kilograme in plus dupa nastere???

buna mamicilor. am o problema serioasa legata de kilogramele ramase dupa ceam nascut.am nascut acum 4 luni prin cezariana alaptez si nu stiu ce sa fac ca vad ca pe zi ce trece simt ca se tot aduna kile. am ramas mai mult cu burtica, cred ca muschii de la burta s-au lasat si mi-e ciuda ca nu pot sa fac abdomene ca n-am voie. spuneti-mi daca va-ti confruntat si voi cu aceasta problema si ceati facut?
melania_mela2000
Postat pe 8 Noiembrie 2008 13:17
buna! cat timp am alaptat eu am scazut in greutate, dar dupa ce am terminat, am inceput sa iau din nou in greutate...inca nu am inceput o dieta pentru ca ma simt slabita. si eu am ramas cu burtica mare...
felideni
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:00
buna.........

si eu am o fetita de aproape 4 luni si in timpul sarcinii am luat 22kg. mai am inca 6 gk pe care nu reusesc sa le dau jos, plus si burta.desi alaptez nu pot spune ca am simtit vreun avantaj.iar prietena mea a nascut prin cezariana (eu normal) si baietelul ei are 2 luni si nici urma de burta,kg in plus,parca e trasa prin inel.asa ca.......depinde de la mamica la mamica..

asa ca stai linistita si noi si bebeii sa fim sanatoase ca dam si kg jos mai devreme sau mai tarziu....te pup
horobeanu
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:07
multumesc pentru incurajari.oricum noi si bebeii sa fim sanatoase ca restul poate sa astepte.am aflat un numar de telefon de la irina raisler de pe romantica cu privire la niste suplimente naturale pe care lea aratat in emisiune si asi vrea sa sun sa vedem poate pot sa le iau chiar daca alaptez. cica reduce pofta de mancare si de dulciuri. daca vreti si va intereseaza va pot da numarul. pupici pt voi si bebei.
melania_mela2000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:11
Buna fetelor,
eu am nascut acum 3 ani, cu cezariana, si desi am alptat pana la 1 an, desi am facut sport dupa trei luni de la nastere nu reusesc sa scap de ultimile 5 kg....si eu am ramas cu burta .....
De regimuri nici nu mai vreau sa aud...pt ca sunt foarte periculoase si nu ajuta.....asa ca am lasat-o balta si incerc sa nu abuzez de nimic, sa nu mai maninc dupa 6 seara (ceea ce e foarte greu pt ca peste zi nu prea maninc) si astept rezultate in timp.
lexmark
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:32
ca sa poti tine o cura ai nevoie de detoxifiere si totodata sa nu te privezi de anumite vitamine RECOMAND un concentrat de fructe sub forma unui gel (seamana cu gemul) inf;0744773750 e-mai;evaszakacs@yahoo.com
gabitza_popa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:46
buna eva. spune-mi te rog ai folosit acest concentrat?mentionez ca eu inca alaptez. stii cumva afecteaza?ii pot gasi la farmacie sau plafar?
melania_mela2000
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:59
CEA MAI SIMPLA METODA DE SLABIT !!!

CARDIOSTRIDES - TEHNOLOGIE PENTRU FITNESS

Nu castigi nimic fara un pic de efort ? Nu neaparat!

Ce ai de pierdut? Poate cteva kilograme.

Vrei s transformi obiceiurile zilnice ntr-un antrenament de fitness? Cu pantofii CardioStrides de la Nikken o poi face. Aceti pantofi te vor ajuta s pierzi n greutate, s mbunteti tonusul muchilor i sntatea aparatului cardiovascular, n timp ce te plimbi sau faci sport, purtnd CardioStrides la serviciu sau prin cas. Caracteristicele ergonomice precum i inseriile cu greutate transform rutina ntr-un adevrat antrenament de fitness. Avnd 2 perechi de inserii cu greuti deferite pentru a vi se potrivi diferitelor activiti, CardioStrides nseamn mai multe perechi de pantofi ntr-unul. Sunt bineneles cei mai confortabili pantofi pe care i vei purta vreodat.

!!!! Purtand CardioStrides Ultra in timp ce mergeti prin casa sau faceti exercitii, ajutati la arderdea mai rapida a caloriilor - muschi tonifiati si fermi - o forma mai buna a corpului - si cresterea ritmului metabolic. De asemenea ajuta la imbunatatirea ritmului cardio-vascular.

Cu ajutorul CardioStrides Ultra, va puteti bucura de un trup sanatos in timp ce realizati orice alta activitate.

De ce ai nevoie de cardiostrides ?

Atacurile de cord si bolile cardiovasculare sunt in topul cauzelor de deces din lume.

Obezitatea si problemele de greutate sunt cea mai mare problema de sanatate din ultimul timp.

Expertii din domeniul medicinei sunt de accord in privinta exercitiilor ca fiind cea mai eficienta metoda de prevenire a bolilor.

Pastrarea siluetei si a tonusului muscular poate sa ajute la prevenirea imbatranirii si anxiozitatii.

Practicarea exercitiilor este buna pentru dvs in multe feluri. Studiile arata ca ajuta la imbunatatirea starii de spirit si a atitudinii si poate vindeca depresia in mod natural.

Model insertie de greutate

Insertiile usoare sunt ideale pentru jogging, aerobic sau alte activitati care necesita mult efort. Cu insertiile usoare, CardioStrides se potrivesc caracteristicilor pantofilor pentru atleti.

Insertiile medii sunt pentru mers si folosire zilnica prin casa, la servici sau la plimbare. Aceste insertii pot ajuta la adaugarea unui plus de exercitiu la cele zilnice. pe cele medii, respectiv in casa sau la plimbare, in programul dvs. zilnic.

Insertiile de greutate maxima (se vand separat) amplifica arderea caloriilor, tonifierea muschilor si beneficiile cardiovasculare, purtand fi purtate zilnic, in acelasi mod cu cele medii.

Construcia CardioStrides:

1. Limb cptuit pentru confort

2. Capitonare interioar pentru confort

3. Guler conturat pentru a preveni alunecarea

4. Tlpic cptuit

5. Cele dou inserii pentru diferite activiti

6. Bran i inserie care maximizeaz distribuia greutii reducnd oboseala piciorului

7. Construcie interioar i exterioar care mprtie cldura

8. Model anti-alunecare

9. Toc rotunjit pentru minimizarea impactului asupra ncheieturilor

Conform studiilor din Japonia, urmtoarele activiti permit arderea de pn la 300 de calorii:

Tenis 51 minute

Golf 1 or i 40 minute

Yoga 1 or i 25 minute

Mers cu bicicleta 2 ore

Urcatul scrilor 1 or i 6 minute

not 38 minute

Mersul pe jos, la cumprturi 3 ore i 20 minute

(Comparai aceasta cu exerciiile purtnd CardioStrides)

Mersul cu CardioStrides 30 minute

PUTETI COMANDA LA : GEORGE - TEL: 0720.570.245

PRET / PERECHE : 699 RON + TRANSPORT
garbo224646
Postat pe 22 Septembrie 2011 00:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATI FOLOSIT ZYRTEC? 16 De la: vuvuzela 21 Ianuarie 2011 15:44
legarea trompelor 34 De la: anamaria_holostencu2002 22 Octombrie 2013 11:50
am nascut in sfarsit!!!! 13 De la: ina_rebeca 16 Decembrie 2009 11:06
Hainute si jucarii pentru copii 2 De la: kidz007484 29 Martie 2010 14:59
steriletul????????????? 1 De la: onutza 31 Decembrie 2008 18:37
Setari Cookie-uri