ajutati-ma...urgent....

intrati http://blaura.go.ro va rog mult...doar un click...urgent pt copilul meu.....il salvati...va multumesc mult
kidz000884
Postat pe 5 Mai 2009 12:24
ok, ti-am accesat site-ul, dar nu-mi dau seama despre ce e vorba. poate vii cu mai multe detalii.
sabina82002
Postat pe 5 Mai 2009 12:44
am accesat.....dar cum a spus si sabina....da-ne mai multe detalii.

horobeanu
Postat pe 5 Mai 2009 12:57

nici eu nu pricep...
adrica
Postat pe 5 Mai 2009 13:11
Bine ati venit!!!

"Familia este scoala in care esti deopotriva si profesor si elev." (Ioan Gyury Pascu)

"n fiecare an sa aveti o zi de sarbatoare numita "pacea familiei". n aceasta zi, sotul si sotia, la prnz, in mijlocul familiei, isi vor da mna si isi vor ierta unul altuia greselile facute de-a lungul anului." (Pitagora)

"Prima bogatie este sanatatea" (Ralph Waldo Emerson)

"Cu siguranta sanatatea este mult mai valoroasa ca si banul deoarece sanatatea face banul" (Samuel Johnson)
Utile

* Viata de Familie
* Sanatatea Familiei
* Psihologia Familiei

ASTA APARE PE SIT-UL TAU PE CE SA DAU CLIC?????
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Mai 2009 13:15
gata. dar poate revii cu detalii.
DEEITA
Postat pe 5 Mai 2009 20:52
NICI EU NU PREA INTELEG DESPRE CE E VB DAR DACA TE-AM AJUTAT CU CEVA ATUNCI E BINE.POATE TE HOTARASTI SA NE SPUI POVESTEA TA
silviatatu
Postat pe 5 Mai 2009 21:27
am si eu o problema cu fetita mea de 7 luni,la piciorul drept ia iesit un furuncul si e foarte tare si rosu,ii dau oxacilina praf asa mi-a prescris medicul dar nimic ,azi i-am pus ceapa coapta si astept sa vad ce se intampla,nu as vrea sa ajung la spital.imi este frica
alina2009
Postat pe 6 Mai 2009 12:15
ceapa coapta???/ JESUS! ce mai urmeaa?smoala fierbinte??????????? suntem in 2009 nu in epoca preistorica, mergi femeie la dr nu mai aplica inventii babesti pe copilul tau, pe urma nu stii ce a patit si de unde i se trage!!!! ceapa coapta...!!!!!!!!!!
pinicuta
Postat pe 6 Mai 2009 12:49
nu-mi vine sa cred ce citesc eu nu as face nici o experienta pe copilul meu si zic sa nu mai astepti sa vezi ce se intampla sa iei prostia aia de acolo cine ti-a zis asa ceva nu a avut minte sincer acum asculta sfatul medicului ca de aia e medic sau vrei sa se intample ceva mai rau si tot al spital o sa ajungi iti doresc multa sanatate la copil si nu mai asculta de sfaturi babesti si mame cu experienta cum am mai vazut si pe alte topic-uri...DOAMNE FERESTE parca am fi in secolul 15
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 13:15
draga alina2009, daca capatul furunculului e deja alb sau galbui deja trebuie de urgenta spart. Du-te la dr sau fa-o chiar tu personal pt ca daca mai stai mult poti ajunge la cangrena sau chiar taierea piciorului pt ca furunculul face radacini foarte adanci. Trateaza de urgenta si lasa frica deoparte!!! Eu am ramas cu cicatrice de la ele.
IriCris
Postat pe 7 Mai 2009 09:35
stiu ca ieri mi sa spus pe forum sa scot ceapa dar am lasat-o si azi dimineata am scos toata infectia de acolo cu ajutorul cepei care a adunat toata infectia intr-un loc,m-am mai linistit ca deja piatra a disparut de la bubita si mai este un pic rosu dar trece,infectie nu mai este deoarece am scos tot.,am mers si la doctor cum am mers zilnic de cand a aparut bubita si azi doctorul mi-a spus ca e foarte bine la bubita dar nu i-am spus ca am pus ceapa,el crede ca doar antibiotecele si-au facut efectul ,leacurile babesti sunt bune uneori chiar da ca sunt din secolul trecut cum mi sa spus,oricum multumesc celor care m-au inteles
alina2009
Postat pe 7 Mai 2009 18:29
sigur antibioticele si-au facut efectul...dar aceste antibiotice au si reziduuri care trebuiesc eliminate din organism,ceea ce inseamna un efort suplimentar in primul rand pentru ficat,care este principalul filtru al organismului,de aceea este bine sa nu abuzam de aceste antibiotice.Cea mai buna solutie ar fi sa prevenim.Oricum,fiica ta la doar 7 luni daca a facut un furuncul,inseamna ca are o infectie in organism si aceste furuncule s-ar putea sa mai reapara.De aceea recomandat este ca sa faci un set complet de analize sau sa folosesti ceva pentru intarirea imunitatii,stiindu-se ca sistemul imunitar este principalul raspunzator de starea de sanatate a organismului.(poate combate tot felul de agenti infectiosi si chiar si celule canceroase)
silviu_m74
Postat pe 7 Mai 2009 19:38
silviu maine daca am timp intru si pe pagina ta macar sa fie ceva interesant ca de sit-uri magnifice si de cele cu taberele desi nu am intrat m-am cam saturat doar sa le vad
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Mai 2009 21:40
nu inteleg de ce a facut acest furuncul,se spune cand copilul este alaptat la san are imunitate si eu nu i-am dat pana acum nici macar o picatura de lapte praf doar san si o alaptez in continuare,acuma nu pot sa ii fac analize deoarece are vaccinul de 6 luni facut de 15 zile trebuie sa mai asteptam,medicul mi-a spus dupa ce trece perioada de dupa vaccin sa-i facem un vaccin la igiena mediului contra acestor furuncule ca sa nu mai reapara,abia astept sa facem acest vaccin
alina2009
Postat pe 7 Mai 2009 21:56
spune-i doctorului de ceapa coapta, ca daca el crede ca medicamentul a "eliminat" infectia nu e in regula. poate ceapa asta a ta nu a vindecat ci doar a imprastiat in tot organismul infectia , astfel incat nu mai e vizibila pe furuncul si nu stii pe unde sa o cauti dar ea nu a disparut... Am mai auzit cazuri, asa ca vorbeste cu el. (asta desigur, daca nu cumva in secolul in care traiesti tu -16 adica, caci singura zici ca cel trecut este 15 - aveti medici si nu vraci)
pinicuta
Postat pe 7 Mai 2009 23:06
ideea este ca ne roaga sa o ajutam urgent! Pare ca ar avea o mare problema nu ca doar vrea sa ii fie accest siteul, asa ca fapt divers.
sabina82002
Postat pe 7 Mai 2009 23:07
pai cu ce sa o ajutam noi decat sa o trimitem la medic ca sincer leacuri babesti nu stiu si daca as sti vreunul nu l-as aplica nici pe mine da'pai pe copilul meu asa ca draga mea dupa ce trece perioada vaccinului mergi sa faci analize sa vezi care este problema clara.Multa sanatate iti doresc ca altfel nu am cum sa te ajut si aici pe forum chiar daca sunt si medici (silviu daca nu am insel studiaza medicina )nu au cum sa te ajute pana nu-ti consulta copilul si nu vad niste analize .
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Mai 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nastere prematura 7 De la: ubita 25 Iulie 2009 06:58
buna mamicilor!!am si eu o nelamuriere cu anticonceptionalele rigevidon 21+7 6 De la: valentina_mami 14 Decembrie 2012 20:19
BUNA 2 De la: ina_rebeca 14 Octombrie 2009 17:12
oare sunt insarcinata? 2 De la: ruschita 22 Ianuarie 2009 15:59
Motive pentru care incepeti munca mai repede de 2 ani de la nastere 1 De la: ancamts 7 Martie 2009 14:15
Setari Cookie-uri