Mamici din GALATI

Buna mamici si eu sant din Galati.Am 2 baietei,unu de 6ani jumate si cel mic de 2 ani si 7luni.Cel mare e la gradinita la grupa pregatitoare,la anul merge la scoala,iar cel mic speram ca va merge la gradinita la anu.Daca ar fi dupa el ar ramane si acum cand al duc dimineata pe cel mare.Va pup si aveti grija de voi si de pitici ca e de groaza cu temperaturile astea imediat racesc
llyly_kidz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:35
doc.Botezatu este f.bun dar se aud diferite rautati despre el pe diferite forumuri.El este si doc. meu si tot cu el tre. sa nasc .

Postat pe 9 Martie 2009 20:29
Si eu sunt o mamica din Galati; Maria, fetita mea are 5 luni; a facut astazi.
pupici pt mamici si bebelusi
nicoletta_kidz
Postat pe 3 August 2009 18:27
sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea.si noi suntem din Galati si facem pe 8 august 5 luni.
ce sa mai am crescut si noi mariiiiiii
camy_insc
Postat pe 4 August 2009 12:18
buna mamici si eu sunt din galati dar de 4 ani locuiesc in italia de 4 luni sunt cea mai fericita femeie sunt mamica unei printese.sa stiti ca conditiile din spitalurile de aici sunt total diferite de cele de acasa sotul meu de exemplu sia vazut printesa la 4 ore dupa nastere ezact cand am ajuns eu in salon.din p0acate noi nu ne/am putut bucura de ea pentru ca s/au iscat cateva probleme dupa nastere si a trebuit sa fie bagata la incubator ,dar daca nu sunt probleme bebelul t/il aduce la cateva ore dupa nastere in salon si nu7 t/il mai ia decat dimineata cand este vizita pentru a fi spalat si schimbat in rest este cu tine tot timpul
giulia_kidz
Postat pe 18 August 2009 13:05
dragele mele, eu am 2 fetite de 9 ani si de 5 luni , pe ami doua -le-am nascut la spitalul judetean, cu dr serban, exista o mare diferenta fata de ce era acum 8 ani si acum in 2009, pot spune ca am fost asistata si supravegheata tot timpul, chiar daca s-a schimbat garda, exista o schimbare majora, si fara spaga, nu am dat nimic decit ce cere traditia; prosoapele , sapunul si banuti(putini)ASA CA curaj mamici ca nu e de speriat , bucuria sa fie mare!!!!!!!!!!!!!!!!1
apostolstela
Postat pe 31 August 2009 16:10
Salut dragi mamici galatene. Avem si noi o fetita de 1 an si 9 luni. Am nascut la Sp. Judetean cu dr Irimia. A fost f f f bine. Va pupicesc pe toate.
carmen_balan
Postat pe 26 Septembrie 2009 12:08
Buna.Am o fetita de 3 ani pe care am nascut-o pe cale naturala in Sp. Jud. cu dr. Irimia.A fost O>K., insa acum sunt insarcinata in 5 luni si merg la dr. Alina Calin(m-a ajutat si in prima sarcina la un moment dat atunci cand dr. Gogulescu aproape ca ma chiureta cu forta pt ca sarcina era f. mica si nu se vedea la ecograful normal).In fine acum vreau sa merg pe Chicus sa nasc prin cezariana.Aveti idee care sunt tarifele practicate acolo?(la cabinet e destul!)Multumesc!
barbie_kidz
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:50
buna. eu am nascut anul trecut pe chicos am facut cezariana si am dat cat am avut mi ,isa spus un tarif anume am nascut cu doamna Caraiman si asistentele sunt foarte dragute si"nu au buzunarele largi".nastere usoara craciun fericit
mariuta_g
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:10
buna! si eu sunt o mamica din Galati; am o fetita frumoasa si alintata de 9 luni si jumatate; eu nu am nascut in Galati din cauza ca am avut acum 3 ani o experienta ingrozitoare la maternitatea de pe chicus de care nu vreau sa-mi mai aduc aminte; pe 03.03.09 am nascut la un spital privat din Bucuresti (EUROCLINIC) cu o doamna doctor extraordinara (Nuraltay Emel); Conditiile si modul in care esti tratat acolo nu se compara nici pe departe cu ceea ce este aici, si credeti-ma ca fac aceasta comparatie in cunostinta de cauza!
nicoletta_kidz
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:56
draga barbie si eu am nascut anul trecut la maternitatea de pe chicos(pe 30 dec implinim anul) si vreau sa spun ca am fost foarte placut impresionata de cum arata spitalul-conditii super si cadre medicale deosebite.Eu am nascut prin cezariana cu dr. dinu si dr.spiridonescu,desi as fi vrut sa nasc normal.Trebuie sa stii insa ca or sa te lase sa te chinuii nu te baga in cezariana asa ca vrei tu.eu am dat 300 lei la dr. care s-a ocupat de mine ,200 la mana a doua(cel care asista la operatie),100 la anestezist.Insa o spun sincer ca au meritat toti banii.Multa bafta si sanatatte tie si bebelusului
kidz001362
Postat pe 22 Decembrie 2009 21:15
Multumesc pentru raspunsuri.CRACIUN FERICIT
barbie_kidz
Postat pe 25 Decembrie 2009 09:45
salut si noi santem din Galati am un baietel de 2 ani si jumatate si o fetita de 6 ani si jumatate
alinutza_delly
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:26
buna mamici si eu sant mamica din Galati am un baietel de 2 ani si 7 luni si o fetita de 6 ani sant f fericita pe amanddoi ia m nascut la judetean pupici
alinutza_delly
Postat pe 15 Februarie 2010 20:31
salut!!! sper sa mai vorbim; un sfat, o parere sunt intotdeauna binevenite; eu am o fetita de 11 luni; pupicei
nicoletta_kidz
Postat pe 16 Februarie 2010 16:23
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 2 Martie 2010 06:42
BUNA MAMICI SI NOI SANTEM DIN GALATI AM 2 ANI SI 8 LUNI PUPICI
alinutza_delly
Postat pe 19 Martie 2010 20:22
office_salinasusesi_ro
Postat pe 20 Martie 2010 15:20
salut mamici.Printesik mea are 2 ani si 2 luni si va rog sa-mi recomandati un oftalmolog fff bun de copii.
Are strabism mare la un ochisor. A incercat la Sp de copii dar nu coopereaza cu doctoritele de acolo, iar la cabinete particulare nu vreau sa arunc banii fara vre-un rezultat. Si daca poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre clinica OFTAPRO din Bucuresti i-as fi recunoscatoare sau orice alta clinica incercata de voi .merci.
pupici la mamici.
carmen_balan
Postat pe 22 Martie 2010 13:23


office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 07:34
buna . ma numesc maria si am un baietel de 1,4 ani iar acum sunt din nou insarcinata si nush la ce medic sa ma duc . pe david lam nascut la maternitate prin cezariana cu doamnele doctor caramam si docam .imi puteti spune cu ce medici ati nascut? va multumesc,
mariuta_g
Postat pe 24 Martie 2010 17:54
Cu Botezatu -amandoi copii.E mai scump ,mai dur poate dar nu mi a zis la eco niciodata ca nu stie ce este acolo,ca nu stie ce vede.In plus eram pacienta "lu sefu".........Sau cu Calin Alina -isi vedea pacientele zilnic si a fost singura care a vrut sa vada un diagnostic pus corect de dr Botezatu si dr Alin Tatu(dermato)-am facut cezariana la urgent pt ca copilul nu mai avea loc unde sa creasca ,nu se mai itindea uterul.Sau cautati "BABA" cum se spune prin batrani.Bafta.si Curaj!
paula_kidz
Postat pe 25 Martie 2010 08:48
office_salinasusesi_ro
Postat pe 26 Martie 2010 09:20
buna mamici din galatii si eu am inascut la jud un baiat in urma cu 13 ani si acum in sep 2009 o fetita .E mare diferenta de atunci , acum cind am inascut fata miam luat de toate de acasa de la spirt..........................pina la ..........de toate ce trebuia sa au eii. Si e mare diferenta si intre doctorii uni iti cer altii nu .
kidz006919
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa mai manance 55 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:55
operatia de strabism 4 De la: kidz005943 10 Decembrie 2009 21:17
iritatie in zona intima 6 De la: ioana_b 30 Septembrie 2009 14:50
Dintisorii... 4 De la: salina_sag 18 Februarie 2010 21:16
am revenit! 16 De la: somotiucu 15 Februarie 2010 14:05
Setari Cookie-uri