MAMICA

Buna , as dori sa aflu daca : sunt persona cu handicap gradul 2 accentuat , permanent si lucrez la o firma de coletarie expres rapid , din anul 2007 in 12 februarie , cu cate luni inainte de a naste pot sa fac cerere de concediu prenatal ?
stefanava2004
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:26
buna............

cred ca cel mai bun raspuns ti-l poate da medicul de familie si cei de la resurse umane de la locul de munca......

succes!!
horobeanu
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:31
eu cred ca poate sa iti dea concediu medical pt "alte ingrijiri acordate gravidei" si iei si mai multi bani decat luai la salariu...
ruschita
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:49
MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU RASPUNS AM SA INTREB MAINE LA SACUIENI. VA DORESC O SEARA PLACUTA .
stefanava2004
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:20
buna! eu am avut probleme cu sarcina si nu am putut lucra din saptamana a 10-a. medicul de familie mi-a dat o scrisoare medicala catre medicul de medicina muncii. acesta a analizat starea mea de sanatate si a intocmit un raport, in baza caruia am primit lunar certificat medical cu risc maternal, pana in luna a 7-a. primesti doar 75% din salar, dar daca ai probleme nu cred ca mai conteaza banii. O seara buna!
felideni
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:29
Buna ! Cu al 3 lea copil al meu am avut mari probleme si medicul meu de familie mi-a dat lunar concediul medical lunar si am avut tot 75% din salar si a contat mai mult sanatatea copilului si a mea decat banii .
stefanava2004
Postat pe 30 Septembrie 2008 07:27
buna.sunt noua pe aici si am o problema grava de care imi este frica in care as vrea sa va cer sfaturi.am 18 ani jumate si de cateva luni mi-am inceput viata sexuala.nu ne-am prtejat dar am avut grija[prietenul meu si-a dat drumu in afara]dar am auzit k mai e una stropul placerii si dak ajunge la ovule pot ramane insarcinata ,asa este?de obicei problemele menstruale imi veneau cu 1,2,3 zile inainte dar acum mi-au intarziat 3 zile.am facut un test si mi-a iesit k nu sunt insarcinata.o sa mai fac unu,dar dak imi iese s asta la fel ce sa cred?pot avea incredere in teste?va rog sa-mi raspundeti.
kidz003945
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:13
buna da testele sant f bune nu da gres nu cred ca esti insarcinata mai sant si intarzieri stai linistita mai fa unul si apoi nu mai sta cu griji pa
alinutza_delly
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:48
Cred ca ai aflat deja cu cate zile inainte poti sa iei concediu dar sper sa serveasca informatia poate si altir viitoare mamici. de anul trecut s-a aprobat ca, concediul pre si post natal ca fie de 175 de zile,63 inainte si restul dupa. trebuie ca medicul sa-ti dea data probabila a nasterii astfel incat sa nu depasesti 63 d zile . sper sa va fie de folos informatia ,multa multa sanatate!!

bia1984
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:37
Multumesc pentru sfat.Azi mi-au venit problemele si m-am linistit,As putea sa imi mai fac griji?
kidz003945
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:44
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 5 Februarie 2010 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre botezul la restaurant. 12 De la: carla 3 Februarie 2009 01:10
DIFERENTA DE VARSTA IDEALA INTRE FRATI SI SURORI 67 De la: Angela 22 Mai 2009 15:15
retete delicioase pentru bebei si sfaturi utile 12 De la: ionela_miruna 18 Aprilie 2010 18:18
REBECA VA TRAI? 1 De la: kidz007151 10 Martie 2010 14:21
Altceva 1 De la: Mushu 24 Martie 2010 06:55
Setari Cookie-uri