Mai sunt oare femei care le este frica de nastere? Pt ca mie imi este frica si de o injectie...

De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-07 14:31:19 Daca ma casatoresc si vad ca sotul ii un mitocan...Plec la munastire macar acolo am liniste...Si copiii i-i las lui..Si apoi nici pensie alimentara nu platesc..Pt ca acolo nu suunt bani..Apoi daca mi-a facut copiii,poate sa si-i creasca....Ca doar cand m-a luat nu aveam nici un copilll..Daca mi i-a facut,,poate sa ii creasca sa ii educe....Pt ca de ce sa ii tin eu,,ca doar eu nu aveam nici un copil cand mam maritat...Asa ca sunt copii lui...sa munceasca pt ei si sa ii intretina


Du-te la "munastire"!!! Daca se poate, ieri!


Tylly
Postat pe 7 Mai 2010 15:28
De la: Celleste_, la data 2010-05-07 15:10:00Oooo, Doamne! Urat te mai balbai, irino!

Da hai fa gargara...Ca atata stii..Calculatorul se balbaie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 16:19
Nu dar naspa este sa iti iei un stres de barbat pe cap....Oricum aia cu suflet bun sunt putini...Toti se comporta frumos la inceput apoi in timp devin niste mitocani si niste egoisti....Mie mi-ar placea sa nu ma castoresc niciodata...Pt ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...Oricum barbatii sunt niste stresuri si niste egoisti....Greu imi intra mie la inima careva ..Apoi daca ma marit,,,maimuta ala de batamiu nu ma lasa sa ma mai iau de barbati...Ca barbatul tine cu barbatii,chiar daca unii sunt asa dobitoci..Nu le place sa le jignesc rasa...Apoi eu vreau ca la toate femeile sa le merga bine,nu doar mie...Asa ca o sa ma iua de viata barbatilor,pana o sa vad ca le vine mintea la cap..Dar daca ma marit cu vreun stress de barbat..Ala sigur nu tine cu celelalte femei..Ca barbatii tin intre ei

xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 16:23
..Apoi daca ma marit,,,maimuta ala de batamiu nu ma lasa sa ma mai iau de barbati...Ca barbatul tine cu barbatii,chiar daca unii sunt asa dobitoci..Nu le place sa le jignesc rasa...Apoi eu vreau ca la toate femeile sa le merga bine,nu doar mie...Asa ca o sa ma iua de viata barbatilor,pana o sa vad ca le vine mintea la cap..Dar daca ma marit cu vreun stress de barbat..Ala sigur nu tine cu celelalte femei..Ca barbatii tin intre ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 16:24
Asa ca daca eu ma marit? Cine o sa se ma ia de viata vostra..De barbatii cei rai si smecheri? ca ala sigur nu o sa mai lase...ca barbatii tin intre ei....Pt ca hotul pe hot nu se fura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 16:26
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-07 16:26:13 Asa ca daca eu ma marit? Cine o sa se ma ia de viata vostra..De barbatii cei rai si smecheri? ca ala sigur nu o sa mai lase...ca barbatii tin intre ei....Pt ca hotul pe hot nu se fura


Lasa, ca nu ne facem noi griji pentru asta...
Nu te ia nimeni.

Tylly
Postat pe 7 Mai 2010 20:34
celleste las ca o iau eu da numai o data
(doamne iarta-ma,ca spun asta)
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:36
imdaaaaa
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:36
o ia , o ia ( Dar nu in acceptiunea dorita de ea )
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:37
De la: LILO, la data 2010-05-07 20:36:46celleste las ca o iau eu da numai o data
(doamne iarta-ma,ca spun asta)


o tura si buna ..vezi sa nu cumva sa dai rateuri ca draku ne-a luat pe toti daca revine in forta aici
,,Amin!"
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 20:38
mai stiti bancul acela cu marie si ion...

marie fata mare se culca cu ion
dupa consumarea faptelor maria sta suparata pe marginea patului..
o intreaba ion:
"marie,de ce esti suparata"
"cum sa nu fiu suparata?cine ma mai ia acum pe mine?"
ion zice..
"fa,nu fii proasta!las'ca te mai iau eu o data"
LILO
Postat pe 7 Mai 2010 20:39
celestico...
nu face bine la sanatate sa fi asea de ingrijorata...
faci ride,bre...
preciouss
Postat pe 7 Mai 2010 20:40
De la: nazirra, la data 2010-05-06 08:30:11da bre...si io...is de acord....tre sa nasti!!!!!!!!!


ba io nu-s de acord . irinuca are frica ei de la D-zeu. stie le ceva
bluelight
Postat pe 7 Mai 2010 20:58
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 21:01
bluelight
Postat pe 7 Mai 2010 21:04
Voi aveti mintea odihnita...Asa ca nu imi pun mintea cu voi...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 22:32
tare grea e limba asta romana!
Sa schimbe cineva numele topicului.....printre altele
roby
Postat pe 8 Mai 2010 07:31
mai fetelor o dati de la frica de nastere la ura voastra impotriva barbatilor...
e adevarat ca doare cand nasti dar dupa 5 minute cand iti tii puiul in brate uiti tot. si in ziua de azi poti naste si fara dureri.
si copii de la orfelinat sunt buni dar nu e al tau si cand o sa ai si u nevoie de el iti intoarce spatele. asa ca daca puteti faceti-l pe al vostru. daca nu atunci infiati. sau daca puteti faceti unu si si al doilea infiati-l.
lorena084
Postat pe 8 Mai 2010 09:16
De la: lorena084, la data 2010-05-08 09:16:38 mai fetelor o dati de la frica de nastere la ura voastra impotriva barbatilor...
e adevarat ca doare cand nasti dar dupa 5 minute cand iti tii puiul in brate uiti tot. si in ziua de azi poti naste si fara dureri.
si copii de la orfelinat sunt buni dar nu e al tau si cand o sa ai si u nevoie de el iti intoarce spatele. asa ca daca puteti faceti-l pe al vostru. daca nu atunci infiati. sau daca puteti faceti unu si si al doilea infiati-l.


dar , cand copilul tau iti intoarce spatele?????????cum e?????????????
cunoastem multe cazuri ...........

e discutabil..
jeanette40
Postat pe 8 Mai 2010 09:24
Subscriu, Jeannette40!...ai perfecta dreptate in privinta aceasta!
Cat despre subiectul deschis, consideram ca fiecare dintre noi oamenii, in general vorbind, avem o frica de ceva anume, fiindca fiecare traieste "pe pielea lui" si nu toti suntem la fel de rezistenti fizic sau psihic...in fata anumitor incercari!..Depinde si de provocarile la care ne supune experienta vietii si la fel de mult depinde si de modul in care suntem sustinuti de catre cei din jurul nostru, astfel incat e bine totusi sa luam in considerare ca nu toti au libertatea/capacitatea de a alege ori puterea sa se implice sau nu in anumite situatii ce atrag dupa sine inalte responsabilitati!..
korygirl
Postat pe 8 Mai 2010 19:28
De la: jeanette40, la data 2010-05-08 09:24:55
De la: lorena084, la data 2010-05-08 09:16:38 mai fetelor o dati de la frica de nastere la ura voastra impotriva barbatilor...
e adevarat ca doare cand nasti dar dupa 5 minute cand iti tii puiul in brate uiti tot. si in ziua de azi poti naste si fara dureri.
si copii de la orfelinat sunt buni dar nu e al tau si cand o sa ai si u nevoie de el iti intoarce spatele. asa ca daca puteti faceti-l pe al vostru. daca nu atunci infiati. sau daca puteti faceti unu si si al doilea infiati-l.


dar , cand copilul tau iti intoarce spatele?????????cum e?????????????
cunoastem multe cazuri ...........
Pai copilul cu til educi asa il ai..Daca iti educi copiulul sa fie un egoist...Copilul trebuie educat ca sa se gandeasca si la parinti...Eu spre exemplu cum as face daca as avea copii..Nu ca ma sacrific eu ca sa ii cumpar la copil..O sa il educ in asa fel,,ca si la parinti trebuie sa se gandeasca..nu copilul sa aiba zeci de haine,,zeci de incaltaminte si eu ca parinte trebuie sa purttam vechituri..Nu o data cumpar de incaltat la copil,,o data mie,,o data la celalalt...Pt ca asa copiii sa nu se invete niste egoisti..Stiu ca mai sunt si copii cu bun simt,cu caracter...Dar sunt rari,,acei copii cu inima buna si cu caracter din nastere...De asta cel mai important este cum til educi
e discutabil..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Mai 2010 19:45
Pai copilul cu til educi asa il ai..Daca iti educi copiulul sa fie un egoist...Copilul trebuie educat ca sa se gandeasca si la parinti...Eu spre exemplu cum as face daca as avea copii..Nu ca ma sacrific eu ca sa ii cumpar la copil..O sa il educ in asa fel,,ca si la parinti trebuie sa se gandeasca..nu copilul sa aiba zeci de haine,,zeci de incaltaminte si eu ca parinte trebuie sa purttam vechituri..Nu o data cumpar de incaltat la copil,,o data mie,,o data la celalalt...Pt ca asa copiii sa nu se invete niste egoisti..Stiu ca mai sunt si copii cu bun simt,cu caracter...Dar sunt rari,,acei copii cu inima buna si cu caracter din nastere...De asta cel mai important este cum iti educi copii..Sa nu ii inveti sa fie niste egoisti...pt ca daca tu ca parinte nu te respecti si te sacrifici pt ei si la voi ca parinti nu va ganditi..asta inseamna ca nu va respectati pe voi,,,de asta nici copii nu va respecta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Mai 2010 19:49
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-08 19:49:33Pai copilul cu til educi asa il ai..Daca iti educi copiulul sa fie un egoist...Copilul trebuie educat ca sa se gandeasca si la parinti...Eu spre exemplu cum as face daca as avea copii..Nu ca ma sacrific eu ca sa ii cumpar la copil..O sa il educ in asa fel,,ca si la parinti trebuie sa se gandeasca..nu copilul sa aiba zeci de haine,,zeci de incaltaminte si eu ca parinte trebuie sa purttam vechituri..Nu o data cumpar de incaltat la copil,,o data mie,,o data la celalalt...Pt ca asa copiii sa nu se invete niste egoisti..Stiu ca mai sunt si copii cu bun simt,cu caracter...Dar sunt rari,,acei copii cu inima buna si cu caracter din nastere...De asta cel mai important este cum iti educi copii..Sa nu ii inveti sa fie niste egoisti...pt ca daca tu ca parinte nu te respecti si te sacrifici pt ei si la voi ca parinti nu va ganditi..asta inseamna ca nu va respectati pe voi,,,de asta nici copii nu va respecta

....nu e chiar asha....si fiecare vis/s/vis de copii are un anumit tip de pretentii...si asta e o treaba pe undeva exagerata....nu imi fac copil ca sa aibe cine ma respecta ..ca foarte bine respectul se castiga si printre streini
...cand suntem tineri facem copii din prostie...si ajungem sa muncim din greu ca sa ii tinem ...si daca io nu am fost copil la mama acasa in modul in care este copilul meu acasa..fiind eu mama..s/ar putea sa nu stiu cum sa cresc copilul asha fel incat in viitor sa nu aibe amintiri ne/placute din copilarie.
andreea_n_c
Postat pe 9 Mai 2010 20:24
De la: andreea_n_c, la data 2010-05-09 20:24:58
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-08 19:49:33Pai copilul cu til educi asa il ai..Daca iti educi copiulul sa fie un egoist...Copilul trebuie educat ca sa se gandeasca si la parinti...Eu spre exemplu cum as face daca as avea copii..Nu ca ma sacrific eu ca sa ii cumpar la copil..O sa il educ in asa fel,,ca si la parinti trebuie sa se gandeasca..nu copilul sa aiba zeci de haine,,zeci de incaltaminte si eu ca parinte trebuie sa purttam vechituri..Nu o data cumpar de incaltat la copil,,o data mie,,o data la celalalt...Pt ca asa copiii sa nu se invete niste egoisti..Stiu ca mai sunt si copii cu bun simt,cu caracter...Dar sunt rari,,acei copii cu inima buna si cu caracter din nastere...De asta cel mai important este cum iti educi copii..Sa nu ii inveti sa fie niste egoisti...pt ca daca tu ca parinte nu te respecti si te sacrifici pt ei si la voi ca parinti nu va ganditi..asta inseamna ca nu va respectati pe voi,,,de asta nici copii nu va respecta

....nu e chiar asha....si fiecare vis/s/vis de copii are un anumit tip de pretentii...si asta e o treaba pe undeva exagerata....nu imi fac copil ca sa aibe cine ma respecta ..ca foarte bine respectul se castiga si printre streini
...cand suntem tineri facem copii din prostie...si ajungem sa muncim din greu ca sa ii tinem ...si daca io nu am fost copil la mama acasa in modul in care este copilul meu acasa..fiind eu mama..s/ar putea sa nu stiu cum sa cresc copilul asha fel incat in viitor sa nu aibe amintiri ne/placute din copilarie.
Fiecare face cum stie el....Eu zic ca asa o sa fac atunci cand o sa am copiii..Nu o sa imi invat copii sa devina niste egoisti..Nici parintii nici barbatul...Fiecare face cum doreste el...Eu fac asa cum consider eu...Daca gresesc asta este...Eu o sa platesc...Macar stiu ca am mritat eu..Dar sa ma iau dupa capul la altii..Mai bine gandesc eu,,,pt ca asa o sa imi dau seama unde gresesc si o sa mi indrept unde consider eu ca nu este corect...Asa ca cel mai bine este sa gandesti tu...Sa nu copii pe nimeni..Ci sa asimilezi idei de la altii,,tot ce este bun..Pt ca nici un om nu este perfect.Doar Dumnezeu greseste...Poate ca omul considera ca este corect...dar poate treptat Dumnezeu ii arata greselile si o sa li indrepte...Dar nu trebuie sa te iei dupa capul nimanui...Sa copii pe nimeni..Ce; mai bine sa fii tu original..Sa ai parerea ta...Si sa iei doar ce este bun de la un om..Si sa il rogi pe Dumnezeu sa te ajute sa deosebesti ce este bine si ce este rau
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 11:25
Fiecare face cum stie el....Eu zic ca asa o sa fac atunci cand o sa am copiii..Nu o sa imi invat copii sa devina niste egoisti..Nici parintii nici barbatul...Fiecare face cum doreste el...Eu fac asa cum consider eu...Daca gresesc asta este...Eu o sa platesc...Macar stiu ca am mritat eu..Dar sa ma iau dupa capul la altii..Mai bine gandesc eu,,,pt ca asa o sa imi dau seama unde gresesc si o sa mi indrept unde consider eu ca nu este corect...Asa ca cel mai bine este sa gandesti tu...Sa nu copii pe nimeni..Ci sa asimilezi idei de la altii,,tot ce este bun..Pt ca nici un om nu este perfect.Doar Dumnezeu este perfect si are mereu dreptate..Poate ca omul considera ca este corect...dar poate treptat Dumnezeu ii arata greselile si o sa li indrepte...Dar nu trebuie sa te iei dupa capul nimanui...Sa copii pe nimeni..Ce; mai bine sa fii tu original..Sa ai parerea ta...Si sa iei doar ce este bun de la un om..Si sa il rogi pe Dumnezeu sa te ajute sa deosebesti ce este bine si ce este rau [/quote
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 11:30
Asa ca trebuie sa avem incredere in Dumnezeu...Daca am o nedumerire si nu gasesc o rezolvare la un anumit lucru..Trebuie sa il rugam pe Dumnezeu ca sa ne ajute ca sa deosebim ce esre rau si ce este bine....Sa ne dea lumina si sa nu ramanem in intuneric....Dar pt ca Dumnezeu sa ne ajute,,,trebuie sa renuntam la pacatele care nu ii plac la Dumnezeu....Pt ca totii suntem niste pacatosi...Dar unii se straduiesc,,,sa nu mai fie rai,,murdari...De asta Dumnezeu ii ajuta..Dar asta nu inseamna ca acel om care se straduie este perfect si nu greseste...Dumnezeu il ajuta sa se indrepte...Dar acel om,poate nu face pacate mari,,cum ar fii desfraul,invidia.lenevia....Dar se straduie,se caieste....Si trebuie sa insisti in credinta..Nu sa cazi in pacat,iarasi sa te caiesti pt ca de asta oamenii raman in urma...Ma refer la pacate mari..chiar si daca din gura ta a iesit un minciuna mica..Trebuie sa te caiesti si sa te rogi la Dumnezeui sa te ajute sa nu mai minti..Ca tu esti pacatps si slab...Pt ca de la o minciuna mica....De obisnuiesti sa minti...Apoi minciuna iti devine un narav....Si apoi este creu sa te coordonezi din moment ce nu stiii sa te tii din frau
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 11:36
ei bine draga mea sunt si eu o tanara mamica...si da mi_a fost frica de injectii,de cum va fi nasterea....si tot asa....si pentru ca de ce tie frica nu scapi niciodata am avut parte de 600 de injectii in timpul sarcinii pt ca am avut multe complicatii,plus de asta a trebuit sa mi le fac eu singura,dar pentru copilul tau merita sa treci prin orice....orice efort merita...astazzi fetita mea are 1 anisor si 8 luni,e sanatoasa si ma bucur din toata inima.nu exista bucurie mai mare in lumea asta decat sa ai tu un copil al tau.nu regret nici o clipa ca am ales injectile in locul avortului pentru ca sunt cea mai fericita mamica....asa ca....tu decizi daca vrei copii sau nu,oricum frica iti trece pe parcursul lunilor de sarcina...
marryy_06
Postat pe 11 Mai 2010 13:50
De la: marryy_06, la data 2010-05-11 13:50:47ei bine draga mea sunt si eu o tanara mamica...si da mi_a fost frica de injectii,de cum va fi nasterea....si tot asa....si pentru ca de ce tie frica nu scapi niciodata am avut parte de 600 de injectii in timpul sarcinii pt ca am avut multe complicatii,plus de asta a trebuit sa mi le fac eu singura,dar pentru copilul tau merita sa treci prin orice....orice efort merita...astazzi fetita mea are 1 anisor si 8 luni,e sanatoasa si ma bucur din toata inima.nu exista bucurie mai mare in lumea asta decat sa ai tu un copil al tau.nu regret nici o clipa ca am ales injectile in locul avortului pentru ca sunt cea mai fericita mamica....asa ca....tu decizi daca vrei copii sau nu,oricum frica iti trece pe parcursul lunilor de sarcina...
Bravo tie de apreciez....Dar eu una pt mine ar fii fost mai preferabil daca barbatii ar fii nascut in locul femeii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 14:03
Lupttoareo, dar limba romn cu ce i-a greit??? pe ea de ce o masacrezi cu atta ndrjire?
iazul_meu
Postat pe 12 Mai 2010 06:04
Fetelor si nu numai!
Subiectul acestui topic era altul, in nici un caz mitocania barbatilor! De ce nu o ajutati pe viitoarea mamica cu un sfat?
marina25
Postat pe 12 Mai 2010 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Arta de a te trage din maimuta......... 72 De la: allexanndrra 10 August 2009 05:23
VREAU SA FIU BUN , HAI SA DEVENIM BUNI . NU VRETI SI VOI ? 317 De la: mcherciu 26 Februarie 2010 20:07
Intrebare-intrebatoare... 24 De la: iasomia 27 Martie 2011 11:03
relatie 54 De la: dor72 13 Mai 2011 22:26
disperata 4 De la: casperphantom 22 Ianuarie 2011 17:03
Setari Cookie-uri