zborul cu avionul

buna mamicilor..........am si eu o intrebare (poate vi se pare ciudata).am o fetita de apropae 4 luni si in decembrie trebuie sa calatorim cu avionul.stie cineva sa-mi dea sfaturi , ce trebuie sa-i fac bebe-ului la decolare, aterizare. cum e cu bebele in avion, cu presiunea?

va multumesc

horobeanu
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:30
buna
si noi am calatorit cand dsoara avea 2 luni si jumatate dar nu am avut probleme.cand aterizeaza sau decoleaza avionul ii dai apa,ceai sau lapte,daca e treaza, ceva care sa poata inghiti si atunci nu va avea probleme.sau daca reusesti si adoarme e si mai bine . daca cumva suge biberonul atunci daca e cu el in gurita e ok si asa.sper sa iti ajute sfaturile mele si sa aveti drum bun!!
nisdam_kidz
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:00
multumesc de sfaturi.sper ca bibica sa fie cuminte si sa doarma.am sa incerc sa-i dau lapte cum ai spus la decolare si aterizare, daca nu o sa doarma.
horobeanu
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:54
salut, cu copii asa mici cred ca nu e asa problema, ei dorm mult, deci ai sanse sa doarma in acle momente. Noi am calatorit cu fetita noastra de 1 an si 2 luni in Canada si inapoi, in decurs de 2 saptamani, drumurile au fost f lungi, dar maya s-a comportat exemplar. La fiecare decolare si aterizare o alaptam, si a fost ok. Au fost momente cand nu mai vroia sa suga si pur si simplu se uita pe geam, nu a deranjat-o nimic. bafta
msh2007
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masaj in timpul perioadei de alaptare 4 De la: horobeanu 9 Noiembrie 2009 22:17
ulei de peste pentru bebe 6 De la: tanase_claudia 10 Ianuarie 2010 16:23
Caut carucior de greutate mica 6 De la: garbo_382145 3 Octombrie 2013 23:09
o intrebare.... 2 De la: ruschita 13 Februarie 2009 16:53
Ma ajutati un pic, va rog. mamicilor? 2 De la: pinicuta 19 Iulie 2009 21:29
Setari Cookie-uri