Buna,

Numele meu este Laura, sunt din Busteni si am 39 de ani. Am cunoscut un tip de aceeiasi varsta cu mn, am vb ff mult la tel ne-am vazut pe web, am facut schimb de poze si am hotarat sa ne si vedem. Am uitat sa specific ca el locuieste in Atena si mi-a propus sa merg la el, sa ne cunoastem, am acceptat si am plecat, specific ca el a suportat cheltuielile de drum. El este bolnav trebuia sa se opereze de hernie de disc si m-am oferit ca voi avea grija de el. Deci, am plecat spre Atena, ne-am cunoscut, pot spune ca ne-am placut, eu una chiar l-am placut ff mult, insa a aparut o probleme dupa 2 zile. Mi-a propus sa ma logodesc cu el, mi-a dat termen de o luna sa ma gandesc, mi-a spus ca ma place si ca vrea sa incercam, insa el a hotarat sa plece in Canada la sora lui pt operatie, iar mie mi-a spus sa stau la atene sa-l astept, insa a vb cu fratele lui si acesta i-a sugerat sa merg in ro si sa ma intorc cand el se intoarce din canada. Nu m-a lasat sa-mi iau bagajul cu mn, spunandu-mi ca nu are rost sa-l car din moment ce ma intorc acolo. Insa eu am o suspiciune ca el este in Atena si ca nu aplcat in Canada, ci ca el este in Grecia. voi ce credeti? pt ca eu una nu stiu nu inteleg nu m-a sunat cu toate ca a promis ca o sa sune cand o sa ajunga in Canada. voi ce credeti?
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:03
sincer??
da' sincer??
zambila
Postat pe 31 Mai 2010 10:05
Eu zic sa apelezi la un clarvazator, sau, mai bine, la OTV! Cu aia vine la pachet si clarvazatorul si asa poti stii si ce a mancat aseara, nu numai unde este!
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:06
io cred ca n-o mancat, daca trebe sa se opereze omu...
zambila
Postat pe 31 Mai 2010 10:10
dA SINCER VREAU SA-MI SPUI
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:15
Io cred ca ai facut bine intorcandu-te acasa. Daca ai fi ramas, era posibil ca el sa plece in "Canada" iar tu sa te trezesti cu proprietarul apartamentului la usa, care sa-ti ceara banii pe chirie pe ultimele 6 luni...

Tylly
Postat pe 31 Mai 2010 10:18
mULTUMESC PT SFAT, INSA EU VROIAM O PARERE PT CA SINCER NU STIU CE SA CRED.
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:18
Eu is clarvazatoare azi...deci omul a trait cu ,, intensitate" cele 2 zile cu 438...s-a imbolnavit si isi va reveni, atunci cand va intalni urmatoarea ,, victima".
nuti_vio
Postat pe 31 Mai 2010 10:19
Dar apartamentul era al lui este de 18 ani in Atena, insa ce crezi de faptul ca bagajul meu a ramas acolo? Crezi ca el nu a mintit si ca intr-adevar a plecat la sora lui? Sincer nu stiu ce sa cred, vreau o parere sincera. De asemenea faptul ca nu a sunat ma pune pe ganduri, tu ce parere ai?
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:21
Bine; sincer, de la mine: ai intrat prea repede intr-o hora pa care nu stii daca vrei s-o joci; daca dorea sa te cunoasca, nu crezi ca era normal sa vina el la tine? Daca doreai tu sa vezi Grecia,nu puteai apela la o agentie turistica?
Mai fata, viata in tara asta face ca, din ce in ce mai des voi, care suntei mai naive sa doriti sa evadati. Dar niciodata nu va ganditi la consecinte! Daca e sa fie vreodata ceva, lasa-l pe el sa te caute. Daca nu, bucura-te ca nu ai patit-o mult mai rau. Tu in ce lume traiesti???



Mergi afara, respira aerul curat de dupa ploaie, bea o cafea la o terasa si zambeste! Exista viata chiar langa tine!
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:21
Daca i-ar fi pasat de tine, de relatia voastra, te-ar fi sunat chiar si de pe patul spitalului. Tu nu crezi?
Si apoi, tu de ce ti-ai lasat bagajul acolo? Ca a insistat el am priceput, dar tu de ce ai acceptat? Ai vrut sa crezi ca asta e un soi de garantie a faptului ca te vei intoarce?
Daca nu te mai cauta, suna-l tu si cere-i sa-ti trimita bagajul, atat si nimic mai mult. Vei vedea atunci ce reactie va avea si te vei lamuri singura.

Tylly
Postat pe 31 Mai 2010 10:30
exact!
oricum, mi se pare ciudat comportamentul lui

totusi, la varsta ta imi pari cam naiva...fara suparare
zambila
Postat pe 31 Mai 2010 10:31
Eu raman la parerea mea; trebuie s-o lase balta! Nu am intalnit nici un barbat care, atunci cand isi doreste o femeie sa se impiedice de kilometri! in viata va mai pierde si va castiga multe! E penibil sa tot astepte. Si apoi, lucrurile bune vin cand le astepti mai putin! Cine stie? Poate astazi, la o cafea, il va intalni pe Fat-Frumos!?
Chiar trebuie sa fiti asa umile, fetelor? Nu aveti si voi un cap, o demnitate???

moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:33
S-au terminat romanii?????,
scrichy
Postat pe 31 Mai 2010 10:34
Nu, dar nu mai au ciobanasii 300 de oi, au saracit , ca e "crize" :(
Si daca lipseste cascavalul...
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:35
Multumesc, nu am vrut neaparat sa vad Grecia, asa cum ai spus si tu puteam apela la o agentie. Insa mi s-a parut ca tipul este altfel decat ceilalti barbati si ca merita sa incerc. De fapt daca stau mai bn sa ma gandesc la inceput mi-a spus ca este posibil sa-l gasesc in spital si ca o sa ma astepte fratele lui si cumnata. Dar de fapt dupa aceea am vazut ca a mintit, ca de fapt el, in ciuda faptului ca intr-adevar era bolnav, mi-a aratat radigrafiile, ii era teama sa se opereze in Greci, mi-a spus ca spitalul la care a fost trimis nu era tocmai un spital bun si ca sora lui i-a propus sa plece la ea in Canada. tu ce ma sfatuiesti sa-i trimit un mesaj sa-mi trimita bagajul? sau sa mai astept sa sune, ceea ce nu cred ca o sa se intample sau poate ca el deja mi-a trimis bagajul? sincer este prima data cand sunt in incertitudine, vreau un sfat sincer, fara a ma ironiza, te rog.
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:36
pai nu poti sa-l suni tu si sa rezolvi dilema?
ce-i asa complicat?
zambila
Postat pe 31 Mai 2010 10:37
De la: zambila, la data 2010-05-31 10:31:04exact!
oricum, mi se pare ciudat comportamentul lui

totusi, la varsta ta imi pari cam naiva...fara suparare
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:38
Mai, nu te supara daca am un ton mai putin conciliant, dar cred ca trebuie sa te trezesti! Da-l dracului de bagaj; eu am acasa un barbat care a facut naveta Timisoara - Bucuresti week-end de week-end pana m-am convis ca merita bagat in seama si n-a obosit si nici nu a slabit! Cauta draga mea un roman de-al nostru, dupa cum spuneau si fetele. Si poate ai sa vezi ce inseamna sa fii deosebit. Te vei simti atunci si tu deosebita, fara sa fie nevoie sa iti pui atatea intrebari; dragostea vine firesc, fara asemenea incertitudini. Daca asa incepe, cum crezi ca se poate termina.
In plus, cum spuneam,. putea fi mult mai rau! Se putea sa nu te mai intorci niciodata, nicaieri!
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:40
Suna-l fetita. Intreaba-l de sanatate si spune-i ca ai nevoie urgent de bagaj. Atat. Dupa reactia lui iti vei da seama cat pret pune omul pe relatia voastra.
Desi dupa cum suna povestea, eu pariez ca s-a terminat deja. Si poate ca e mai bine asa.

Tylly
Postat pe 31 Mai 2010 10:40
Poate-a murit!

Ramase fata fara haine!
AMELYY
Postat pe 31 Mai 2010 10:42
Amy, optimista mica!

Tylly
Postat pe 31 Mai 2010 10:43
Tocamai asta m-a pus pe ganduri, daca vrei pe cineva in viata ta suni chiar si de pe spatul spitalului, asa cum si tu mi-ai spus. Faptul ca mi-am lasat bagajul acolo este ca el a insistat, dar si pt ca de fapt el trebuia sa plece in Canada sambata si pt a ma convinge ca el pleaca, urma sa ma duc sa-l insotesc la aeroport, dupa care eu urma ca marti sa ma intorc in tara, insa in dimineata in care el urma sa plece mi-a spus ca a sunat la companie si ca mai are locuri pt ro si ca ar fii mai bn sa plec in aceeiasi zi cu el. In seara dinaintea placarii lui am avut o discutie si i-am spus ca ar fii mult mai frumos sa-mi spuna adevarul decat sa ma minta si ca nu suport minciuna. Asa am gandit si eu sa-l sun si sa-l rog sa-mi trimita bagajul.
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:44
Uite, vezi, gandeste-te asa : a murit, saracul si ce fata buna am fost eu, am fost dispusa sa il si ingrijesc!

Amelyy ,
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:44
De la: moniq_, la data 2010-05-31 10:35:45Nu, dar nu mai au ciobanasii 300 de oi, au saracit , ca e "crize" :(
Si daca lipseste cascavalul...

MONIK,
BUNA DIMINEATZA,la fete frumoase
scrichy
Postat pe 31 Mai 2010 10:44
Cell,

Zambi, croseteaza fetei un maieu!

AMELYY
Postat pe 31 Mai 2010 10:45
@Scricica

Neata', draga mea!
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:45
Multumesc, asa am fost naiva.
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:46
Cu asta da, sunt de acord!
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 10:47
Este roman stabilit in Atena, bunica lui a fost Grecoaica
garbo120438
Postat pe 31 Mai 2010 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa ma insor....part two! 78 De la: SAL 19 Decembrie 2011 19:40
CUM SE PASTREAZA O RELATIE!! 48 De la: garbo106156 2 August 2011 23:36
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
Ultimul subiect 2 De la: garbo265966 26 Mai 2012 11:08
Bulina sau patratelul rosu 39 De la: garbo215245 18 Septembrie 2011 16:41
Setari Cookie-uri