ingrijorare

salut toate mamicile si cer scuze ca nu am intrat mai des pe forum.ma nelinisteste starea bebe-ului meu:are 5-6 scaune pe zi dintre care 2-3 moi si urat mirositoare.o fi de la dintisori??saliveaza abundent de pe la 3 luni.acum are 6 jum.de mancat ,mananca bine,dar nu prea asimileaza ca scoate tot.poate fi si o alta cauza?cum ii dau supa cu morcov isi revine,dar apoi iar se deranjeaza...ce sa ma fac?pana merg la dr poate imi dati voi o solutie.pupici
antoaneta_kidz
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:35
Antoaneta, daca ,,scoate tot'' asa cum spui tu, nu inseamna ca nu asimileaza. Asta se poate constata numai prin analize de sange. Am trecut si noi prin asa ceva , iti recomand sa ii faci coprocultura si coproparazitologic, eventual si analiza de digestie. Sunt analize de scaun si poti sa le faci inainte de a merge la dr. iar regimul este f important , adica daca bea lapte formula, i-l poti prepara cu mucilagiu de orez, banane,mere coapte si branza dulce. Fara cartofi, portocale etc. Iar restul, iti va spune dr.
carla_dana_p
Postat pe 15 Septembrie 2009 08:39
multumesc mult,carla.chiar ma gandeam si eu sa merg la analize.merele le fierb la abur(trebuie sa le coc la cuptor?)
antoaneta_kidz
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:04
ce mananca copilul? il mai alaptezi cumva? de la cat l-ai diversificat si ce mancaruri i-ai introdus pana acum?
kidz_2629
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:02
salut mamici.victor mananca lapte Milumil,iar de la 3luni si 20 zile am inceput sa-i dau suc de morcov.la 4 luni am inceput cu banana cu mar si treptata i-am introdus branza,supa de legume,carnita de pui si acum galbenusul de ou.
antoaneta_kidz
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce stiti de ribomulin pentru imunitatea copiilor si daca sunt medicamente alternative pentru dezvoltarea imuitatii? 2 De la: ina_rebeca 6 Noiembrie 2009 18:47
sunt gravida? 77 De la: SEBY1YEAR 5 Octombrie 2009 15:20
cine poate sa-mi schiteze trasaturi generale ale zodiei berbec cu ascendent in scorpion ? 17 De la: alfheim 6 Iunie 2011 10:39
Intepaturi la burtica 3 De la: kidz000722 13 August 2009 13:36
vaccinul de 1 an infarix penta si scaunul moale 31 De la: ruschita 22 Decembrie 2008 18:34
Setari Cookie-uri