Secretul zilei de nastere

s-au incurcat borcanele?
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 15:20
scuze! cell...
m-am incurcat
da...ideea ce-o "emanam" era buna ...nu?!
cell
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:21
sigur erau varsatori? nu pot sa cred!!!

nazi, nu face ea, ca merg cu ea sa le cumpere
zambila
Postat pe 8 Martie 2010 15:21
aaaaaa, pai eu intelesesem ca-i bagi in punga cu totul si ca incap mai multi intr-o punga si vrei sa-i pierzi pe drum...

da' mai bine cu Verde de Paris (sau "soricioaica"), pic cu pic in mancare, zic eu, nu?
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:21
da ,di ci???
nazirra
Postat pe 8 Martie 2010 15:22
panterutzo....dureaza prea mult....s apai strici si mincarea?????
nazirra
Postat pe 8 Martie 2010 15:23
da, zambilo, mai ales una - o cunosc de vreo 25 de ani - in tinerete mai facea cate o exceptie de la regula dar acum nu traieste decat pentru a munci si a face bani - eu chiar nu stiu cum de suporta sotul si fetita
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:23
sa fac becuri?
n-auzi ca nu ma pricep nici sa le cumpar?! noroc cu zambilutza!

keks, ideea e buna, si tare as vrea sa mi-o amintesc in fiecare clipa, dar uit, fir-ar sa fie de lecitina!
Tylly
Postat pe 8 Martie 2010 15:23
Cum e zodia asta? VARSATOR
21 ianuarie
19 februarie
"ITI SPUN DREPT..."
Originalul" zodiacului, Varsatorul, e plin de contradictii si paradoxuri.
Ce "PASARELE" are?
E un revolutionar cu ciudate tendinte tiranice, un liberal capabil de uimitoare idei fixe, un nonsalant cu surprinzatoare accese paranoice, un singuratic cu nevoi sociale foarte marcate. Este vizionar si utopic, altruist si egoist deopotriva. Cu toate ca nu ezita sa spuna exact ce gandeste, fara sa-i pese de consecinte, se intampla deseori sa faca tocmai pe dos fata de ceea ce le predica altora. Inzestrat cu multa vitalitate si cu o personalitate distincta, indiferent ca e tipul savantului distrat sau al razvratitului agitat, te surprinde cu cele mai neasteptate manifestari.
Cand face urat?
Independent si incapatanat, se enerveaza instantaneu cand e contrazis sau nu e lasat sa faca ce vrea. Din fericire, ii trece repede. Iar oamenii il iubesc, fiindca e prietenos, saritor, optimist si ii contamineaza cu entuziasmul lui uneori atat de copilaros
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:24
nazi, merita sa intri la "mititica" pentru...?

asa, in timp, nu stie ce l-a "lovit"
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:25
scuze mai cellu......
nazirra
Postat pe 8 Martie 2010 15:25
hm...merita....nu merita.....ma mai gindesc...
nazirra
Postat pe 8 Martie 2010 15:26
zic si io, pt ca stiu cel putin 3, si-i stiu foarte bine, cu o exceptie, ceilalti 2 ar vegeta toata viata daca s-ar putea
zambila
Postat pe 8 Martie 2010 15:27
pai da, extreme - numai ca si eu sunt un om al extremelor si nu-s varsator
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:28
nazi, cate unu' mai merita, dar nu stii niciodata care...
cel mai bine, faci biletele si alegi cu ochii inchisi...
Tylly
Postat pe 8 Martie 2010 15:29
Iaso!!!!!!!!!!...eu doar am vrut sa...te oglindesc frumos in zodie ...da tu nu...si nu!...si uite acum sunt ca un rac...cum incerc ca sa ma.... ...scap!...nu ma scoti?!...nu ma ajuti?! din ape-n care ma incec, macar un "gat" de aer sa pot sa mai percep?!

bine, mai...am cepelit "totusi"...uite m-ai "ginit"
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:29
keks, da esti cepeleaga?
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 15:32
Cum e zodia asta? RAC
22 iunie - 22 iulie
"O REZOLVAM NOI
Ce "PASARELE" are?
Nevoia de securitate ii determina aproape toate actiunile. Motivatia e de natura emotionala: ii trebuie parametri cunoscuti, verificati si siguri. Asa ajunge sa faca fixatii pentru traditii, amintiri sau obiecte vechi. Asa ia nastere obsesia pentru casa, familie si copii. Femeia-Rac, desi foarte romantica si sensibila, se aciuiaza adesea pe langa un barbat, doar pentru ca acesta ii poate asigura protectie si confort. Fiindca nu rareori partenerul respectiv e mai in varsta, este posibil ca la mijloc sa fie si o fixatie paterna. De fapt, barbat sau femeie, Racul face frecvent o fixatie pentru unul sau altul dintre parinti.
Cand face urat?
Racul are toane si schimbari de dispozitie si poate fi superstitios, sensibil la fazele Lunii, etc. Dar, fiindca este discret si abil, obsesiile lui sunt rareori suparatoare pentru cei din jur.
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:32
repede!

masca de oxigen pentru keks!
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:33
vineeeeee......
nazirra
Postat pe 8 Martie 2010 15:34
nazi,

Va pup si ne mai citim!

O zi buna in continuare tuturor!
panty_C
Postat pe 8 Martie 2010 15:37
uite cum am devenit
un decor nepretuit
aer iau cu "portia"
c-am crescut cu "ratia"...


multumesc fetele pt "primul ajutor"
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:38
keks, da tu nu m-ai ginit cu abureala?
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 15:38
...si totusi prea esti in extrema opusa ...ai prea multe "argumente"...logica lor... hmmm...depinde de "unghiul" din care privesti
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:41
am mai gasit asta
Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie?

Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!
Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.
Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.
Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.
Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.
Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit.
Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile de una singura. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Astept un sfat din partea ta, un semn, orice.
Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.
Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule Dumnezeu, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.
Capricorn: Doamne, voiam sa ma rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singur care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc singur. Mersi oricum.
Varsator: Buna, Doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam? Hai sa petrecem mai bine!
Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietate sa fie pentru onoarea si gloria ta.

keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:42
stii ce keks? am si argumente si spirit de observatie. ca sa nu mai vorbesc de unghiuri. stau bine cu verificatul unghiurilor de vedere dar si a celor de fuga
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 15:44
si ce totusico!...am vazut, da n-am vrut sa-ti zic na!...
...si ai dreptate, eu asa cum m-a gratulat si zambilu...am consoane care se pun singure ...si vocale care se evapora ...ma rog, ordinea poate fi si inversa
keks
Postat pe 8 Martie 2010 15:46
uite ca v-am dat "tema e casa" si voi...
keks
Postat pe 8 Martie 2010 19:19
MERITA CATEVA MINUTE!!!!

Va mai aduceti aminte de Mircea Dinescu -
"nebunul revolutiei romane"?

Iata un articol scris de el, in stilul lui caracteristic.
Nu va ia decat cateva minute sa-l cititi, si merita, pentru ca ascunde un crud adevar contemporan.
Si cred ca este aplicabil tuturor, indiferent de sex.

Lectura placuta !
Mircea Dinescu - Femei de carier

Femeile s-au opintit cteva secole s ajung egale cu brbaii, iar acum nu mai tiu cum s scape de acest groaznic privilegiu.
Muncim ca nite tmpite, i mulumim patronului c ne d ansa extraordinar de a lucra i-n weekend, ca s ne afirmm i s ne inem de deadline. efii pleac de vineri la prnz i-imai vezi luni dup-mas, cnd se deteapt din mahmureli de cinci stele. Timp n care ai deosebita onoare de a le ine locul, c de-aia ai dat att din coate i-ai fcut ulcer de cnd mnnci numai kebab n chifl, la serviciu, ca s ajungi femeie de ndejde. Firma te-a rspltit cu dou dioptrii suplimentare, dar miopia asta e semnul triumfului tu personal.. Noaptea visezi color : Acrobat Reader, Outlook i Power Point, comarul i-e mpicit de guguloaie de foldere galbene pe care scrie "urgent", "campanie", "scheme", "rapoarte". n somn, butonul Delete nu merge, nu scapi de ptrici i te trezeti ipnd.
Nu pentru c te nnebunesc folderele, ci pentru c e deja 7,30 i la 8 trebuie s fii la firm i-ai dormit strmb i-i st bretonul ca o bidinea. Scuz-m, te las puin pe fir, c m cere unul de nevast .
Munca e bun numai cnd i-aduce un franc cinstit n buzunar i mai ales i d i rgazul s-l cheltuieti. Sistemul suedez prevede c trebuie s ameeti muncind cinci zile pe sptmn i s ameeti n bar dou zile pe sptmn. sta e raportul minim rezonabil.
Carierismul e plsmuirea bolnav a unor filme imbecile de la Hollywood , care insinueaz c o femeie poate face orice, dac vrea ea: ajunge imediat director executiv, nate trei pui vii pe care i hrnete cu lapte praf, soul o iubete leinant, dei o vede cam ase ore pe sptmn (sau poate tocmai de-aia), iar el, dei e neurochirurg ef la Memorial Hospital , nu e stresat deloc, face mncare la copii, spal vase i-o ateapt pe ea cu maina la firm, seara. Pardon, noaptea. Nu se tie cnd opereaz el pe creier i mai face i lecii cu ia mici, dar ea, nevasta, are de predat patru rapoarte zilnic, de zbierat la trei brokeri i de convins opt clieni s investeasca.
Femeile care au vzut-o pe Diane Keaton n "Baby Boom" se lasa drogate de gndul inept al unui perpetuum mobile. Au senzaia c se poate orice. C soul, copilul, ciobnescul german i siameza ateapt orict; ei latr la unison cu mndrie c au o directoare n familie.
Cnd ambii soi muncesc deopotriv, ajungi s le nelegi masochismul, pn la urm. Pericolul dospeste abia cnd femeia de carier are acas un inginer care scap la 4,00 de la uzin, apoi vrea mncare cu sos, maieuri ct de ct curate i puin sex.
Muncind ca o disperat ca s nu cumva s fie promovat alta n locul ei, la o adic, femeia se nscrie deja la divorul part-time i faciliteaz hrjoana extraconjugal a brbatului constrns de hormoni.
Cnd constai ca fetia ta i spune "mam" soacr-tii (care nici nu te-a vrut de nor, fiindc nu preai gospodin i uite c tia ea ce tia) i bzie c pe bona o iubete cel mai mult de pe lume, e cam trziu s-i dai demisia. Copilul nu nelege c tu crpi muncind ca s aib el garsonier-n Bucureti cnd termin liceul (dac l-o termina, c tu n-ai timp s-i verifici leciile). Copilul vrea s stai lng el, cald, pufoas, atent, s simt dragostea ca pe o pern de plu. Dar tu, care-ai rspuns la celular i-n clipa cnd te cerea la de nevast i i-ai spus lui "da", acoperind o secund telefonul cu palma , apoi te-ai scuzat din gene i ai continuat s vorbeti cu eful de secie la telefon, nu prea nelegi cum vine chestia asta cu renunatul la carier de dragul familiei.

Mircea, f-te c triesti!
Apropo, cnd i-ai nchis ultima dat telefonul, ca s vezi un film fr s te deranjeze nimeni? Nu e cazul, c pe vremea cnd ai vzut tu ultimul film nc nu se inventaser telefoanele cu On i Off, erau numai fixe cu roat i fir crlionat. Am chiulit i-am s chiulesc cu voluptate de la munc, ntotdeauna... Chiulete i tu, salveaz-i viaa, femeie ! Atat ct se poate. Ia bunul sim, n doze homeopatice. S tii numai tu. Cele mai frumoase petice de via le-am cptat fugind de rspundere. Cea mai bun bere pe care am but-o n viaa mea n-a fost la Praga, ca lumea bun, ci n Herstru, cnd o tiasem de la edina de redacie, lsnd vorb c mi s-a spart eava de calorifer i m-au chemat vecinii s strng apa. Mi-a rmas n cap (i mie, ca attor altora) gafa de la TVR, de la Revoluie, cnd habar n-aveau c intraser deja n direct i cineva i-a zis lui Dinescu: "Mircea, f-te c lucrezi!".. i Mircea a ascultat. i a ajuns departe. Pn cnd vom pricepe omenete tlcul acestui ndemn vital, vom continua s ne prefacem c trim.
tot copy/paste
keks
Postat pe 9 Martie 2010 02:54
Carierismul e plsmuirea bolnav a unor filme imbecile de la Hollywood , care insinueaz c o femeie poate face orice,



americanism salbatec...

ca bine le mai zice nea mircea..
-cine???nea nicuu???
-nu breee,nea mircea...
LILO
Postat pe 9 Martie 2010 04:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii varsator 17 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 16:38
femeie gemeni barbat pesti 12 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2011 02:05
barbat fecioara- femeie scorpion 13 De la: Ines 27 Septembrie 2009 10:28
alo` heyy!! 16 De la: yanyacharberet 10 Decembrie 2009 18:39
gemeni si capricorn 27 De la: brunetha_creatza 10 Februarie 2012 19:16
Setari Cookie-uri