o viata in paralel

cum dragaaa...o viata in paralel??
cum, numai unaaaaaaa??
io am sutee!

bine da vieti, nu minciunele si amoruri falsee
fleurdelis
Postat pe 26 Iunie 2010 22:43
lauda-te gura
mmiriam
Postat pe 27 Iunie 2010 08:10
De la: si_totusi, la data 2010-06-22 07:57:30care dragoste , miriam?
cand cineva are o viata paralela, mai exista dragoste?

de obicei, cel tradat isi face iluzii. mai crede in cai verzi pe pereti, acorda sanse fara sa i se ceara acest lucru, gaseste motivatii, cauta solutii. celalalt, isi traieste clipa si-l doare in cot de zbaterile prin care trece perechea sa.

scenariul e simplu. daca i se dau papucii va pleca fara remuscari, daca este tolerat va ramane bucuros. ii place o relatie comoda acasa si o alta viata aventuroasa dincolo de gardul gospodariei.
IN PRIMUL RAND va multumesc pentru comentariile VOASTRE SPUMOASE {am mare nevoie sa rad un picut ..] >>si FELICITARII pentru comentariul tau , dar " cel tradat isi face iluzii,si mai crede."....[MAI CREDE ?!..>ORI ISI RECUNOASTE NEPUTINTA ]=== iar parerea mea este :cand inseli o data >>MAI INSELII INCA DE ~10 ORI....} asa ca FIECARE SA FACA CUM SIMTE !!!!..
garbo001084
Postat pe 27 Iunie 2010 09:15
Dragoste exista pe toate drumurile...
Ghinionul e ca nu prea avem timp s-o vedem, s-o recunoastem (Eu ma pot indragosti si de-un pom...il stropesc, il curat, il dau cu var...-tot dragoste se cheama)
Ma gandeam la scenaristica, asa in general... si a iesit personajul principal de undeva... dintr-un con de umbra...
Adica : unul inseala iar celalalt e...nevinovat?????????? Oare? Daca a insela nu e o boala sau vreun sindrom degenerativ... cine poarta vina? Oare nevinovatul inselat nu cumva are si el partea lui de vina?
Cand totul e sublim, de ce ar mai intarzia sotul sa vina acasa?
Fetelor! Eu una stiu!
Cand leul e hranit, ingrijit si are familia si dragostea in jurul lui...ii vine foarte greu sa mai alerge dupa vreo leoaica... Aspectul in sine al alergarii chiar il oboseste... (Ati vazut familia de lei in savana?)
Si mai stiu una:
Intr-un conflict exista mereu cel putin doi vinovati... Aaaaa daca apare o leoaica in calduri... si il roaga frumos pe leu... atunci...se-ntampla! Ca de, orgoliul masculin... Dar e ceva pasager
Daca nu vreti sa fiti inselate casatoriti-va cu o Lebada-Trompeta ( e monogama pana la sfarsitul vietii, garantez!)
udia70
Postat pe 27 Iunie 2010 19:59
udia, da, e posibil ca celalalt sa fie absolut nevinovat. Am trecut prin asta, ca "elementul negativ" care a luat barbatu'de acasa de la el.
Ei bine, si el stia, si mi-a spus si mie, ca femeia aia nu i-a gresit cu nimic.
Si nu, n-avea nici cea mai vaga idee ca o inseala.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:05
Ce menajerie si la Udia.
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 22:24

viata in savana....
quasaria
Postat pe 28 Iunie 2010 09:59
dar ce te faci cand dai totul pentru partenerul de viata - si dragoste, si atentie, si comunicare...si el tot se duce unde a intarcat mutu iapa???
tutankhamon
Postat pe 28 Iunie 2010 20:54
poi retro nu mai ai ce face...
da' poti cauta in draci o lebada-trompeta d'aia...
preci
Postat pe 28 Iunie 2010 22:08
De la: tutankhamon, la data 2010-06-28 20:54:15dar ce te faci cand dai totul pentru partenerul de viata - si dragoste, si atentie, si comunicare...si el tot se duce unde a intarcat mutu iapa???
pai cred ca trebuie sa te impaci cu ideea si sa gasesti unul mult mai bun si sa ai mai multe pretentii decat unu care i-si doreste iapa care a intarcat-o mutu te salut TUTUCUTA
garbo074997
Postat pe 28 Iunie 2010 22:13
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 19:08
Bre, sa-mi bag cracii!
S-a terminat cu sanatatea mintii in lumea asta mare!
Una cauta amnistie pentru pacat; intre timp, mai da si cu flit lu' "fraieru' " ala care zise la-nceputul lumii crestine ca "unde dragosrte nu e, nimic nu e"! Nici nu stia el, ce aplicabilitate laaarga vor avea invataturile sale... Si poate nici nu stie ea ale cui vorbe le murdareste!
Inca una o justifica, alta o glorifica; vine si-ala cu micu' si ii da o-mbucatura ca de... amandoi sunt rezultatul votului "democratic;
astalalta e zoofila; ce mama lu' proces verbal e aicea, bre?

moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 20:07
bre s-a terminaaat demult!
pe bunee!
da io ziceam asa...cam cate vieti in paralel avem cu totii nene!!
esti 7 intr-una uneori cd ii nevoie!
ce zic oamenii atsia aiciaa ei vb de vieti cu totul si cu totul...paraleleee!
cu realitate of corse
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 20:26
Aferim: curat murdar!
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 20:34
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 20:37
thank you /
mmiriam
Postat pe 30 Iunie 2010 12:33
Am trecut prin asta, ca "elementul negativ" care a luat barbatu'de acasa de la el.
Ei bine, si el stia, si mi-a spus si mie, ca femeia aia nu i-a gresit cu nimic.
Si nu, n-avea nici cea mai vaga idee ca o inseala. [/quote]

...Nu-i gresise cu nimic... Ii tocise numai sentimentul... si mai ramasese respectul , dar care chiar nu poate fi un substitut 100% pentru dragoste (scartaie caruta...si te face cu capul)
Asta e! Trebuie sa acceptam ca dragostea se mai si ...epuizeaza...
SI-ATUNCI DE CE SA MAI VORBIM DE ELEMENTUL NEGATIV?
Dragostea , cred, ca poate fi parsiva... apare si dispare cand vrea ea, are un termen de garantie care expira mai incet sau mai repede....
Ce ne ramane de facut? Sa acceptam ca se poate intampla si mai cu seama ca NI se poate intampla...
udia70
Postat pe 30 Iunie 2010 18:49
Mai, Udia, acu' mai vii de-acasa! cu asta pot fi de acord; e uman, plauzibil si extrem de posibil; ba chiar se si intampla; zi de zi! Nu puteai vorbi asa de la inceput?!
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 19:00
De la: moniq_, la data 2010-06-30 19:00:31Mai, Udia, acu' mai vii de-acasa! cu asta pot fi de acord; e uman, plauzibil si extrem de posibil; ba chiar se si intampla; zi de zi! Nu puteai vorbi asa de la inceput?!


Ba da! Puteam! Dar imi plac paradigmele, parabolele si-mi mai place sa dau oamenilor de gandit...
udia70
Postat pe 1 Iulie 2010 19:59
asa UDIA da-le de gindit ca asta e munca grea.
mmiriam
Postat pe 1 Iulie 2010 21:38
tot una mai??
intreb si eu....decat
fleurdelis
Postat pe 2 Iulie 2010 19:24
dap! cu siguranta ne-ai dat de gandit!
a fost "grele", bre!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:27

Mi-a facut placere sa discutam.... Si cu siguranta o vom mai face... Cine vrea sa traga concluziile acestui topic?????????
udia70
Postat pe 2 Iulie 2010 21:53
Hi! Am mai "bulversat" persoane sus-puse de pe acest Forum cu o marturisire din anii tineretii...si,cred,ca-i voi mai bulversa inca o data! De aceasta data insa este vorba de prezent...
So...EA:41 ani; EL:28 ani...EA foarte casataorita..EL proaspat divortat! EL o invita pe EA la o cafea in urma unei intalnirii accidentale pe un site...EA,din dorinta de a iesi din casa,accepta! S-au intalnit la "cafeaua buclucasa" si...s-au placut! S-au placut atat de mult incat,au continuat si vor continua....cine stie pana cand?! Intalnirea a fost un "shock",un adevarat scurt circuit intre doua personaje! Veti comenta desigur, ca EA este o...libertina sau ca ii sta in fire asa ceva...! Nu,dragilor...EA este un personaj care pana nu demult avea o verticalitate,respectata din toate punctele,admirata si invidiata! EA, era prima care condamna "infidelitatea" si mai ales asemenea diferenta de ani...CE s-a INTAMPLAT cu EA ?? Este pe cale sa-si dea demisia dintr-un job excelent pentru a pleca aiurea,oriunde, "la plesneala" cum se mai spune numai pentru a fi impreuna cu EL...Este pusa in situatia de a se imparti in acest moment, intre doua lumi...ambele la fel importante! Un TRECUT in care a investit ani de studiu, de munca, rabdare,pasiune....si un PREZENT plin doar cu IUBIRE, impodobit cu FERICIRE atunci cand este alaturi de EL ! DECI ??? CE sa faca EA ??? cu EL ???
Cheers...si sa auzim numai de bine!
Casttelana
Postat pe 3 Iulie 2010 19:27
bre, da ce bulversata ma simt, asea...
si nici nu sunt pusa prea sus... ma-ntreb ce-or face aia?!

concluzia mea: cu scoala n-ajungi departe, bre, mata nu asculti Puya, vocea ratiunii?!
moniq_
Postat pe 3 Iulie 2010 19:30
sper sa fie cat mai multe zile fericite ptr. ei doi diferenta de virsta este egala cu 0
mmiriam
Postat pe 3 Iulie 2010 19:34
dap! deocamdata...
moniq_
Postat pe 3 Iulie 2010 19:35
oclipa poate insemna uneori infinitul
mmiriam
Postat pe 3 Iulie 2010 22:08
Da, dar dupa vine abisul.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2010 22:11
Abisul vine oricum...si nu ne intreaba daca il acceptam sau nu! Nu-mi doresc sa mostenesc Pamantul si sa ma tarai sprijinita in baston...sau sa-mi cresc nepotii caulterior sa-i aud razand de opiniile pe care le am pe motiv de "diferenta de generatii"...hm! De multe ori ADEVARATA FERICIRE si sentimentul ca esti intr-adevar IUBIT te intinereste,te face sa radiezi, sa infloresti...Nu ati vazut femei care de atat nefericire arata ca....mama-mare?? Sau femei care sunt trecute de anii primei tinereti si pot concura cu...tineretea?? Care o fi secretul "tineretii fara batranete" ?? Uite, poate fi un motiv de dezbatere...publica : Tineretea fara batranete !
Salutare si o duminica plina de iubire...
Casttelana
Postat pe 4 Iulie 2010 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEX 219 De la: AMELYY 11 August 2009 22:45
Sexul colegial (la munca sau in privat) 9 De la: garbo_464268 21 Martie 2017 11:50
relatii pe internet ... 92 De la: Blonda_Suprema 7 August 2013 17:41
curiozitatea sexuala a fetitelor,,,, 81 De la: estela 5 Decembrie 2012 07:53
O scrisoare draguta pt barbati 8 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:01
Setari Cookie-uri