bicarbonat?

buna tuturor! vroiam sa va intreb voi ce ati luat pe timpul sarcinii pt arsurile de stomac????
dr mi-a zis k nu e voie nici un fel de medicament si mama cel putin mi-a zis sa beau o lingurita de bicarbonat! oare dauneaza cu ceva??? totusi dupa ce beau bicarbonat imi trece! iau seara inainte de culcare si se mai intampla sa iau si in timpul noptii! o sa fie vreun bai? dauneaza copilului? va rog sa ma ajutati! multumesc!
ale_micutza
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:41
salutare, uite cum mi-am facut eu cont numai pt tine hi hi...ca sa-ti raspund, bineneteles
si eu ma confrunt cu aceeasi probleme...arsurile la stomac insa le-am gasit nanasul, se numeste dicarbocalm si se suge
am inteles de la o prietena si ea tot insarcinata ca si noi, ca foloseste renie, tot de supt...
parerea mea este ca bicarbonatul nu este prea bun in timpul sarcinii deoarece este absorbit de sange si, evident ajunge la bebelus.Bicarbonatul are aport mare de sodiu, ceea ce nu este ok...
incearca dicarbocalm sau renie !! te-am pupat
sarcina usoara in continuare, un bebe sanatos si frumos !!!pupicei
ralu88
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:53
poi dicarbocalm... da mie mi-a zis dr sa nu iau asa ceva k nu e voie...
ale_micutza
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:17
Eu am luat dicarbocalm la indicatiile medicului... aveam arsuri mai tot timpul. poti lua . Bicarbonatul e cam periculos in cantitati mari.
alesia
Postat pe 27 Decembrie 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TAIEREA MOTULUI "CAND?, CUM?, UNDE?,CE?" 5 De la: pinicuta 30 August 2009 20:50
bebici de 1 luna 8 De la: ale_micutza 30 Decembrie 2009 19:46
Salivatie abundenta 1 De la: kidz000837 19 Noiembrie 2010 23:15
iarna grea 2 De la: iasomia 13 Februarie 2012 17:33
puteti sa ma ajutati urgent??? va rog 20 De la: somotiucu 8 Februarie 2010 13:43
Setari Cookie-uri