Secretul zilei de nastere

azi iar ne sarbatorim:))...
lady un pupic
keks
Postat pe 1 Martie 2010 12:47
"sunt tanara, blonda, frumoasa, fierbinte, desteapta...si caut f----r sa ma creada"
keks
Postat pe 1 Martie 2010 13:29
aici erai?

vrei sa fii si mai fierbinte? am adus niste virusi gripali...
Tylly
Postat pe 1 Martie 2010 13:32
inca nu m-a sunat nimeni ... am martisorul, pardon...inima franta



...am citit undeva ~reclama~...si mi-a placut...am ras de ea si m-am gandit ca azi...poate mai fur un arc de cerc unor buze...
keks
Postat pe 1 Martie 2010 13:36
Zodiac indian ...l-am gasit si p-asta Zodia Yoghin

Zodia : Yoghin
Intervalul : 11 - 20 martie
Corespondent n zodiacul european : a treia decada a zodiei Pesti

Nativul zodiei Yoghin din zodiacul indian este un meditativ, un idealist. Tacut si retras, dispretuieste latura materiala a vietii si este preocupat de evolutia spirituala. Este uneori greu de nteles si pare ca nu are un scop n viata.

Pe plan profesional, nativul din zodia Yoghin nu este genul care sa se straduiasca pentru a obtine o promovare, dar poate fi un functionar constiincios. Afacerile nu l tenteaza deloc.

Nativul din zodia Yoghin nu este foarte sociabil si, n general, are putini prieteni. i plac discutiile filozofice interminabile, pna trziu n noapte. Ca partener de viata, este destul sensibil si vulnerabil, usor de ranit. Dar lui i place sa sufere si uneori devine chiar ostentativ.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:08
Zodia Corabie

Zodia : Corabie
Intervalul : 2 - 10 martie
Corespondent n zodiacul european : a doua decada a zodiei Pesti

Nativul zodiei Corabie din zodiacul indian are o statura impozanta si o fire destul de greu de patruns. n general, evita sa se implice emotional, iar atunci cnd interesele sale o cer, nu are scrupule.

Nativul din zodia Corabie poate fi un om de afaceri prosper, n primul rnd datorita faptului ca este necrutator. Se pricepe de minune sa profite de orice oportunitate si are un fler deosebit pentru speculatii. Ca angajat, se dovedeste un subaltern abil si un coleg dificil, gata oricnd sa si atribuie meritele pentru munca altuia.

n plan social, nativul din zodia Corabie reuseste sa-si faca multi prieteni dar nu prea este genul pe care sa te poti baza la nevoie. Are mare succes la sexul opus, mai ales datorita aerului impunator si misterios. n relatiile sentimentale i place sa domine, iar n familie are tendinta de a deveni un stapn absolut.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:09
Zodia Perla

Zodia : Perla
Intervalul : 20 februarie - 1 martie
Corespondent n zodiacul european : prima decada a zodiei Pesti

Nativul zodiei Perla din zodiacul indian este o fire sensibila sub o aparenta de duritate. Are mare nevoie de tandrete si ocrotire, dar, stiindu-se vulnerabil, si construieste o imagine de om puternic, sigur pe sine.

Pe plan profesional, nativul din zodia Perla este un bun executant si un subaltern disciplinat si constiincios. i place sa se perfectioneze continuu si sa devina expert n domeniul sau de activitate, ca sa nu fie nevoit sa apeleze la ajutorul nimanui.

Nativul din zodia Perla este un bun prieten, blnd si ntelegator. Este genul care asculta cu rabdare confesiunile prietenilor si le ofera sfaturi ntelepte. Pe plan sentimental este un tovaras de viata ideal: sensibil, romantic, tandru. Viata alaturi de el va fi linistita si lipsita de suprize neplacute.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:10
Zodia Apa

Zodia : Apa
Intervalul : 10 - 19 februarie
Corespondent n zodiacul european : a treia decada a zodiei Varsator


Nativul zodiei Apa din zodiacul indian este temerar si deosebit de orgolios. si propune obiective ambitioase, pe care le urmareste cu perseverenta. ncapatnarea sa ar putea fi enervanta pentru cei din jur daca nativul din zodia Apa nu ar fi att de ingenios si de plin de optimism.

Pe plan profesional, nativul din zodia Apa este, de cele mai multe ori, cel care da dureri de cap colegilor si superiorilor, dar uneori reuseste sa gaseasca solutii suprinzatoare la probleme ce pareau imposibil de rezolvat. Nu e bine sa-i stai n cale atunci cnd devine irascibil.

Nativul din zodia Apa este un prieten devotat si saritor si un excelent tovaras de excursii si drumetii. Din pacate, nu prea suporta sa fie contrazis. n familie, este greu de multumit si pretinde celorlalti sa i asculte cu sfintenie sfaturile. Actioneaza adesea sub impulsuri de moment si are tendinta sa cheltuiasca banii fara rost.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:18
Zodia Caleasca

Zodia : Caleasca
Intervalul : 31 ianuarie - 9 februarie
Corespondent n zodiacul european : a doua decada a zodiei Varsator

Nativul zodiei Caleasca din zodiacul indian este o persoana extrem de activa, mereu n miscare, mereu n cautare de experiente noi. Este curajos si i place sa fie deschizator de drumuri. Nu este foarte cumpatat, ci adesea prefera "totul sau nimic".

Pe plan profesional, nativul din zodia Caleasca nu este deloc un executant docil si constiincios, dar poate fi un excelent explorator sau inventator. Nu suporta rutina si cauta activitati care l pun mereu la ncercare sau din care poate nvata lucruri noi n fiecare zi.

Nativul din zodia Caleasca este un prieten devotat si de nadejde. Desi este devotat familiei, pentru care este nstare sa se lupte si cu muntii, este posibil sa aiba scurte aventuri.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:18
Zodia Vultur

Zodia : Vultur
Intervalul : 21 - 30 ianuarie
Corespondent n zodiacul european : prima decada a zodiei Varsator

Nativul zodiei Vultur din zodiacul indian este un om puternic si perseverent. Este dinamic si hotart si nu-i place sa lase nimic neterminat. Este constient de valoarea sa si reuseste ntotdeauna sa obtina ceea ce i se cuvine.

Pe plan profesional, nativul din zodia Vultur este un profesionist competent si serios si ajunge adesea n posturi de conducere. Este un conducator nnascut, blnd dar ferm, care reuseste sa si mobilizeze subalternii si sa le cstige respectul.

n societate si n familie, nativul din zodia Vultur este un companion agreabil, calm si echilibrat. Este ntotdeauna corect, dar stie sa fie si flexibil, ntelegator cu greselile celor din jur. si doreste o casnicie linistita si tihnita si poate fi un parinte excelent, iubit si respectat.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:20
Zodia Vnator

Zodia : Vnator
Intervalul : 2-12 august
Corespondent n zodiacul european : a doua decada a zodiei Leu

Nativul zodiei Vanator din zodiacul indian este o persoana autoritara sub o aparenta de jovialitate. Este un bun organizator si are un simt nnascut al afacerilor. si atinge aproape ntotdeauna scopurile propuse.

Nativul din zodia Vanator va face cariera destul de usor n afaceri sau n politica, pentru ca este perseverent, descurcaret si foarte abil n relatiile cu oamenii. Are toate sansele sa acceada la nivelurile superioare ale ierarhiei sociale.

n familie, nativul din zodia Vanator si asuma ntotdeauna principalele responsabilitati si va asigura un trai linistit celorlalti membri. n relatiile cu prietenii, este mereu n centrul atentiei, organizatorul si animatorul grupului.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 16:24
mai iute!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 1 Martie 2010 16:30
merci,acu inteleg de ce nu mi se potrivea doar zodia pesti,sunt si corabie!
mulan
Postat pe 1 Martie 2010 16:35
din ianuarie...ai SARIT la august???
da di ce???
LILO
Postat pe 1 Martie 2010 16:40
am crezut ca nu va intere:(...de-aia m-am oprit... Zodia Arcas

Zodia : Arcas
Intervalul : 11 - 20 ianuarie
Corespondent n zodiacul european : a treia decada a zodiei Capricorn

Nativul zodiei Arcas din zodiacul indian este un visator si traieste ntr-o lume a lui, imaginara. Este introvertit si evita anturajele zgomotoase, prefernd solitudinea si linistea.

Pe plan profesional, nativul din zodia Arcas este adesea lipsit de simt practc, dar poate fi deosebit de inventiv, datorita imaginatiei sale bogate. Nu i se recomanda sa se lanseze n afaceri pe cont propriu, pentru ca poate fi destul de usor nselat. Pentru ca i plac enigmele si misterele, poate fi un bun cercetator sau anchetator.

n societate, nativul din zodia Arcas este retras si timid, dar nu ezita sa sara n ajutorul prietenilor. Pe plan sentimental, are nevoie de un partener puternic si ocrotitor, care sa nu ncerce sa abuzeze de bunatatea si sensibilitatea sa.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 20:18

Zodia Lotus

Zodia : Lotus
Intervalul : 1 - 10 ianuarie
Corespondent n zodiacul european : a doua decada a zodiei Capricorn

Nativul zodiei Lotus din zodiacul indian este o fire optimista si reuseste ntotdeauna sa se faca agreat de cei din jur. n plus, stie sa fie generos si sa sara n ajutorul celor aflati n dificultate.

Datorita felului sau de a fi, nativul din zodia Lotus este simpatizat de toti si uneori este chiar favorizat n afaceri sau pe plan profesional. El nu refuza favorurile si le primeste cu demnitate. Ca partener de afaceri sau coleg de munca, este corect si loial.

n societate, nativul din zodia Lotus este ntotdeauna n centrul atentiei, pentru ca este spiritual si are talentul de a destinde atmosfera. n viata personala, este un tovaras de viata destul de dificil, pentru ca si doreste multa libertate si nu suporta nici un fel de constrngeri.
keks
Postat pe 1 Martie 2010 20:18
Zodia Funie

Zodia : Funie
Intervalul : 22 - 31 decembrie
Corespondent n zodiacul european : prima decada a zodiei Capricorn

Nativul zodiei Funie din zodiacul indian este o fire puternica si generoasa. Este inteligent si abil si gaseste ntotdeauna solutii la problemele sale si ale celor din jur, pe care nu ezita sa i ajute.

Pe plan profesional, nativul din zodia Funie este omul potrivit pentru functia de coordonator. Are o privire de ansamblu asupra lucrurilor si reuseste sa identifice si sa rezolve problemele cu mare usurinta. n plus, este un foarte bun coleg.

Nativul din zodia Funie este un prieten de nadejde si un partener de viata pe care te poti baza. Este statornic si familist convins. Uneori, nsa, l deranjeaza cnd ceilalti vin sa i ceara ajutorul fara sa fi ncercat sa si rezolve singuri problemele - asa ca nu abuzati de bunavointa lui!
keks
Postat pe 1 Martie 2010 20:19
Nu ma simt "vanator"...
panty_C
Postat pe 1 Martie 2010 20:36
mi-am amintit
demult copil eram...
si nu le-ntelegeam...
dar fredonam usor,
pe varful buzelor
mai mult in gand...
a cantec acordand...
cate versuri
(pe-atuncea)
poate fara intelesuri....

Sa-mi cnti cobzar

Sa-mi cnti cobzar batrn ceva,
Sa-mi cnti ce stii mai bine,
Ca vin ti-oi da si bani ti-oi da
Si haina de pe mine.

Sa-mi cnti cobzar din cobza ta,
Sa-mi cnti si din chitara,
Ca doar s-o ispravi cndva,
O viata att de-amara

Sa-mi cnti cobzar din cobza ta,
Povestea de iubire,
Ce m-a facut ca sa tresar,
De-atta fericire

Lasati-ma langa pahar,
De viata nici cami pasa,
Eu sunt copilul nimanui,
Si n-am nici bani, nici casa.

Lasati-ma aici sa stau,
In crsma intunecoasa,
Sa beau, sa cnt si-apoi sa uit,
Ca am iubit o fata.
keks
Postat pe 2 Martie 2010 23:34

da mai ...si tie toata stima asemenea
amc eva dwe lucru si mai si viu dela un concurs de d'arts in seara asta si tu ma faci sa fiu guralivaaa
ma duuuuuuuuuuuuc
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 23:39
m-ai provocat ce sa mai zic...

dar melodiile din bucurestiul de-alta data le stii mai??

pe bolta cand apare luna,
si-i noapte
printre soapte...
atunci apare si minciuna...
cu cununa ei, de vis...

Minciuna, minciuna
Tu dai iluzii dulci ca si morfina
Minciuna, minciuna
Tu esti otrava, esti placerea, esti lumina
Minciuna, minciuna
Prin tine farmecul vietii l simtim
Si tot prin tine,
n nopti senine
Visam, iubim si suferim



(cred ca se poatee...sa fi beut unica halba de bere,,,,si aia sa fi fost categoric in plus )
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 23:42
nopate buna !
si cand ai timp sa-mi mai spui...
de asta nu mai stiu...
pe bolta cand apare luna,
si-i noapte
printre soapte...
...da "suna"...bine!
sa-mi spui cand ai timp. bine?!
hai fugi ca te striga plapumioara
keks
Postat pe 2 Martie 2010 23:49
woow! super...nu erau de prin tabere...nu o stiam!
iluzii dulci~
miciuni ca si morfina~
noaptea dintre soape~
Dumnezeule! tu vezi ce expresii sunt aici?!
keks
Postat pe 2 Martie 2010 23:52
hei..tot incercs a postez un link si nu mi-l ia
http://www.versuri-si-creatii.ro/versuri/c/cantece-de-petrecere-5zuszdu/pe-bolta-cand-apare-luna-5zhszdu.html
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 23:54
io vad cate adevarruri..sunt acolo
si...sa vezi ce faina-i melodiaa
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 23:55
...nu am gasit topicul de bancuri
da...nu puteam sa ratez si sa nu va dau si voua un zambet...ca eu m-am distrat


Cand se intalnesc doi muncitori, joaca fotbal.

Cand se intalnesc doi ingineri, joaca tenis.

Cand se intalnesc doi directori, joaca golf.

Concluzie:

Cu cat sunt mai mari responsabilitatile, cu atat sunt mai mici "mingiutele".
keks
Postat pe 4 Martie 2010 14:57
keks, vezi ca tocmai am postat un banc - urmeaza link-ul
panty_C
Postat pe 4 Martie 2010 14:59

IARNA PE ULITA 2010



A-nceput de ieri s-apara
Cate-o groapa de rahat.
Vremea s-a mai imbunat,
Strazile-au ramas prin tara
Ca la sat.

Sunt transee, nu sosele
Nu poti circula deloc
Caci sunt gropi din loc in loc
Mari cat sa-l ascunzi in ele
Si pe Boc.

Si cand ploua toate-au apa
Nu se vede, dar precis
Ca se-ascunde un abis
Cam in ori-si-ce baltoaca
E de vis

Nu soferii sunt miopi
Cand conduc.Ci trebui spus,
C-au o mare vina-n plus:
Si sunt "prosti de dau in gropi"
Cei de sus.

Zici ca merg pe-alta planeta
Avem gropi ca-n cimitir
Nu le treci nici dac-ai TIR.
Si voi vreti rovinieta?
Hai sictir !

de ...
keks
Postat pe 5 Martie 2010 19:56
ladyDY
Postat pe 5 Martie 2010 20:07
nu-i "a mea"...e de prin meiluri ...mai gasesc cate ceva care ...pare mai "asa"...untr-o ureche ca acul...si vreau sa inpart cu natu^...
keks
Postat pe 5 Martie 2010 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum te razbuni pe un varsator? 22 De la: cassia753 11 Iulie 2011 22:09
femeie-leu cu barbat-scorpion 1 De la: Melissa 29 Octombrie 2008 19:49
ea capricorn el taur ???? 5 De la: Kristiania 6 Decembrie 2011 12:11
Un alt fel de zodiac-GEMENII 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:25
horoscop 4 De la: elodia 7 Decembrie 2010 16:25
Setari Cookie-uri