Mai sunt oare femei care le este frica de nastere? Pt ca mie imi este frica si de o injectie...

ba bine ca nu...
sora_ilsi
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:41
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-29 23:41:43
De la: garbo074997, la data 2010-04-29 23:37:42maaaaaa faza aia cu creierul mare e discutabila stii doar nu?
Pe un hot este greu sa il conduci..Ca este smecher...Si apoi asa vor sa fie majoritatea barbatilor...Cat sunt tineri sa faca ce vor,,adica tampenii..Si la batranete cand sunt in carje daca mai ajung...Cica se pocaiesc ca sa mearga in rai...Ca sa ii ierte Dumnezeu pt toate relele si smecheriile care leau facut o viata intreaga


Bine ca sta Dumnezeu dupa colt sa le dea in cap, nu?! Steaua lor de pungasi...
sora_ilsi
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:43
CE AI CU BATRANELELE???
garbo074997
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:44
De la: sora_ilsi, la data 2010-04-29 23:43:51
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-29 23:41:43
De la: garbo074997, la data 2010-04-29 23:37:42maaaaaa faza aia cu creierul mare e discutabila stii doar nu?
Pe un hot este greu sa il conduci..Ca este smecher...Si apoi asa vor sa fie majoritatea barbatilor...Cat sunt tineri sa faca ce vor,,adica tampenii..Si la batranete cand sunt in carje daca mai ajung...Cica se pocaiesc ca sa mearga in rai...Ca sa ii ierte Dumnezeu pt toate relele si smecheriile care leau facut o viata intreaga


Bine ca sta Dumnezeu dupa colt sa le dea in cap, nu?! Steaua lor de pungasi...
Pai Dumnezeu nu bate cu parul...De asta multi ajung la batranete vai de ei...Ci chinuie...O femeie de la mama mea....Care o cunoaste bine...Femeia aia a fost o curva mare si o hoata si mai mare..A furat pe toata lumea si a spurcat barbatii insurati...Si acuma ii batrana..Ii umflata ca un balon...Ii umflata toata de puroi..Si nu poate sa moara...Sufera chinuri ingrozitoare....Pai oare de ce?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:15
Mai si care este titlul topicului ca va duseserati pe aratura-ati ajuns la caritate,batrinete si iar la barbati da parca erau pe alt topic....
kaladris
Postat pe 1 Mai 2010 08:53
Ca sa revenim la oile noastra la Bistrita DACA AI BANI nasti usor in somn-prin cezariana-as-i moda la noi suntem mai"evoluati" ca cei din Bucuresti-uite eu am preferat sa nasc natural si am fost intimpinata de la vestiar cu "INCA sa mai nasc copii cind vrea Domnu?"Pai eu sunt genu nonconformista am facut ce m-o taiat capu ca de aia sunt sanatoasa tun nu vreau sa ajung la morga de pe mina medicilor nostri.Mie imi place sa detin controlu asupra tot ce tine de corpul meu.Durerea nasterii e ceva natural si numai cele neinformate se tem de ea.Cum au nascut femeile timp de milioane de ani,au nascut cu medic la fundu lor?Si uite ca nu au murit dintr-o nastere nici una fara medic-mai multe mor acum in sec 20 de atita "grija"fata de ele.Acum daca nu le fluturi banii pe la nas nu se uita la tine.Ma credeti sau nu eu am nascut DOAR cu moasa fara bot de barbat la fundu meu-ce sa caute ei intr-un proces intim care priveste doar femeile si cel mult pe tatal copilului meu?Am nascut TOATE trei fetele fara medic s-au semnat doar ca au asistat-vorba vine!Deci nu stiu ce tot tremurati atita,doare ca asa e natural-uitati-va pe "reality tv"si vedeti ca acolo femeile se chinuie sa nasca fara medic,fara medicamente doar cu moasa acasa-la noi fricoasele se duc la medica sa scape de durere-nu le pasa de copilul lor care se naste sub efectul anesteziei-si cind le auzi cum spun ca-si iubesc copilul?OARE?Chiar il iubesc?Refuzind sa nasca pe viu fara medicamente?Ma indoiesc.Asa e natural mama draga cu durere trebuie sa te inarmezi si sa te mobilizezi ca sa nasti.
kaladris
Postat pe 1 Mai 2010 09:11
De la: kaladris, la data 2010-05-01 09:11:12Ca sa revenim la oile noastra la Bistrita DACA AI BANI nasti usor in somn-prin cezariana-as-i moda la noi suntem mai"evoluati" ca cei din Bucuresti-uite eu am preferat sa nasc natural si am fost intimpinata de la vestiar cu "INCA sa mai nasc copii cind vrea Domnu?"Pai eu sunt genu nonconformista am facut ce m-o taiat capu ca de aia sunt sanatoasa tun nu vreau sa ajung la morga de pe mina medicilor nostri.Mie imi place sa detin controlu asupra tot ce tine de corpul meu.Durerea nasterii e ceva natural si numai cele neinformate se tem de ea.Cum au nascut femeile timp de milioane de ani,au nascut cu medic la fundu lor?Si uite ca nu au murit dintr-o nastere nici una fara medic-mai multe mor acum in sec 20 de atita "grija"fata de ele.Acum daca nu le fluturi banii pe la nas nu se uita la tine.Ma credeti sau nu eu am nascut DOAR cu moasa fara bot de barbat la fundu meu-ce sa caute ei intr-un proces intim care priveste doar femeile si cel mult pe tatal copilului meu?Am nascut TOATE trei fetele fara medic s-au semnat doar ca au asistat-vorba vine!Deci nu stiu ce tot tremurati atita,doare ca asa e natural-uitati-va pe "reality tv"si vedeti ca acolo femeile se chinuie sa nasca fara medic,fara medicamente doar cu moasa acasa-la noi fricoasele se duc la medica sa scape de durere-nu le pasa de copilul lor care se naste sub efectul anesteziei-si cind le auzi cum spun ca-si iubesc copilul?OARE?Chiar il iubesc?Refuzind sa nasca pe viu fara medicamente?Ma indoiesc.Asa e natural mama draga cu durere trebuie sa te inarmezi si sa te mobilizezi ca sa nasti.
Da ca doar mai suntem pe vremea lui Pizvante Chiorul cas mai nastem fara medicamente...Pai da nu ai bani,,de ce mai nasti un copil? Ca sa chinui tu sai copilul....Ca doar nute mariti cu un barbat puturos....Care sa te lase sa nasti fara medicamente...Fara ingrijire medicala.Atunci de ce mai ai barbat lnga tine>Dac nu este bun de nimic
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Mai 2010 22:59
........ Ce ganduri...pe aici...Daca nu as stii ca multe persoane glumesc....( si bine fac, pt.ca..sunt topicuri pe care doar astfel le poti parcurge ) chiar mi-as face griji in legatura cu cresterea demografica...
Barbatii.... sunt un rau necesar..., Barbati , femei , fiecare cu bune si rele , calitati si defecte. Ne intelegem, ne certam , ne iubim , ne uram ...insa avem nevoie unii de altii .Si ne place sa fim impreuna . Si...uneori , e al naibii de bine cand suntem impreuna ....
Cat despre copii , nastere, frica...???!!! O femeie care paoarta in pantece un copil , care prinde viatza in ea, creste si il simte , chiar daca are momente de oarecare teama , de orice el, depaseste acest lucru pentru ca il iubeste deja...e puiul ei.nasterea este un proces natural , care desi dureros , aduce o mare implinire . Puse in balantza , durerea si aducerea pe lume a unui copil - o materializare a dragostei dintr-un cuplu , va da castig mereu....copilului.. Cezariana , medical vorbind este o necesitate . AStazi , a devenit o optiune . Nasterea este un miracol , o bucurie si o realizare . dar , si un angajament , pe viatza . pt. ca a fi parinte este ceva permanent, nu merge ..la fara frecventza sau am chef , nu am chef. Un fel de job...24/24.
Cat despre copii orfani...usor de vorbit , greu de infaptuit. Trebuie ajutati, trebuie compasiune insa trebuie sa ne gandim la ceea ce a facut sa existe acesti copii. Iresponsabilitatea unora , care , nu au inteles ce inseaman sa procreezi , sa fii parinte. Este nobil sa te gandesti...in pricipiu sa iei un copil orfan. Sunt multe cupluri care nu pot avea copii , care fac acest lucru. Din pacate , legeaa din Romania privind adoptiile...este prost facuta , nu protejeaza copilul ci..culmea...mai mult drepturile parentale ale ...acelor persoane care si-au abandonat. Din cauza procedurilor greoaie si a termenelor nepermis de lungi, multi bebelusi isi pierd sansa de a fi adoptati. Insa...asta e alta poveste..
Femei , barbati , copii, toti avem dreptul lasat de dumnezeu sa existam....de noi depinde daca suntem mai rai , sau mai buni....
libra66
Postat pe 5 Mai 2010 10:30
De la: libra66, la data 2010-05-05 10:30:20........ Ce ganduri...pe aici...Daca nu as stii ca multe persoane glumesc....( si bine fac, pt.ca..sunt topicuri pe care doar astfel le poti parcurge ) chiar mi-as face griji in legatura cu cresterea demografica...
Barbatii.... sunt un rau necesar..., Barbati , femei , fiecare cu bune si rele , calitati si defecte. Ne intelegem, ne certam , ne iubim , ne uram ...insa avem nevoie unii de altii .Si ne place sa fim impreuna . Si...uneori , e al naibii de bine cand suntem impreuna ....
Cat despre copii , nastere, frica...???!!! O femeie care paoarta in pantece un copil , care prinde viatza in ea, creste si il simte , chiar daca are momente de oarecare teama , de orice el, depaseste acest lucru pentru ca il iubeste deja...e puiul ei.nasterea este un proces natural , care desi dureros , aduce o mare implinire . Puse in balantza , durerea si aducerea pe lume a unui copil - o materializare a dragostei dintr-un cuplu , va da castig mereu....copilului.. Cezariana , medical vorbind este o necesitate . AStazi , a devenit o optiune . Nasterea este un miracol , o bucurie si o realizare . dar , si un angajament , pe viatza . pt. ca a fi parinte este ceva permanent, nu merge ..la fara frecventza sau am chef , nu am chef. Un fel de job...24/24.
Cat despre copii orfani...usor de vorbit , greu de infaptuit. Trebuie ajutati, trebuie compasiune insa trebuie sa ne gandim la ceea ce a facut sa existe acesti copii. Iresponsabilitatea unora , care , nu au inteles ce inseaman sa procreezi , sa fii parinte. Este nobil sa te gandesti...in pricipiu sa iei un copil orfan. Sunt multe cupluri care nu pot avea copii , care fac acest lucru. Din pacate , legeaa din Romania privind adoptiile...este prost facuta , nu protejeaza copilul ci..culmea...mai mult drepturile parentale ale ...acelor persoane care si-au abandonat. Din cauza procedurilor greoaie si a termenelor nepermis de lungi, multi bebelusi isi pierd sansa de a fi adoptati. Insa...asta e alta poveste..
Femei , barbati , copii, toti avem dreptul lasat de dumnezeu sa existam....de noi depinde daca suntem mai rai , sau mai buni....
Asa este omul alege cum vrea sa fie...Bun sau rau..De asta trebuie sa ne alegem oameni care merg pe acelasi drum cu noi....Care isi bat capul si sunt oameni muncitori.Si se straduie sa fie buni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Mai 2010 22:53
si mie mie frica de nastere dar asta e, e un lucru firesc prin care trebuie sa mergem mai departe, si barbatii au rolul lor in procreere, nu se poate fara ei!!!
narcysa
Postat pe 6 Mai 2010 08:25
e adevarat ce cum ai dezbatut problema, sunt deacord! asa e
narcysa
Postat pe 6 Mai 2010 08:27
da bre...si io...is de acord....tre sa nasti!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Mai 2010 08:30
mda,mai sunt si destule femei ciudate,cine aduce banii cei multi?barbatul,tot el trebuie sa va zica;sar-mina,sa va deschida usa la intrare,in special la lift daca nu e acolo liftul mai bine,au incercat si ei sa va respecte,femeile din ziua de azi profitoare,cu gura mare,inselatoare,etc stiti voi mai bine
traian1
Postat pe 7 Mai 2010 13:29
vai,vai,esti jalnica rau,gramatica ta e praf,;femei care le este frica,se spune;femei CARORA le e frica,ce judet reprezinti?
traian1
Postat pe 7 Mai 2010 13:32
da' "sarmina" ce inseamna. d-le profesor?
sau vroiai sa scrii "sarut mana"? tu ce judet reprezinti?
erika1
Postat pe 7 Mai 2010 14:00
De la: traian1, la data 2010-05-07 13:29:54mda,mai sunt si destule femei ciudate,cine aduce banii cei multi?barbatul,tot el trebuie sa va zica;sar-mina,sa va deschida usa la intrare,in special la lift daca nu e acolo liftul mai bine,au incercat si ei sa va respecte,femeile din ziua de azi profitoare,cu gura mare,inselatoare,etc stiti voi mai bine


asa...si?
care-i problema ta? te-o lasat nevasta cu ochii in soare?
zambila
Postat pe 7 Mai 2010 14:07
De la: traian1, la data 2010-05-07 13:29:54mda,mai sunt si destule femei ciudate,cine aduce banii cei multi?barbatul,tot el trebuie sa va zica;sar-mina,sa va deschida usa la intrare,in special la lift daca nu e acolo liftul mai bine,au incercat si ei sa va respecte,femeile din ziua de azi profitoare,cu gura mare,inselatoare,etc stiti voi mai bine

Femei ciudate,aha,a se traduce, pretentioase,mama ta nu o femeie?.Din cate inteleg nu prea respecti femeile,,deci ce concluzie sa trag,nu-ti respecti nici macar,mama?
scrichy
Postat pe 7 Mai 2010 14:11
De la: traian1, la data 2010-05-07 13:29:54mda,mai sunt si destule femei ciudate,cine aduce banii cei multi?barbatul,tot el trebuie sa va zica;sar-mina,sa va deschida usa la intrare,in special la lift daca nu e acolo liftul mai bine,au incercat si ei sa va respecte,femeile din ziua de azi profitoare,cu gura mare,inselatoare,etc stiti voi mai bine
Pai daca femeile sunt inselatoare..Inseamna ca de la voi barbatii au invatat sa fie egoiste si inselatoare....cum le-ati invatat asa le aveti pe femei..Pt ca oi barbatii tineti unii cu altii..Si pe femei le invatati doar lucruri care sunt in favorea barbatilor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 14:23
asa, asa...
zi-le loredana!
zambila
Postat pe 7 Mai 2010 14:24
De la: tabita, la data 2010-05-06 08:25:12si mie mie frica de nastere dar asta e, e un lucru firesc prin care trebuie sa mergem mai departe, si barbatii au rolul lor in procreere, nu se poate fara ei!!!
Sincer doar femeile slabe au nevoie de barbati...Eu una daca o sa ma casatoresc si sotul meu devine un mitocan si un egoist..Imediat scap de el...Pot sa am si 5 copiii...Eu nu suport mitocaniile la nimeni....Si cei 5 copii ii las lui si eu platesc pesie alimentara...Pt ca pe mine atunci cand m-a luat de nevasta nu ma luat cu nici un copil...Daca i-a facut sa si-i creasca...De ce copiii trebuie sa ramana la femeie..Copii pot ramane si la barbat si sa sii creasca si sa munceascxa pt ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 14:27
Daca ma casatoresc si vad ca sotul ii un mitocan...Plec la munastire macar acolo am liniste...Si copiii i-i las lui..Si apoi nici pensie alimentara nu platesc..Pt ca acolo nu suunt bani..Apoi daca mi-a facut copiii,poate sa si-i creasca....Ca doar cand m-a luat nu aveam nici un copilll..Daca mi i-a facut,,poate sa ii creasca sa ii educe....Pt ca de ce sa ii tin eu,,ca doar eu nu aveam nici un copil cand mam maritat...Asa ca sunt copii lui...sa munceasca pt ei si sa ii intretina
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 14:31
irino, te ajut sa-ti faci bagajele?
zambila
Postat pe 7 Mai 2010 14:38
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:06
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:08
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:08
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:08
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:08
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 15:08
Oooo, Doamne! Urat te mai balbai, irino!

Tylly
Postat pe 7 Mai 2010 15:10
cum mai, urat?
si asta e singurul lucru la care se pricepe bine
zambila
Postat pe 7 Mai 2010 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata si boala este nedreapta 23 De la: yanyacharberet 4 Septembrie 2009 17:45
URARI 27 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:16
Prietenii "nevazuti" 117 De la: fleurdelis 7 Iunie 2010 19:02
gradinita si afer school 3 De la: ilincaianovici 6 Septembrie 2012 11:38
O lume nebuna...nebuna... 6 De la: elodia 2 August 2011 18:51
Setari Cookie-uri