sunt casatorita si mai iubesc un tip

pb e ca cel pe care il iubesc e barbatul vietii mele, dar m-am casatorit cu altul. :(
SINCER, imi iubesc si sotul insa cred ca problemele care apar in viata de zi cu zi si faptul ca al meu sot nu ma mai apreciaza, si nu ma mai face sa ma simt dorita ma face sa imi zboare gandul la celalalt.
Dati-mi un sfat: ce ati face daca ati fi in locul meu? Eu imi doresc sa mi-l pot scoate din inima si minte pe cel de-al doilea, sa imi mearga bine casnicia, dar cum al meu sot nici nu isi doreste sa avem un copil, am senzatia ca nimic nu ne mai leaga
eba
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:29
si uite asa din dor in dor.....

si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:24
Destinul ne joaca mereu feste. Poti aplica regula "ce nu'i interzis, e permis", sau nu aplici nici'o regula. Inimii ii este permis orice si incalca orice ratiune. Asa cum alegerea facuta te nemultumeste acum, poti fi sigura ca oricum ai alege acum, mai tarziu vei avea alta dilema. E bine insa sa nu regreti alegerea facuta, ci sa mergi inainte.
anarax
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:05
"frate", eu una nu va inteleg. De ce va bagati in casnicii daca iubiti un altul? sau, daca tot v-ati bagat, de ce nu sunteti seriosi si nu incercati sa-l iubiti pe cel de langa? de ce faceti bambilici din vietile voastre si ale celor din jur? Fereste-ma Doamne de asa ceva! si ne mai intrebam de ce se intampla atatea atrocitati intre oameni. EU DAU RASPUNSUL : DIN CAUZA DE BAMBILICI. DE AIA!
gianiblue
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:09
nu ai cum sa iubesti doi barbati ,nu iti mai iubesti sotul?, celalalt iti va fi amant!sau salveazati casnicia si renunta la ala,dar trebuie sa muncesti mult sa-ti determeni sotul sa te redescopere
dar cel mai bine urmaresteti interesele ,tu intrebi si tot tu ai sa-ti gasesti solutia.
depinde ce simti sau trebuie sa te gindesti ca mai este o solutie , sa o iei de la capat , un nou inceput ,nu o continuare a unui trecut .poate ai dai peste unul care iti va face cel putin u copil si va sti sa te respecte si sa te iubeasca mai mult sau altfel.
decizia iti apartine ,analizeaza mereu consecintele. te pup si mult noroc!
crysty016
Postat pe 4 Februarie 2009 23:28
Din propie experienta,iti spun ca nu ai cum iubi doua pesoane in acelasi timp...ci poti doar sa provoci durere la toate trei...si legat de sotul tau,daca nu te iubeste cum ai vrea tu,asta nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul,sau poate doar ii este greu sa ti o arate.Oricum,mai citeste inca odata ce a scris si gianiblue...iar e femeie!Eu unul am incetat de mult sa incerc sa inteleg femeile...daca e roamntic,tandru si va pune pe un piedestal...simtiti nevoia sa fiti dominate...daca e mai dur,mai de "actiune",mai distant,cautati cautati contrariul...deci tine ochii bine si mari deschisi,casatoria e ceva mai serios decat pare,asta in eventualitatea in care ai coloana vertebrala,niste principii si stii ce vrei de la viata!daca nu...
yourdream
Postat pe 12 Februarie 2009 13:39
yourdream, prin "...iar e femeie" se poate intelege ca arati ca sunt si eu o femeie care este imposibil de inteles asa cum precizezi imediat. Ori eu nu fac decat sa spun ce spui tu. Esti un pic confuz in exprimare.
Fii serios cu dominarea... Asta-i pentru joaca de copii de clasa a doua B. femeile adevarate nu vor barbati care sa le joace pe degete. Ele au in cap cum sa evolueze si sa ajute partenerul sa evolueze. Sa fie jucate pe degete ar duce la blocarea evolutiei lor si cuplului. Pe de alta parte barbatul adevarat nu este cel care joaca pe degete ci cel care are taria de a-si arata atasamentul fata de o femeie si de a actiona conform acestuia.
Daca aveai dubii legate de femei si barbati, eu zic ca acum am creionat o chestie adevarata si usor de verificat. Bambiliciul este pentru oameni imaturi, iresponsabili, care nu au ce face cu vietile lor si au nevoie de mult fun.
gianiblue
Postat pe 12 Februarie 2009 19:36
te ia capu' ce subiect...si pe urma se intreaba fomeile daca nu e ceva in neregula cu ele....si vaaaaiii...ce barbat rau am...

draga, nu se leaga nimic, ptr ca tu nu dai nicio sansa acestei casnicii. nu stiu de ce femeile cred ca barbatii sunt niste mameluci nesimtitori...care nu au intuitie...poate simte si sotul tau ca mintea ta nu e la el...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Februarie 2009 19:46
Ce-i nasol, wifo, ca exista si multe, mult prea multe cazuri in care ea sta si plange dupa un nesimtitor. Nu stiu de ce se aduna oameni atat de diferiti in casnicii. NU AM IDEE.
gianiblue
Postat pe 12 Februarie 2009 19:58
da' vad ca si ele sunt nesimtitoare...

cum vine asta? ma marit cu unul dar iubesc pe altul? si casnicia aia ce mai e?

exista toate sansele ca o casnicie bazata pe dragoste sa esueze. dar una care nu se bazeaza pe nimic se duce repede de rapa.

noi, oamenii, avem un mod tare ciudat de a ne complica viata...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Februarie 2009 20:08
se intampla ca dupa ani de zile ,casnicia sa devina o plictiseala el calm ,te aproba in orice ,nu te contrazice,nimic iesit din comun,cum spui tu asa este , dragostea se stinge incet, incet,monotonia e la ea acasa,ce mai ,mai rau sa mai fii si agresata fizic , verbal , sa ma ai un betiv care te pune la zid mereu , respectul unde e , dispare !si biata femeie inghite ,azi ,miine,..femeia gandeste,simte si... UITE asa apre un tip care arta bine , e ok, nu se incadreaza in tiparul de acasa ,e plin de viata , stie sa faca o femeie sa se simta iubita ,protejata ,si in final fericita . Ea este intr-o mare problema,apare ACEST TIP ,care ii intinde o mana, se aprinde scanteia ,ea vulnerabila ,el cu un as in maneca....dragoste mare
NU POT RENUNTA LA SOT, IUBESC PE ALTCINEVA
ASTA AI CAUTAT
AI FACUT TOT POSIBILUL SA-TI SALVEZI CASNICIA??????
NU CRED, AI CAUTAT , AI GASIT , ACUM AI CONSTIINTA?
TE INTREBI SI VREI SA-TI RASPUNDEM NOI LA PROSTIA TA ?
NU DRAGA . NU POTI FI CU DOI ,TREBUIE SA ALEGI !
NU DRAGA . NU POTI IUBI DOI , SAU MAI RAU ...
ALEGE CE E GREU . ORI LA BAL ,CU ASTA NOU , ORI LA SPITAL , CU ALA VECHI!!!!!!!!!! PA !
crysty016
Postat pe 18 Februarie 2009 18:39
O casnicie/relatie nu e musai sa devina monotona. Noi o facem monotona!! Daca vine in fiecare seara de la serviciu cu aceeasi fatza si acelasi chef de nevorba, cu un mormait intreaba "si, ce-ai mai facut" normal ca e o casnicie monotona! Asta se aplica la ambele sexe! Nu faci niciun efort sa mearga, URAAAA SI LA GARA!! Ai ingropat totul cu buna stiinta!
Si da, Dreamy Boy are dreptate, nu poti iubi sub nicio forma 2 barbati odata!! Ne place si noua cu 2 deodata, dar se aplica si la barbati, no way Jose...
Oricat de mareeee e inimioara ta, pur si simplu nu ai cum! De suferinta nu mai vorbesc, se intelege de la sine ca ii dai dracului pe toti cei care nu te aproba... si am curaj sa pun pariu ca cel ales nu-i sotul...
Romeo_Ex
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:31
Acum vad... Madam a postat si cred ca a fugit cu cel indragit...
Romeo_Ex
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:32
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-12 20:08:32da' vad ca si ele sunt nesimtitoare...

cum vine asta? ma marit cu unul dar iubesc pe altul? si casnicia aia ce mai e?

exista toate sansele ca o casnicie bazata pe dragoste sa esueze. dar una care nu se bazeaza pe nimic se duce repede de rapa.

noi, oamenii, avem un mod tare ciudat de a ne complica viata...




wife!!!...abia acum...ai descoperit ca...oamenii nu fac altceva decat sa-si complice viata?
daca te uiti in urma...ai sa vezi ca...e real ce spun!
daca nu e complicata....nu ne place!!
lucrurile ushoare si banale...plictisesc!!
deci...trebe adrenalina ....in draci!!!
orice...neconventional!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:58
De la: eba, la data 2009-01-16 18:29:46pb e ca cel pe care il iubesc e barbatul vietii mele, dar m-am casatorit cu altul. :(
SINCER, imi iubesc si sotul insa cred ca problemele care apar in viata de zi cu zi si faptul ca al meu sot nu ma mai apreciaza, si nu ma mai face sa ma simt dorita ma face sa imi zboare gandul la celalalt.
Dati-mi un sfat: ce ati face daca ati fi in locul meu? Eu imi doresc sa mi-l pot scoate din inima si minte pe cel de-al doilea, sa imi mearga bine casnicia, dar cum al meu sot nici nu isi doreste sa avem un copil, am senzatia ca nimic nu ne mai leaga


Daca il alegi pe celalalt, crezi ca nu vor mai fi probleme de zi cu zi? hai sa fim seriosi.
Mai Eba, eu sincer nu te pot intelege.
Cum vrei sa te aprecieze sotul tau, daca nici tu pe tine insuti nu pui pret.
Gandeste putin...... uite: "pb e ca cel pe care il iubesc e barbatul vietii mele, dar m-am casatorit cu altul"
Daca te-ai casatorit cu altul atunci vezi-ti de casa ta, nu-i pune coarne.

"SINCER, imi iubesc si sotul insa cred ca problemele care apar in viata de zi cu zi si faptul ca al meu sot nu ma mai apreciaza, si nu ma mai face sa ma simt dorita ma face sa imi zboare gandul la celalalt."
Nu-ti iubesti sotul, pentru ca daca l-ai iubi ai incerca sa faci tot ce este posibil sa se simta atras de tine, ci nu ai astepta sa vina el la tine sa-ti spuna in fiecare zi ce vrei tu sa auzi.
Nici nu ai cauta bratele altcuiva, dupa parerea mea nici nu ai suporta sa te atinga altcineva. Asta doar in cazul in care, nu-ti iubesti sotul si simti atractie sexuala fata de celalt.
Parerea mea e ca nu-i iubesti pe nici unul dintre ei.

"Eu imi doresc sa mi-l pot scoate din inima si minte pe cel de-al doilea, sa imi mearga bine casnicia"
Casnicia ta nu-ti va merge bine atata timp cat esti cu fundul in doua luntre si nu sti ce vrei.
Eu nu stiu cand, unii oameni, vor invata ca intr-o casnicie nu este doar lapte si miere. In fine.
Cred ca ar trebui sa-ti faci un pic de timp pentru tine, sa-ti faci ordine in ideile de viata pe care doresti sa le urmezi.
Viata nu este un joc.
Multa bafta!!!!!
persidadamian
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:24
oameni buni...am postat si eu...dar...analizand putin dupa...cred ca e un subiect putin fortzat!!
un topic...la SHTO`...VB lui zambil!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:30
eba,dar inainte sa va casatoriti nu ati discutat problema copiilor si daca stiai ca nu-si doreste copii,de ce te-ai mai casatorit cu el si nu ai cautat altul?zici ca nu te mai doreste...deci ti-ai cautat iubit doar pentru sex?

daca vrei sa-ti mearga casnicia,nu astepta sa pice din cer...e usor sa te casatoresti,dar trebuie sa faci eforturi ca sa mentii o familie si nu oricum,ci fericita...ia schimba putin atitudinea si fa-l sa te doreasca,sa fie nerabdator sa vina acasa ,sa vrea sa stea cu tine cat mai mult....asta cred ca tine si de tine,de farmecul tau ca femeie...e usor sa spui: gata nu am ce-mi trebuie,caut in afara casniciei,dar ia vezi tu ce oferi? nu te judec,dar nu ai precizat mai nimic cu privire la asta,ca sa putem analiza la rece problema ta...poate revii cu ceva detalii
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:41
aaaa deci e la mishto,ziceti?pfffai...ma facui de ras...
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:46
lasa roxy...ca isi face alt cont si ne zice continuarea...varianta condensata...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:27
De la: wife, la data 2009-04-16 18:27:11lasa roxy...ca isi face alt cont si ne zice continuarea...varianta condensata...
nicu
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:19
De la: wife, la data 2009-04-16 18:27:11lasa roxy...ca isi face alt cont si ne zice continuarea...varianta condensata...
desi sunt casatorita m-am indragostit de altcineva .asta pt ca sotul meu in 8 ani de casnicie nu a avut timp niciodata pt mine
nicu
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:21
nicu, tu esti eba??
bluelight
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:34
Esti cumva impotriva casatoriei homosexualilor?
Doara
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:36
nu vad legatura
bluelight
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:45
lasa ca ved ei...nu te stresa
lala_cri
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:47
sau, mai simplu: esti cumva impotriva?
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:48
da , is dimpotriva
bluelight
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:50
hi hi hi! stiam io
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:53
aham...asa deci
lala_cri
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:54
ce??

auziti, unde-i topicu' ala cu nervi?? sau ala de dat cu capu??
bluelight
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ascendente 6 De la: fleurdelis 30 Iunie 2010 20:15
despre zodia balanta ,.... 2 De la: cricat 14 Septembrie 2011 14:16
oare de ce? 80 De la: garbo_13599 26 August 2013 22:40
Exista o compatibilitate buna intre fata TAUR si baiatul SCORPION? 44 De la: dragos2012 17 Iulie 2011 15:21
femeia berbec/barbat capricorn 2 De la: Hydra 23 Noiembrie 2010 06:05
Setari Cookie-uri