romergan......bun sau nu?

SALUTARE LA TOATE MAMICILE SI TOTI BEBEII
AM SI EU O INTREBARE LA VOI CARE SUNTETI MAI CU EXPERIENTA
VOI ATI DAT COPIILOR ROMERGAN?AM O FETITA DE 10 LUNI SI MI-A DAT DR PT ATUNCI CAND E AGITATA DAR A ZIS SA NU II DAU MEREU CI DOAR LA NEVOIE....CAND E FOARTE AGITATA...VOI CE PARERE AVETI?AM CITIT PROSPECTUL SI SCRIE CA NU SE DA LA COPII SUB 2 ANI SI IN PLUS ARE NISTE EFECTE ADVERSE DELOC DE NEGLIJAT
crys_1976
Postat pe 6 August 2009 18:21
romergan se da(dea) la casa de copii ca sa ii "drogheze" sa stea "linistiti", mie nu mi se pare deloc ok sa ii dai nici un fel de pastile ca e "agitat" copilul. pai pe utrma, nu o sa se mai linisteasca fara ele. si apoi, de ce sa ii dai pastile cand copilul este sanatos? orice pastila are efecte negative! si daca poiti sa le eviti (pastilele, cu efectele lor cu tot), eu zic sa lasi copilul in pace. pateste ceva grav daca nu ia pastilele astea? (desigur nu, caci nu este bolnava) atunci las-o in pace!
pinicuta
Postat pe 6 August 2009 19:05
ps: cand este nevoie? cand este FOARTE agitata? e copil, ce ai vrea?
pinicuta
Postat pe 6 August 2009 19:06
buna ....nu ii da asa ceva la copil....si eu anul trecut am primit un sfat dasta prietenesc sa-i dau fetitei ketof sa se linisteasca....nu te juca cu sanatatea copilului tau....eu nu i-am administrat fetitei mele nici un medicament dasta de calmare.....va pooopicim dulce
deliarebecca
Postat pe 7 August 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
biberonul 28 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:33
dermatita atopica 10 De la: racovus 26 Iunie 2010 17:39
botezul si scaldatoarea copilului 9 De la: office_salinasusesi_ro 20 Martie 2010 08:38
bebe 1 De la: garbo216338 3 August 2011 18:21
VAND HAINUTE SI ACCESORII BEBE 2 De la: haineieftinecopil 19 Iulie 2010 19:14
Setari Cookie-uri