Secretul zilei de nastere

stiu keks..
nici eu nu prea le am cu popii

pe D-zeu il tin in suflet ,doar pt mine,nu tin sa ma laud cu credinta mea si nici nu-i arat cu degetul pe cei ce nu cred..fiecare cum crede de cuviinta
garbocatalyna
Postat pe 15 Martie 2010 16:02
Cata...
keks
Postat pe 15 Martie 2010 16:08
inseamna ca esti de acord cu mine?
ma bucur si eu
garbocatalyna
Postat pe 15 Martie 2010 16:33
Cataline, Cataline
de acord ma pui pe mine?
sa sustin o cauza...
fara nici o pauza?!
da mai...sunt "cu tine""

keks
Postat pe 17 Martie 2010 14:01
SFATUL ZILEI!!!

Trateaza fiecare problema stresanta cum ar face-o un caine.
Daca nu poti sa o mananci sau sa te joci cu ea, fa pipi pe ea si mergi in continuare.
keks
Postat pe 17 Martie 2010 20:41
fleurdelis
Postat pe 17 Martie 2010 20:43
ma tot gandesc...
c-ar fi de luat in seama?!
keks
Postat pe 17 Martie 2010 21:02
Marele patriot Mihai Eminescu, un martir ucis la comanda francmasoneriei

Scris de Aii Romni Joi, 18 Martie 2010

Motto: Treptat ies la iveal legturi pe care anevoie le-am fi descoperit din frnturile de informaii oficiale, ori oficioase ale vremii. Glasul su, unic n concertul politicianismului vremii, trebuia s fie stins. Supra mult adevrul su, al cuttorului de Absolut! Cci pentru el, nu exista adevrul de conjunctur al partidelor, ci doar adevrul naiei romneti pentru care a trit i pentru care a fost sacrificat, cu tcuta complicitate a unor personaje malefice.
Istoria oficial a vieii lui Mihai Eminescu a impus un ablon convenabil. Conform acestuia, Eminescu ar fi fost o fiin labil, neadaptat, pierdut n lumea sa de poet i ar fi murit nebun, bolnav de sifilis i alcoolic. Istoria sa real este ns cu totul alta. Eminescu a fost de fapt un om puternic, de o luciditate excepional, bine ancorat n realitatea social i mai ales politic a vremurilor zbuciumate n care a trit, un militant activ pentru drepturile romnilor din Ardeal i pentru unitatea naional, un ziarist de excepie, un vizionar, un reformator. Eminescu a fost declarat nebun i internat la psihiatrie ntr-un moment n care guvernul Romniei urmrea s ncheie un pact umilitor cu Austro-Ungaria, prin care renuna la preteniile asupra Ardealului i se angaja s i anihileze pe toi cei catalogai drept naionaliti. Muli au renunat la valorile i principiile lor pentru a fi scoi de pe lista proscriilor.
keks
Postat pe 18 Martie 2010 14:18
Eminescu nu a acceptat s fac niciun fel de compromisuri, i de aceea era cel mai periculos dintre ei. El deranja nu doar prin ceea ce scria, ci mai ales prin faptul c plnuia s pun bazele unei organizaii independente, aflate nafara controlului francmasoneriei, de trezire i promovare a spiritului romnesc i de refacere a Daciei mari.


Mai potolii-l pe Eminescu!

Mai potolii-l pe Eminescu!Acesta este mesajul pe care francmasonul i junimistul P. P. Carp l transmitea de la Viena mentorului Junimii, francmasonul i parlamentarul Titu Maiorescu. Comanda va fi executat ntocmai de cei din ar pe 23 iunie 1883. Eminescu avea 33 de ani.
keks
Postat pe 18 Martie 2010 14:19
hmm...BUNA SEARA,MA NUMESC NIKOLETA SI SUNT NOUA PE AICI,secretul zilei de nastere cred ca consta in ceea ce ne dorim noi acumulat cu ce ne este predestinat.este un site destul de bun si sper sa pot face fata.VA ROG MULT RASPUNDETI-MI SI MIE COMPATIBILITATEA EU SCORPION 15 11 1976 SI EL GEMENI 1975 28 05.VA MULTUMESC ANTICIPAT INTR-O VIITOARE COLABORARE.O SEARA BUNA TUTUROR.
garbo167607
Postat pe 21 Septembrie 2010 19:25
pt mine e adevarat sunt nascuta pe 7 si ma regasesc in totalitate... sunt o nebuna si se ia , cine sta in preajma mea stie cel mai bine
Teutza_Lady
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:49
Eu sunt gemeni si am avut o scurta relatzie ku un scorpion. A fost ceva frumos la inceput, dar groaznic la sfarsit. Nu a stiut sa imi capteze atentzia in totalitate si asta a fost cea mai mare gresheala. Plus k nu vorbea pe cat d mult imi doream eu. Sunt in stare sa port o discutzie toata ziua fara sa obosesc, dar un scorpion prefera sa taca . Eu pur si simplu ii povesteam tot k pana la urma asa cred eu k se face intr`o relatzie, iar el era mult mai rezervat. Nu`i palcea sa povesteasca din trecut, despre nicio relatzie in schimb eu ii povestisem si ce nu voia sa auda. Nu zic k e vina scorpionilor, dar e de preferat o relatzie d amicitzie, deshi e greu sa nu vrei sa cunoshti misterul si aura unui scorpion. Mult succes >:D
Teutza_Lady
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bun, fetelor. 101 De la: eu_geminy 10 Mai 2011 22:06
Texte de agatat ...femei 21 De la: geo32 17 Martie 2009 14:04
femeia Peste 31 De la: Thor_again 7 Martie 2011 21:14
berbec-scorpion 45 De la: LILO 2 Aprilie 2010 11:02
femeia taur cu un taur 6 De la: dragos2012 26 Decembrie 2011 16:54
Setari Cookie-uri