mamica dupa nastere

ieu sunt la a doua nastere si sensibilitatea si starea emotionala si-a spus cuvantul mai ceva ca la primul copil! este ceva normal.am nascut pe 24 noiembrie anul trecut si pot spune ca nici acum nu am reusit sa-mi intru in totalitate in ,,rolul''de mamica a doi copii.
bebelykskumpykCOSMYN
Postat pe 13 Februarie 2010 22:15
Si mie mi se pare normal ca dupa nastere sa treci prin diferite stari,doar trebuie sa avem grija sa nu intram in depresie...asta inseamna ca oricat de mult ne iubim copilul si vrem sa stam toata ziua cu el , ar trebuii ca in fiecare zi sa iesim macar jumate de ora afara sa luam aer si asta fara copil...doctorul recomanda chiar doua ore.Este f bine sa pregatim barbatii de ce urmeaza si sa ne ajute.
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 00:40
eu nu am stiut ca idupa nstere sa nu ma plafonez trebuie sa iesim afara sa ne relaxam daca stiam sau daca macar imi spunea cineva poate era mai bine dar chiar si asa cu cine imi lasam copilul .eu am avut dupa o perioada de o luna jumate de la nastere am cazut intr-o depresie postnatala nopti nedormite zile nedormite si nemancate,copilul meu a avut colici si ziua dormea cate 20 de min iar noaptea la fiecare ora se trezea papa si si plangea....iar eu nu am mai putut uneori ma trezeam si im ileganam bratele aveam impresia ca am copilul in brate apoi au urmat 5 zile de cosmar nu imi trebuia decat apa si tigara in rest nimic eram nervoasa,irascibila nu suportam mai nimic dar am reusit sa depasesc situatia din fericire.
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:49
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baia dupa varicela 3 De la: Denis29 30 Martie 2009 13:45
Recomandare avocat profesionist din Iasi specializat in Dreptul familiei 1 De la: garbo_480649 9 Ianuarie 2018 21:30
va rog ajutati-ma 22 De la: cri_kidz 23 Mai 2011 17:29
PRIMII DINTISORI 7 De la: Alina80 4 Septembrie 2009 20:23
ALOCATII PTR.COPII SI ALTE STIMULENTE 2 De la: oto_otto 28 Martie 2009 14:50
Setari Cookie-uri