e voie la dentist?

hello pentru toate mamicilie si pentru toti bb !!!
am si eu o intrebare la voi... in 25 am starea civila si problema este k trebuie sa ma duc la dentist sa imi plombeze 2 dinti (chiar din fata) !
E VOIE??? afecteaza cu ceva pe bebe??? doctora mi-a zis k doar razele e problema dar mie nu imi face nici o raza!
specific k am 24 saptamani de sarcina!
multumesc si astept cat de curand un raspuns! poop
ale_micutza
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:50
mergi si vb cu medicul si zi-i ca esti insarcinata, va sti ce substante sunt admise si ce nu
pinicuta
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:45
Stiu acum ca sunt solutii speciale acum care pot fi folosite si la gravidutze insa dupa o anumita perioada de sarcina si in fctie de problema care o ai.Insa nu stiu daca toti medicii stomatologi lucreaza cu respectivele subst. De ex, cand eram eu gravida nu exista cweasta posibilitate. De fapt asa imi spusese dr meu, ca mai apoi o alta fina a nasilor nostri, medic stomatolog, mi-a spus ca se putea rezolva.
Si mai stiu ca pe langa subst folosite, se mi pune probl. ca sa nu iti provoace o durere mare care sa duca la contractii...mie mi-a fost frica. Cel mai bine este sa mergi la dr, si sa cauti un dr care sa te poata ajuta.
carla_dana_p
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:26
din cate stiu eu, e mai bine sa incerci sa eviti orice vizita la medic pe periada sarcinii (normal ,...nu si cea de la ginecolog), insa daca trebuie sa mergi neaparat, consulta medicul mai intai, cel ginecolog sau de familie, oricum si medicul dentist va sti daca e bine sa intervina. Sarcina usoara!
aly_raz
Postat pe 11 Septembrie 2009 12:36
multumesc! am fost si mi-am facut dar nu a durut deloc! si doctora a zis k nu are nik!
ale_micutza
Postat pe 12 Septembrie 2009 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna tuturor! 4 De la: pinicuta 2 Septembrie 2009 15:14
Ce parere aveti despre Osvar Florina? 1 De la: denisse17 14 Februarie 2012 01:30
DESPRE ADHD 1 De la: crys_1976 31 Mai 2009 12:36
Am schimbat patul!!!!! 1 De la: alinakatt 13 Iulie 2009 20:20
AVC ISCHEMIC URMAT DE HEMIPAREZA STINGA LA COPILUL DE UN AN SI O LUNA 3 De la: ELENA_25 10 Martie 2011 11:48
Setari Cookie-uri