sa ne crestem pruncii impreuna si sa impartim si rele si bune.
Urasc starea asta noua de fapt in care voi trebuie sa fiti mai tari sau noi mai destepte! In care se aseaza pe masa contractul prenuptial inainte de a ti se oferi inelul...
Vreau inapoi starea initiala(si nu ma refer la cea paradisiaca), ci cea de fapt, pe care eu o gasesc naturala: fiti voi structuri puternice, dotate cu forta, fiti in stare sa va iubiti femeia, sa va sustineti familia financiar si moral, fiti ACOLO cu sufletul,
iar noi, va vom naste si creste pruncii, va vom face viata mai usoara, va vom planta muscate-n geam si va vom aseza pe masa in fiecare seara painea alba, crescuta si cu miros divin! Dupa care, va vom oferi iubire: neconditionat si pasional...

Uite sincer: asta cred eu. Se poate?!


la ceea ce ai spus...feministele ar raspunde :SCLAVAGISM!!!!
ameno
Postat pe 1 Iulie 2010 14:24
De la: ameno, la data 2010-07-01 13:53:13T. eu cred ca barbatii se nasc molai dar de multe ori MAMA e cea care ii influienteaza in o asa mare masura transformarea lui in viata ca devine acea bestie despre care se plang femeiile.
iar pe parte femeiasca....la fel...copiaza figura materna si daca e mai sensibila de fire face aceleasi greseli.
toata discutia asta poate deveni o telenovela fara sfarsit....dar eu cred ca totul depinde de la frageda crestere atat pe masculin cat si pe feminin.
Niciodata nu o sa vezi un barbat sau o femeie bestie daca nu tine de ceva din trecutul familiar.
exceptie de la regula fac parte doar cei care au suferit vreo trauma...dar si acolo din nou se intoarce la inceputurile din copilarie.
ok...mi-am pus scutul anti glont

-in putine cazuri da "tine de ceva din trecutul familiar", in mai multe cazuri cred ca se regaseste educatia din partea ambilor parinti si mai tarziu, influenta ambilor parinti
-este corect ca in unele cazuri numai mama influenteaza ( poate ai trait tu ceva legat de soacra) dar nu cred ca o viata intreaga, barbatul traieste in familie dupa regulile si ideile maica-sii
nu are sens sa facem psihologia barbatului pe aici ca ne afundam in amanunte care ne depasesc! spune doar parerea vis a vis de barbat si atat
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 16:12
De la: ameno, la data 2010-07-01 13:58:10T. imi luasi o poza sper ca nu faci obscenitati de fata cu mine

depinde de tine
eu stiu ce "atacuri" la adresa mea comiti?

santaj
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 16:14
vezi: De ce iubim barbatii - Mircea Cartarescu
http://picaturaderoua.wordpress.com/2010/05/17/de-ce-iubim-barbatii-mircea-cartarescu/
picaturaderoua
Postat pe 1 Iulie 2010 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai simplu rapid mod de a face bani 0 De la: 1 Iunie 2009 14:44
De ce totul se rezuma la bani si la sex? 210 De la: florin_c76 18 Aprilie 2010 21:00
de ce credeti ca ar refuza un barbat o femeie?! 262 De la: Celleste 26 Octombrie 2009 19:06
Dirty Talk 46 De la: black_rose 16 Martie 2013 16:10
ce i-ai face persoanei de deasupra ta?? 783 De la: reyya 6 Noiembrie 2009 04:11
Setari Cookie-uri