copii nascuti in luna iunie2006

Sunt o mamica fericita care a nascut un baietel in 19 iunie 2006. Mi-ar placea f mult sa comunic cu mamici care au copii nascuti tot in luna iunie, 2006. Este important sa ne impartasim experientele in cresterea si educarea copilului. Astept mamici un semn de la voi! Rares Ioan Vasilescu doreste sa se imprieteneasca cu copii de varsta lui. Pupici
mirela_patra
Postat pe 19 Februarie 2008 23:25
Buna!eu sunt una dintre mamicile care am nascut in 2006 mai exact pe 29.pe fetita mea o cheama Raisa Ioana Cucu.Suntem din Buzau(i.d de mess horhociacristina)Va pupam si noi.sa fiti sanatosi
crisa_raisa06
Postat pe 20 Februarie 2008 15:58
si eu am nascut pe data de 13.06.2006 o fetita - Alexandra Maria Cruceana. Suntem din Pitesti si ma bucura teribil initiativa pe care ai avut-o - giuglanp. Este de preferat sa comunici cu mamici care au bebici de aceeasi varsta ca si bebeul tau. va pup si abia astept sa vb.
mela_kidz
Postat pe 21 Februarie 2008 07:51
primiti numai mamici cu copii nascuti in iunie?
Theo e nascuta pe 28 iulie 2006.ne primiti si pe noi pe la voi?
mela si eu sunt tot din pitesti.iar fetita ta e nascuta in aceiasi zi cu mine
goanga30
Postat pe 21 Februarie 2008 08:58
si eu am un baietel nazdravan si energic nascut in 07.06.2006.Suntem din Cluj-Napoca, ne bucuram de initiativa ta si ca vom putea impartasi experientele de pana acum.Pupiciaz
bejattheodora
Postat pe 21 Februarie 2008 10:06
Buna,si eu am un baietel - Pavel Sebastian, nascut in 08.06.2006. Suntem din Botosani si ne-ar face placere sa comunicam cu privire la copii.
iordachedana
Postat pe 21 Februarie 2008 10:27
se pare ca ne inmultim:))
goanga30
Postat pe 21 Februarie 2008 15:04
mie una imi pare bine ca ne inmultim. Goanga30 e ceva ciudat la noi.... imi spui ca tu esti nascuta in aceeasi zi ca Alexandra-fetita mea, iar eu iti spun ca Theo-fetita ta e nascuta in aceeasi zi ca si mama mea.
mela_kidz
Postat pe 21 Februarie 2008 15:13
mela,chiar ca e ceva "ciudat" la jumate:))
lasa ca asa nu uitam pe cine si cand sa felicitam:d
goanga30
Postat pe 21 Februarie 2008 15:16
buna
ma bucur enorm de mult sa aflu ca sunt atat de multi copii nascuti in iunie 2006. sunt convinsa ca nu sunt toti, dar sunt cei mai frumosi copii. in fond orice copil este invitat impreuna cu mamica lui la acest forum. va pup pe toti.
mirela_patra
Postat pe 21 Februarie 2008 16:44
mamica din Botosani, Pavel este nascut pe 8 iunie. si eu la fel pentru tine un pupic dulceeee!
mirela_patra
Postat pe 21 Februarie 2008 16:45
Pupici dulci si pentru voi.
Si daca tot am facut cunostinta, propun, cu acordul vostru, sa vorbim despre relatia parinte- copil(nascut in luna iunie 2006). Cum va intelegeti cu copilul (fetita sau baietel), accepta usor nu-urile din partea mamicilor sau a taticilor sau odata ce au cucerit un teritoriu folosesc orice tertip de a nu da inapoi.
De exemplu, baietelului meu i-am cam permis sa se intereseze de tot ce este in jurul lui, fara limite, si acum cand interesul lui a devenit mare( a inceput sa strice tot ce-i cade in mana, a inceput cu televizorul, a continuat cu calculatorul si asa mai departe), am apelat la acele nu-uri, ce-i drept cam tarziu, nu-uri pe care el nu le accepta, incepe sa planga si desi nu-l bagam in seama, insista, nu se lasa cu una cu doua.
Nu-l intereseaza nicio jucarie, doar daca e noua si pentru scurt timp, timp in care reuseste sa o demonteze, dupa aceea nu-i mai acorda atentie, este tentat doar de obiectele cu care vin cei mari in contact, chiar daca este o surubelnita.
Cum se comporta copilul vostru si ce atitudine adoptati?
iordachedana
Postat pe 22 Februarie 2008 12:43
Buna mamici.Ma numec Alina si sunt din tg jiu .Sunt mama unui baietel foarte frumos si tare nazdravan nascut la data de 15.06.2006 de 3700 kg.E tare curios prinde numai ce nu trebuie vorbeste ce vrea el pe limba lui incerc sa_lfac sa vorbeasca mai bine dar nu prea reusim ,tot pocit vorbeste.Nu ne prea impacam cu olita ,voi cum procedati?.pupici
poenaru_in
Postat pe 22 Februarie 2008 14:56
din fericire,Theo e destul de intelegatoare in momentul in care ii spui NU.foarte rar insista daca aude cuvantul Nu.stiu ca toate tratatele si cartile despre cresterea copiilor spun ca nu-i indicat sa-i spui copilului Nu,insa alta e realitatea.atunci cand insista totusi ii repet inca odata si apoi o ignor(chiar daca urla) cateva minute,dupa care ii dau un obiect(lingura,jucarie,revista)pe care-l am la indemana,si de regula uita ce vroia inainte.
jucariile le-am impartit,sunt unele care raman permanent in balcon(favoritele cu care se joaca zilnic)iar restul le rotim o data la cateva zile.
in balcon(fiind inchis in termopan si avand un calorifer mare)i-am amenajat spatiul de joaca.foarte rar imprastie jucariile prin toata casa,dar a invatat ca locul de joaca e balconul si sufrageria.
si ea ca toti copii are atractie catre telefoane,telecomenzi si alte minuni iar daca prinde vreuna,ii spun sa mi-o aduca.si o aduce fiindca e tare incantata sa-i multumesc.e tare haioasa ca daca ii spun odata multumesc,incepe sa-mi aduca si jucariile pe rand,numai sa-i multumim.
am evitat sa-i las jucarii multe in camera,pentru a nu-i distrage seara atentia de la faptul ca tre sa faca nani.



Alina nici noi nu ne prea impacam acum cu olita,desi la inceput o foloseam zilnic,acum o foloseste pe post de masina.si eu ma chinui impreuna cu mama sa o reinvatam sa stea pe olita,mai ales ca la anul mergem si noi la gradi si nu-i frumos sa mergem cu pampers.
goanga30
Postat pe 22 Februarie 2008 15:28
Buna si eu am un baietel nazdravan nascut in 14.06.2006; ce sa va zic noi cam stim de nu e voie prin imitatie de la fratele mai mare; daca face vreo nazbatie mai mare stie ca tb sa stea la locul de pedeapsa care e un fotoliu pana il chem; mie mi s-a parut o metoda buna de a-l dezvata de catarat pe masa scaune de bar si alte asemenea. Cu olita nu ne prea impacam dar cu timpul se va acomoda. Va pup si mai vorbim
garbo099641
Postat pe 25 Februarie 2008 15:10
Buna,
si noi ne-am nascut in 06.06 dar in 2005.Ne primiti si pe noi?
fetita e mea este exact cum spuneti voi despre ingerasii vostri:super curioasa, vrea sa umble cu toate obiectele posibile si nu ii place NU.Ba chiar pot sa spun ca e o mica santajista pt ca stie cum sa faca cu mami si cu tati sa obtina ce vrea.
dananica77
Postat pe 28 Februarie 2008 09:20
Cum sa nu. Este loc pentru toti si ne face placere sa fim cat mai multi.
Acum ca s-a incalzit afara ies mai des cu baietelul si am fost surprinsa sa-l aud spunand cuvinte pe care nu le-a spus pana acum. Se pare ca isi dau drumul la vorba atunci cand sunt cu alti copii de varste apropiate. Copiii acumuleaza informatii si vorbesc cand au chef, oricat ne-am chinui noi.
iordachedana
Postat pe 28 Februarie 2008 15:10
Hello, ce mai faceti voi copii? Rares al meu este tare nazdravn si nu se lasa pana nu o supara pe mama lui cate putin in fiecare zi. Este norocos ca sunt destul de calma si stiu sa ma inteleg cu el in momentele de nebunii. LA MULTI ANI PENTRU TOATE MAMICILE DIN LUME PENTRU 8 MARTIE!!! SA AVETI PARTE DE MULTE BUCURII IN FAMILIE SI MAI ALES MULTA SANATATE!!!! PUPICI
mirela_patra
Postat pe 5 Martie 2008 15:11
Buna ziua la toate mamicle si toti copiii!
Sunt mamica "de" Vlad-Adrian, nascut pe 19 iunie 2006. Stiti desigur ca nu exista fericire mai mare pe lumea asta decat un copil. Meseria de parinte e grea, cea mai grea pentru ca de ea depinde evolutia puilor nostri si in definitiv evlolutia intregii societati. Cu drag din Iasi.
camiis
Postat pe 3 Aprilie 2008 10:43
Buna! Si eu am un baietel nascut chiar pe 19 iunie 2006 , numele lui este Damian-Iulian.La noi procedeul care "tine"cand vrea un lucru este distragerea atentiei de la acel lucru sau ii explic cu rabdare de ce nu are voie cu acel lucru (obiect).Oricum cred ca toti copii la aceasta varsta sunt curiosi si ne pun rabdarea la incercare.
neacsuadina
Postat pe 4 Aprilie 2008 00:01
si minunea mea Eric Stefan s-a nascut pe 10.06.2008
ramona_iuliana
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:05
Buna! Si fetita mea s-a nascut in luna iunie, mai exact pe data de 22.06.2006.
beatrice_silvia
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:38
buna,eu am un baietel nascut pe 22 iunie 2006.Numele lui este Marius-Bogdan-Aandrei.E un copil tare nazdravan inebunit dupa desenele-Locomotiva Thomas.Vrem sa ne alaturam si noi grupului vostru daca ne primiti.Salutari tuturor de la Cluj-Napoca.
mihaelamesesan
Postat pe 5 Martie 2009 13:19
Buna!
Eu am o fetita, Alexandra Ioana, nascuta pe 16.06.2006. Este comoara mea nazdravana, iubareata, plina de energie si, cum ea singura isi spune, o pisicuta, alintata si draguta! Suntem din Bucuresti
kidz001042
Postat pe 16 Iunie 2009 00:02
Salutare!

Eu sunt o mamica a unei fetite,Alexandra Elena ,nascuta pe 2 iulie,deci nu asa departe de iunie :))
nicoletapetraru
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 28 Februarie 2010 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baietelu meu 3 De la: Tabarcea_Adoriana_1 25 Ianuarie 2016 14:23
cum sa-l fac sa bea laptic mentionez ca inca il alaptez si asi vrea sa-l intarc 2 De la: ina_rebeca 19 Octombrie 2009 13:36
Prematuri fara sansa la viata 103 De la: chanty 26 Septembrie 2010 19:18
menstruatia dupa nastere 4 De la: irene13 24 Noiembrie 2011 07:39
la balaceala 18 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 16:49
Setari Cookie-uri