comunicarea nonverbala

De la: reyya, la data 2010-04-19 02:23:34Schopenhauer :-)




deci al cui este citatul 'nu exista geniu fara un pic de nebunie'?
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:40
,,sa obtii" e corect...,,sa scri" insa nu mai e
gata, am fugit la nani :-)
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:41
Reyya nu e important i-ul meu pierdut la tastare.important este ca nu mi-ai raspuns corect la autorul citatului!!!!daca te-ai culcat ,noapte buna iti doresc!si maine este o zi.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:46
De la: Alexxandra, la data 2010-04-19 01:57:25
De la: Celleste_, la data 2010-04-19 01:03:33alehandro, odihneste-ti neuronul,fata, ca abati campii cu gratie!




o,temporar!



"O, tempora! O, mores!" (Ce timpuri! Ce moravuri!) - Cicero
panty_C
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:48
De la: reyya, la data 2010-04-19 02:24:04,,nu exista geniu fara un amestec de nebunie"

SENECA

Dar as vrea sa-l citez pe Paler spunand ,,Un nebun nu se mai teme de nebunie"

Sweet dreams!
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:52
Pantera e vb de alt citat.la care Reyya ,a spus gresit autorul.citeste mai sus.tu ce ai facut ai intrat pe google?uite eu am un caiet ,unde mi-am scris citatele care mi s-au parut de exceptie.tu ?
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:55
te-ai uitat pe google Reyya?noapte buna!
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:59
mey Schopenhauer erai tu..desigur in stilul de pamflet..dar o iei mult prea personal si-ti lipseste cu desavarsire simtul umorului..pe bune, esti prea crispata.
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:00
nu am google, am doar un master in filsofie...(just like hobby) Dar nu are sens sa continuam discutia ...
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:01
Desi nu meriti sa-ti raspund, din punctul meu de vedere - cunostintele, cultura, sunt ceea ce iti ramane dupa ce ai uitat tot ce ai invatat

Si am invatat latina in scoala - si uite ca-mi mai amintesc cate ceva

In rest - nu dau teste nici nu accept lectiile nimanui - daca nu le solicit eu expres

P.S. era a doua oara in seara asta cand acel "o, temporar" mi-a zgariat urechea (ochii) si daca in primul context putea fi vorba de ceva temporar, in al doilea - in nici un caz...!!!
deci se aplica chestia cu "paiul si barna" perfect la tine!!!
panty_C
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:03
in ceea ce priveste corectarea Panterei e de bun augur, ia-o in calcul si nu incerca mereu sa rastalmacesti totul ..aici mai e si distractie si nicidecum crispare.
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:03
pt Pantera
'o, temporar'!...'o ,moravurile'!-Cicero- aceasta e traducerea corecta,dar si scrierea corecta.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:05
Reyya - "FLEOSC!" - si noapte buna!

Hai ca iar aberezi, Aleha - nu mai merita sa imi pierd timpul cu demonstratii logice si citate din dex explicativ - latina ta e de balta probabil - retine - traducerea cuvant cu cuvant si dupa cum suna (ureche) nu e o traducere corecta!
Hai paaaaaaaaaaaaaaaa!!!

"tempora" in latina nu este, in traducere, "temporar" - mai studiaza!
panty_C
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:05
De la: reyya, la data 2010-04-19 03:00:21mey Schopenhauer erai tu..desigur in stilul de pamflet..dar o iei mult prea personal si-ti lipseste cu desavarsire simtul umorului..pe bune, esti prea crispata.





Reyya nu esti copil si sa nu iti inchipui ca vb cu un copil.nu i-au nimic personal.am un mare simt al umorului,sunt chiar prima la ghidusii printre colegi si colege.insa iubesc mult cultura.imi place sa cunosc ,sa cercetez...asculta d-na psiholog nu incerca sa ma tragi de limba.stiu sa-mi controlez mentalul.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:11
De la: Alexxandra, la data 2010-04-19 03:05:30pt Pantera
'o, temporar'!...'o ,moravurile'!-Cicero- aceasta e traducerea corecta,dar si scrierea corecta.


Iubesti cultura???? Priveste mai sus!! ok...noapte buna , nu are sens..tu detii adevarul absolut urmasa lui Schopenhauer :-))
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:15
Pantera ,,Fleosc" si sa visezi frumos!
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:17
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-19 03:05:36Reyya - "FLEOSC!" - si noapte buna!

Hai ca iar aberezi, Aleha - nu mai merita sa imi pierd timpul cu demonstratii logice si citate din dex explicativ - latina ta e de balta probabil - retine - traducerea cuvant cu cuvant si dupa cum suna (ureche) nu e o traducere corecta!
Hai paaaaaaaaaaaaaaaa!!!

"tempora" in latina nu este, in traducere, "temporar" - mai studiaza!





nu o fac cu rautate,asta nu intelegeti voi.eu chiar iubesc cultura,si pot sa spun ca am studiat si inca studiez.traducerea mea este f corecta.mi-ar placea sa discutam subiecte de cultura din cand in cand macar,altfer raman cu impresia ca lumea asta traieste doar in intuneric.ma bucur ca am discutat cu tine,cu Reyya ,cu Tutankhamon si alti cativa useri culti.noapte buna!daca te culci si tu.eu maine am liber.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:25
Reyya,l-am recitit pe Schopenhauer,atat cat am mai putut si am adormit pe opera lui.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 04:58
as face o vraja mica mititica pentru ca sa fie di bini
asa ca l am chemat in ajutooor, pe varul sandel
http://www.youtube.com/watch?v=Op7o6SZx2cM


buna dimineata LUMEEE!!
LILO
Postat pe 19 Aprilie 2010 05:02
buna dimineata LILO.fa o vraja sa fie armonie pe garbo.sa vb intre noi de toate,si glume si cultura si ce mai vreti si voi,dar sa se termine cu cv jignitoare.ala zice,ala zice si uite asa se incinge hora.ai sa iti spun o poveste frumoasa,sau a fost un vis frumos.prea frumos sa fie real...nu ....era prea frumos...se facea ca unele dintre noi am uitat de rautati,de ambitii si pozitii,imprastiate prin colturile lumii,vb despre lucruri frmoase sufletului,cum ar fi si cultura! se facea ca ne intreceam care mai de care,sa ne aducem aminte ce am invatat.sa vezi ce citate ne ieseau pe taste,sa vezi discutii despre subiecte.....Lilo dar tu crezi ca inca visez?a fost frumos ,chiar am adormit fericita citindu-l pe Schopenhauer,fetele adormise-ra deja,dupa ce ne-am spus pe rand somn usor....a fost frumos Lilo.....o zi placuta urez azi GARBO-ului si userilor......se poate sa fie si realitate ,acest vis frumos....ce armonie LILO!
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:44
Hopa-sus cu comunicarea non-verbala, pentru cei nou-veniti, care nu au apucat sa citeasca aceasta veritabila pledoarie in favoarea teoriei lombrosiene.

Si enjoy!
anakin
Postat pe 19 Septembrie 2011 20:57

o, temporaR?! ( macar de-ar fi )
dor72_
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:00
" chiar am adormit fericita citindu-l pe Schopenhauer,fetele adormise-ra "

ma apuc de Schopenhauer, muream proasta, nu stiam ca se scrie " adormise-ra "
elodia
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:03
da ce... tu mai ai nevoie de somnifer?
Eugenia69
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:05
Asta face toti banii. Va dati voi seama cum a citit saracuta "atat cat a putut", adica numele de pe eticheta de opnhaur, si pe urma a adormit epuizata, pe sti... pardon, pe opera.

De la: alexxandra, la data 2010-04-19 04:58:01Reyya,l-am recitit pe Schopenhauer,atat cat am mai putut si am adormit pe opera lui.
Thor_again
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:09
Thorache, tot topicul face o gramada de bani.
Mai ales partea cu colegul ei din America, medicul psiholog
anakin
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:11
era moale....


si opera...avea note...pentru pian..opus...
Eugenia69
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:11
ati pus-o, bre! indata isi aminteste ea ca are si o legitimatie de militianca de internet in pozonar, si va cauta la memoria ram pe acasa!
Thor_again
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:13
Asta face toti banii:
De la: alexxandra, la data 2010-04-13 12:12:01 EU NU VA JIGNESC IN CUVINTE,CI IN DIFERENTA DE CULTURA SI ASTA DERANJEAZA UNELE PERSOANE.ASTA ESTE, NU POT FACE PE PROASTA ,DACA NU SUNT!!!


Bre, ce inseamna sa stii limbajul non-verbal, pff..
anakin
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:14
pian ? al cui pian ?
elodia
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o indrumare 9 De la: kokomic 1 Ianuarie 2011 02:53
de ce un barbat distruge caracterul unei femei...Din cauza ca femeia asimileaza prostiile barbatului care o obliga sa mearga pe drumul lui apoi o judeca ca este curva si rea. 19 De la: ingerasulluptator 24 Aprilie 2013 13:18
continuare pt Iubirea 66 De la: garbo220876 30 August 2011 14:49
Topic de ...noapte buna! 41 De la: printesa_jo 1 Iulie 2012 00:23
buna la toata lumea 5 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:00
Setari Cookie-uri