uscaciune :(

Buna fetelor,
Am o problema la care sper sa aveti o solutie, in caz ca v-ati confruntat si voi cu asa ceva...
Iau anticonceptionale de aprox. 2 ani... .si acum am inceput sa am o uscaciune vaginala foarte deranjanta...care nu numai ca ma impiedica sa ma bucur de activitatea sexuala...dar uneori persista si in afara oricarei activitati sexuale...
Problema pare sa persiste, iar o prietena mi-a spus ca ar putea fi de la anticonceptionale...
Momentan folosesc lubrifianti...dar nu mi se par prea eficienti, plus ca rezolva problema doar pentru moment...si dupa aceea o iau de la capat :(
Probabil trebuie sa schimb anticonceptionalele...dar pana atunci as vrea sa rezolv aceasta problema cumva...
Stiti de vreun tratament pentru asta? O solutie care sa tina mai mult de 30 de min? :)
Multumesc anticipat.
sara_blueish
Postat pe 22 Martie 2012 14:48
sara, asta-i garbo nu forum.anticonceptionale. intra acolo, daca nu mergi la doctor.
ufishor
Postat pe 22 Martie 2012 15:33
Problema asta se datoreaza unor schimbari hormonale,mergi la doctor!Uneori am si eu aceasta problema,pe care o rezolv, cu iubitul meu printr-un preludiu prelungit!Noi reusim sa trecem peste acest inconvenient cu succes!Si viata sexuala decurge foarte bine,cu multe placeri pentru amandoi!
garbo271916
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:28
mergi la medic cel mai bun sfat il vei primi de acolo
garbo174567
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:35
Am fost la medic si mi-a recomandat un tratament cu ovule Feminella Hyasoloft - 1 ovul pe zi, timp de 10 zile. Mi-a spus ca este un efect secundar destul de rar intalnit al consumului de anticonceptionale si ca...daca dupa acest tratament mai am vreo senzatie de uscaciune dupa ceva timp, pot sa fac un tratament de intretinere cu ovule Feminella, cate 2 pe saptamana...cat timp iau anticonceptionale.
Acum sunt ok, tratamentul a functionat.
Sanatate tuturor!
sara_blueish
Postat pe 4 Aprilie 2012 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clinica privata din Ungaria unde a facut donatii House Carers 1 De la: jerebnii_florina 1 Iunie 2010 22:57
aceleasi scopuri doar cai diferite de a le exprima... 36 De la: gmpa 26 Aprilie 2010 01:54
SEX 219 De la: AMELYY 11 August 2009 22:45
Problema Penetrare 9 De la: Andrei82 14 Iunie 2016 22:37
intrebare.. 8 De la: garbo_7085 19 Septembrie 2012 12:23
Setari Cookie-uri