biberoane pt bebelusi..o mare dilema care i mai bun(curge normal)???

buna ziua tuturor!
nu stiu daca sunteti mutumiti cei cu bebei ,de biberoanele aste de tot felul de pe piata,anticolici,airflex si alte chestii ce te incanta sa le cumperi ca ar fi cele mai bune.
sincer toate au cate ceva ce nu merge bine..asa vad eu acum

am o fetita de 7 luni si ii dau sucuri,lapte cu cereale cu biberonul,pana acum am alaptat o dar deja are nevoie de supliment de lapte ca nu i mai ajunge lapticul meu.
am cumparat de la inceput 2 biberoane de la chicco..unu mic si unu mare ..ala mic e de sticla ..merge dar tot nu mi place cum curge tetinele asttea ale lor


la 4 luni i am luat un biberon de la lovi..care e nemaipomenit(nu vreu sa fac reclama dar asa e)..tetina e buna ..il sterilizez la micounde..dar e micut de 150 ml..si deja de la sucurile de fructe ..s a degradat..

i am cumparat de la avent ..ca ele ar fi bune..asa se auzea..dar tetinele..frate ce au ca ii dau pe la cea mai lenta si cu tetina de la 0+ si ..curge ca la balamuc

voi ce folositi?
civita_delly
Postat pe 5 Iulie 2009 16:27
buna,si eu am un bebe de 1 anisor si am folosit numai biberoane de la firma nuk,is nemtesti,eu sunt foarte multumita de ele

Postat pe 13 August 2009 20:29
Vai cat mi'am chinuit sa'mi amintesc cum se numeau biberoanele pe care le foloseam eu...da chiar asa erau de la NUK si eu am fost multumita de biberoanele si tetinele lor.Acum ca am vazut scris de Mariana mi'am amintit.Mersi ca m'ai scapat de un lapsus,voiam sa'i raspund Civitei dar nu stiam ce.Batranetea.
Grazzia
Postat pe 13 August 2009 22:14
buna sunt maimi a 2 pitici,(o fetita 3ani si 9 luni si un baiat 2ani si 2 luni). Am luat si eu la inceput tetine si sticlute de fitze, dar acum nu as mai da banii aiurea pe tetine anticolici sau cele speciale de laptic de ceai, cereale,.... mie una mi se pare o prostie acum (fetita tot avea coliciam rezolvat-ocu sabsimplex daca imi amintesc eu bine). La baiat i-am luat tetine doar de la "Angel stony" sunt la un pret bun si isi fac foarte bine treaba. Am inceput cu marimea "S" la inceput(1-5luni) am luat sticluta de 130ml si avea tetina S dupa care am cumparat o sticluta de 220ml si, luam tetine mici S, respectiv M, iar tetina L de la sticluta mare am folosito abia dupa 1 an si jumatate. Eu le dadeam si cereale de la Nestle in laptic(de la 8 luin-nestle 8 cereale cu mierele puneam 2; 3lingurite la 250ml lapte).
mag1
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:43
EU LA FETITA MEA II DAU CU BIBEROANE DE LA NUK SINT FOARTE BUNE CEL PUTIN TETINELE SINT BUNE
delycia
Postat pe 8 Februarie 2010 10:42
ideea e ca bebe trebuie sa pape cu biberonul, nu mami :)
tetinele sunt pe etape de varsta si au fluxul corespunzator, ceea ce mama "crede" ca nu curge normal, este foarte ok pentru bebe. se cauta o tetina pe care bebe sa o accepte datorita formei cat mai apropiata de san, adecvata varstei bebelusului, nu o tetina testata de mami, care sa curga cum crede mami. eventual folositi cateva zile lingurita, bebe invata sa inghita si nici o tetina nu va mai curge "ca la balamuc"
delly002620
Postat pe 4 Martie 2010 05:44
Eu folosesc biberoanelle de la avent(am incercat intai cele de la chicco dar nu iau placut)si sunt fffmultumita de ele si in general de toate produsele lor.
ale2009
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:06
Eu prefer biberoanele de sticla si le-am descoperit pe cele de la Chicco in urma recomandarii unei mamici.
Sunt f ok. Bebe n-a facut deloc mofturi, l-a acceptat imediat. Laptele curge asa cum trebuie din el, nu se chinuieste sau sa curga laptele aiurea din el.
Si in plus nici n-a facut colici ca are in tetina gaurica aia care lasa aerul sa intre in biberon.
garbo_404285
Postat pe 8 Octombrie 2014 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zarzavat pt iarna 1 De la: delly002376 16 Noiembrie 2009 19:24
varza a la Cluj... 4 De la: garbo000743 11 Septembrie 2009 21:45
INFECTII.. DE ORICE FEL, SI DE AMIGDALIDE.. 21 De la: 17 Octombrie 2009 17:35
retete super ok 9 De la: criys07 23 Octombrie 2012 00:12
fructe de mare 7 De la: valibilic 3 Iunie 2010 11:11
Setari Cookie-uri