greturi

Heeelp!! Sunt insarcinata in aproape 3 luni si mi-e rau tot timpul.. nu scap de greturi si gustul amar din gura orice as face.. degeaba mananc fructe multe, degeaba iau suplimentele alimentare prescrise de medic, nu scap de greturi deloc.. Ce sa fac sau ce sa iau? Nu mai rezist..
Adda
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:51
buna pt greturi mai face bine si painea prajita...sau biscuitii aceia populari....eu asta mancam in primele 3 luni de sarcina cand aveam greturi...eu le aveam numai dimineata....si cand ma trezeam mancam un biscuite..pana imi facea sotul painica prajita...pupici si sarcina usoara iti dorim
deliarebecca
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:19
eu ca sa scapeturi mancam. orice. si imi trecea greata. m-am ingrasat mult, ti-nchipui, dar macar nu-mi mai era greata
ruschita
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:57
buna...

mie mi-a fost rau pana la 4 luni, dar rau.nu puteam sa mananc decat paine bagheta si ananas.vomitam de 6-8 ori pe zi (orice incercam sa mananc).in primele 3 luni am slabit 8 kg.stateam numai in pat nu puteam nici macar sa ma ridic. dar asta a fostna in luna a patra. si luam VOMINORE, care m-a ajutat foarte mult si mi-a facut bine.

succes, sanatate si fii tare

te pup
horobeanu
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:19
buna! si eu am avut greturi pana am nascut. dupa ce am nascut am auzit ca elevit reduce greata...intreba medicul inainte sa folosesti.
felideni
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:50
Multumesc frumos pt raspunsuri.. Sper sa fie mai bine.. V-am pupat
Adda
Postat pe 3 Decembrie 2008 12:48
eu am lua elevit si nu m-a ajutat cu nimic ref la greata...
ruschita
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:46
incearca sa mananci pomelo dupa fiecare masa.
felideni
Postat pe 3 Decembrie 2008 23:44
buna,
pe mine m-a ajutat lamaia pt greata,am avut greturi cu cel mare pana am nascut iar la cel mic nu am avut greturi toata sarcina
sanatate
julita79
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:46
mie citricele imi faceau greata si mai rau
ruschita
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:15
nu am avut greturi decat de 2 ori si o data s-a intamplat chiar de la o portocala de atunci nici acum nu vreau sa le mai vad.oricum cand merg cu masina mi-e greata si atunci mananc biscuiti.
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Februarie 2009 11:57
Eram studenta cand am ramas insarcinata si-mi venea foarte greu sa merg la cursurile de dimineata,unde de cele mai multe ori trebuia sa bag mana in butoiul cu formol.Ceea ce imi ameliora greata erau dropsurile alea mentolate albastre de mentos.Mergeam cu ele`n buzunar peste tot.Mai era si tic_tac`ul,si guma orbir
kidz000353
Postat pe 25 Martie 2009 10:37
buna mie mi-a fost rau cu amandoua sarcinile si varsam zi de zi dar am mancat ffffffffff multa lamaie nici nu-i mai simteam gustul de rau ce-mi era dar a trecut si am doi baietei frumosi si sanatosi sper sa te ajute d-zeu sa scapi cu bine de burtica si sa ai un bebe sanatos si frumos
silviatatu
Postat pe 31 Martie 2009 14:55
Si eu am avut greturi pana la 4 luni.Vomitam si apa pe care o beam , sa mananc nici atat.Ajunsesem sa stau numai in pat.Pe la 4 luni am inceput sa fiu mai bine.Acum am si uitat si am un baietel frumos si sanatos.
andre_david
Postat pe 31 Martie 2009 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diversificarea 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:21
Indemnizatia pentru cresterea copilului 48 De la: garbo074345 30 Noiembrie 2010 11:32
Costume de mos craciun si craciunite pt copii - pe comanda-noi 1 De la: OargaDana 20 Decembrie 2011 16:41
homeopate 3 De la: carla 31 August 2009 16:18
rautate, invidie, egoism, sau...ce sa fie? 53 De la: tatusilvia 27 August 2009 13:45
Setari Cookie-uri