Targ Culinar ECO

ntre 15 i 18 aprilie, bucuretenii sunt invitai la prima ediie a Trgului Mncm romnete, trim sntos. Evenimentul se va desfura la Grdina OAR (lng Librria Crtureti, bvd Magheru)

Magiunul, sucurile naturale, produse din carne tradiionale din zona Braovului i Sibiului, pinea de cas, turta dulce, dulciuri specific ungureti i 100% fcute n cas vor fi vedetele primei ediii a Trgului de la Grdina OAR. Maestra de ceremonii este actria Nuami Dinescu, care poart imaginea evenimentului.

Bucuretenii sunt ateptai n perioada 15-17 aprilie de la ora 9.00 pn la orele 19.00 iar pe 18 aprilie de la ora 9.00 la orele 17.00.

Partenerii media ai evenimentului sunt Radio Romnia Actualiti, Calendarevenimente.ro, Mayra, Culinar.ro i Teos Kitchen.

alexandra_expobucuresti
Postat pe 10 Aprilie 2010 03:46
Am devenit vegetariana, din cauza saraciei, muncesc de dimineata pana seara, traim de pe-o zi pe alta. Ce-mi pasa mie de targuri culinare, unde se vand produse la superpreturi???Bio?? Si ce-i cu asta? Cati romani ajung sa cumpere produse bio si cat de "sanatos" se traieste in Rromania??Am fost expropriati de statul roman si nu am primit, in 20 de ani despagubirile. Ne-au adus la sapa de lemn, famililie de intelectuali, cu mastere si doctorate.Tatal meu, medic, a murit in mizerie, iar sora mea sufera de o boala incurabila. Ce-mi pasa mie de produsele romanesti, bio sau nu, si de Rromania? Plec sa lucrez la straini, in Occident. Mai rau decat aici nu exista. ViatA NOASTRA E UN INFERN DE UMILINTE SI DEMNITATEA NOASTRA A FOST DISTRUSA DEFINITIV IN RROMANIA. STATUL ROMAN VA RASPUNDE IN FATA CURTII DE LA STRASBOURG PENTRU DISTRUGEREA FAMILIEI MELE.

Postat pe 7 Mai 2010 00:33
imi pare f. rau pt. durerea ta.
ma indoiesc ca statul roman va raspunde vreodata pt. ceva.
vezi toate procesele de la CEDO pirdute de stat. cine plateste daunele ? NOI.
iti doresc tot binele din lume.
8188
Postat pe 7 Mai 2010 14:32
stimata doamna,va rog ajutor,am o situatie asemanatoare,dar a.n.r.p.nejustificat nu imi termina dosarul.Va rog indicati-mi ce ar trebui sa fac. sunt pensionar cu putere mica de cumparare.cinelpac@yahoo.com
delly003619
Postat pe 10 Mai 2010 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROSIILE, ANGHINAREA, VINETELE 5 De la: 3 August 2009 11:17
Bunul simt , Romania , alcool , lipsa de preocupare 25 De la: garbo115475 19 Februarie 2010 16:12
masaj anticelulitic 1 De la: mogaldetz 22 Aprilie 2009 11:15
Retete sanatoase pentru bolnavii de cancer 10 De la: garbo227000 4 Octombrie 2011 22:07
CUM SE FACE CASCAVALUL? 5 De la: delly1574 25 Noiembrie 2009 09:57
Setari Cookie-uri