sal

victoras are o iritatie fesiera care nu-i mai trece.nu stiu ce-i cu el,dar dau din una in alta.debea ce l-am vindecat de enterocolita si acum asta.am inceput sa-i introduc laptele Milumil(sa fie de la asta?)il spal cum musetel,il dau cu unguente(bepanten,dermacare,sudocrem,pudra baneocin)nu cu toate odata dar vazand ca nu-i trece le-am incercat pe toate.sa-l duc la dr pentru asta??voi ce stiti din experienta voastra??va salut
antoaneta_kidz
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:10
buna. incearca si cu cutaden. e f bun. la noi mereu a mers.
DEEITA
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:42
Salut! Noi am scapat de o iritatie urata cu Pioctanina( Violet de Gentiana), daca intrebi la farmacie de oricare denumire vor stii ce sa-ti dea....este o solutie violet, care pateaza foarte tare, dar care pe noi ne-a scapat de o iritatie pe care incercasem de toate. Este foarte ieftina (aprox 2.5 lei) si la noi chiar si-a facut efectul in doua zile.....sper sa va faceti bine! Pupici!
oana_w
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:16
Buna ,eu i-am dat de la nastere Inei cu Mustela.Stiu ca e scumpa dar e cea mai buna.Mi-a ajuns un tubuletz 3 luni.Acum nu o mai dau decat odata pe zi.
ina_rebeca
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:18
cand am iesit din maternitate la fel a fost si fetita mea si ia trecut cu nidoflor intro sapt si cu ulei de masline facut la baimarin.incearca dar vezi ca nidoflorul contine antibiotic si nu stiu daca ii poti da mai mult de o sapt.mult noroc.dar am si eu o intrebare ca sa pot evita,sti cumva de la ce a facut enterocolita?ca si eu ii dau milumil3
mada_sabina
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:52
nu stiu nici eu de la ce a facut enterocolita,dar i-a mers bine cu tratamentul prescris(debridat,sanzyme si lapte HN25,timp de 14 zile).atunci avea 6 scaune pe zi nu foarte moi ,toate,dar urat mirositoare si nedigerata mancarea.acum suntm bine,doar un scaun pe zi si mancam de toate(ficatel,peste,ou,spanac,mango...pe langa traditionalele mere,banane si branzica.eu ii indulceam ceaiul cu fructoza si dr mi-a intrerupt obiceiul acesta(intretinea iritatia intestinala).sanatate si rabdare.te salut.
antoaneta_kidz
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crese in iasi 3 De la: garbo216089 31 Iulie 2011 21:38
Magazine de jucarii in Bucuresti 4 De la: alinutza 15 Februarie 2009 08:04
atacuri de panica , anxietate , terapie 8 De la: garbo_412818 17 Decembrie 2016 19:55
Sangerare vaginala la fetita de 2 ani 2 De la: fleurentina 8 August 2009 00:21
carti pentru copii 2 De la: inata 9 Februarie 2009 10:57
Setari Cookie-uri