somnul la bebei

bebelul meu are 2 luni si doarme si cate 8 ore pe noapte,nu e prea mult,,nu ar trebui sa-l trezesc sa-i dau sa manance?
dancris
Postat pe 11 Mai 2010 13:48
eu niciodata nu-l trezeam pe andrei, il lasam sa doarma cat vroia el, se trezea daca ii era foame, se mai trezea ca avea colici dar in rest nu aveam treaba cu el... lasa-l sa doarma, daca vrea papa stai linistita ca te trezeste el
Laura_M
Postat pe 11 Mai 2010 13:56
lasa copilul sa doarma cat doreste, daca i-ar fi foame sau sete s-ar trezi singurel, nu-ti face griji, aceleasi intrebari le-am avut si eu...crestere usoara!
aly_raz
Postat pe 11 Mai 2010 13:59
Asa era si fetita mea la inceput o trezeam sa-i dau sa mance,dar ea refuza fiindca nu ii era foame,dupa accea i-am multumit lui Dumnezeu ca mi-a dat i fetita asa de cuminte altii ce n-ar da sa le doarma bebeii toata noaptea lasa-l sa doarma nu-l trezi
Szilvia_kidz
Postat pe 11 Mai 2010 17:26
Eu nu il trezam deloc...manca cand voia...dormea cate 3-4 ore,si eu ma speriam dar am intrebat in stanga si in dreapta...la fel zice toata lumea...lasa-l...nu e ca la spital sau nu e biberon...la san ii dai cat vrea si cand vrea...
AlexandraStefanel
Postat pe 13 Mai 2010 15:27
doamne fereste, cum sa il trezesti draga mea? lasa-l sa doarma, asta chiar e culmea. daca ii era foame, sete, frig, cald, etc se trzea sau macar plangea in somn. dardaca doarme linistit, ar fi si culmea sa il trezesti. cum ti-ar fi tie daca ar veni cineva sa te trezeasca exact cand ti-e tie lumea mai draga sa te forteze sa mananci sau sa bei ca asa scrie la grafic (ca trebuie sa mananci din 2 in 2 ore)? lasa copilul in pace sa se bucure de somnul sau
pinicuta
Postat pe 13 Mai 2010 16:04
bine punctat pinicuta!
aly_raz
Postat pe 13 Mai 2010 16:08
dancris bucura-te ca bebelusul tau doarme asa de bine! al meu la 2 luni se trezea tot la 2-3 ore indiferent ca era ziua sau noapte. bine ca am alaptat si nu mai trebuia sa cobor in bucatarie jos si sa mai umblu cu sticle, cu biberoane , incalzeste apa....si tot asa am dus-o cu el pana cand au trecut 4 luni, apoi incepand cu mancarea solida se trezea doar odata pe noapte! acum la 9 luni imi doarme toata noaptea, il mai alaptez inainte de culcare si e liniste si pace!
lasa ingerasul sa doarma, cum zic fetele, daca ii era foame, cald, frig, etc. se trezea el, nu dormea asa de bine! multa sanatate va doresc!
olteana26
Postat pe 3 Iunie 2010 08:05
Asta e foarte bine ca doarme, dar sa nu il lasi mai mult de 10 ore.....asa mi-a spus si mie doctorita fetitzei mele..inca e prea mic sa doarma atat fara papa...ea spunea ca la bebei ,in somn , le scade glicemia si pot sa faca convulsii...piticutza mea are 5 luni jumatate si nu o las mai mult de 10 ore fara papa...nu o trezesc,ii dau lapticul in somn...mananca si doarme in continuare...crestere usoara si sa aveti bebei sanatosi....
gabytapop
Postat pe 3 Iunie 2010 08:42
fetelor eu am avut probleme la inceput cu grati...dormea ziua si noaptea era fres cam de 3 luni doarme de la 23.00 pana la 10 dimineata si am intrebat pe pediatra si mia spus k e ok si k nu are nevoie de mancare se satura cu cat ii dau ziua nu prea imi doarme cam pe la 3 ore doarme 20 de minute maxim 40 eu cred k papa bine nu pune mult in greutate pt k el si dublato in 2 luni si pune mai putin dar sa stiti k este foarte activ....multa sanatate la bebei
flavia__
Postat pe 3 Iunie 2010 10:24
sunteti norocoasa eu n am dormit primele luni mai deloc
kidz004651
Postat pe 3 Iunie 2010 17:10
Chiar ca sunteti norocoase. Si eu imi doresc un astfel de copil. Maine merg la spital sa facem cezariana, ca trebuie sa vina si bebe!
Lowiny
Postat pe 3 Iunie 2010 17:16
lowny, multa bafta si sanatate! iti doresc sa ai un bebe sanatos, frumos, cuminte si sa ai recuperare usoara!
o sa ma gindesc la tine miine!
mioara82
Postat pe 3 Iunie 2010 17:19
dc sa-ln trezesti?el cand ii este foame iti da de stire el creste prin somn ff mult asa ca nu-l ,deranja
kidz008307
Postat pe 3 Iunie 2010 19:52
Lowiny iti doresc ca maine totul sa decurga excelent,sa ai o fetitza sanatoasa si frumoasa, iar tu sa te recuperezi cat mai repede , cred ca abia astepti sa iti vezi bebelina! o sa ma rog pt. tine diseara, asa ca mult succes maine! felicitari pt. bebe!!!!!!!!!! o seara placuta sa ai si odihneste-te, ca maine ai nevoie de toata energia posibila! te pupic!
olteana26
Postat pe 3 Iunie 2010 20:05
fetita mea are aproape 11 luni si de cand am dus-o acasa din spital doarme de la 8 seara la 7 dimineata............nu am trezit-o niciodata si in fiecare sera se culca la aceeasi ora..................daca cumva ne trezim bem putina apa sau suc si somn
francisca29
Postat pe 3 Iunie 2010 22:41
Multumesc fetelor, nici n-am somn, dar trebuie. Mie nu-mi plac spitalele. Ma imbolnaveste numai gandul, dar deh... trebuie sa dorm putin, ca dimineata ma trezesc devreme. Va pup si astept deja sa vin acasa sa vb. Somn usor!
Lowiny
Postat pe 3 Iunie 2010 23:41
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bebe ragusit 5 De la: amelia 11 Decembrie 2009 10:53
"donatie" 2 De la: ruschita 23 Ianuarie 2009 18:28
bacterii, virusuri, excremente, poluanti de orice fel, iata ce contine apa 1 De la: adrianasuciu 5 Septembrie 2010 07:39
despre nasteri si sarcini 4 De la: Aly_Fab 18 Februarie 2010 18:11
nasterea prin cezariana 11 De la: laura_paisan1983 17 Noiembrie 2008 20:37
Setari Cookie-uri