Secretul zilei de nastere

TOTAL AIUREA.....!!!!!!!!
isabeel78
Postat pe 6 Martie 2010 09:10
Hm... ce dragut! Eu sunt nascuta pe 12 si sunt sculptor :D.
e_l_e_n_a
Postat pe 6 Martie 2010 09:45
garbo013668
Postat pe 6 Martie 2010 11:08
Un studiu interesant. Realitatea de peste 60%.
In parte ma recunosc la data de nastere. Si mare parte a membrilor mei de familie.
anca_53
Postat pe 6 Martie 2010 11:25
hai zambiti "va rog"...in funcie de zodie...

De cati ...este nevoie ca sa schimbi un bec?


Berbeci. Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

Taurii. Se gandesc intotdeauna la toate, asa ca folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.

Gemeni. Este nevoie de cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show sau pe un forum despre bec.

Raci. Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

Lei. De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.
Fecioare. De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

Balante. Pai, de cel putin doua pentru a cumpara becul si de alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

Scorpioni. Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

Sagetatori. Ei nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.
Capricorni. Capricornul este ocupat momentan. Secretara va va raspunde mai tarziu.

Varsatori. Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

Pesti. O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.

keks
Postat pe 6 Martie 2010 11:37
Buna! Am citit si eu caracterizarea de la nr 22, nu mi se potriveste deloc. In schimb, cand am adunat ziua mea de nastere conform numerologiei, mi s-a potrivit caracterizarea. Chiar sunt curioasa din ce sursa ai luat informatia asta. Nu cred ca e una prea....reliable. Eu sunt interesata de numerologie si chiar imi plac articolele pe aceasta tema. M-ar interesa de exemplu calculul numarului casei. Stiu ca am gasit intr-o revista un asemenea subiect. Sper sa il gasesc postat si pe Garbo.
aalexandraa
Postat pe 6 Martie 2010 12:59
imi pare rau sa vad limbaje ne ortodoxe dar ai dreptate din punctu meu de vedere
garbo057639
Postat pe 6 Martie 2010 13:51
639~nu inteleg?!
...si nu e "dreptatea" mea...eu doar mai citesc pe ici pe colo cate ceva, care din pacate nu trece doar peste mine...unele le iau in calcul altele, le ignor voit, altele sunt prea superficiale...se pierd in timp...asa ca ...un zambet e pana la urma ceea ce conteaza
keks
Postat pe 6 Martie 2010 13:55

garbo028121
Postat pe 6 Martie 2010 17:00
interesant subiect,mai ales ca in familia mea formata din 4 persoane,la trei dintre ele se potriveste 99%
garbo065561
Postat pe 6 Martie 2010 17:24
pentru keks: eu sunt taur,deci sunt incantata,si nu numai ca am zambit la cele citite,dar m-am amuzat copios,multumesc si as mai vrea sa citesc astfel de postari haioase si care si sunt in limita bunului simt! felicitari! duminica placuta tuturor!
garbo065561
Postat pe 6 Martie 2010 17:28
561~ ma bucur ca ti-am inseninat cateva clipe ziua
promit sa mai vin cu ... "cate ceva "
keks
Postat pe 6 Martie 2010 18:56

TAUR Cum e zodia asta?
21 aprilie - 21 mai

"CE-I AL MEU, E-AL MEU" Taurul e un semn solid, perseverent si de incredere. Dar se ataseaza atat de tare de lucruri, persoane si idei, incat ajunge, obligatoriu, sa faca fixatii.


keks
Postat pe 6 Martie 2010 19:00
tat taurul... Ce "PASARELE" are?

Obsedat de stabilitate si siguranta, are impresia ca este la adapost doar daca acumuleaza. De aici vine atat lacomia lui proverbiala, cat si simtul de posesiune exagerat. Majoritatea Taurilor nu gandesc decat in termeni ca bani, case, masini, haine si bijuterii. Atasamentul fata de oameni (familie, partener de cuplu, prieteni, colegi) e la fel de puternic si de obsesiv, si are la baza aceeasi teama de schimbare.Prejudecatile si ideile fixe au un mecanism putin diferit: Taurul gandeste practic si temeinic, dar cam incet - si odata ce si-a format o parere (fie ea buna sau rea) nimeni nu i-o mai poate schimba. Nu are flexibilitate si nici capacitatea de a nuanta.

mooammmaaaa...are
keks
Postat pe 6 Martie 2010 19:05
si cu asta am "terminat" zodia...asta

Cand face urat?

Taurul poate deveni periculos daca isi canalizeaza forta pe fagasul fanatismului (exemple - Hitler si Marx).
keks
Postat pe 6 Martie 2010 19:07
De la: keks, la data 2010-03-06 11:37:51hai zambiti "va rog"...in funcie de zodie...

De cati ...este nevoie ca sa schimbi un bec?


Berbeci. Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

Taurii. Se gandesc intotdeauna la toate, asa ca folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.

Gemeni. Este nevoie de cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show sau pe un forum despre bec.

Raci. Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

Lei. De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.
Fecioare. De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

Balante. Pai, de cel putin doua pentru a cumpara becul si de alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

Scorpioni. Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

Sagetatori. Ei nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.
Capricorni. Capricornul este ocupat momentan. Secretara va va raspunde mai tarziu.

Varsatori. Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

Pesti. O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.






BUNA GLUMA
anca_53
Postat pe 7 Martie 2010 13:57
pentru keks:multumesc si astept cu nerabdare!
garbo065561
Postat pe 7 Martie 2010 18:08
561~...am prins TAURUL...
nu mi-ai spus ce-ai mai dorii ca nu are rost sa le insir pe toate...aiurea ...in copy/paste...nesfarsit...punem doar ce prezinta "ineres"...nu?!
keks
Postat pe 7 Martie 2010 20:13
La numarul 11,singurul defect care ma reprezinta este exaltarea,in rest nu corespunde.
Dalimi
Postat pe 8 Martie 2010 13:05
dalimi,

sa ma bata soarele! ce m-ai amuzat...
iasomia
Postat pe 8 Martie 2010 13:13
DALIIII~ 11= 1+1
rezulta 2
mai "insista"
keks
Postat pe 8 Martie 2010 13:19

da' ce aveti cu taurii, ha???


bine macar ca ne pricepem la becuri
zambila
Postat pe 8 Martie 2010 13:27
n-avem "noi" cu taurii ... au ei cu noi ... asa s-a ceru...si-am dat!...
de coarne i-am apucat
si pe Garbo i-am urcat
keks
Postat pe 8 Martie 2010 13:32
De la: iasomia, la data 2010-03-08 13:13:50dalimi,

sa ma bata soarele! ce m-ai amuzat...

tu cu pestii parca-noti ...hai sa razi si sa "deznozi"....
Cum e zodia asta?
PESTI 20 februarie 20 martie
"DEPINDE..."
Enigmatici, evazivi, irationali si impredictibili, Pestii sunt cei mai derutanti produsi ai zodiacului
keks
Postat pe 8 Martie 2010 14:27
Ce "PASARELE" are?...auzi tu?!peste cu "pasarele"
"Functioneaza" numai pe baza de emotii, perceptii, impresii si intuitii. Majoritatea sunt atinsi de "sidromul relativitatii" (Einstein a fost Peste!). Ei stiu ca realitatea nu e niciodata una singura, ci ca are foarte multe fatete. Sunt maestri in "arta aburirii". Pentru unii alunecosi, pentru altii fascinanti, Pestii sunt plini de toane si de mici manii inofensive. Au fixurile lor legate de lumea misticului, fantasticului, superstitiei si magiei. Cu toate astea, sunt persoane maleabile, compasive si ingaduitoare, care mai degraba incearca sa-i inteleaga pe ceilalti, decat sa-i judece. Chiar daca sufera, sunt gata sa ierte si au o imensa capacitate de iubire si devotament.
keks
Postat pe 8 Martie 2010 14:31
Cand face urat?
Avand o viziune global-intuitiva a lucrurilor, se enerveaza sau se inchid in sine cand li se cer explicatii si argumente logice.
keks
Postat pe 8 Martie 2010 14:33
iaca eu sunt pestoaica da, povestea cu argumentele lipsa nu prea se potriveste
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 14:41
Sunt maestri in "arta aburirii". Acum m-am prins Totusico, de cate una alta si cu "argumentele logice"...deh...esti in extrema cealalta ai "prea" multe argumente
si pesti sunt de mai multe feluri de apa repede...de apa sarata pot sa te pup?!
keks
Postat pe 8 Martie 2010 14:44
si_totusi
Postat pe 8 Martie 2010 14:45

scumpo, eu pot sa te pup?

keks, da' tu nu cumva esti fecioara?
ca sa stim o treaba
zambila
Postat pe 8 Martie 2010 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fecioara- gemeni 37 De la: Lucy1985 16 Iunie 2014 22:44
nepasare 2 De la: Micass 12 Iulie 2009 10:00
Femeia TAUR 764 De la: garbo047578 11 Ianuarie 2010 23:05
COMARUL 20 De la: Celleste_ 22 Septembrie 2010 10:34
Femeia balanta si barbatul sagetator 1 De la: pisikutza25 5 Iulie 2012 09:33
Setari Cookie-uri