Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum

mai, daca pic vreodata in depresie, amintiti-mi sa nu apelez la voi...
.
garbo_C
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:47
cum nu?
zambila
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:50
zici?

garbo_C
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:51
plec, pina nu vine si reyya sa ma intrebe daca platesc impozite...

heartless oamenii astia... la ce vreme e afara cica sa ma duc, ca azi abia incepe iar maine e mai rau...
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:52

noi sa fim sanatosi, ca restul...
zambila
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:55
Zambilut tot spre pisici tragi.
AMELYY
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:15
pai daca mi-s dragi!
zambila
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:21
De la: traian1, la data 2010-01-24 21:46:49da,e firesc,nu ma surprinde,asa sunt multe femei acum,fara credinta,inainte femeiea era virgina si devenea a unui singur barbat,acum femeile sunt multe varza,curvia,orgoliul,contrazicerea,gura mare este tipic ;femeii moderne;cancerul de col uterin este rezultatul femeii moderne,virginitatea e lasata de Dumnezeu,dar femeile au uitat,porunca pt femeie este;sa fie supusa,ascultatoare barbatului precum Isus bisericii,acum femeile sunt supuse diavolului,cluburilor,mare pacat,dak femeia tine cu parintii contra sotului,fata de kre a jurat credinta in fata altarului,a lui Dumnezeu,sa nu se mire de rezultate


Traiane , vezi la alta masa..fara predici pe aici ca nu e forum religios asta!!
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:30
Traiane tu habar nu ai pic de medicina, , mai citeste in afara de cartile bisericesti si altceva...vezi cancer de col uterin , cauzalitate. Asta inainte sa faci afirmatii fara suport pe aici. S-a gandit un detinator de penis sa ne faca educatie religioasa pe forum.
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:37
reyya, nu ma mai mira nimic, ieri doi elevi de clasa a V-a discutau la scoala despre "femei dezvirginate"...si i-am sfatuit sa discute cu dirigintele lor despre asta, ca de la barbat la barbat...
sora_ilsi
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:49
Traian ...da...sunt multi ca el
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 22:16
Sau ca ea...
anakin
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:37
o singura afirmatie am de spus. puterea de a hotarii ce vei face o detii tu. tu esti singura in masura sa stii cei mai bine pentru tine.nimeni nu-ti poate spune niciodata ce ai de facut. sfaturile le asculti, le citesti , incerci sa vezi ce ti se potriveste, insa doar tu esti in masura sa decizi ce vei face si de ce ai nevoie. alocati timp de gandire, judeca la rece si hotararea vine. in functie de de ai ales, vei stii ce sa faci. credinta e ceea care de multe ori ajuta si te calauzeste.
garbo046510
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:56
cel mai bine e sa te desparti acum cand esti tanara si copilul e mic, pentru ca tot la despartire vei ajunge.Asa am procedat si eu m-am impacat si am stat 17 ani si tot la divort am ajuns dar cu un copil mare care a suferit si sufera inca dupa 4 ani chiar daca e major si am asteptat ce? am prelungit ceva ce nu a mai fost si s-a dus tineretea
felix1870
Postat pe 7 Februarie 2010 13:40
"pt femeie este;sa fie supusa,ascultatoare barbatului precum Isus bisericii"

Traian1, se pare ca nici religie nu stii ori nu intelegi ce citesti.
Porunca era data barbatului nu femeii "s-i iubeasc soul nevasta precum Isus i-a iubit Biserica"

Multi ca tine, multi!!!
persidadamian
Postat pe 7 Februarie 2010 14:24
Viata este scurta nu trebuie sa stai cu el doar ca nu vrea el sa se desparta de copil daca s ar gandi asa de tare la copil ar incerca sa isi refaca casatoria voastra ar incerca sa mai dea o sansa casatoriei si copilu sa creasca intr o armonie acasa.crezi ca este bn pt copil sa stati impreuna si sa fie tensiune pt voi.Eu am un copil si m am despartit de tatal lui tot ca si tine ca si a gasit pe alta recunosc ca este foarte greu sa cresti un copil singura dar se poate , este greu si pt copil sa creasca fara tata dar eu spun din experienta mea ca mai bn sa l cresti singura in liniste decat sa creasca cu amandoi parinti in scandaluri si in tensiune.El poate nu este sigur de relatia pe care o are si vrea sa te tina de rezerva in caz ca se desparte de cealalata sa aiba pe cineva si spune ca vrea sa stai pt copil.Stiu ca iti este foarte greu dar cu timpul o sa iti treaca acum in primul rand trebuie sa te gandesti sa iei decizia cea mai buna pt tine si copil ca el sa nu fie afectat.Copilu o sa iti dea forta sa trece mai departe si pe mine ma ajutat copilu sa trec peste o relatie de 13 ani dar copilu find mic m am dedicat doar lui si cu timpul mia trecut evident ca nu ai sa poti sa l uiti dar cu timpul ai sa poti sa iti refaci viata mai departe.Fruntea sus si fi curajoasa ca nu esti nici prima nici ultima care cresti un copil singura.gandeste foarte bine la decizia pe care o vei lua si astept vesti bune de la tine iti doresc mult mult mult succes in viata si multa multa....multa sanatate ca sa poti creste copilasu
mirela220976
Postat pe 16 Februarie 2010 13:41
Parerea mea!

Se spune ca: - gaina este mijlocul prin care un ou vechi este transformat in unul proaspat -. Uitati-va in mediul natural - pasare, animale, reptile sau ce vreti - Ex. O mierla si cu un mierloi - dinpreuna fac un cuib, clocesc oule, ies puii, ii hranesc, ii invata sa zboare. In al doilea an in acelasi cuib si aceisi - mierla+mierloiu- iar o iau de la capat. Ati vazut cumva puii intorcanduse pe la fostul cuib? Deci isi vad de viata lor. Este adevarat ca si mierla si mierloiu isi vad de cuibul si viata lor. Multi (si cred eu multe) au impresia ca sunt datori sa le arate parintilor vesnica recunostinta - cred ca este gresita atitudinea. Parintii au nevoie doar de atentie si grija in situatia in care ar ajunge neputinciosi, si de o inmormantare omeneasca (nu pasareasca). Cand confunzi iubirea pentru sot cu iubirea pentru parinti nu poti avea decat soarta care a aparut.
Sotul te poate ierta pentru ce ai facut - sunt sigur - dar atitudinea ta cum se va schimba si cand - fata de parinti. Ce vor spune parintii daca nu le vei mai da atentia anterioara, vor sta cu mainile in san? Concluzia - princiipile cu care ai intrat in casnicie au fost gresite - sotul este partenerul tau de VIATA - nu de facut si crescut copii. Si copilul tau la un moment dat trebuie lasat sa isi ia zborul, si tu tot cu sotul vei ramane. Exista si o iubire pentru copil(ii) care nu se poate confunda cu cea pentru sot. Iubirea pentru rude este un dat - iubirea pentru PARTENERUL de VIATA este o virtute umana. Sotul+Sotia = FAMILIE Familia poate fi formata din doua persoane care se aseamana foarte mult sau se deosebesc foarte mult - importanta este armonia. Armonia este traiul linistit compus din vorbe, fapte, gesturi, comportamente acceptate, tolerate. Pe sot sau pe sotie pe poti supara dar nu poti aplica o sanctiune. Pana si in procesele penale, daca se ancheteaza sotul sau sotia nu se pune sa jure - este o prezumntie ca ei tin unul cu altul si ca pot jura stramb si prin urmare se evita. Eu zic ca nu sotul trebuie sa faca ceva - tu trebuie sa iti redefinesti viata de asa maniera incat sa inteleaga el singur ca tu nu mai esti ce ai fost. Eu sunt convins ca daca te-a iubit odata te poate iubi iarasi, dar nu de femeia dintai ci de cea noua. Cat despre relatia sexuala - gandestete intre nevoia fiziologica si manifestarea sentimentului de fericire, de placere ca ai alaturi o persoana pe care o iubesti. Iti urez sanatate si intelepciune - noroc ai avut si o sa mai ai, depinde ce faci cu el.
garbo099629
Postat pe 17 Februarie 2010 11:01
BUNA DELIUTA....SUNT MEMBRU NOU PE ACEST FORUM,SI AM VRUT SA MA INREGISTREZ ,DUPA CE AM CITIT POSTAREA TA LA SUBIECTUL.....MI-AM INPINS BARBATUL IN BRATELE ALTEIA...CE FAC ACUM?.....SA STII CA AVEM CEVA IN COMUN LA ACEST SUBIECT,SI O SA FIE FOARTE GREU DE REZOLVAT....PENTRU CA SI TU SI SOTIA MEA ...SINCER ITI ZIC...ATI GRESIT FOARTE MULT.....DACA ESTI TU ATAT DE DRAGUTA POTI SA MA BAGI IN LISTA TA DE PRIETENI PE MESS, SI SA VB. FOARTE MULTE SI CU SINCERITATE....O SA-TI POVESTESC SITUATIA MEA CREATA DE SOTIE, SA VEZI SI TU CE AM DESCOPERIT DUPA 16 ANI DE STAT INPREUNA....ESTE INCREDIBIL....CRED CA SI DUMNEZEU STA PE GANDURI DACA SA O IERTE SAU NU.....
doru_dordel
Postat pe 20 Februarie 2010 11:55
dordelul, da, zine si noua. ne-ai facut curioase. incepi asa , o dezvaluire si o lasi in coada de peste?pai e corect?
si_totusi
Postat pe 20 Februarie 2010 12:29
ia sa specific eu - gluma. sa nu se creada ca am curiozitati de acest gen
si_totusi
Postat pe 20 Februarie 2010 12:48
...bre is invidioasa. Doru se cunoaste cu D-zeu . si is intimi - stie la ce se gandeste
bluelight
Postat pe 20 Februarie 2010 14:11
Fata ce comica iesti...eu nu ma cunosc cu Dumnezeu, dar cred in puterea lui...gresesc cu ceva?....pai daca eu sunt cu tine spre egzemplu...de 16 ani, si te tin ca pe o printesa, si descopar acum ca tu esti de un am cu altcineva sii spui aluia numai minciuni ca ala sa te creada si sa te conpatimeasca,ca sa nu-l pierzi cumva...doar ca ala este ziarist ,si eu altceva, si care am realizat de zeci de ori mai mult decat acela...unde vezi interesul...ca de iubire nu mai zic ce tiapa a luat...mare de tot !!
doru_dordel
Postat pe 20 Februarie 2010 15:21
cu mine vorbeai??!!- ieu ieram comica??
bluelight
Postat pe 20 Februarie 2010 19:13
da, cred ca de tine zicea
nelly05
Postat pe 20 Februarie 2010 19:18
no, daca-i asa, stai sa vad de ce. ca nu m-am prins din prima
bluelight
Postat pe 20 Februarie 2010 19:31
Da...de tine vorbeam...ca esti si frumoasa si comica...ce am gresit cumva ca ti-am facut aceste remarci?.....daca te superi ,nu mai vb. cu tine !!!
doru_dordel
Postat pe 20 Februarie 2010 20:06
Altul care isi tinea nevasta ca o printesa de 16 ani si e mirat ca nu-l mai vrea.
Doara
Postat pe 20 Februarie 2010 20:20
Reflex
Postat pe 20 Februarie 2010 20:25
Dordele...la aceasta intrebare doar sotia ti-ar putea raspunde :-)
reyya
Postat pe 20 Februarie 2010 20:25
stai sa se intoarca de la o pizza intima cu celalalt
pik_nik
Postat pe 20 Februarie 2010 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu il pot uita? sau ce sa fac? 5 De la: garbo121983 29 Mai 2010 20:21
Cata rautate!! 30 De la: blondina_X 4 Aprilie 2013 15:37
Rezista un barbat aflat departe? 171 De la: bluelight 15 Martie 2010 20:55
uscaciune in zona intima... 7 De la: garbo_387339 9 Noiembrie 2013 07:56
CE IUBESC BARBATII? 1053 De la: anisoaraf 19 Februarie 2011 08:47
Setari Cookie-uri